Jump to content

Lenovo Tab3 8 Plus


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο τρόποι να το φλασαρεις τώρα : 1) μέσω OTA update πάλι, αλλά πατώντας πάνω στις ρυθμίσεις update βρίσκεις πχ το Local , στέλνεις το firmware κανονικά στην εσωτερική & μπαίνεις και το φλασαρεις από recovery (αυτό γίνεται κατά κύριο λόγο πχ στα Xiaomi )

 

Σε ευχαριστώ ρε φίλε για το ψάξιμο και τη βοήθεια

Εξήγησέ μου όμως πού βρίσκω αυτό που λες

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ρε φίλε για το ψάξιμο και τη βοήθεια

Εξήγησέ μου όμως πού βρίσκω αυτό που λες

Αυτό θα το βρεις εκεί που υπάρχει το ota update στη συσκευή , πας στις ρυθμίσεις του και επιλέγεις μέσω αυτού του τρόπου (Local update) αλλά νομίζω δεν θα δουλέψει εφόσον σου βγάζει ειδοποίηση για πειραγμενο σύστημα -partition & error 7 χρειάζεται να φλασαριστει η εργοστασιακή εικόνα - rom ...

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, έτσι κι αλλιώς η συσκευή έχει πρόβλημα , η recovery δεν λέει ψέματα αλλιώς θα είχε πάρει το update..

Αν μπεις στο thread στο XDA εκεί που έγραψες ακριβώς από πάνω στο post #37 έχει γράψει ένας χρήστης με παρόμοιο πρόβλημα που τα κατάφερε (τη 15η φορά λέει!) Lol ...

LuckyStrike88 γράφει : ακολούθησε ακριβώς όσα θα δεις του είχα πει σε κείνο το post & φλασαρε το S31 το ευρωπαϊκό firmware σαν αυτό που είχα στη συσκευή μου ..Όλα τα Link βρίσκονται εκεί..Αν χρειαστείς κάτι επιπλέον θα σου πω ... Οπότε πήγαινε στο post #37 & ακολούθησε ακριβώς ...

Η άλλη λύση είναι αυτή που σου έγραψα εδώ στο τέλος..Το παίρνεις φωτογραφίες & το στέλνεις πίσω & ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ! γιατί είναι ολοκαίνουργια συσκευή στο κουτί κι όλη η ευθύνη & τα έξοδα δικά τους...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το βρεις εκεί που υπάρχει το ota update στη συσκευή , πας στις ρυθμίσεις του και επιλέγεις μέσω αυτού του τρόπου (Local update) αλλά νομίζω δεν θα δουλέψει εφόσον σου βγάζει ειδοποίηση για πειραγμενο σύστημα -partition & error 7 χρειάζεται να φλασαριστει η εργοστασιακή εικόνα - rom ...

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, έτσι κι αλλιώς η συσκευή έχει πρόβλημα , η recovery δεν λέει ψέματα αλλιώς θα είχε πάρει το update..

Αν μπεις στο thread στο XDA εκεί που έγραψες ακριβώς από πάνω στο post #37 έχει γράψει ένας χρήστης με παρόμοιο πρόβλημα που τα κατάφερε (τη 15η φορά λέει!) Lol ...

LuckyStrike88 γράφει : ακολούθησε ακριβώς όσα θα δεις του είχα πει σε κείνο το post & φλασαρε το S31 το ευρωπαϊκό firmware σαν αυτό που είχα στη συσκευή μου ..Όλα τα Link βρίσκονται εκεί..Αν χρειαστείς κάτι επιπλέον θα σου πω ... Οπότε πήγαινε στο post #37 & ακολούθησε ακριβώς ...

Η άλλη λύση είναι αυτή που σου έγραψα εδώ στο τέλος..Το παίρνεις φωτογραφίες & το στέλνεις πίσω & ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ! γιατί είναι ολοκαίνουργια συσκευή στο κουτί κι όλη η ευθύνη & τα έξοδα δικά τους...

 

Σε άλλον υπολογιστή που δοκίμασα κατάφερα και εγκατέστησα το Lenovo Smart Assistant βρήκε την ενημέρωση, ξεκίνησε αλλά έβγαλε Fail. Κατέβασα την ενημέρωση σε zip στον υπολογιστή και από εκεί στην κάρτα μνήμης και προσπάθησα και από εκεί μέσω recovery. Πάει να ξεκινήσει αλλά σβήνει η συσκευή.

