Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντός δύο συσκευές Note 8 έχω δει και τα δύο είναι dual sim (ελληνικα)

 

Οι dual SIM συσκευές γράφουν στο πίσω μέρος, στην πλάτη του κινητού "duos" ή κάτι τέτοιο ή δεν γράφουν τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Οι dual SIM συσκευές γράφουν στο πίσω μέρος, στην πλάτη του κινητού "duos" ή κάτι τέτοιο ή δεν γράφουν τιποτα;

 

Μια που εχω δει το εγραφε.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Οι dual SIM συσκευές γράφουν στο πίσω μέρος, στην πλάτη του κινητού "duos" ή κάτι τέτοιο ή δεν γράφουν τιποτα;

 

Στο public που είδα την συσκευη σε demos, και στα 2 χρώματα, η πλάτη δεν γράφει τίποτα.

Και σύμφωνα με τα λεγόμενά σας στα public θα πουληθούν τα δίκαρτα.

Πάντως είναι θέμα αυτό προς διερεύνηση καθότι το logo "duos" στην πλάτη είναι πολύ άσκημο και εμένα με χαλάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα σωστα ολα αλλα μια διευκρινηση.....

Δικαρτες θα ειναι ολες οι συσκευες που δεν θα ειναι branded..... Δηλαδη οι συσκευες σε Public, Plaisio, Media markt η οπουδηποτε αλλου πουλιουνται χωρις να ειναι branded ειναι δικαρτες, οι συσκευες που θα πουλουνται σε Γερμανο, Cosmote, Vodafone, Wind θα ειναι μονοκαρτες.

Γιαυτο προσοχη απο που τις αγοραζετε και αν ειναι branded η οχι.

 

Αυτό που λες για τις branded συσκευές δεν το γνώριζα... Εγώ σε μια επαφή που είχα με την smartec μου είπαν ότι θα έρθουν οι συσκευές duos με το γνωστό λογότυπο αλλά δεν μου διευκρινησε για τα branded...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες για τις branded συσκευές δεν το γνώριζα... Εγώ σε μια επαφή που είχα με την smartec μου είπαν ότι θα έρθουν οι συσκευές duos με το γνωστό λογότυπο αλλά δεν μου διευκρινησε για τα branded...
Ωχ σοβαρά μιλάς; όλα duos θα γράφουν από πίσω; Κι εμένα με χαλάει αυτο το λογότυπο, προτιμώ να γράφει μόνο samsung και τίποτα άλλο, άντε κι ένα galaxy note 8 όπως τα αμερικάνικα, αλλά αυτό το duos στο λαιμό μου κάθεται. Ελπίζω από skroutz να μπορούμε να βρούμε συσκευή με νορμάλ πλάτη γιατί το dual sim δε θα το χρησιμοποιώ έτσι κι αλλιώς, να φορτωθώ και το "duos".. Στα βίντεο είναι πανέμορφο πάντως, ειδικά το midnight black είναι κόσμημα!

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω σε διαφορά βίντεο το Xz premium και το u11 να του ρίχνουν στην ταχύτητα και τη σπιρτάδα και ένα ξενέρωμα το νιώθω :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω σε διαφορά βίντεο το Xz premium και το u11 να του ρίχνουν στην ταχύτητα και τη σπιρτάδα και ένα ξενέρωμα το νιώθω :cry:
Βάλε κανένα link να δούμε τα συγκριτικά. Στα speed tests γενικά τα πάει περίφημα απ'ότι βλέπω και κοντράρεται στα ίσια με το 1+5. Αυτό συν το ότι το multitasking δουλεύει υποδειγματικά επιτέλους, τα θεωρώ win για τη Samsung που όλοι ξέρουμε ότι υπέφερε στο τομέα του software.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω σε διαφορά βίντεο το Xz premium και το u11 να του ρίχνουν στην ταχύτητα και τη σπιρτάδα και ένα ξενέρωμα το νιώθω :cry:

 

