Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβαζα τις δηλώσεις πάντως της σαμσουνγκ απο λινκ που εβαλε φιλος ποιο πισω.. Το Update λεει εγινε βαση ερευνων πανω στο τι ζητανε οι χρηστες..

Κλαιν μαιν είναι αυτά, καθαρο μάρκετινγκ. Αμα κανουμε ενα γκάλοπ εδώ εδω για το note 8 (και οπουδήποτε στον πλανήτη), το 90% θα ζητήσει ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Αυτο απο μονο του τον αυτοδιαψευδει με αποτέλεσμα να μην έχει καμια βαρύτητα σε ολα τα υπολοιπα που ισχυρίζεται. Λεει οτι σε 2 χρόνια η μπαταρία θα εχει το 95% της αρχικής χωρητικότητας.. Μακαρι αλλα δεν το βλεπω ούτε καν πιθανο.

Ο ΒΑΣΙΚΟΣ λόγος που μπαινει τοσο μικρη μπαταρία ειναι για να σου σπασει τα νευρα σε 1-1.5 χρονο και να πας να αγορασεις το επόμενο. Στο οποίο κεντρικο ρολο στο μάρκετινγκ θα έχει το: "Λυσαμε το πρόβλημα αυτονομίας που ειχατε στο 8, σας ακουσαμε".

Η βασική αρχη του μαρκετινγκ, δημιουργησε μια ανάγκη και ικανοποιησε τη. Αυτο ακριβώς κανει. Οτι ειχε κανει και οταν αφαιρεσε τη microsd, για να την ξαναβαλει στο επομενο ως" μεγαλο συν". Τα εγραφα και τοτε και στοιχηματιζα 200% οτι στο επομενο θα την ξαναβαλει. Και όχι φυσικά επειδη "ακουσε τους χρήστες"

Απο την αρχη ηξερε οτι οι χρήστες τη θελανε. Ηξερε πολυ καλα τι εκανε.

Και τωρα το ιδιο κάνει. Εχει βαλει κάποια συν τα οποία πιστεύει (και ετσι ειναι) οτι θα δελεασουν ενα μεγαλο ποσοστό να το αγοράσει παρα το μειον της μπαταρίας. Θα το καταπιουν για τα υπόλοιπα συν.

Μαζι με δηλώσεις που υποτιμουν το πρόβλημα, (καλύτερη αυτονομία λογω λιθογραφιας, 95% αντοχη σε 2 χρονια κλπ) γιατί περί προβλήματως πρόκειται ξεκαθαρα.

Δε νοηται συσκευή τέτοιου τυπου με τοση μικρη μπαταρία. Οποιος δεν το καταλαβαίνει δεν εχει νοημα να τ9 συζητάμε παραπέρα.

Με τοσο μικρη μπαταρία απο ενα σημείο και μετα θα φορτιζεις ποιο συχνα, 2 φορες τη μερα, με ασύρματη φορτηση κλπ. Οποτε οι κυκλοι φορτισης θα αυξηθούν και δεν υπάρχει περίπτωση ξα συμβει το 95%.

Ποσο μαλλον οτι δεν εχουν καν τεσταριστει για τετοια διαστήματα. Πρόκειται για σουπερ αισιοδοξη προβλεψη.

Παρολα αυτα μη με βριζετε αν μαθετε οτι το αγορασα και εγω καποια στιγμη :lol:

Γιατι η συσκευή ειναι σούπερ ερωτευσιμη. Θα κρατηθω λογω αυτου ομως, και σε καμια περίπτωση δε θα το παρω πριν δω και συγκρίνω τα αντίστοιχα που θα βγουν.

 

Όπως, ίσως θα έπρεπε να ξέρεις...το μάρκετινγκ δεν δημιουργεί ανάγκες αλλά τις διευρύνει. Οπότε τα μαθήματα μάρκετινγκ άστα καλύτερα....

Όταν με το καλό πάρεις τη συσκευή...γράψε μας τις εντυπώσεις σου με τα θετικά και αρνητικά της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Όπως, ίσως θα έπρεπε να ξέρεις...το μάρκετινγκ δεν δημιουργεί ανάγκες αλλά τις διευρύνει. Οπότε τα μαθήματα μάρκετινγκ άστα καλύτερα....