Τελικά θα πάω για τη λύση QFIL

Έχω φλασάρει αρκετές φορές το Lenovo Tab 2 της αδερφής μου αλλά και ένα Lenovo P1m ενός φίλου μου και όλα πήγαν καλά αλλά εκεί είχα να κάνω με Mediatek. Σε Qualcomm από ότι είδα είναι περίπου το ίδιο. Υπάρχει περίπτωση να το κάνω χειρότερα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Όσα χρειάζονται εδώ : 1) Το firmware S31 : https://cloud.mail.ru/public/2j2a/q2Qh3jZ2Y (Pass: lenovo-forums.ru)

2) QFIL & πώς φλασαρει βήμα προς βήμα : https://androidmtk.com/use-qualcomm-flash-image-loader-qfil

3) Lenovo USB drivers : http://lenovousbdriver.com/download/lenovo-driver-v1-1-33

4) Qualcomm drivers : https://androiddatahost.com/nbyn6

5) Απενεργοποίηση υπογραφής windows 10 : http://windowsreport.com/driver-signature-enforcement-windows-10/

Όλα είναι εδώ...Αν διαβάσεις σωστά χωρίς βιασύνη ειδικά στο πώς χρησιμοποιούμε το Qfil δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα...

(ΜΟΝΟ γιά Lenovo P8 TB-8703F - wifi ) η ευρωπαϊκή έκδοση...

Edited by daitalos
Stock rom TB-8703F - wifi ΜΟΝΟ! (πώς φλασαρουμε / unbrick)
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, δοκιμάζω και σου λέω

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, δοκιμάζω και σου λέω

Δώσε μεγάλη προσοχή στο πώς θα συνδέσεις συσκευή-pc ... Όλοι μα όλοι εκεί κάνουν λάθος & γράφουν δεν αναγνωρίζει ή το πέτυχα τη 15η φορά ! κλπ ... Ένωσε τη μια άκρη του USB στο PC & έχε πατημένο το Volume up στη συσκευή .. Τώρα ένωσε με πατημένο το Volume up συσκευή - PC κι όλα θα πάνε καλά..

(Το Qfil το τρέχεις μόνο ως διαχειριστής!)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή αναγνωρίζεται σωστά από το QFIL (το οποίο στην τελευταία έκδοση έχει αλλάξει κάπως και υπάρχουν και κάποιες άλλες επιλογές που πρέπει να γίνουν πχ Flat Build και Load XML).

Τη σύνδεση την κάνω όπως λες.

Όμως η μπάρα προόδου δεν προχωράει και τελικά βγάζει σφάλμα: Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail:Process Fail

Μήπως το ίδιο το αρχείο δεν κατέβηκε σωστά; (το WinRar στην αποσυμπίεση έβγαλε σφάλματα, το Ashampoo Zip όχι)

Νομίζω θα το αφήσω για τώρα. Δοκιμάζω ξανά αύριο

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τα post #35 & 37 του χρήστη LuckyStrike88 , είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα (αυτός που έλεγε ότι το πέτυχε τη 15η φορά!) εδώ : https://forum.xda-developers.com/general/help/lenovo-p8-tb-8703f-help-sourcing-t3675656/post74180474#post74180474

Είναι ακριβώς το ίδιο σφάλμα, τελικά εκείνος το έλυσε...

Κάπου υπαρχει λάθος μάλλον , έλεγξε ξανά από την αρχή & δοκίμασε (ακόμη και σε άλλη θύρα usb ,κι αν μπορείς πρίν το flash , κλείσε κάθε antivirus & άνοιξε το τείχος προστασίας των windows & βάλε το Qfil στις εφαρμογές που εξαιρούνται-ειναι αποδεκτές & reboot το pc)

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/lenovo-zuk-z2/help/sahara-fail-help-tried-everything-t3624264

_Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail:Process Fail (κάντο copy paste στον browser & δες δεκάδες βίντεο κλπ)

(Το πρόβλημα δημιουργείται από τη στιγμή τής σύνδεσης περισσότερο & αν πατάς σωστά το Volume up αμέσως κλπ , δεκάδες βίντεο γιά το ζήτημα ... Κάποιοι δοκιμάζουν & με άλλη έκδοση του Qfil)

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή αναγνωρίζεται σωστά από το QFIL (το οποίο στην τελευταία έκδοση έχει αλλάξει κάπως και υπάρχουν και κάποιες άλλες επιλογές που πρέπει να γίνουν πχ Flat Build και Load XML).

