Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθόνη του νουτελιού πήρε Α+ στο review του displaymate, βαθμός που μπαίνει πρώτη φορά σε συσκευή! Διαβάζοντας το κείμενο πραγματικά ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου.

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note8_ShootOut_100.htm

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπερδέψει τις ημερομηνίες. 15/9 θα είναι Παρασκευή. Οπότε παραλαβή θα παίξει είτε στις 8/9 Παρασκευή είτε 11/9 Δευτέρα. Επίσημη κυκλοφορία του κινητού θα είναι στις 15/9.

 

Έχεις δίκιο. Το παλικάρι στον Κοτσόβολο τα μπέρδεψε και εγώ την έφαγα! Θα ξαναπάρω αύριο να το ξεκαθαρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Και τα υπόλοιπα 29€ που θα τα βρεις;;; :)

Καλησπερα φιλε μ θα βαλω και εγω και αλλα 580ευρω απο πανω και θα το παρω στις 15/9 υπολογιζω.

Αλλα δεν μ ειπαν σε τι χρωμα θα μου ερθη σε οτι χρωμα και ας μ ερθη θα το παρω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει ερωτα με αυτο το deep sea blue. Ξερετε που θα το βρουμε διαθεσιμο? Επρεπε να βγαλουν ολα τα χρωματα παντου.

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει ερωτα με αυτο το deep sea blue. Ξερετε που θα το βρουμε διαθεσιμο? Επρεπε να βγαλουν ολα τα χρωματα παντου.

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο αμερική θα κυκλοφορήσει μαζί με το Black, ευρωπη gold και black μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει ερωτα με αυτο το deep sea blue. Ξερετε που θα το βρουμε διαθεσιμο? Επρεπε να βγαλουν ολα τα χρωματα παντου.

 

Στάλθηκε από το LG-V490 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα κυκλοφορισει και στην Κυπρο στο καταστημα Στεφανη:

image.png

 

Ηδη ξεκινησαν οι προπαραγγελιες. Προσωπικα το προτιμω σε χρυσο οποτε αν ερθη σε αυτο το χρωμα θα το παρω σε αυτο αναγκαστικα τι να κανω ;

Αν και μ αρεσει το χρυσο:

28_E51972_F3_DD8_D595_AA4_EC2_F9498_BF0_F.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσω το s8 plus τωρα που ειναι νωρις και να την παλεψω με καποια αλλη μετρια συσκευη εως τα χριστουγεννα που θα προχωρησω στο note; Ή να δωσω το s8 plus τα χριστουγεννα, ρισκαροντας να πεσει πολυ η αξια του; Τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσω το s8 plus τωρα που ειναι νωρις και να την παλεψω με καποια αλλη μετρια συσκευη εως τα χριστουγεννα που θα προχωρησω στο note; Ή να δωσω το s8 plus τα χριστουγεννα, ρισκαροντας να πεσει πολυ η αξια του; Τι λετε;

 

Απόλαυσε τη συσκευή σου οσο πάει και μετά βλέπεις, έτσι θα κάνω και εγώ, ουσιαστικες διαφορές δεν θα δούμε με την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσω το s8 plus τωρα που ειναι νωρις και να την παλεψω με καποια αλλη μετρια συσκευη εως τα χριστουγεννα που θα προχωρησω στο note; Ή να δωσω το s8 plus τα χριστουγεννα, ρισκαροντας να πεσει πολυ η αξια του; Τι λετε;

 

Καλημερα.Εαν το κανεις τωρα θα ειναι μικρη η διαφορα που θα πληρωσεις για την μεταβαση σε Note 8.Το αν αξιζει;Φυσικα ναι διοτι ο συνδιασμος μιας απλης λειτουργιας οπως σε ολες τις συσκευες με τις εχτρα λειτουργιες του Spen στο Note 8 πλεον που αλληλεπιδρα σε ολες τις εφαρμογες τις συσκευης το κανει να αξιζει με το παραπανω.Επισης μη ξεχναμε οτι το Note 8 ειναι πολυ ποιο δυνατο σε σχεση με παλιοτερα Note και απο το ζητημα σχεδιασμου παχους κρρατηματος στο χερι λειτουργιες optical zoom καμερες και τοσα αλλα σε hardware και software ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα κατι που το καθιστα με αυτα τα κριτηρια ασυναγωνιστο.Δεν ειναι τυχαιο οτι 75% παγκοσμιως δεν φευγουν απο την σειρα Galaxy Note . Η επιλογη δικη σου .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει να δωσω το s8 plus τωρα που ειναι νωρις και να την παλεψω με καποια αλλη μετρια συσκευη εως τα χριστουγεννα που θα προχωρησω στο note; Ή να δωσω το s8 plus τα χριστουγεννα, ρισκαροντας να πεσει πολυ η αξια του; Τι λετε;

 