Όταν με το καλό πάρεις τη συσκευή...γράψε μας τις εντυπώσεις σου με τα θετικά και αρνητικά της συσκευής.

Ειμαστε oftopic, αλλα το μάρκετινγκ δημιουργεί αναγκες. Γνωριζω αρκετα πανω στο αντικείμενο και λογω σπουδων για να κανω μαθηματα αμα χρειαστει.

Η απάντηση σου ειναι πάντως εντελώς oftopic και εριστικη, αχριαστη αν απο οσα εγραψα βρηκες να σχολιάσεις αυτο. Γι αυτο και δε θα συνεχισω τη συζήτηση πάνω σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το μάρκετινγκ δημιουργεί ανάγκες.

Χωρίς σπουδές η γνώσεις στο χώρο αυτό συμφωνώ.

Ζωντανό παράδειγμα όταν μας αφαίρεσε την υποδοχή κάρτας μνήμης.

Είπα πάει Apple έγινε και αυτή.

Και όμως μας την επανέφερε, κάτι που δεν περίμενα.

Όσο για την μπαταρία, το ονομαστικό της φορτίο είναι πολύ μικρό.

Δεν ξέρω αν είναι και αυτό ένα παιχνίδι για να μας πει μετά ότι έλυσε το πρόβλημα ή λύση ανάγκης για ότι συνέβη με το Note 7.

Το μοναδικό θαύμα ονομαστικής χωρητικότητας και απόδοσης το συνάντησα ένα μικρό διάστημα που είχα το op3.

3000 μπαταρία με απόδοση σε χρόνους sot πολύ ανώτερης τάξης.

Βέβαια εκεί είχαμε ένα διαφορετικό προϊόν.

Στo note 8 μάλλον θα το παραλαβλεψω όπως μας έγραψες χάρη στα υπόλοιπα καλά συν που φέρει το Note, αν η μείωση απόδοσης είναι έως 10% σε σχέση με το s8+.

Οτι παιχνίδια και αν παίζει λόγω μάρκετινγκ μου φαίνεται εξαιρετικό το παρόν note.

 

Όσο για τα χρήματα που ζητάει και σχολιάστηκε πάλι, κάποιοι μπορούν να τα σκάσουν για τους χψ ευνόητους λόγους χωρίς να αποχωρηστουν τίποτα.

Κάποιοι το θέλουν αλλά δεν μπορούν.

Το να θέλεις είναι η μισή δουλειά.

Η άλλη μισή είναι το να μπορείς.

Και το αντίστροφο.

 

Ας αφήσουμε λοιπόν όσους και θέλουν και μπορούν εδώ και τώρα,

Εγώ θα περιμένω τα σχόλια τους, και μόλις έχω την ευκαιρία και τον όρο - 10% δεν τον ξεπερνάει θα κάνω την αλλαγή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

@kountoura: Ετσι είναι. Οποιος θελει παει και το παίρνει. Συζήτηση κανουμε ωστε οποιος θελει να ξερει τι παιρνει. Μερικές φορες αυτο είναι καλύτερο.

Γιατι αν πιστεψεις τον οποιοδήποτε φανμποι που τα βλεπει ολα τελεια, στο τελος γινεσαι hater, μόλις διαπιστώσεις οτι αυτα που σου γραφουν δεν ισχυουν.

Και εγω το έγραψα, παρα το μειον της μπαταρίας του το κινητο παραμενει ερωτευσιμο. Ουτε εγω δεν το ξεγραφω. Απλα δε θα βιαστω. Το 10% που αναφέρεις ακούγεται λογικο. Καπου εκει θα ειναι η μειωση της αυτονομίας. Βασικά λιγοτερο θα ειναι ετσι οπως θα το ρυθμίσει η σαμσουνγκ πιστεύω, αλλά αυτο δεν ειναι μονο καλο, όπως ακούγεται. Το να ριχνεις ουσιαστικά την αποδοση που θα μπορούσε να εχει για μειωση της κατανάλωσης δεν ειναι απαραίτητα καλο. Και δεν εχει και λογική εδω που τα λεμε να βγαζεις ενα mainstream κινητο το s8+ με 3500, και ενα που προβαλεις ως Business, με λιγότερη.. Στην πραγματικότητα το s8+ ειναι ποιο business απο το νοτε 8. Η αυτονομία στο θεμα businesses ειναι υπεράνω του αν υπάρχουν 2 καμερες ή 0.1 της ιντσας μεγαλύτερη οθονη.

