Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η επίσημη ενημέρωση του δικτύου καταστημάτων Γερμανός είναι ότι οι συσκευές που θα παραλάβουν είναι μονόκαρτες.

Βλέπω μεγάλο μπλέξιμο με αυτό το θέμα. Άλλα καταστήματα θα πουλάνε δίκαρτα και άλλα μονόκαρτα.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum. Για να κλείνει και αυτό, μετά από ερώτηση μου σε άνθρωπο της Samsung στα Public (τα οποία ακόμα κ σήμερα στην ιστοσελίδα τους λένε ότι φέρνουν το μονόκαρτο), ισχύει το εξής: Όλες οι ελληνικές unlocked συσκευές θα είναι DUAL-SIM και θα διανεμηθούν μέσω των Κωτσόβολο, Πλαίσιο, Mediamarkt και Public. Single-SIM θα είναι οι συσκευές που θα διανεμηθούν μέσω των Γερμανός, Vodafone και Cosmote.
Bits and bytes of my life...
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω .Παντα υπαρχει μια σωστη δικαιολογια για κατι που μπορει να συμβει .Εφοσον ο υπεθυνος της Sammy o DJ Koh βγαινει επισημα και δηλωνει οτι η μπαταρια του Note 8 θα κρατησει την αποδοση της κατα 95% για δυο ολοκληρα χρονια εγω το εχω ως ενα απο τα σοβαρα κρητηρια αγορας. Εαν δεν ισχυει αυτο αλιμονο του και αλιμονο στην σμαρτεκ που θα επισκεφτω εαν δεν γινει πραξη:p:p:p

Οποιος δινει βαση τη λεει ο υπεύθυνος μιας εταιρείας, ξερω και τι ψηφιζει στις εκλογες.. :lol:

Δεν εχετε πάρει ακομα χαμπαρι οτι δεν μπορείς να πιστεύεις προεκλογικες υποσχέσεις, και εκπρόσωπους εταιριων (που στο δηλωνουν, ο μονος σκοπός τους ειναι να πουλησουν, γι αυτο πληρώνονται) στο τι υπόσχονται?

Ρωτα όποιον γκουρού, κατασκευαστή μπαταριών, και αν σου πει οτι υπαρχει μπαταρία σημερα που 2 χρονια μετα εχει το 95%..

Αν σου πει οτι υπαρχει, πεφτω απ τον παρθενονα αυριο..

Μου θυμιζει την αντίστοιχη "υπόσχεση" για s7 οτι δε θα χασει πανω απο 15% το χρονο σε καμια περίπτωση. Η εγγύηση σε καλύπτει ομως ΜΟΝΟ αν αποδειχθεί οτι η μπαταρία εχασε 60% σε 1 χρονο.. Αυτά τα 2 ειναι αλληλοδιαψευδομενα..

Και στο note 8 παλι πρεπει να πέσει η μπαταρία 60% τον 1ο χρονο για να στην αλλαξουν. Μα αφού θα πεσει μονο 5% σε 2 χρονια.. Why?

Τελικα αυτες τις ******ες (γιατι ξεκαθαρα για ******ες πρόκειται) τις πιστευει μονο οποιος ηταν πισμενος εξα αρχής..

Δεν αποκλειω να πεφτει λιγότερο. Ολα πιθανα ειναι, που να ξερεις?. Σε καμια περίπτωση αυτο το 5% που λεει.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Δεν περίμενα ότι έχουν έρθει δείγματα του Note 8 στα καταστήματα (ούτε καν ότι άνοιξε επίσημο νήμα στο φόρουμ δεν είχα πήρα χαμπάρι) και περνώντας σήμερα από τα Public έπεσα ξαφνικά πάνω του!!!

Το κινητό είναι πανέμορφο, ΤΕΛΟΣ!!!

Αν και ποτέ δεν είχα τόσο μεγάλο κινητό, νομίζω ότι ανετότα θα αλλάξω το S7 μου με αυτό σε μερικούς μήνες που θα πέσει η τιμή του!

Όμως αυτό που είδα και με ξενέρωσε (δεν μου άλλαξε απόφαση όμως) είναι τα bezels!

Μπορεί το τζάμι της οθόνης να είναι καμπυλωτό αλλά bezels στα πλαϊνά έχει και μάλιστα όχι μικρά!

Εδώ νομίζω ότι το S7 και το S8 υπερτερούν!

Pvh5bxU.jpg

PYpTqSJ.jpg

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Δεν περίμενα ότι έχουν έρθει δείγματα του Note 8 στα καταστήματα (ούτε καν ότι άνοιξε επίσημο νήμα στο φόρουμ δεν είχα πήρα χαμπάρι) και περνώντας σήμερα από τα Public έπεσα ξαφνικά πάνω του!!!