Γιατί πότε ήταν τα samsung τα πιο γρήγορα κινητά; Το ξέρουμε πριν τα αγοράσουμε ότι δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα τόσα λεφτά και να μην κάνει την διαφορά έστω ένα τακ στην ταχύτητα πολύ κρίμα... Καλό δεν λέω αλλά δεν νομίζω θα περιμένω να δω και το ΜΑΤΕ10

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις καλομάθει με το iPhone και όταν κοστίζει χιλιάρικο Ε όσο να το κανείς είναι ξενέρωμα...Πολύ κοντινός μου φίλος πήγε απ το s8 στο u11 και η διαφορά στη σταθερότητα και την ταχύτητα είναι μεγάλη...Τελοσπαντων θα δούμε...
Link to comment
Share on other sites

ι η διαφορά στη σταθερότητα και την ταχύτητα είναι μεγάλη...Τελοσπαντων θα δούμε...

 

Για την ταχυτητα το καταλαβαινω. Οσον αφορα τη σταθεροτητα, τι εννοεις? :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παιδιά διάβασα κι εγώ του ρίχνει στη ταχύτητα και είχα απορία να δω τι και πως.. η διαφορά είναι τόσο μικρή που τις περισσότερες φορές δεν είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα.. και ξανά λέω πως η διαφορά ακόμα κι από το s8 είναι ορατή και μεγάλη. Στα υπ'όψιν πως το snapdragon πάντα είναι ένα κλικ πιο αργό από το αντίστοιχο exynos συν πιο ζεστό. Αυτές πάντως οι διαφορές παιδιά είναι αισθητές μόνο αν βάλετε δυο συσκευές δίπλα δίπλα. Στη καθημερινότητα μόνο τα σπασίματα είναι αυτά που ενοχλούν, από τα βίντεο βλέπω κι εκεί βελτίωση αλλά για να είμαι σίγουρος περιμένω βίντεο με την επιλογή gpu rendering profile στο on απο τα developer options που δείχνει ακριβώς το frame rate του UI σε πραγματικό χρόνο. Το έχω ζητήσει από 2-3 reviewers στο YouTube αλλά δε βλέπω φως, αν κάποιος φίλος το έχει/το πάρει στα χέρια του ας κάνει ένα σύντομο βιντεάκι αν δε του κάνει κόπο βρε παιδιά...

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την ταχυτητα το καταλαβαινω. Οσον αφορα τη σταθεροτητα, τι εννοεις? :)

Δεν κόβονται εφαρμογές ,δεν κλείνει ο dialer χωρίς λόγο και διαφορά αλλά...

 

Οι διάφορες στην ταχύτητα όντως δεν είναι μεγάλες αλλά όταν μιλάμε για μακραν το πιο ακριβό και πιο νέο android Ε λογικό είναι να κοιτάς τη λεπτομέρεια...

 

Επίσης διαφορά review λένε ότι πχ το Xz ακόμα και μετά από 2-3 μήνες που είναι φορτωμένο δεν πέφτει η απόδοση του αντίθετα με τα Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προλαραγγειλει και από ότι μου είπαν αυτή την εβδομάδα παραλαμβάνω. Πριν ήμουν σε iPhone 7plus αλλά μου έλειψε το Android όταν ήμουν σε Νοτε 5. Σαν συσκευή στο σύνολο αξίζει το 8αρι ή να πάω στο καινούργιο iPhone?

Με ανησυχεί η αυτονομία του νότε και το multitasking της Samsung.

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν κόβονται εφαρμογές ,δεν κλείνει ο dialer χωρίς λόγο και διαφορά αλλά...

 

Οι διάφορες στην ταχύτητα όντως δεν είναι μεγάλες αλλά όταν μιλάμε για μακραν το πιο ακριβό και πιο νέο android Ε λογικό είναι να κοιτάς τη λεπτομέρεια...

 

Επίσης διαφορά review λένε ότι πχ το Xz ακόμα και μετά από 2-3 μήνες που είναι φορτωμένο δεν πέφτει η απόδοση του αντίθετα με τα Samsung.