Σίγουρα πάντως η συσκευή εχει πολλα καλα ωστε οποιος διαθετει τα χρήματά χωρις να τα κλαιει να το αγοράσει. Καλορίζικο σε οσους βιαστουν και περιμενουμε ρεβιου!

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ κουμάντο στην τσέπη μας θα κάνετε? Τα έχουμε όλοι μαζί και δεν το ξέρουμε? Κάποιες στιγμές έχω την αίσθηση ότι μπαίνω σε οικονομικό φόρουμ και όχι τεχνολογικό.... Ημαρτον....

Έχετε σκεφτεί κάποιοι που κρίνετε αυτούς που έχουν και τα δίνουν ότι μπορεί να έχουν την δυνατότητα να το κάνουν αυτό? Η μήπως θα πρέπει να ρωτάμε την γνώμη σας?

Συγνώμη για το off topic αλλά θα έπρεπε νομίζω να συζητάμε για το τεχνολογικό κομμάτι και όχι για το οικονομικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πως μετρησες την μπαταρία στο νοτε 4? Υπάρχει εφαρμογή μονο γι Nougat ξερω, και το νοτε 4 εχει μεινει στην 6.0
Με την εφαρμογή AccuBattery, δε νομίζω να έχει περιορισμό ανάλογα με την έκδοση os, και στη marshmallow μια χαρά δουλεύει..

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή AccuBattery, δε νομίζω να έχει περιορισμό ανάλογα με την έκδοση os, και στη marshmallow μια χαρά δουλεύει..

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Thanks.. Δεν την ηξερα. Ηξερα για μια αλλη αλλα εδειχνε μονο σε Nougat. Τωρα την κατεβασα, φαίνεται να δουλέυει.. Εχω μια καινούρια μπαταρία στο νοτε 4 και 1 παλαια.. Θα τεστάρω και ποσο καλα δουλευει.. Η καινούργια πρέπει να εχει χασει ελαχιστα, κανα 2 μηνες την εχω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ κουμάντο στην τσέπη μας θα κάνετε? Τα έχουμε όλοι μαζί και δεν το ξέρουμε? Κάποιες στιγμές έχω την αίσθηση ότι μπαίνω σε οικονομικό φόρουμ και όχι τεχνολογικό.... Ημαρτον....

Έχετε σκεφτεί κάποιοι που κρίνετε αυτούς που έχουν και τα δίνουν ότι μπορεί να έχουν την δυνατότητα να το κάνουν αυτό? Η μήπως θα πρέπει να ρωτάμε την γνώμη σας?

Συγνώμη για το off topic αλλά θα έπρεπε νομίζω να συζητάμε για το τεχνολογικό κομμάτι και όχι για το οικονομικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ μαζί σου, μου φαίνεται έχουμε μπερδέψει λίγο τα πράγματα εδώ μέσα.

Στο συγκεκριμένο topic μπαίνουμε να μιλήσουμε για οτι έχει να κάνει με το Note 8 και όχι πως κ απο που θα το πάρουν κάποιοι.

Καλό θα είναι οι διαχειριστές να κάνουν κάτι γιατί αρχίζει κ ξεφεύγει το θέμα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμηστε βρε παιδια με το πως θα το παρει ο καθενας.Επισης ξερουμε οτι μετα απο ενα τριμηνο κυκλοφοριας πεφτει η τιμη και δινεται η δυνατοτητα να το αποκτησουν κιαλλοι.Αυτο γινεται παντα.Ειναι λογικο στυλ ccyprus000 που οπως αναφερει ποιο πανω να εχει το δικο του τεχνολογικο παθος να το εκφραζει λιγο αποτομα δειχνει την αγαπη του

για την τεχνολογια οπως ολοι μας αλλα πρωτα εχει προτεραιοτητα ο σωστος οικονομικος προγραμματισμος του καθενος και μετα ολα τα υπολοιπα.Μια ναυαρχιδα στυλ Note την θελει ο καθενας .Πρωτα ομως παιζει ρολο να μη δυσκολευει την καθημερινοτητα της ζωης του .

