Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οποιος θελει θηκες και ειναι απο θεσσαλονικη ας μου στειλει μηνυμα . Θα τις δωσω σε πολυ χαμηλη τιμη.Το εδωσα και εχω note 9 τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μέσω odin την pie.(όποιος θέλει γρήγορο download εδώ https://www.filesbeast.net/file/RRolx)

Πραγματικά εκ πρώτης όψεως είναι άλλο τηλέφωνο. Επειδή βαριόμουν να κάνω εργοστασιακή και στήσιμο κράτησα το home_csc. Πρώτες εντυπώσεις καλές αλλά θα δω αυτονομία και συμπεριφορά και μετά θα κρίνω. Το λινκ που έδωσε πριν ο φίλος στο xda έχει και αναλυτικές οδηγίες. Η όλη υπόθεση είναι 10 λεπτά αφού κατέβει το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μέσω odin την pie.(όποιος θέλει γρήγορο download εδώ https://www.filesbeast.net/file/RRolx)

Πραγματικά εκ πρώτης όψεως είναι άλλο τηλέφωνο. Επειδή βαριόμουν να κάνω εργοστασιακή και στήσιμο κράτησα το home_csc. Πρώτες εντυπώσεις καλές αλλά θα δω αυτονομία και συμπεριφορά και μετά θα κρίνω. Το λινκ που έδωσε πριν ο φίλος στο xda έχει και αναλυτικές οδηγίες. Η όλη υπόθεση είναι 10 λεπτά αφού κατέβει το αρχείο.

 

περασα την βουλγαρικη από το λινκ που εδωσες.

( παραδόξως από το xda den μπορουσα να το κατεβασω.)

ελεγξα και το site.

 

https://transparencyreport.google.com/safe-browsing/search?url=https:%2F%2Fwww.filesbeast.net%2Ffile%2FRRolx

 

https://www.virustotal.com/#/url/32bcd9cc844b581280d9ba6c03d0c095337638a97e39d45eb2b2ca77e1ee2cfe/detection

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λιγάκι, περνάμε την rom μέσω odin με το ΗΟΜΕ_CSC_ΟΧΜ (για να μη χασουμε τα αρχεία μας)?

 

Edit: την πέρασα και εγώ, με το HOME_CSC και διατήρησα όλα τα αρχεία και τις ρυθμίσεις. Θα κάνω επαναφορά όταν θα βγει η EUR. Ωραία είναι, smooth. Πέρα από τις οπτικές διαφορές δεν έχω βρει να προσφέρει κάτι νέο, αλλά έστω και αυτό είναι κάτι, χρειαζόμασταν μια ανανέωση.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα ακόμα τίποτα. Συνήθως η ενημερώσεις ασφαλείας έχουν έρθει μέχρι 16 του μήνα. Στην αναμονή...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος θελει θηκες και ειναι απο θεσσαλονικη ας μου στειλει μηνυμα . Θα τις δωσω σε πολυ χαμηλη τιμη.Το εδωσα και εχω note 9 τωρα.
Καλησπέρα τι θήκες έχεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ύστερα από τις beta όπου έχασα το volte πέρασα ξανά μέσω Odin την τελευταία rom eur με csc και fresh install .

Εξακολουθώ να μην έχω volte όμως. Κάποια πρόταση? Οποίοι πέρασαν την official pie Βουλγαρίας έχετε κανονικά volte ??

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει έρθει σε κάποιον το Android 9;; Τι παίζει με Ελλάδα, θα αργήσει πιστεύετε;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει έρθει σε κάποιον το Android 9;; Τι παίζει με Ελλάδα, θα αργήσει πιστεύετε;;
Δεν θα αργησει. Θεμα ημερων ειναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αργησει. Θεμα ημερων ειναι.

θαυμασια, γιατι μπαινω στον πειρασμο να το ''πειραξω'' !!Παρατηρησα γενικα οτι πολλες εφαρμογες εχουν μπει σε ''στρογγυλα'' γραφικα.Αλλαξε εμφανιση το viber, επισης και τα samsung themes.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ύστερα από τις beta όπου έχασα το volte πέρασα ξανά μέσω Odin την τελευταία rom eur με csc και fresh install .

Εξακολουθώ να μην έχω volte όμως. Κάποια πρόταση? Οποίοι πέρασαν την official pie Βουλγαρίας έχετε κανονικά volte ??

Εγώ έχω κανονικά. Έχεις ενεργά τα δεδομένα? Μεσα από τον dialer πήγαινε στις τρεις τελείες πάνω δεξιά, ρυθμίσεις, και ενεργοποίησε το wifi calling.

Και από το μενού των ρυθμίσεων στο Συνδέσεις, δίκτυα κινητής και ενεργοποίησε το VoLTE.

Κάνε και μία επανεκκίνηση τη συσκευή σου.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κανονικά. Έχεις ενεργά τα δεδομένα? Μεσα από τον dialer πήγαινε στις τρεις τελείες πάνω δεξιά, ρυθμίσεις, και ενεργοποίησε το wifi calling.

Και από το μενού των ρυθμίσεων στο Συνδέσεις, δίκτυα κινητής και ενεργοποίησε το VoLTE.

Κάνε και μία επανεκκίνηση τη συσκευή σου.

 

Τα έχω κάνει αυτά φίλε μου αλλά τίποτα. Πριν ασχοληθώ με τις beta είχα κανονικά. Θα περιμένω να βγει official pie να την περάσω μέσω odin για EUR.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Πάντως 20 του μήνα, 5 μέρες μετά δεν έχει έρθει το update Ελλάδα, αν μέχρι την παρασκευή δεν έρθει θα κατεβάσω το firmware της Βουλγάρικης έκδοσης και θα το περάσω. Ήδη άρχισε στις χώρες τις ασίας από χθες να δίνεται το update, εμάς μας έχουν ξεχάσει ? τι στο καλό ? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει κάποιο μειονέκτημα που δεν βάζετε της Βουλγαρίας;

Εγώ το έβαλα και πάει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει κάποιο μειονέκτημα που δεν βάζετε της Βουλγαρίας;

Εγώ το έβαλα και πάει μια χαρά...

Πες μας εντυπώσεις;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση..οκ φαινεται..μονο που δεν λειτουργουν τα πολλα παραθυρα..και ουτε βλεπω πουθενα στισ ρυθμισεισ τισ επιλογεσ για τα πολλα παραθυρα.ξερει κανεισ γιατι;SOSSSSS
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά για note 8 στα 455 για φίλη η να κοιτάξω για κάποιο άλλο; πιστεύω πως ναι εσείς τι λέτε;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...