Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια

Έδωσα σε φίλο μου το n8 αφού το έκανα reset σε εργοστασιακες...

 

όταν ξεκινάει το τηλ του ζητάει το δικό μου το email... για να συγχρονίσει... (με την κάρτα μέσα)

 

από recovery έκανε wipe data.. αλλα μετά το reboot του ζητάει πάλι το δικό μου.....

 

καμία ιδέα?

 

είναι για λόγους ασφαλείας της google..?

 

Αν βάλει το Gmail μου... προσθέσει το δικό του..και μετά το αφαιρέσει.. θα είναι οκ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να καταργησεις το λογαριασμο σου απο τις Ρυθμισεις-Λογαριασμοι
Οκ ευχαριστώ.. το φανταστικά!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα μαι Αθηνα για μια μερα και σκεφτομαι την αγορα qi charger για ασυρματη φορτιση, πειτε μου μια γνωμη, για να μη πεταξω παλι λεφτα για αξεσουαρ που δεν αξιζει

 

Μπορεις να το λειτουργεις καθως φορτιζει ετσι? Θελω να το ακουμπαω πανω τη πλατφορμα καθως το χω συνδεδομενο στην TV να βλεπω αρχεια βιντεο

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόσφατα αγόρασα την iottie easy one touch 4 qi wireless fast charging για το αμάξι, και δεν έμεινα ευχαριστημένος από το wireless charging.

Ένα πρόβλημα που είδα είναι η υπερθέρμανση της μπαταρίας 40+ C για πλάκα. Επίσης δεν φορτίζει γρήγορα ξεκινούσε με 10 watt και μόλις η μπαταρία περνούσε τους 38 C μειωνόταν στα 4 watt. Προφανώς το έκανε για προστασία της μπαταρίας ,αλλά συγκριτικά με το κλασικό καλώδιο τα αποτελέσματα είναι τραγικά. Όλες οι μετρήσεις έγινα σε γραφείο ,για να μην υπάρχει ήλιος .... Είναι ο πρώτος wireless charge που δοκιμάζω και δεν έχω εικόνα από άλλους...

Nokia 5800-->Sony xperia st15-->Lenovo p780-->Lenovo K910-->Samsung Note4 Duos-->Samsung Note 8 Duos
Link to comment
Share on other sites

Εγω της Spigen μαλλον θα παρω ενα που λενε οτι ειναι πολυ καλο αλλα περα απο τις θερμοκρασιες γενικοτερα εστω για αυτο το διωρο που θα διαρκεσει το πολυ μια ταινια κανει να φορτιζει ετσι ταυτοχρονο? Κανας τροπος να ψυχεται δε παιζει κιολας να βοηθηθει η συσκευη

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εγω της Spigen μαλλον θα παρω ενα που λενε οτι ειναι πολυ καλο αλλα περα απο τις θερμοκρασιες γενικοτερα εστω για αυτο το διωρο που θα διαρκεσει το πολυ μια ταινια κανει να φορτιζει ετσι ταυτοχρονο? Κανας τροπος να ψυχεται δε παιζει κιολας να βοηθηθει η συσκευη

Σε καμία περίπτωση δεν είναι και το ότι καλύτερο να φορτίζει η μπαταρία και ταυτόχρονα να κάνει << δουλειά >> και μάλιστα σοβαρή δουλειά η συσκευή. Είναι ένα από αυτά που τη << ξελιγώνει >> τη μπαταρία και πέφτει η απόδοσή της πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγουρα ισχυει αυτο στο θεωρητικο. Στη πραξη ομως θελω να ξερω τι μπορει να συμβει ποια θα ειναι οι αληθινες επιπτωσεις. Επισης ειπα συγκεκριμενα το σεναριο. Δε λεω να το κανω media player και να ναι ολοι μερα συνδεδεμενο με την τηλεοραση να φορτιζει, αλλα μερα παρα μερα για κανα 2ωρο βραδυνο να το κανω αυτο οταν θελω να δω καμμια ταινια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Εγώ πρόσφατα αγόρασα την iottie easy one touch 4 qi wireless fast charging για το αμάξι, και δεν έμεινα ευχαριστημένος από το wireless charging.

Ένα πρόβλημα που είδα είναι η υπερθέρμανση της μπαταρίας 40+ C για πλάκα. Επίσης δεν φορτίζει γρήγορα ξεκινούσε με 10 watt και μόλις η μπαταρία περνούσε τους 38 C μειωνόταν στα 4 watt. Προφανώς το έκανε για προστασία της μπαταρίας ,αλλά συγκριτικά με το κλασικό καλώδιο τα αποτελέσματα είναι τραγικά. Όλες οι μετρήσεις έγινα σε γραφείο ,για να μην υπάρχει ήλιος .... Είναι ο πρώτος wireless charge που δοκιμάζω και δεν έχω εικόνα από άλλους...

Έχω και την ίδια και ισχύει ότι η διαφορά μεταξύ ασύρματης φόρτισης και καλωδίου (fast και στα δύο) είναι πολύ μεγάλη, αλλά μάλλον αυτό ισχύει γενικά, λίγο που το έψαξα με καλώδιο πρέπει να φορτίζει περίπου με διπλάσια ταχύτητα και χωρίς να θερμαίνει τόσο το κινητό.

 

Παρ' όλα αυτά επειδή μπαινοβγαινω μέσα στη μέρα αρκετές φορές στο αυτοκίνητο λόγω δουλειάς η ευκολία του να το βάζεις απλά στη βάση και να φορτίζει είναι μεγάλη κατά τη γνώμη μου.