Ολοι θα το παρετε οταν ερθει η ωρα .Γιαυτο ειμαστε παρεα εδω να βοηθαμε ο ενας τον αλλο να περναει καλα ψυχολογικα μεχρι να γινει κατοχος του Note.

 

EDIT:Ηρεμηστε επισης με το τι θα ηθελε ο Καθενας ποιο μεγαλη μπαταρια κτλ.Θα χαλουσε το μεγεθος το παχος κτλ.Θα γινοταν τουβλο.Μιλαμε για συσκευη 6.3 .Με οτι παραπανω εστω και 0,,,, να μπει γινεται ταυτοχρονα μεγαλο χανει την φορητοτητα του.Μη ξεχναμε οτι εχουμε μια 6.3 συσκευη στην 'τσεπη' μας τα ορια ειναι στα τερματα.πρεπει να καταλαβουμε την φιλοσοφια οτι το Note περιλαμβανει τα παντα σε πολυ ψηλα επιπεδα απο χρηστικοτητα , φορητοτητα πολυ υψηλες δυνατοτητες software/hardware κτλ.

 

:worry:Ακουστε παρακαλω το παρακατω μουσικο ασμα διωχνει το αγχος εχει επιβεβαιωθει επιστημονικα κατα 65%

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμηστε βρε παιδια με το πως θα το παρει ο καθενας.Επισης ξερουμε οτι μετα απο ενα τριμηνο κυκλοφοριας πεφτει η τιμη και δινεται η δυνατοτητα να το αποκτησουν κιαλλοι.Αυτο γινεται παντα.Ειναι λογικο στυλ ccyprus000 που οπως αναφερει ποιο πανω να εχει το δικο του τεχνολογικο παθος να το εκφραζει λιγο αποτομα δειχνει την αγαπη του

για την τεχνολογια οπως ολοι μας αλλα πρωτα εχει προτεραιοτητα ο σωστος οικονομικος προγραμματισμος του καθενος και μετα ολα τα υπολοιπα.Μια ναυαρχιδα στυλ Note την θελει ο καθενας .Πρωτα ομως παιζει ρολο να μη δυσκολευει την καθημερινοτητα της ζωης του .

Ολοι θα το παρετε οταν ερθει η ωρα .Γιαυτο ειμαστε παρεα εδω να βοηθαμε ο ενας τον αλλο να περναει καλα ψυχολογικα μεχρι να γινει κατοχος του Note.

Καλημερα σε αυτο που ειπες φιλε μου θα συμφωνησω μαζι σου αλλα ξερουμε οτι οντος θα πεσει η τιμη του Note 8 παντοτε ;

Οταν πηρα περσι το Note 4 μου ηρθε απο Ελλαδα και συγκεκριμενα απο το Skrouz (KaizerStore) 430 και ηταν Μαρτιος 2016.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε αυτο που ειπες φιλε μου θα συμφωνησω μαζι σου αλλα ξερουμε οτι οντος θα πεσει η τιμη του Note 8 παντοτε ;

Οταν πηρα περσι το Note 4 μου ηρθε απο Ελλαδα και συγκεκριμενα απο το Skrouz (KaizerStore) 430 και ηταν Μαρτιος 2016.

Λίγο δύσκολα από τώρα και στο εξής, μια και δεν θα μπορούν να κάνουν την κομπίνα με το Φ.Π.Α.:O

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος έχει την οικονομική δυνατότητα ας το πάρει και να είναι καλά να το ευχαριστηθεί, σίγουρα πρόκειται για την καλύτερη συσκευή αυτή τη στιγμή. Εγώ προσωπικά θα περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα που θα έχει πέσει η τιμή του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε αυτο που ειπες φιλε μου θα συμφωνησω μαζι σου αλλα ξερουμε οτι οντος θα πεσει η τιμη του Note 8 παντοτε ;

Οταν πηρα περσι το Note 4 μου ηρθε απο Ελλαδα και συγκεκριμενα απο το Skrouz (KaizerStore) 430 και ηταν Μαρτιος 2016.

 

Παντα εχει πτωση γιατι ποτε ετυχε στο παρελθον και δεν επεφτε η τιμη;Για συσκευες εννοω που ερχονται ευρωπη.