το ιδιο σκεφτομαι και εγω, να το δωσω ή να το κρατησω και να ακυρωσω την προπαραγγελια που ηδη εκανα για Note 8? καθως η διαφορα τωρα ειναι μεγαλη. Το θεμα ειναι οτι δεν με ψηνει να τη βγαλω με μετρια συσκευη μεχρι Χριστουγεννα, και σκεφτομαι μηπως το ρισκαρω και δωσω το s8 plus σε κανα μηνα που θεωρω οτι δε θα εχει πεσει η τιμη του, αλλα το Note σιγουρα θα εχει χασει κατι, ωστε να το παρω με μικροτερη διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το Note δεν είναι για αυτούς που έχουν το S8/S8 Plus. Τώρα αν είναι τόσο απαραίτητο το πενάκι σε μερικούς τι να πω. Αγοράστε το!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το Note δεν είναι για αυτούς που έχουν το S8/S8 Plus. Τώρα αν είναι τόσο απαραίτητο το πενάκι σε μερικούς τι να πω. Αγοράστε το!

 

συμφωνω οτι οι διαφορες ειναι λιγες αλλα νομιζω οτι αν το κοιτας, το κοιτας για το πενακι, αντε πες και την καμερα λιγο, δεν εχει να προσφερει κατι αλλο. Εγω πχ χρησιμοποιω συχνα σημειωσεις κτλ και το πενακι πιστευω θα με διευκολυνε, παρολα αυτα το κοστος μεταβασης τωρα δεν ειναι μικρο, εκτος αν μεινεις 5 μηνες χωρις συσκευη για να κερδισεις λιγο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που το έχουν προ παραγγείλει, σας έχουν ενημερώσει ποτέ θα παραλάβετε;

Θα είναι στις 15 Σεπτεμβρίου ή κ νωρίτερα;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωην κατοχος του Note 5, εχω να πω πως το πενακι πραγματικα κανει τα παντα, ειναι εργαλειο δουλειας και αν μαθεις να το χρησιμοποιεις σωστα, δε θες να το αποχωριστεις με τιποτα!

Οσο για τον φιλο πιο πανω, και εγω αυτο σκεφτομαι, οτι δε νομιζω να αντεξω εχοντας μια μετρια συσκευη μεχρι τα χριστουγεννα, ειναι αρκετος καιρος ακομα, οχι ενας μηνας μονο πχ. Αλλα το s8 plus λογικα θα χασει αρκετα την αξια του εως τοτε, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σκεφτομαι και εγω, να το δωσω ή να το κρατησω και να ακυρωσω την προπαραγγελια που ηδη εκανα για Note 8? καθως η διαφορα τωρα ειναι μεγαλη. Το θεμα ειναι οτι δεν με ψηνει να τη βγαλω με μετρια συσκευη μεχρι Χριστουγεννα, και σκεφτομαι μηπως το ρισκαρω και δωσω το s8 plus σε κανα μηνα που θεωρω οτι δε θα εχει πεσει η τιμη του, αλλα το Note σιγουρα θα εχει χασει κατι, ωστε να το παρω με μικροτερη διαφορα.

Δεν θα χασει το 8 plus επόμενο δίμηνο πανω απο 50 ευρω,αλλα το Note 8 με βεβαιότητα κανα 150-200 minimum.;)

Τα περιθώρια πτώσης του note ειναι τεράστια του s8 plus ελάχιστα.

Ασε που θα τρέξουν flash sales προσφορές σε κάνα amazon που θα σου βγει ακόμα φθηνότερα:rolleyes:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον φιλο πιο πανω, και εγω αυτο σκεφτομαι, οτι δε νομιζω να αντεξω εχοντας μια μετρια συσκευη μεχρι τα χριστουγεννα, ειναι αρκετος καιρος ακομα, οχι ενας μηνας μονο πχ. Αλλα το s8 plus λογικα θα χασει αρκετα την αξια του εως τοτε, σωστα;

 

Σε καμια περιπτωση δε θα υπαρχει ο ιδιος ρυθμος πτωσης στη τιμη των S8+ με το ΝΟΤΕ 8 !

Σαφως και ο ρυθμος πτωσης στο ΝΟΤΕ 8 θα ειναι αρκετα πιο εντονος ,οποτε υπομονη λιγο καιρο με το Plus που ετσι κι αλλιως σταθεροποιειται η τιμη του (κι αν δε σε καιει το S-pen) ειναι εργαλειαρα εφαμιλλη στην ουσια με το Note !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωην κατοχος του Note 5, εχω να πω πως το πενακι πραγματικα κανει τα παντα, ειναι εργαλειο δουλειας και αν μαθεις να το χρησιμοποιεις σωστα, δε θες να το αποχωριστεις με τιποτα!

Καλησπερα φιλε μου μπορεις να μας δωσεις καποια tips για την σωστη χρηση του πενακιου ;

Ασχετος αν τα δικα μου γραμματα στην γραφη με πενα δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό που θα έρθει στην Ελλάδα θα είναι dual sim?Ξερουμε σίγουρα;

 

Σιγουροτατα....

Παραθετω συνομιλια μου χτεσινη με Samsung Hellas.