 

Επίσης το ρεύμα που δίνει είναι τουλάχιστον αρκετό για να μένει σταθερό το ποσοστό της μπαταρίας με ταυτόχρονη χρήση Google maps και φορτίζει και με θήκη (μια λεπτή spigen, δεν ξέρω με πιο παχιές).

 

Με υπερθέρμανση δεν έχω ιδιαίτερο θέμα, έχω γυρίσει μια έξοδο του κλιματισμού να πέφτει στο σημείο οπότε κάπως ρυθμίζεται.

 

Ένα θεματάκι, που μάλλον είναι του αυτοκινήτου όμως, είναι ότι κάθε φορά που δουλεύει το start stop, στην επανεκκίνηση, διακόπτεται στιγμιαία η φόρτιση κι είναι λίγο εκνευριστικό. Επίσης με το καλώδιο δεν το έκανε, μάλλον χρειάζεται περισσότερο ρεύμα η ασύρματη.

 

Τέλος να σημειωθεί ότι η επιπλέον έξοδος USB που έχει η συγκεκριμένη βάση δεν είναι fast, αλλά μόνο αυτή με το ενσωματωμένο καλώδιο.

Edited by garfield147
Link to comment
Share on other sites

Για την υπερθέρμανση, σε οποιαδήποτε κινητό,,, πχ όταν φλασαρω,,,

Έχω ανεμιστηρακι usb, το οποίο συνδέω σε power bank.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανένας να μου πει που ακριβώς βρίσκεται η ρύθμιση για να σε ενημερώνει για εισερχόμενη κλήση την ώρα που μιλάς ήδη με κάποιον άλλον;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ειμαι νεος κατοχος του note σε μπλε χρωμα(φανταστικο:))

Ειναι XEO csc και οταν εβαλα τη σιμ στις πληροφοριες λογισμικου εγινε EUR/EUR/XEO

Θελω να ρωτησω, θα παιρνω ο.τ.α. αναβαθμισεις απο Ελλαδα η θα πρεπει να τις περναω χειροκινητα μεσω odin??

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

G4GwYu1

 

Μου ηρθε καινουργια ενημερωση , την εχει λαβει κανεις αλλος?

Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

G4GwYu1

 

Μου ηρθε καινουργια ενημερωση , την εχει λαβει κανεις αλλος?

Και σε μένα.Αλλά ακόμα δεν την εχω βάλει.Και είναι μεγάλη 564.45 MB.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε η αναβάθμιση, θα την περάσω μετ;α...Βλεπω ότι στο Original CSC Code είναι κενό, το Firmware CSC Code είναι κενό, το Active CSC Code γράφει EUR, το Available CSC Codes κενό, και τέλος το CSC Country γράφει SEGR/GR...

Στο S7 που είχα τα παραπάνω είχαν όλα τους κωδικούς...

Στο Note 8 γιατί είναι κενά;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την περασα και αυτην ολα καλα. Δεν εχει τπτ βεβαια , ετσι κ αλλιως ειναι για επιδιορθωση ασφαλειας
Link to comment
Share on other sites

Εχει ροοταρει κανεις μεχρι στιγμης. Ελεγα να περασει τουλαχιστον ο χρονος της εγγυησης πριν επιχειρησηω τιποτα, αλλα ισως το ροοτ να μου φανει χρησιμο για καποια πραγματα που θελω να κανω και σκεφτομαι να αρχισω να τη ψαχνω τη δουλεια

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εχει ροοταρει κανεις μεχρι στιγμης. Ελεγα να περασει τουλαχιστον ο χρονος της εγγυησης πριν επιχειρησηω τιποτα, αλλα ισως το ροοτ να μου φανει χρησιμο για καποια πραγματα που θελω να κανω και σκεφτομαι να αρχισω να τη ψαχνω τη δουλεια

 

Λάθος μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ το update του Ιουνίου.

 

Έχω την εντύπωση ότι με το προηγούμενο update που είχαμε πάρει, η μπαταρία κρατούσε λιγότερο και πως με αυτό επανήλθε πάλι στα φυσιολογικά επίπεδα.

Το διαπίστωσε κανένας άλλος αυτό;

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

Link to comment
Share on other sites

Για το προηγούμενο update θα συμφωνήσω κι εγώ στο θέμα της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα και εγώ το update του Ιουνίου.

 

Έχω την εντύπωση ότι με το προηγούμενο update που είχαμε πάρει, η μπαταρία κρατούσε λιγότερο και πως με αυτό επανήλθε πάλι στα φυσιολογικά επίπεδα.

Το διαπίστωσε κανένας άλλος αυτό;

 

Send from Tapatalk (SM-N950F)

 

Ναι, συμφωνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πρόσφατα του Note 8 και 'γω!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν στην εφαρμογή S-Health σας λειτουργεί η μέτρηση άγχους;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως και εγώ με mobile hotspot ενεργό με 4G+ για περίπου 4 ώρες, 2 λογαριασμούς Gmail και μόνιμα ανοιχτά τα δεδομένα και με 2 SIMs ενεργές έβγαλα περίπου 1,5 μέρα. Με την προηγούμενη έκδοση σχεδόν ποτέ δεν έβγαζα μέρα.

Αλλά θα το παρακολουθήσω εκτενέστερα μήπως είναι placebo effect και απλά έτυχε:p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα κι εγώ μία.Ελπίζω να είναι όπως λέτε,γιατί αυτή που υπήρχε άδειαζε τη μπαταρία σε μηδέν χρόνο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...