Για το ποσο θα πεσει ομως ειναι αλλο θεμα λογικα ενα 200αρι σιγουρα

Απο κει και περα το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ανταγωνισμο απο αλλη εταιρια θεωρω οτι θα επεφτε ποιο γρηγορα οπως το S8 και S8 plus.Ενα αλλο που εκμεταλευονται ειναι η αυξηση των τιμων ναυαρχιδων αλλων εταιριων που ξεπερνουν πλεον τα 800ε.Αυτο ειναι αρνητικο γιατι σου λεει εχουμε παρομοιες τιμες αλλα εγω σου προσφερω'Note'με αποτελεσμα να κρατα ψηλα την τιμη και να αργη η πτωση της τιμης του Note.

 

Οπως καταλαβαινεις οσοι εχουμε το συνδρομο της <ακρατειας>:lol: οπως εγω θα το παρω αμεσα.Η λογικη πτωση τιμης θα ερθει σιγα-σιγα λιγο αργοτερα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω στις 2-3 εβδομάδες από την κυκλοφορία θα πέσει η τιμή στο σκρουτς, περίπου όσο κάνει το dex (150euro). Τα Χριστούγεννα γύρω στα 750 θα κοστιζει
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω στις 2-3 εβδομάδες από την κυκλοφορία θα πέσει η τιμή στο σκρουτς, περίπου όσο κάνει το dex (150euro). Τα Χριστούγεννα γύρω στα 750 θα κοστιζει

 

Αυτο πιστευω και γω λιγο πανω λιγο κατω.

Αλλωστε οπως βλεπω την ροη Η samsung κατρακυλα την τιμη του S8 και plus και εκει την ενδιαφερει να πουλησει σκοτωνοντας τους αντιπαλους ανταγωνιστες της.Οταν οι αλλες εταιριες βγαλουν τις 2017-ναυαρχιδες θα τις εχουν ποιο ψηλα απο το S8 .Αυτο εχει ως αποτελεσμα να επιλεγει ο αγοραστης τους κορεατες γιατι του βγαινει φθηνοτερα οταν θελει να παιξει με τα χρηματα που διαθετει στη βασικη κατηγορια ναυαρχιδων πχ στυλ S8 ,mate 10 pro ,iphone 8 κτλ. Με αποτελεσμα να σου πασαρουν το Note 8 ως πολυτελεια που θα την πληρωσεις παραπανω γιατι σου λεει δεν με ανταγωνιζεται κανεις ..Ειναι πονηροι οι κορεατες.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολα από τώρα και στο εξής, μια και δεν θα μπορούν να κάνουν την κομπίνα με το Φ.Π.Α.:O

Τι κανανε δηλαδή που τώρα δεν μπορούν να κανουν? Αν αλλαξε κατι δραστικά με αποτέλεσμα να μη πεφτουν τόσο πολυ οι τιμες στα σκρουτζομαγαζα σε σχεση με τα κανονικά νομίζω ενδιαφέρει ολους.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανανε δηλαδή που τώρα δεν μπορούν να κανουν? Αν αλλαξε κατι δραστικά με αποτέλεσμα να μη πεφτουν τόσο πολυ οι τιμες στα σκρουτζομαγαζα σε σχεση με τα κανονικά νομίζω ενδιαφέρει ολους.

Αν δεν πέσουν γρήγορα οι τιμές απλά δεν θα πουλήσουν τίποτα. Λίγοι θα δώσουν 1000αρικο για κινητό ακόμα και 700 είναι πάρα πολλά. Στο skroutz πάντα θα πέφτουν οι τιμές ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος μεταξύ των καταστημάτων και ο κόσμος δεν είναι με συμβόλαια όπως παλιά που πούλαγαν τις δήθεν επιδοτήσεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πέσουν γρήγορα οι τιμές απλά δεν θα πουλήσουν τίποτα. Λίγοι θα δώσουν 1000αρικο για κινητό ακόμα και 700 είναι πάρα πολλά. Στο skroutz πάντα θα πέφτουν οι τιμές ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος μεταξύ των καταστημάτων και ο κόσμος δεν είναι με συμβόλαια όπως παλιά που πούλαγαν τις δήθεν επιδοτήσεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Καλά μη το λες.. Λεφτά υπάρχουν.. :lol:

Περα απ την πλακα υπαρχει κόσμος με πολυ χρημα στην Ελλάδα, μειοψηφία μεν, αλλα υπάρχει 1 εκατομμύριο που εχει λεφτά. Στα νησια γίνεται το ελα να δεις απ τον τουρισμό. Υπάρχουν αλλοι που βαλαν καλα λεφτα στην ακρη τα καλα χρονια. Η πλειοψηφία μπορει να υποφερει αλλα υπάρχει όπως είπα 1 εκ που ειναι πολυ καλα, και αλλα 2 εκατ που κουτσοστεκονται. Αυτοι ειναι οι υποψήφιοι αγοραστές ακριβων κινητων.

