Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω φιλε μου, η τιμη του 10 θα ειναι ...κλασικα απαγορευτικη στην αρχη και μαλιστα θα μας μπερδεψει αρκετα γιατι κυκλοφορουν φημες για διαφορες εκδοσεις ,κατι σαν το S10 δλδ.Για τις τιμες τωρα απο αγγελιες οπως τα λες ειναι !! Πηρα πριν απο κανα 2 εβδομαδες ενα

s8 σε απιστευτη τιμη!!

 

Για το Ν10 έχω διαβάσει για δύο εκδόσεις με διάφορα στην κάμερα και στο διαγώνιο της οθόνης,με το μεγάλο να θεωρείται πλήρες...

Link to comment
Share on other sites

Για το Ν10 έχω διαβάσει για δύο εκδόσεις με διάφορα στην κάμερα και στο διαγώνιο της οθόνης,με το μεγάλο να θεωρείται πλήρες...
Οπως τα λες και αλλες δυο εκδοσεις που θα ειναι 5g, συνολο 4 εκδοσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες και αλλες δυο εκδοσεις που θα ειναι 5g, συνολο 4 εκδοσεις.

 

Ναι είχα διαβάσει και για 5G εκδόσεις,αλλά δεν είναι ακόμα για εμάς...Απλά αυτό που φοβάμαι είναι μην τυχόν και έχουνε ποιο πλήρη καμερα σε αυτή την έκδοση όπως στο S10 5G....

Δεν μου αρέσει που και η NOTE σειρά θα έχει δύο εκδόσεις....Κανονικά ένα είναι το NOTE...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα διαβάσει και για 5G εκδόσεις,αλλά δεν είναι ακόμα για εμάς...Απλά αυτό που φοβάμαι είναι μην τυχόν και έχουνε ποιο πλήρη καμερα σε αυτή την έκδοση όπως στο S10 5G....

Δεν μου αρέσει που και η NOTE σειρά θα έχει δύο εκδόσεις....Κανονικά ένα είναι το NOTE...

Καλα τα λες! Ενα ειναι το note!Παλι σε μπελαδες θα μπουμε και το χερι καπου βαθια..πολυ βαθια στην τσεπη !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα διαβάσει και για 5G εκδόσεις,αλλά δεν είναι ακόμα για εμάς...Απλά αυτό που φοβάμαι είναι μην τυχόν και έχουνε ποιο πλήρη καμερα σε αυτή την έκδοση όπως στο S10 5G....

Δεν μου αρέσει που και η NOTE σειρά θα έχει δύο εκδόσεις....Κανονικά ένα είναι το NOTE...

 

Ενα ειναι το note αλλα αυτοι κοιταζουν πως θα βγαλουν λεφτα, οποτε βγαζουν πολλες εκδοσεις, ωστε να εχουν «δικαιολογια» να αυξησουν και την τιμη της μεγαλυτερης εκδοσης.

Διαφορα σε καμερες δεν πιστευω να εχουν τα 4g σε σχεση με τα 5g.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενα ειναι το note αλλα αυτοι κοιταζουν πως θα βγαλουν λεφτα, οποτε βγαζουν πολλες εκδοσεις, ωστε να εχουν «δικαιολογια» να αυξησουν και την τιμη της μεγαλυτερης εκδοσης.

Διαφορα σε καμερες δεν πιστευω να εχουν τα 4g σε σχεση με τα 5g.

 

Καλησπέρα κ συγγνωμη για το οφ τοπικ.Θελω να ρωτησω σε τι τιμη πιστευετε αξιζει να το βρω ως μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση κ με θηκες κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα πριν 2 μήνες μεταχειρισμένο στα 340ευρώ με υπολοιπο εγγύησης και καινούργια μπαταρία-οθόνη σε άψογη κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω n8, n9. Το n8 θέλω να το πουλήσω, αγορά από Κωτσόβολο, εγγύηση μέχρι 31/1/2020. Λόγοι οικονομικοί, τιμή 280€, προτιμάται χέρι χέρι, Τρίκαλα.