Δεν είναι σταθερά πως μετά από μερικούς μήνες τα samsung γίνονται αργά. Γενικά αυτό είναι μια καινούρια καραμέλα που αναμασιέται το τελευταίο καιρό ενώ αν πχ δεις ένα περσινό review για το νέο τότε s7 δε γίνεται καμία αναφορά στο ποσό αργό έγινε το s6 κτλ. Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση: αφενός ο ενθουσιασμός που έχει ένας χρήστης φεύγει κάποια στιγμή και τότε ξαφνικά εμφανίζονται τα κουσούρια που δεν έβλεπε εξαρχής κι αφετέρου ίσως η μαμά sammy( ή η θεία google)με κάποιο update κάνουν το τηλέφωνο χειρότερο από ότι ήταν στη πρώτη του έκδοση.. Ίσως και να γίνεται πιο αργό σε κάποιες περιπτώσεις αλλά αυτό είναι εξαιρετικά δύσκολο να το διαπιστώσει κάποιος που χρησιμοποιεί καθημερινά μια συσκευή, εκτός κι αν τη βάλει δίπλα δίπλα με μια καινούρια. Το note 4 μου μετά από 2 χρόνια τρέχει καλύτερα από ποτέ, το ίδιο και το s7edge συνεργάτη που δουλεύουμε καθημερινά μαζί. Όλα αυτά βέβαια ισχύουν για όλες τις μάρκες smartphone.. Υπάρχει πουθενά video για το πώς έτρεχε ένα περσινό sony ή ένα htc και πως τρέχει φέτος; δε νομίζω γιατί πολύ απλά δεν ασχολείται κάνεις. Όμως και πιο αργό να γίνει ένα android υπάρχουν ενέργειες που μπορούν να γίνουν από ένα απλό restart,το καθάρισμα της cache ως το factory reset και το τηλέφωνο επανέρχεται.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω προλαραγγειλει και από ότι μου είπαν αυτή την εβδομάδα παραλαμβάνω. Πριν ήμουν σε iPhone 7plus αλλά μου έλειψε το Android όταν ήμουν σε Νοτε 5. Σαν συσκευή στο σύνολο αξίζει το 8αρι ή να πάω στο καινούργιο iPhone?

Με ανησυχεί η αυτονομία του νότε και το multitasking της Samsung.

 

Στάλθηκε από το G3112 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εφόσον σχεδόν κανείς δεν το έχει στη κατοχή του είναι δύσκολο να απαντηθούν τα ερωτήματά σου με σιγουριά. Σύμφωνα με τα review λοιπόν από αυτονομία είναι στα ίδια καλά επίπεδα με το s8+ κι από multitasking φαίνεται πως επιτέλους δουλεύει όπως θα έπρεπε χρόνια τώρα. Δες κάποια βίντεο με speed και battery tests να πάρεις μια ιδέα. Αν σκέφτεσαι και για τα επόμενα iphone περίμενε να παρουσιαστούν και μετά τα ζυγίζεις..

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

 

Μη τα βλεπεις αυτα και μπερδευεσαι.Το ενα (Sony)εχει animation lollipop τα οποια ηταν απο τα ποιο γρηγορα (slide up/slide down).Το ιδιο ειχε και η σαμμυ στα δικα της μεχρι την εποχη του galaxy s4 .Για πολλους λογους απο ενεργοβορους κτλ . η σαμμυ τα αλλαξε και εβαλε τα δικα της που ειχε παντα (Zoom in/Zoom out) .Η ποιο γρηγορη συσκευη ειναι το galaxy S7 το απλο.Εχει πολυ χαμηλο ms και ανοιγει πολυ γρηγορα.Αλλα αυτα ειναι ψηλα γραμματα που συζηταμε.Ειναι εντελως αχρηστα αυτα τα video και μπερδευουν ενα απλο χρηστη μια και ισως ο ιδιος που τα ανεβαζει δεν ξερει τι σημαινει αυτη η διαφορα που μπορει να βλεπει.Δεν σημαινει οτι ειναι αργο το Note.Αυτο θα το αλλαξεις τιμη απο τις επιλογες προγραμματιστη που θα βρεις στο μενου ρυθμισεων της συσκευης.Θα το κανεις ποιο γρηγορο η αργο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν κόβονται εφαρμογές ,δεν κλείνει ο dialer χωρίς λόγο και διαφορά αλλά...