Επίσης δε βγαίνει μονο για την Ελλάδα. Ουτε που τους νοιαζει γενικα στη σαμσουνγκ αν θα πουλήσουν και 1 κοματι στην Ελλάδα.. Ειμαστε μηδενική αγορά ποσοστιαια..

Επίσης θα τονωσει τις πωλήσεις s8, s8+ που θα πεσουν οι τιμές και θα βγάλει απο εκει. Μια πανακριβη συσκευή δινει μεγαλύτερη αιγλη στην εταιρεία, και πουλαει καλυτερα τις ποιο φθηνες.

Δυστυχώς το εχουν καταλαβει και οι κινεζοι και κανουν το ιδιο.

Όπως πάντα τωρα κερδίζουν υπεραξιες απο οσους εχουν χρημα και δεν τους καίγεται καν καρφι αν κανει 700 ή 1700. Μη σου πω καποιοι θα προτιμούσαν να κανει παντα τοσο για να το εχουν μονο αυτοι και να ξεχωρίζουν ως status symbol.

Και σε 6 μηνες θα πεσουν οι τιμές για να πωληθει ο μεγάλος ογκος όπως συμβαίνει παντα..

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη το λες.. Λεφτά υπάρχουν.. :lol:

Περα απ την πλακα υπαρχει κόσμος με πολυ χρημα στην Ελλάδα, μειοψηφία μεν, αλλα υπάρχει 1 εκατομμύριο που εχει λεφτά. Στα νησια γίνεται το ελα να δεις απ τον τουρισμό. Υπάρχουν αλλοι που βαλαν καλα λεφτα στην ακρη τα καλα χρονια. Η πλειοψηφία μπορει να υποφερει αλλα υπάρχει όπως είπα 1 εκ που ειναι πολυ καλα, και αλλα 2 εκατ που κουτσοστεκονται. Αυτοι ειναι οι υποψήφιοι αγοραστές ακριβων κινητων.

Επίσης δε βγαίνει μονο για την Ελλάδα. Ουτε που τους νοιαζει γενικα στη σαμσουνγκ αν θα πουλήσουν και 1 κοματι στην Ελλάδα.. Ειμαστε μηδενική αγορά ποσοστιαια..

Επίσης θα τονωσει τις πωλήσεις s8, s8+ που θα πεσουν οι τιμές και θα βγάλει απο εκει. Μια πανακριβη συσκευή δινει μεγαλύτερη αιγλη στην εταιρεία, και πουλαει καλυτερα τις ποιο φθηνες.

Δυστυχώς το εχουν καταλαβει και οι κινεζοι και κανουν το ιδιο.

Όπως πάντα τωρα κερδίζουν υπεραξιες απο οσους εχουν χρημα και δεν τους καίγεται καν καρφι αν κανει 700 ή 1700. Μη σου πω καποιοι θα προτιμούσαν να κανει παντα τοσο για να το εχουν μονο αυτοι και να ξεχωρίζουν ως status symbol.

Και σε 6 μηνες θα πεσουν οι τιμές για να πωληθει ο μεγάλος ογκος όπως συμβαίνει παντα..

Συμφωνώ έτσι ακριβώς είναι. Για αυτό ελπίζω κάποια στιγμή να δούμε note 12 η iPhone 12 στα 2000 ευρώ και να κάνουν και ρεκόρ πωλήσεων. Να το περνει ο άλλος και να χαίρεται ότι έχει status symbol προϊόν. Μας πήραν χαμπάρι οι εταιρείες.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παντα εχει πτωση γιατι ποτε ετυχε στο παρελθον και δεν επεφτε η τιμη;Για συσκευες εννοω που ερχονται ευρωπη.