Το κινητό είναι πανέμορφο, ΤΕΛΟΣ!!!

Αν και ποτέ δεν είχα τόσο μεγάλο κινητό, νομίζω ότι ανετότα θα αλλάξω το S7 μου με αυτό σε μερικούς μήνες που θα πέσει η τιμή του!

Όμως αυτό που είδα και με ξενέρωσε (δεν μου άλλαξε απόφαση όμως) είναι τα bezels!

Μπορεί το τζάμι της οθόνης να είναι καμπυλωτό αλλά bezels στα πλαϊνά έχει και μάλιστα όχι μικρά!

Εδώ νομίζω ότι το S7 και το S8 υπερτερούν!

Pvh5bxU.jpg

PYpTqSJ.jpg

Ωραιος μια χαρα. Στην Κυπρο παντος δεν εχει ερθη ουτε για δειγμα για να το δουμε και εμεις εδω απο κοντα. Παρολο που με επιβεβαιωσαν οτι θα το παραλαβουμε στις 15/9/2017 δυο καταστηματα ο Στεφανης και η ΜΤΝ:

 

image.png

 

image.png

 

Επισης αφου μπηκες στο κοπο να μας το φωτογραφισεις επρεπε να φωτογραφιζες και την πισω του πλευρα απο πισω αλλα και τα διαφημιστικα του φυλλαδια απο κατω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω .Παντα υπαρχει μια σωστη δικαιολογια για κατι που μπορει να συμβει .Εφοσον ο υπεθυνος της Sammy o DJ Koh βγαινει επισημα και δηλωνει οτι η μπαταρια του Note 8 θα κρατησει την αποδοση της κατα 95% για δυο ολοκληρα χρονια εγω το εχω ως ενα απο τα σοβαρα κρητηρια αγορας. Εαν δεν ισχυει αυτο αλιμονο του και αλιμονο στην σμαρτεκ που θα επισκεφτω εαν δεν γινει πραξη:p:p:p

Θετική αυτή η βελτίωση, αν θα ισχύσει, αλλά να ξέρουμε ότι αυτή η αντοχή υπάρχει χρόνια σε μπαταρίες άλλων κατασκευαστών. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωτα όποιον γκουρού, κατασκευαστή μπαταριών, και αν σου πει οτι υπαρχει μπαταρία σημερα που 2 χρονια μετα εχει το 95%..

Αν σου πει οτι υπαρχει, πεφτω απ τον παρθενονα αυριο..

 

Στο Ζ5 μου, μετά από 21 μήνες (και σίγουρα πάνω από 500 - 600 κύκλους) διατηρεί το 98%. Ελεγμένο με το γνωστό app (accu battery νομίζω, κάπως έτσι). Ομοίως και το τάμπλετ, αλλά εκεί πρέπει να έχει λιγότερους κύκλους φόρτισης.

Επίσης, το Iphone 5s 3,5 ετών με περίπου 950 κύκλους, διατηρεί το 90%.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι unboxing από εμένα, όσοι το περιμένετε με το καλό να το παραλάβετε

 

Γνωρίζει κανείς αν οι προπαπαραγγελιες παραλάβουν το dex άμεσα η αργότερα από αντιπροσωπεία ;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν οι προπαπαραγγελιες παραλάβουν το dex άμεσα η αργότερα από αντιπροσωπεία ;

 

Άμεσα φίλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

Θετική αυτή η βελτίωση, αν θα ισχύσει, αλλά να ξέρουμε ότι αυτή η αντοχή υπάρχει χρόνια σε μπαταρίες άλλων κατασκευαστών. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Ζ5 μου, μετά από 21 μήνες (και σίγουρα πάνω από 500 - 600 κύκλους) διατηρεί το 98%. Ελεγμένο με το γνωστό app (accu battery νομίζω, κάπως έτσι). Ομοίως και το τάμπλετ, αλλά εκεί πρέπει να έχει λιγότερους κύκλους φόρτισης.

Επίσης, το Iphone 5s 3,5 ετών με περίπου 950 κύκλους, διατηρεί το 90%.

Και που το γραφεις δυσκολεύομαι να το πιστέψω.. Το acubattery πάντως χρησιμοποιεί στατιστική μεθοδο υπολογισμού. Δε θα σου βγαλει ποτε ακριβεια.

Να σου δωσω να καταλαβεις, εχω το νοτε 4 με 2 μπαταριες. Μια παλαια και μια 3 μηνων.

Στην καινούργια μου εδειχνε 95% (σε 3 μηνες όχι 2 χρονια..)

Με αλλη ρομ ιδια μπαταρία δειχνει 85%.. Τι εγινε επεσε 10% σε 1 μερα?