 

στο tempered glass υπαρχει επιφανειακη, ανεπαισθητη γρατσουνιά στα 10 χιλιοστα, δεν φαινεται στην χρηση, αλλα όταν η οθονη είναι κλειστη, κατω από φως. με την εφαρμογή test android, από το play store, η οθονη στα διαφορα χρωματα, δεν εχει κανενα πρόβλημα.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα.Ερώτηση ,υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο τζαμακι και κάποια συγκεκριμένη θήκη να του βαλω ,που να (συνεργάζονται) καλα αυτα τα δυο ,ετσι ώστε να κάθετε το tempered glass στην θέση του κ να μη το πετάει η θηκη;
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα.Ερώτηση ,υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο τζαμακι και κάποια συγκεκριμένη θήκη να του βαλω ,που να (συνεργάζονται) καλα αυτα τα δυο ,ετσι ώστε να κάθετε το tempered glass στην θέση του κ να μη το πετάει η θηκη;

 

Απο την εμπειρια μου θα σου πω θηκη spigen (ολες ) και τζαμακι mokolo ή και x one. (Οχι nillkin δυστυχως).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από εμένα.Ερώτηση ,υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο τζαμακι και κάποια συγκεκριμένη θήκη να του βαλω ,που να (συνεργάζονται) καλα αυτα τα δυο ,ετσι ώστε να κάθετε το tempered glass στην θέση του κ να μη το πετάει η θηκη;
T Max liquid Tempered

 

https://www.uniqueshop.gr/t-max-liquid-full-glue-3d-tempered-galaxy-note-8.html

 

Ότι καλύτερο εχω βάλει σε tempered glass και πίστεψε με εχω βάλει πολλά. Όλα μετά από εβδομάδα το πολύ μου έκαναν ghost effect. Αυτό το εχω Πάνω από 1 μισή μήνα και είναι καλύτερο σε αίσθηση και από γυμνή οθόνη. Δεν έχει κάνει το παραμικρό και δεν έχεις πρόβλημα με καμία θήκη. Εγώ τώρα φοράω Alcantara Αλλά και 2 spigen που εχω κανένα θέμα. Αν πας από εκεί και σε βολεύει η περιοχή που βρίσκεται πας να στο κάνουν τοποθέτηση...

Ελπίζω να βοήθησα!!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τ max έχω και εγώ. Το αγόρασα δύο φορές, την 2η φορά το kit repair. H 1η δεν πέτυχε, και το πέταξα, το τραπέζι να είναι εντελώς ίσιο, αλλιώς θα τρέξει το υγρό.. και θα πάει χαμένο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Spigen έχω σε note 9, πολύ καλό,, εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Περιγραφή t max σε mate 20 pro, το οποίο δεν έχει βάση τοποθέτησης,, νομίζω στο note 8 έχει. <<

Αρχικά δεν έβαλα το κινητό σε πλήρως ισιο τραπέζι, και το υγρό , κόλλα, χύθηκε στο τραπέζι, το συνέχισα, και είχε κενά, και έτσι το έβγαλα.

Την 2η φορά.

Σε τραπέζι εντελώς ίσιο, αφού γίνει η καθαριότητα κλπ, ρίχνουμε το υγρό ((( αν έχει ς λεφτά , πάρε το demo,, το t max δεν έχει πλαίσιο τοποθέτησης,, νομίζω έχει το demo (?).

Κάλυψε όλες τις τρύπες, πάνω, και κάτω, μικρόφωνο , ακουστικό κλπ, Και τους διακοπές power, volume up down, με αυτοκόλλητο, για να μην μπει κόλλα, και στερεοποιηθεί, και μετά δεν βγαίνει! Το είχε πάθει ένας, μετά δεν δούλευαν οι διακόπτες. Τα αυτοκόλλητα που έχει η συσκευασία, δεν φτάνουν, βρες και άλλα.

Αφού ρίξουμε όλην την κόλλα, περίπου στο κέντρο, τότε βάζουμε το τζαμακι, και περιμένουμε να καλύψει όλο το τζαμακι, και το σηκώνει το κινητό, ελάχιστα, προς το μέρος, ώστε να πάει η κόλλα σε όλο το τζαμακι.

