Jump to content

Lenovo Tab3 8 Plus


vadergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει δοκιμάσει κανείς με Bluetooth ακουστικά ή ηχεία? Το δοκίμασα με τρία διαφορετικά,δύο ηχεία και ένα ακουστικό και δεν δουλεύουν, συνδέονται κανονικά αλλά όταν πάω να παίξω βίντεο ή μουσική δεν ξεκινάει η αναπαραγωγή, μόλις κλείσω το Bluetooth ξεκινάει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 προβλήματα τα συναντήσατε όσοι το έχετε;

1) όταν σκουραίνει η εικόνα, μειώνεται η φωτεινότητα και όταν ξαναδείχνει κάτι φωτεινό (πχ άσπρο) η φωτεινότητα αυξάνει (εννοείται όχι με αυτόματη ρύθμιση)

βίντεο

 

2) πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας

βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 2 προβλήματα τα συναντήσατε όσοι το έχετε;

1) όταν σκουραίνει η εικόνα, μειώνεται η φωτεινότητα και όταν ξαναδείχνει κάτι φωτεινό (πχ άσπρο) η φωτεινότητα αυξάνει (εννοείται όχι με αυτόματη ρύθμιση)

βίντεο

 

2) πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας

βίντεο

 

Όχι και στα δύο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Το λινκ που έλεγα, για όποιον θέλει να δει http://www.techadvisor.co.uk/review/android-tablets/lenovo-tab3-8-plus-review-3663640/

Λέει extremely sluggish and slow σε internet & social media, αλλά γρήγορο σε παιχνίδια κ βίντεο. Τι είδε άραγε κ το λέει δεν μπορώ να φανταστώ.

Το μικρό developing community είναι ένα θέμα, αν ήταν σε Nougat τουλάχιστον που είναι πιο ελαφριά από την Marshmallow θα ήταν καλύτερα... Root υπάρχει μέχρι στιγμής; με κλειδωμένο bootloader;

 

ΥΓ: τώρα βλέπω έβγαλε warehouse option και το EU-4, αλλά είναι στα 156 ευρώ. Οπότε China συμφέρει, έτσι;

Ναι υπαρχει Root : https://forum.xda-developers.com/general/general/twrp-lenovo-p8-tb-8703f-tb-8703x-t3689442#post74281359

οσο για τον τυπο στο αγγλικο(?) site λεει μπουρδες...Στο browsing με τον chrome (και με opera καποιες φορες) παει σφαιρα,μη λεμε παλι τα ιδια δεν ισχυει τιποτα τετοιο... Στον chrome ειδικα, χτυπωντας στη μπαρα chrome://flags μπορουμε να ενεργοποιησουμε πολλες & νεες λειτουργιες , ακομη και να τον κανουμε ταχυτερο....Ουτε τα δυο προβληματα που αναφερονται εχω συναντησει...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Να για ποιόν λόγο δεν έδωσε το update N στο Lenovo P8

https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_686283.html

Στα βήματα τής κατεργαριας της samsung πλέον όλοι...

Αυτό είναι το TB-8704F ενώ το δικό μας το TB-8703F... Πολύ καλή συσκευή & αυτή πάντως...Σε 2-3 μήνες θά έχει πέσει στα 150€ περίπου για όποιον περιμένει...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την παραγγελία μου, στα 104 ευρώ. Νομίζω πιο χαμηλά δεν πρόκειται να πέσει! Ελπίζω να έρθει οκ, μην μπλεχτω με επιστροφές κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Να για ποιόν λόγο δεν έδωσε το update N στο Lenovo P8

https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_686283.html

Στα βήματα τής κατεργαριας της samsung πλέον όλοι...

Αυτό είναι το TB-8704F ενώ το δικό μας το TB-8703F... Πολύ καλή συσκευή & αυτή πάντως...Σε 2-3 μήνες θά έχει πέσει στα 150€ περίπου για όποιον περιμένει...

 

Αυτό είχε ανακοινωθεί από Ιούνιο- Ιούλιο όπως όλη η σειρά 4

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχε ανακοινωθεί από Ιούνιο- Ιούλιο όπως όλη η σειρά 4

δεν το ηξερα καθολου κι αυτο το πηρα μια μερα που εξαχνα στο gearbest ειδα χαρακτηριστικα & τιμη & το παρηγγειλα...αν το ξερα θα περιμενα , ειναι πολυ καλυτερη συσκευη αυτη...Η τιμη θα πεσει κι αλλο..

Δεν παίζονται με τίποτα οι κινεζοαπατεωνες...Το πρωί το είδα στα 214€ & το βράδυ πήγε ξαφνικά 313!! Χαχχαχχχχχχ

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αν αγορασουμε απο Gearbest τι ισχυει με την εγγυηση στην Ελλαδα; Μας καλυπτε η τοπικη αντιπροσωπεια; Εμενα με ενδιαφερει το 8 plus
Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα καθολου κι αυτο το πηρα μια μερα που εξαχνα στο gearbest ειδα χαρακτηριστικα & τιμη & το παρηγγειλα...αν το ξερα θα περιμενα , ειναι πολυ καλυτερη συσκευη αυτη...Η τιμη θα πεσει κι αλλο..