Εγω επαναλαμβάνω και όποιος θέλει πιστευει. Δεν υπάρχει μπαταρία να κρατα 95% σε 2 χρονια. 90% στην καλυτερη και ποιο ακριβή ποιότητα (που πολυ χλωμο να χρησιμοποιησουν στα κινητα) και αυτο αν προσεχεις, μικρη σχετικα χρηση, το πολυ φορτισμα αργο 1 φορα τη μέρα και κυριως μακρια απο θερμοκρασίες.

Αν πρόσεξες πολύ γυρω στο 90% ειναι η μπαταρία σου. Κάνει ενα 5% λάθος το acubattery.

 

Η συσκευή είναι οντως ερωτευσιμη, ποιοτικοτατη στα παντα, και με εξαιρετική καμερα απο οσα τεστ ειδα. Εγω απλα είμαι εναντίον των ακροτητων. Η αυτονομία του ειναι μετρια. Σε βγαζει? Οκ

Θα ηταν κακη, αλλα με 10nm και software που ουσιαστικά ριχνει ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ και οχι στα τεστ τις επιδοσεις ειναι μετρια προς καλη στην αρχη τουλάχιστον.

Θα πιξουμε σε λιγους μηνες να διαβαζουμε για update των Google services που ριξαν την αυτονομία 1 ωρα κλπ.. Βάζεις μια μεγαλη μπαταρία και καθαριζεις, αν δεν το κανεις είσαι αξιος της μοιρας σου.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Και που το γραφεις δυσκολεύομαι να το πιστέψω.. Το acubattery πάντως χρησιμοποιεί στατιστική μεθοδο υπολογισμού. Δε θα σου βγαλει ποτε ακριβεια.

Να σου δωσω να καταλαβεις, εχω το νοτε 4 με 2 μπαταριες. Μια παλαια και μια 3 μηνων.

Στην καινούργια μου εδειχνε 95% (σε 3 μηνες όχι 2 χρονια..)

Με αλλη ρομ ιδια μπαταρία δειχνει 85%.. Τι εγινε επεσε 10% σε 1 μερα?

Εγω επαναλαμβάνω και όποιος θέλει πιστευει. Δεν υπάρχει μπαταρία να κρατα 95% σε 2 χρονια. 90% στην καλυτερη και ποιο ακριβή ποιότητα (που πολυ χλωμο να χρησιμοποιησουν στα κινητα) και αυτο αν προσεχεις, μικρη σχετικα χρηση, το πολυ φορτισμα αργο 1 φορα τη μέρα και κυριως μακρια απο θερμοκρασίες.

Αν πρόσεξες πολύ γυρω στο 90% ειναι η μπαταρία σου. Κάνει ενα 5% λάθος το acubattery.

 

Η συσκευή είναι οντως ερωτευσιμη, ποιοτικοτατη στα παντα, και με εξαιρετική καμερα απο οσα τεστ ειδα. Εγω απλα είμαι εναντίον των ακροτητων. Η αυτονομία του ειναι μετρια. Σε βγαζει? Οκ

Θα ηταν κακη, αλλα με 10nm και software που ουσιαστικά ριχνει ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ και οχι στα τεστ τις επιδοσεις ειναι μετρια προς καλη στην αρχη τουλάχιστον.

Θα πιξουμε σε λιγους μηνες να διαβαζουμε για update των Google services που ριξαν την αυτονομία 1 ωρα κλπ.. Βάζεις μια μεγαλη μπαταρία και καθαριζεις, αν δεν το κανεις είσαι αξιος της μοιρας σου.

Κοίτα, δεν θέλω να το κάνουμε vs, απλά επειδή αναφέρθηκε, είπα τη δική μου εμπειρία. Τόσο λέει το συγκεκριμενο πρόγραμμα (που δεν νομίζω να υπάρχει και άλλο στο android). Και πράγματι, η διάρκεια ζωής της μπαταρίας στο sony z5 είναι καλύτερη από ότι καινούριο. (λόγω βελτιώσεων στο sw).

Σε άλλο κινητό που έχω (Moto E2 ) η μπαταρία έχει χάσει 8% σε λίγους μήνες και σχετικά λίγους κύκλους φόρτισης. Λογικό, λόγω χαμηλότερης ποιότητας, αφού η συσκευή κόστισε λιγότερο από 100 ευρώ καινούρια.

Επίσης, στο dell xps που έχω, το οποίο ήρθε με battery wear 7,2 από τη μάνα του (συμβαίνει να έρθει με κάποιο wear από το εργοστάσιο) σήμερα, μετά από 1,5 χρόνο περίπου, πάλι στο 7,2 είναι.