Φυσικά τρέχει κόλλα, αριστερά και δεξιά, αλλά έχουμε καλύψει τους διακόπτες.

Τώρα πρέπει να κεντραρουμε το τζαμακι, και ελέγχουμε, αν υπάρχει κενό που δεν πήγε η κόλλα.

Προσωπικά, το κίνησα αριστερά και δεξιά, ώστε να είμαι σίγουρος, ότι πήγε παντού η κόλλα, το κεντραρουμε στην μέση, και μετά μικρή κίνηση πάνω κάτω ώστε να μπει σωστά, δεν το βάζουμε πολύ πάνω, να μην καλύπτει την εμπρός κάμερα, και τους αισθητήρες !!!!

Νομίζω είναι ένα χιλιοστό από πάνω, και κατω, στην μέση του κινητού δηλαδή, εγώ έτσι το έβαλα.

Σε αυτή την φάση, το τζαμακι κυριολεκτικά επιπλέει.

Τώρα το Κλειδί. Με το μηχάνημα με τις υπεριώδεις, ρίχνουμε Μια φορά, πάνω και κάτω.( Αυτό το είδα σε βίντεο, δεν ρίχνουμε από την αρχή τρις φορές).

Τώρα το τζαμακι έχει κολλήσει, και τότε, προσεκτικά, σκουπίζουμε αριστερά και δεξιά, πάνω και κάτω, την κόλλα που έχει τρέξει, με το πανακι με το οινόπνευμα.

Σε μένα , πάνω είχε βγει ένα μικρό εξόγκωμα κόλλα ς, που το έσπασα με μια οδοντογλυφίδα, και αφού σκουπίζουμε την κόλλα, τότε ρίχνουμε από τρις φορές, πάνω, στην μέση, κάτω στο κινητό, και στα ενδιάμεσα.

Αφαιρέστε τα αυτοκόλλητα.

( Που έκανα λάθος: όταν σκούπισα την κόλλα, αριστερά δεν πρόσεξα, και με το πανακι, αφηρεσα κόλλα από το τζαμακι, για 20 χιλιοστά, που όμως δεν είναι πρόβλημα, είναι εκεί που έχει την κλίση, στα πλάγια, όχι στην οθόνη!!,. H , εκεί στο πλάι, δεν πήγε κόλλα.

Γενικά είναι κουραστική διαδικασία, πάρε το demo, αν έχει πλαίσιο τοποθέτησης, και εγώ δεν έχω εμπειρία από tempered glass.). >>

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που ποσταρα έχει πλαίσιο τοποθέτησης μαζί... Εσύ έβαλες όλη τη κόλα.. Δεν χρειάζεται όλη. 2 σταγόνες είναι αρκετές...Γι Αυτό είχες πολλά τρεξίματα...Εμένα μου το έβαλαν εκεί τα παιδιά και δεν είχε ούτε τρεξίματα, ούτε κόλλες ξερασμενες τπτ.... Γι Αυτό είπα να ζητήσει τοποθέτηση εκεί που την κάνουν τα παιδιά δωρεάν.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Και σε εμένα.πρωι πρωί.:)

 

Αν κανετε την ενημερωση να μας πειτε αν αλλαξε κατι. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν κανετε την ενημερωση να μας πειτε αν αλλαξε κατι. :)

Δεν παρατηρω καποια διαφορα.Ισως μια ελαφρια αισθηση οτι το κινητο παει λιγο ποιο γρηγορα.Μπορει να ειναι και ιδεα μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Παιδια μετά το τελευταίο update έχω θεματάκι με την μπαταρία.Το παρατήρησα ότι την ρίχνει πολύ...Εχει προσέξει κάποιος άλλος κάτι;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα φυσιολογικά μέχρι τώρα. Η μπαταρία είναι στα ίδια περίπου επίπεδα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέρασα σήμερα την αναβάθμιση την είχα ξεχάσει. Όλα καλά μέχρι στιγμής ούτε θέμα με την μπαταρία βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...