Δε θελω σε καμια περιπτωση να σε αμφισβητησω, αλλα δεν εχω δει κατι παρομοιο στο Note 5 μου που ειναι και παλιο μοντελο και φορτωμενο με τη σαρα και τη μαρα των εφαρμογων, πραγματικα αν εχει τετοια κουφα το Ν8, τι να πω...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω σε καμια περιπτωση να σε αμφισβητησω, αλλα δεν εχω δει κατι παρομοιο στο Note 5 μου που ειναι και παλιο μοντελο και φορτωμενο με τη σαρα και τη μαρα των εφαρμογων, πραγματικα αν εχει τετοια κουφα το Ν8, τι να πω...
Η αναφορά μου είναι σε σύγκριση s8 με u11 την οποία την έχω διαπιστώσει...Προφανώς για το note 8 δεν έχω καμμία άποψη...Μακάρι να είναι καλο.
Link to comment
Share on other sites

Στο public που είδα την συσκευη σε demos, και στα 2 χρώματα, η πλάτη δεν γράφει τίποτα.

Και σύμφωνα με τα λεγόμενά σας στα public θα πουληθούν τα δίκαρτα.

Πάντως είναι θέμα αυτό προς διερεύνηση καθότι το logo "duos" στην πλάτη είναι πολύ άσκημο και εμένα με χαλάει πολύ.

 

Στο public και γενικα σε αυτα τα μαγαζια τα εκθεσιακα ειναι τα μοντελα Χ(οπως λεμε πχ G955F G955FD κτλ).Τα μοντελα Χ δεν εχουν κεραια ουτε sim slot .Στην ουσια ειναι μια ολοκληρη-κανονικη συσκευη χωρις την δυνατοτητα των κλησεων.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα λίγο και εγώ στον Κωτσοβολο στο Mall αλλά πήγα αργά και έκλεινε.Έπαθα ζημιά με την συσκευή που δούλεψα αυτό μόνο.... κάτοχος του Note 4C
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Στο public και γενικα σε αυτα τα μαγαζια τα εκθεσιακα ειναι τα μοντελα Χ(οπως λεμε πχ G955F G955FD κτλ).Τα μοντελα Χ δεν εχουν κεραια ουτε sim slot .Στην ουσια ειναι μια ολοκληρη-κανονικη συσκευη χωρις την δυνατοτητα των κλησεων.

 

Το ξέρω ότι είναι τα X....το θέμα είναι να γλυτώσουμε το logo στην πλάτη.

Θα λυθεί το μυστήριο σε λίγες μέρες βέβαια που θα δωθούν οι προπαραγγελίες.

Το κινητό πάντως είναι από άλλο πλανήτη και γιά όποιον τον ενδιαφέρει και έχει συνηθίσει το s-pen και έχει παλιότερο note, η αγορά του συγκεκριμένου κινητού είναι μονόδρομος!...

Πανάκριβο βέβαια!! απαράδεκτη τιμή!...αλλά και 150€ φθηνότερα αν ξεκινούσε τί στον κόρακα θα γινόταν?! θα σωζόμασταν μήπως? σε 2,5-3μήνες θα έχει 800 έτσι κ αλλιώς....

Πάντως 500ευρώ δεν θα μπορούσε να είχε καθότι έχει κοστολόγιο όχι κάτω από 300ευρώ.

Αν η samsung δεν έχει minimum mark-up 100% (τουλάχιστον στους πρώτους 4-6 μήνες κυκλοφορίας ενός μοντέλου) δεν τη συμφέρει εμπορικά να ασχοληθεί και βέβαια θα κοιτάξει να κινείται σε υψηλή τιμή όσο μπορεί και την παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Οι dual SIM συσκευές γράφουν στο πίσω μέρος, στην πλάτη του κινητού "duos" ή κάτι τέτοιο ή δεν γράφουν τιποτα;

 

Δες το βίντεο που ανέβασα πριν μια εβδομάδα και θα δεις στη πλάτη τι γράφει

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...