 

Μάλλον κάτι τρέχει με τις μπαταρίες της σάμσουγκ και ελπίζω να διορθωθεί από εδώ και πέρα, όπως δήλωσε και ο πρόεδρας.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ένα μίνι unboxing από εμένα, όσοι το περιμένετε με το καλό να το παραλάβετε

 

Καλοριζικο φιλε μου και καλη χρηση. Εισαι παρα πολυ τυχερος ομολογο που το παρελαβες πρωτος πως και το παρελαβες πρωτος τοσο γρηγορα ; Εμεις πρεπει να περιμενουμε στις 15/9/2017.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρελλααααααααααα :D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου και καλη χρηση. Εισαι παρα πολυ τυχερος ομολογο που το παρελαβες πρωτος πως και το παρελαβες πρωτος τοσο γρηγορα ; Εμεις πρεπει να περιμενουμε στις 15/9/2017.

 

Γνωστό άτομο από μέσα(σσσσσ μην το πεις)

 

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό άτομο από μέσα(σσσσσ μην το πεις)

Μαλιστα. Αν θες πες μ περισσοτερα πως και ειχες τετοια τυχη απ τον ουρανο σε πμ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους πάντως είναι θέμα παιδιά η αλλαγή μπαταρίας, όχι για το κόστος αλλά για το απλό γεγονός πως η smartek είναι γύρω στα 700 χιλιόμετρα μακριά μας!! Πέρα από τη ταλαιπωρία και τα επιπλέον έξοδα να το στείλεις με κούριερ και να μείνεις χωρίς τηλέφωνο πόσες μέρες, είναι και το factory reset που πρέπει να γίνει γιατί δε γίνεται να το στείλεις με τα προσωπικά σου δεδομένα μέσα.. οπότε για μένα, η μακροβιότητα της μπαταρίας εφόσον δεν είναι αποσπώμενη είναι σίγουρα πολύ σημαντική!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους πάντως είναι θέμα παιδιά η αλλαγή μπαταρίας, όχι για το κόστος αλλά για το απλό γεγονός πως η smartek είναι γύρω στα 700 χιλιόμετρα μακριά μας!! Πέρα από τη ταλαιπωρία και τα επιπλέον έξοδα να το στείλεις με κούριερ και να μείνεις χωρίς τηλέφωνο πόσες μέρες, είναι και το factory reset που πρέπει να γίνει γιατί δε γίνεται να το στείλεις με τα προσωπικά σου δεδομένα μέσα.. οπότε για μένα, η μακροβιότητα της μπαταρίας εφόσον δεν είναι αποσπώμενη είναι σίγουρα πολύ σημαντική!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Συμφωνώ. Και για εμένα που μένω Αθήνα, δεν μου είναι ευχάριστο συσκευή νεότερη των 2 ετών να σφαχθεί για να αλλαχθεί η μπαταρία....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξεκινήσει να εκτελούνται οι προ-παραγγελίες;

 

Όχι. Οι συσκευές που προπαραγγέλθηκαν θα αποσταλούν στις 13 και 14/9 και θα τις παραλάβουμε (με το καλό) στις 15/9. Επίσημη ενημέρωση από Κοτσόβωλο. Έως τις 13/9 θα μπορούν να γίνουν προπαραγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Δε παιδιά προσπαθώ να βρω διαφορά αισθητή στην κάμερα για να δώσω το s8 αλλά ακόμα δεν έχω πειστεί. Κριτικό μου είναι μόνο η κάμερα όχι spen και λειτουργικό. Τι λέτε??
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Οι συσκευές που προπαραγγέλθηκαν θα αποσταλούν στις 13 και 14/9 και θα τις παραλάβουμε (με το καλό) στις 15/9. Επίσημη ενημέρωση από Κοτσόβωλο. Έως τις 13/9 θα μπορούν να γίνουν προπαραγγελίες.

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Δε παιδιά προσπαθώ να βρω διαφορά αισθητή στην κάμερα για να δώσω το s8 αλλά ακόμα δεν έχω πειστεί. Κριτικό μου είναι μόνο η κάμερα όχι spen και λειτουργικό. Τι λέτε??

 

Η πολυ καλη καμερα του Note 8 ναι ειναι αλλα αντικειμενικα δεν πρεπει να βαζεις ενα κριτηριο μονο για να το παρεις.Πρεπει να το δεις συνολικα.Εσυ ομως εαν εχεις μονο αυτο ως κριτηριο και συμφωνα παντα με τις πολυ καλες καμερες που βαζει η Sammy σε καθε καινουργιο μοντελο ναι θα ειναι καλυτερη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές των s8 και s8+ ανέβηκαν για να μπορέσει να πουλήσει περισσότερα note 8 η Samsung διότι με τιμές 1000+ την βλέπω χλωμη

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...