Τη σύνδεση την κάνω όπως λες.

Όμως η μπάρα προόδου δεν προχωράει και τελικά βγάζει σφάλμα: Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail:Process Fail

Μήπως το ίδιο το αρχείο δεν κατέβηκε σωστά; (το WinRar στην αποσυμπίεση έβγαλε σφάλματα, το Ashampoo Zip όχι)

Νομίζω θα το αφήσω για τώρα. Δοκιμάζω ξανά αύριο

 

Δοκίμασε με το mi flash της xiaomi, όσες φορές δοκίμασα με το qfil (όχι στο Lenovo) πάντα έβγαζε Sahara error

Link to comment
Share on other sites

@daitalos

Επειδή είπες το έδωσες, ποιό έχεις τώρα; Είχα κάνει την παραγγελία 12 Νοεμβρίου και μόλις την προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν δεν έχει στοκ. Τελείως αντιεπαγγελματική συμπεριφορά (όταν έκανα την παραγγελία είχε 250+ απόθεμα... ). Ζήτησα εννοείται refund + compensation και από Δευτέρα θα δω αν μπήκαν τα χρήματα. Έχασα 1 μήνα για το τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@daitalos

Επειδή είπες το έδωσες, ποιό έχεις τώρα; Είχα κάνει την παραγγελία 12 Νοεμβρίου και μόλις την προηγούμενη εβδομάδα μου είπαν δεν έχει στοκ. Τελείως αντιεπαγγελματική συμπεριφορά (όταν έκανα την παραγγελία είχε 250+ απόθεμα... ). Ζήτησα εννοείται refund + compensation και από Δευτέρα θα δω αν μπήκαν τα χρήματα. Έχασα 1 μήνα για το τίποτα.

Δεν έχω το Lenovo απλά ...Αν πας πίσω μερικές σελίδες θα δεις το είχα πει ότι το έβαλα σε μαγαζί φίλου & κάποιος το ήθελε.. Ήταν άτυχος το έδωσε την ίδια μέρα ..Δεν έχουν stock? Αφού το βλέπω ακόμα και το πουλάνε αβερτα ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να δοκιμάσεις με αυτό?

https://androiddatahost.com/np4wq

Είναι η τελευταία έκδοση του QPST , κάνεις εξαγωγή το zip & το Qfil περιέχεται μέσα ...Το τρέχεις ως διαχειριστής & μερικές φορές λύνει το ζήτημα (η απλά δοκίμασε & με άλλη έκδοση του Qfil )

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις με αυτό?

https://androiddatahost.com/np4wq

Είναι η τελευταία έκδοση του QPST , κάνεις εξαγωγή το zip & το Qfil περιέχεται μέσα ...Το τρέχεις ως διαχειριστής & μερικές φορές λύνει το ζήτημα (η απλά δοκίμασε & με άλλη έκδοση του Qfil )

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια. Έχω ήδη δοκιμάσει την έκδοση 2.0.0.5 και την 1.0.0.3

Θα δοκιμάσω και με το Xiaomi Mi flash και μετά και θα κατεβάσω και το QPST

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια. Έχω ήδη δοκιμάσει την έκδοση 2.0.0.5 και την 1.0.0.3