 

Samsung

ΝΊΚΟΣ / ΑΡΙΘΜΌΣ CHAT: 2952352

Καλημερα. Θα ηθελα να ρωτησω αν το Note 8 που θα ερθει στην Ελλαδα ειναι DUAL SIM

11:55

Καλώς ήλθατε στην υπηρεσία εξυπηρέτησης της Samsung μέσω Live chat. Έχω διαβάσει το ζήτημα σας και θα σας εξυπηρετήσω σύντομα.

11:55

Καλησπέρα σας.

13:55

Καλησπερα

13:55

Θα ηθελα να ρωτησω αν το Note 8 που θα ερθει Ελλαδα ειναι Dual sim?

13:56

Θα είναι dual sim κύριε....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουροτατα....

Παραθετω συνομιλια μου χτεσινη με Samsung Hellas.

 

Samsung

ΝΊΚΟΣ / ΑΡΙΘΜΌΣ CHAT: 2952352

Καλημερα. Θα ηθελα να ρωτησω αν το Note 8 που θα ερθει στην Ελλαδα ειναι DUAL SIM

11:55

Καλώς ήλθατε στην υπηρεσία εξυπηρέτησης της Samsung μέσω Live chat. Έχω διαβάσει το ζήτημα σας και θα σας εξυπηρετήσω σύντομα.

11:55

Καλησπέρα σας.

13:55

Καλησπερα

13:55

Θα ηθελα να ρωτησω αν το Note 8 που θα ερθει Ελλαδα ειναι Dual sim?

13:56

Θα είναι dual sim κύριε....

Πολύ χρήσιμη η συνομιλία αυτή φίλε μου...

Μου κάνει περιέργεια πάντως που όλα τα site πώλησης εδώ στην Ελλάδα λένε ότι δεν είναι dual sim "Πλαίσιο, Κοτσόβολος, Public κλπ"

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμη η συνομιλία αυτή φίλε μου...

Μου κάνει περιέργεια πάντως που όλα τα site πώλησης εδώ στην Ελλάδα λένε ότι δεν είναι dual sim "Πλαίσιο, Κοτσόβολος, Public κλπ"

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Οχι ολα. Κοτσωβολος και Media markt λενε Dual sim.

Πλαισιο και Public λενε single sim.

Επικοινωνησα λοιπον με πλάισιο και Public και μετα απο ερυνα που εκαναν και επικοινωνια που ειχαν με την Samsung Hellas με διαβεβαιωσαν και αυτοι οτι το κινητο ειναι Dual sim...

Μαλιστα απο το Πλαισιο με ευχαριστησαν για την ενημερωση και μου ειπαν οτι θα αλλαξουν την διαφημηση τους.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Οχι ολα. Κοτσωβολος και Media markt λενε Dual sim.

Πλαισιο και Public λενε single sim.

Επικοινωνησα λοιπον με πλάισιο και Public και μετα απο ερυνα που εκαναν και επικοινωνια που ειχαν με την Samsung Hellas με διαβεβαιωσαν και αυτοι οτι το κινητο ειναι Dual sim...

Μαλιστα απο το Πλαισιο με ευχαριστησαν για την ενημερωση και μου ειπαν οτι θα αλλαξουν την διαφημηση τους.

Είμαι σίγουρος ότι το είχε κ ο Κωτσόβολος τις πρώτες 2 μέρες καθώς είχα μπει κ είχα κάνει έρευνα, θα το άλλαξε μετά...

Ευχάριστο νέο αυτό κ χρήσιμο για όσους ενδιαφέρονται για αγορά καθώς για εμένα προσωπικά είναι ένα ακόμα συν.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χασει το 8 plus επόμενο δίμηνο πανω απο 50 ευρω,αλλα το Note 8 με βεβαιότητα κανα 150-200 minimum.;)

Τα περιθώρια πτώσης του note ειναι τεράστια του s8 plus ελάχιστα.

Ασε που θα τρέξουν flash sales προσφορές σε κάνα amazon που θα σου βγει ακόμα φθηνότερα:rolleyes:

 

Σωστός Αλεξ. Άρα ακυρωνω παραγγελία να μου μείνει ξανά φράγκο για v30

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωην κατοχος του Note 5, εχω να πω πως το πενακι πραγματικα κανει τα παντα, ειναι εργαλειο δουλειας και αν μαθεις να το χρησιμοποιεις σωστα, δε θες να το αποχωριστεις με τιποτα!

Οσο για τον φιλο πιο πανω, και εγω αυτο σκεφτομαι, οτι δε νομιζω να αντεξω εχοντας μια μετρια συσκευη μεχρι τα χριστουγεννα, ειναι αρκετος καιρος ακομα, οχι ενας μηνας μονο πχ. Αλλα το s8 plus λογικα θα χασει αρκετα την αξια του εως τοτε, σωστα;

 

Σωστός Κων/νε! Εμείς οι νοτάκηδες γνωρίζουμε τί εστί s-pen και note5...αλλά και note4 παλιότερα.

Πούλα τώρα το s8plus, βάλε προ-παραγγελία την ναυαρχίδα, βάλε και καμιά άτοκη....και καλορίζικο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...