Για το ποσο θα πεσει ομως ειναι αλλο θεμα λογικα ενα 200αρι σιγουρα

Απο κει και περα το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ανταγωνισμο απο αλλη εταιρια θεωρω οτι θα επεφτε ποιο γρηγορα οπως το S8 και S8 plus.Ενα αλλο που εκμεταλευονται ειναι η αυξηση των τιμων ναυαρχιδων αλλων εταιριων που ξεπερνουν πλεον τα 800ε.Αυτο ειναι αρνητικο γιατι σου λεει εχουμε παρομοιες τιμες αλλα εγω σου προσφερω'Note'με αποτελεσμα να κρατα ψηλα την τιμη και να αργη η πτωση της τιμης του Note.

 

Οπως καταλαβαινεις οσοι εχουμε το συνδρομο της <ακρατειας>:lol: οπως εγω θα το παρω αμεσα.Η λογικη πτωση τιμης θα ερθει σιγα-σιγα λιγο αργοτερα.

Τελικα πηγα πισω στον Stephanis ενα λαπτοπ που πηρα και δεν το χρεισιμοποιηω γιατι εχω το μεγαλο μου και θα παρω ενα βαουσκετ 450ευρω οσο εχει η αξια του λαπτοπ μου και ετσι θα το παρω το κινητο θα βαλω και εγω 550ευρω απο πανω και θα το παρω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα πισω στον Stephanis ενα λαπτοπ που πηρα και δεν το χρεισιμοποιηω γιατι εχω το μεγαλο μου και θα παρω ενα βαουσκετ 450ευρω οσο εχει η αξια του λαπτοπ μου και ετσι θα το παρω το κινητο θα βαλω και εγω 550ευρω απο πανω και θα το παρω.

 

Και τα υπόλοιπα 29€ που θα τα βρεις;;; :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις το παράγγειλα και εγώ από Κοτσόβολο, αν και μετά την περσινή ήττα είχα πει όχι άλλο note. Το παλικάρι στο τηλέφωνο μου πε ότι επρόκειτο να παραδοθεί στις 12 με 13/9 αλλά επειδή πέφτει ΣΚ θα το στείλουν στις 14 Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός θα κάνει ένα render του ιδανικού note 9 ως εξής... :

 

1) Με σχετικά τετράγωνο περίγραμμα όπως το note 8.

2) Mε το πάνω bezel όπως του note 8

3) Mε λίγο μεγαλύτερο κάτω bezel όπου θα χωράει ένα μακρόστενο home button KAI με fingerptint sensor, και αριστερά/δεξιά capacitive φωτιζόμενα back και recent apps

4) Mε FM και IR

5) ΧΩΡΙΣ soft buttons..........

5) Με ΕΠΙΠΕΔΗ οθόνη, 17:9, 6.1 και βάλε.... ίντσες διαγώνιο. (έβαλα λίγο νερό στο κρασί μου, για να μην είναι σαν παντόφλα και να μπορεί να το κρατήσει κάποιος)

6) Ακριβώς στο τελείωμα της ΕΠΙΠΕΔΗΣ οθόνης, να ξεκινάει ένα μικρό μικρό edge στο σασί, ώστε να βολέυει στο κράτημα.

7) Δώστε στο πάχος +1.0 - +2.0 mm να χωράει μια μπαταρία 4000mAh ώστε να βγάζει μια μέρα ακόμα και με ξεζούμισμα...

8) Βάλτε και ένα xenon flash....

 

Και μετά, τιμολογήστε το και 1500 ευρώ and take my money..... (μην ξεχάσετε το πενάκι.... ε....)

Link to comment
Share on other sites

Και τα υπόλοιπα 29€ που θα τα βρεις;;; :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις το παράγγειλα και εγώ από Κοτσόβολο, αν και μετά την περσινή ήττα είχα πει όχι άλλο note. Το παλικάρι στο τηλέφωνο μου πε ότι επρόκειτο να παραδοθεί στις 12 με 13/9 αλλά επειδή πέφτει ΣΚ θα το στείλουν στις 14 Δευτέρα.

 

Έχεις μπερδέψει τις ημερομηνίες. 15/9 θα είναι Παρασκευή. Οπότε παραλαβή θα παίξει είτε στις 8/9 Παρασκευή είτε 11/9 Δευτέρα. Επίσημη κυκλοφορία του κινητού θα είναι στις 15/9.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...