Θα δοκιμάσω και με το Xiaomi Mi flash και μετά και θα κατεβάσω και το QPST

Δες και κατι ακομα,γιατι σε αυτες τις καταστασεις με τα διαφορα εργαλεια φλασαρισματος και τα διαφορα αρχεια που κατεβαζουμε στα windows & στη συνδεση με αλλες συσκευες πλεον μπορει και το πιο απιθανο σεναριο να συμβαινει (πλεον τα windows για την ασφαλεια του χρηστη ακολουθουν σκληρη πολιτικη) πηγαινε στο αρχειο του firmware TB-8703F_S000031_170616_ROW_QPST.7 που εχεις εξαγει, κανε δεξι κλικ πανω του > Ιδιοτητες > κλικ στις Ιδιοτητες & κοιτα αν κατω υπαρχει η προειδοποιηση "Αυτο το αρχειο προερχεται απο εναν αλλον υπολογιστη και μπορει να εχει αποκλειστει κλπ " ...Aν υπαρχει η ειδοποιηση αυτη θα δεις διπλα και ενα νταμακι που γραφει " Αρση Αποκλεισμου " ...Tσεκαρε το στο ON & ξαναδοκιμασε παλι , η ειδοποιηση αυτου του λαθους Sahara error κλπ εχει να κανει περισσοτερο με τη συνδεση & τα διαφορα αρχεια (qfil,usb,zip,κλπ) κι οχι με λαθος του χρηστη στη χρηση πχ του Qfil εδω...Δεν ξερω αν θα εχει αποτελεσμα,απλα δοκιμασε & εχε κλειστο καθε antivirus πριν τη χρηση του qfil ...(και βαλε το qfil στα εργαλεια που εξαιρουνται στο τειχος προστασιας των windows αν μπορεις)...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τελικά κατάφερα με την νεότερη έκδοση QFIL που συμπεριλαμβάνεται στο QPST να περάσω την S031 (αφού είχα αλλάξει και θύρα USB)

Πριν ολοκληρώσω τις ρυθμίσεις ήρθε αναβάθμιση στην S032. H στιγμή της αλήθειας!

Πάτησα να γίνει η ενημέρωση και περίμενα. Όταν είδα πάλι να κολλάει αρκετή ώρα η μπάρα στο 1/4 περίπου όπως και με την προηγούμενη έκδοση που με πέταγε στο Recovery είπα "Τέλος! αυτό ήταν! πάμε για Dispute και πόλεμο με τους Κινέζους για επιστροφή" :protest:

 

Όμως ξαφνικά η μπάρα προχώρησε γρήγορα!! και ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση!! :confused::confused::O:D:yahoo::dance:

Περιτό να σας πω ότι με τρεμάμενα χέρια γράφω τώρα αυτό το μήνυμα!!

Όχι τίποτα άλλο αλλά δεν είναι για μένα αλλά για μια φίλη μου που το άφησε το θέμα αγοράς tablet επάνω μου!

Τέλος καλό (νομίζω δηλαδή αν δεν βγει κάτι άλλο) όλα καλά

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ :clap::clap: ιδιαίτερα όμως τον @daitalos που το είχε πάρει προσωπικά το θέμα και έψαχνε και αυτός για λύση μέχρι τις 2 η ώρα τα μεσάνυχτα! :bow::bow::thanks:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος οτι θα τα καταφερεις γιατι το Sahara error δεν οφειλεται σε λαθος του χρηστη στη χρηση του qfil αλλα μαλλον στα αρχεια & στις διαφορες εκδοσεις...Σου ειχα πει πως μονο με φλασαρισμα της εργοστασιακης εικονας θα εβρισκες τη λυση ..Μαλλον οι κινεζοι πριν το στειλουν φλασαραν αλλη rom αλλωστε ειναι πασιγνωστο οτι το κανουν συχνα σε διαφορες συσκευες...Νομιζω πως πλεον δεν θα υπαρχει προβλημα στο να παιρνεις τα ota updates αν και δεν νομιζω να συνεχιστουν για πολυ απο τη Lenovo...Οποτε κρατα αυτη την εκδοση που δουλεψε, και απεγκατεστησε καθε αλλη εκδοση του qfil που ειχες κατεβασει...Αν δεις καποια δυσλειτουργια μπορεις να μπεις απο recovery & wipe data / factory reset να στρωσει...(οσο για μενα δεν ξενυχτησα, ποκερ επαιζα μεχρι το πρωι & εβλεπα και τα μυνηματα ..Lol) Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι είναι το "Confirm Receipt" που έχει στο Gearbest στο My orders (κάτω από το Operations); Έκανα νέα παραγγελία και είναι πλέον Shipped Out.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι είναι το "Confirm Receipt" που έχει στο Gearbest στο My orders (κάτω από το Operations); Έκανα νέα παραγγελία και είναι πλέον Shipped Out.
Επιβεβαίωση ότι παρέλαβες.

