Jump to content

Lenovo Tab3 8 Plus


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 1/3/2023 at 4:56 ΜΜ, alnotas said:

Απαντάω στο δικό μου ερώτημα.
Τα ταμπλετάκια ήταν παροπλισμένα επειδή δεν μπορούσα να βάλω το family link και λόγω αυτού δεν επέτρεπε να κατεβούν νέα apps από το Play.

Μετά από μήνες είπα να ξανασχοληθώ.
ρήκα ότι κάποιοι "ανεξάρτητοι" (aka Unofficial) developers έχουν ανεβάσει νέες εκδόσεις από το lineage os 17.1 (Android 10)
https://disk.yandex.ru/d/zt9jwPk-WoMeNA

Είπα να δοκιμάσω. Είχα θεματάκια γιατί δεν μπορούσε να μου φορτώσει τα stock GAPPS λόγω χώρου (Error 70) οπότε κατέληξα να βάλω την έκδοση micro. Στηθήκαν και παίζει και το family link και γενικά τα ταμπλετάκια "φυσάνε". Πάνε πολύ πιο γρήγορα από πριν και πήραν καινούργια ζωή.

Για όποιον έχει TWRP:
1. Copy the .zip for Lineage 17.1 into the SD-card + openGapps (I have used nano version)
2. Go to recovery TWRP (VOL+ & Power). Wipe Dalvik, Cache,System, Data
3. Install the zips
4. Sign boot And you are done.

https://forum.xda-developers.com/t/rom-unofficial-10-0-tb8703f-x-r-n-lineageos-17-1-for-lenovo-tab-3-8-plus-p8.4055045

Κάποια βοήθεια για stock ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα ,καθώς είμαι κάτοχος εδώ και χρόνια του Tab 8 plus έχω τα εξής θέματα .

Το γνωστό θέμα με τη μη εγκατάσταση εφαρμογών από το playstore.Οι εφαρμογές κατεβαίνουν ωε ένα ποσοστό και μετά απλά χάνονται χωρίς να συνεχίζεται η εγκατάσταση .Είτε κατεβαίνουν στο 100% και μετά δε γίνεται η εγκατάσταση .

Το πρόβλημα κάποιες φορές λύνεται αν διακόπτω τη λειτουργία του Google Services και μετά να ξανά επιλέγω την εφαρμογή για κατέβασμα.

Με δεδομένο αυτό το πρόβλημα καθώς και την περιορισμένη μνήμη όπου δεν μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές σε sd,θα ήθελα τη γνώμη σας για να δώσω το τάμπλετ σε κάποιον τεχνικό και να το φλασάρει με κάποια Rom  όπου θα θα το μετατρέψει σε πιο πρόσφατο Android ,πχ 13;

Επίσης το κουμπάκι απενεργοποίησης δεν πατιέται εύκολα μετά από αντικατάσταση μπαταρίας .

Με δεδομένα αυτά ,μπορείτε να μου πείτε αν κάνω κάποιο λάθος ή είναι θέματα που μπορούν να λυθούν με root ,φλασάρισμα Rom;Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη καθώς και πού μπορώ να απευθυνθώ για την "αναβάθμιση "

Υγ Με root θα μπορώ να αποθηκεύω οποιαδήποτε εφαρμογή στην Sd,σωστά ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...