Θα το πατήσεις μόνο αφού παραλάβεις και είναι όλα ΟΚ.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω το τάμπλετ ένα μήνα περίπου από Gearbest. Όλα καλά μέχρι σήμερα που μου ήρθε μία αναβάθμιση. Και ενώ στην αρχή δεν έδειχνε να έχει πρόβλημα και προχωρούσε κανονικά, έχει σταματήσει εδώ και μισή ώρα σε ένα σημείο που λέει...

Το Android αναβαθμίζεται...

Προετοιμασία Google.

 

Έχει τύχει και σε εσάς; Πόση ώρα περιμένω; Δεν έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο σε συσκευή μου.

Θα διαβάσω το νήμα όση ώρα περιμένω

 

Μετά από μία ώρα ακόμα τα ίδια. Το έχω κλείσει δύο φορές, αλλά όταν κάνει επανεκκίνηση κολλάει πάλι στο ίδιο που έγραψα πιο πάνω. Τι κάνουμε τώρα;;

Edited by Pipis76
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπίτι από δουλειά αποφασισμένος να ακολουθήσω τη διαδικασία που περιέγραψαν τα παιδιά πιο πάνω. Κάποιος πρότεινε hard reset. Έκανα πριν ξεκινήσω τη διαδικασία και έπιασε. Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός και μου έκατσε ή αν αυτός ήταν ο τρόπος για να λυθεί το πρόβλημα, αλλά προς το παρόν το τάμπλετ τρέχει κανονικά, όση ώρα περνάω τις εφαρμογές από την αρχή.

Αριθμός έκδοσης: TB-8703F_S000032_171024_ROW

Έκδοση Build : ΤΒ-8703F_161129

 

Δεν ξανα κάνω αναβάθμιση, απλά!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο μου έβγαλε update 29mb (171024)

 

Παλι καλα που βγαινουν και τα security patches.

Σημαινει οτι δεν το εχουν παρατημενο. Μακαρι να ερθει και η Nougat.

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που βγαινουν και τα security patches.

Σημαινει οτι δεν το εχουν παρατημενο. Μακαρι να ερθει και η Nougat.

 

Χρήστο δυστυχώς το security patch παρέμεινε 1 Ιουλίου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν το έστηνα για την φίλη και κατέβαζα συνέχεια εφαρμογές και έκανα ρυθμίσεις έκανε 2 φορές επανεκκίνηση. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή αν έπρεπε να το κάνει.

Τώρα το παρέδωσα στην κοπελιά, θα δούμε αν παραπονεθεί για τίποτα παράξενο...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπίτι από δουλειά αποφασισμένος να ακολουθήσω τη διαδικασία που περιέγραψαν τα παιδιά πιο πάνω. Κάποιος πρότεινε hard reset. Έκανα πριν ξεκινήσω τη διαδικασία και έπιασε. Δεν ξέρω αν είμαι τυχερός και μου έκατσε ή αν αυτός ήταν ο τρόπος για να λυθεί το πρόβλημα, αλλά προς το παρόν το τάμπλετ τρέχει κανονικά, όση ώρα περνάω τις εφαρμογές από την αρχή.

Αριθμός έκδοσης: TB-8703F_S000032_171024_ROW

Έκδοση Build : ΤΒ-8703F_161129

 

Δεν ξανα κάνω αναβάθμιση, απλά!!

 

Επειδή το περιμένω αυτές τις μέρες, για κάνε μια σούμα please να είμαι υποψιασμένος!

Πριν την αναβάθμιση χρειάστηκε hard reset; Ηard reset εννοείς τα wipes από recovery;

Link to comment
Share on other sites

Είχα υποβάλει αίτημα μαζί με ακόμη έναν χρήστη για να υπάρξει forum για τα Lenovo P8 στο xda & ο διαχειριστής είχε απαντήσει πώς θα το εξετάσει.. Πλέον η συσκευή έχει επισημα forum εδώ : https://forum.xda-developers.com/t/lenovo-p8

Όποιος πλέον θέλει μπορεί να ανοίξει νέο θέμα & γιατί όχι , να υπάρξει και προγραμματισμός στη πορεία αρκεί να σοβαρευτεί η Lenovo στη συγκεκριμένη συσκευή ....

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...