Δεν παίζονται με τίποτα οι κινεζοαπατεωνες...Το πρωί το είδα στα 214€ & το βράδυ πήγε ξαφνικά 313!! Χαχχαχχχχχχ

 

Με λίγα παραπάνω παίρνεις το 10αρι από Amazon

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα. Αν αγορασουμε απο Gearbest τι ισχυει με την εγγυηση στην Ελλαδα; Μας καλυπτε η τοπικη αντιπροσωπεια; Εμενα με ενδιαφερει το 8 plus

 

Όχι, μόνο από το κατάστημα που το αγόρασες για ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

Tωρα πλεον δεν κανω αλλη αγορα οποιασδηποτε συσκευης για 2-3 χρονια...υπαρχει μονο μια περιπτωση να δωσω το Lenovo και 60-70 ευρω και να παρω το Nexus9 ισως...
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρώτησα κάτι γενικό το gearbest μέσω messenger (σχετικά με τρόπους αποστολής σε περίπτωση που προσθέσω πχ κ ένα άλλο προϊόν σε παραγγελία που ήδη έχω κάνει) κ με ρώτησαν τον αριθμό παραγγελίας μου (ίσως δεν κατάλαβαν τι εννοούσα λόγω γλώσσας)...

Τελικά είδαν ότι έχω παραγγείλει το τάμπλετ την Κυριακή, κ μου είπαν ότι προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμο, περιμένουν παραλαβή σε 5-15 μέρες (από σήμερα 15 Νοεμβρίου). Όταν έκανα την παραγγελία βέβαια έγραφε 300+ κομμάτια διαθέσιμα, αποστολή μεταξύ 17-21 Νοεμβρίου!

Οπότε μετα με ρωτούν τι θέλω

1. Να περιμένω

2. Να ακυρώσω κ να πάρω τα χρήματα πίσω

3. Να αλλάξω παραγγελία.

 

Δεν με ενοχλεί να περιμένω (Αν κ το προηγούμενο τάμπλετ μου έχει μείνει από μπαταρία), αρκεί να ξέρω ότι δεν με δουλεύουν.

Τι με συμβουλεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρώτησα κάτι γενικό το gearbest μέσω messenger (σχετικά με τρόπους αποστολής σε περίπτωση που προσθέσω πχ κ ένα άλλο προϊόν σε παραγγελία που ήδη έχω κάνει) κ με ρώτησαν τον αριθμό παραγγελίας μου (ίσως δεν κατάλαβαν τι εννοούσα λόγω γλώσσας)...

Τελικά είδαν ότι έχω παραγγείλει το τάμπλετ την Κυριακή, κ μου είπαν ότι προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμο, περιμένουν παραλαβή σε 5-15 μέρες (από σήμερα 15 Νοεμβρίου). Όταν έκανα την παραγγελία βέβαια έγραφε 300+ κομμάτια διαθέσιμα, αποστολή μεταξύ 17-21 Νοεμβρίου!

Οπότε μετα με ρωτούν τι θέλω

1. Να περιμένω

2. Να ακυρώσω κ να πάρω τα χρήματα πίσω

3. Να αλλάξω παραγγελία.

 

Δεν με ενοχλεί να περιμένω (Αν κ το προηγούμενο τάμπλετ μου έχει μείνει από μπαταρία), αρκεί να ξέρω ότι δεν με δουλεύουν.

Τι με συμβουλεύετε;

Είναι σε flash sale οπότε λογικό να συμβαίνει αυτό, μπορεί να κάνουν και μήνα να το στείλουν αλλά θα το στείλουν

Link to comment
Share on other sites

Χαχχχ μάλλον κανένα απολύτως, πάντως το πάτησα!!

Ας έρθει σε μήνα, αρκεί να έρθει κ να μην είναι σπασμένο/ ελαττωματικό...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από αποθήκη Πολωνίας βγαίνει 130 ευρώ με τα μεταφορικά (expedited shipping) με το κουπόνι PLwarehouse01
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήγα να το παραγγείλω σήμερα και μου βγάζει ως μεθόδους αποστολής:

Unregistered Air Mail (No Tracking Number)

15 - 28 business days €0.00

Registered Air Mail

18 - 28 business days€0.00

Expedited Shipping

3 - 7 business days€11.29

DHL(EU) 3 - 7 business days€11.29

DHL(HK) 3 - 7 business days€4.31

DHL(SG) 3 - 10 business days€1.47

DHL 3 - 7 business days€13.31

EMS Express 15 - 25 business days€10.08

Τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήγα να το παραγγείλω σήμερα και μου βγάζει ως μεθόδους αποστολής:

Unregistered Air Mail (No Tracking Number)

15 - 28 business days €0.00

Registered Air Mail

18 - 28 business days€0.00

Expedited Shipping

3 - 7 business days€11.29

DHL(EU) 3 - 7 business days€11.29

DHL(HK) 3 - 7 business days€4.31

DHL(SG) 3 - 10 business days€1.47

DHL 3 - 7 business days€13.31

EMS Express 15 - 25 business days€10.08

Τι κάνουμε?

Μάλλον κάνεις κάποιο λάθος κάπου..Αυτή είναι η συσκευή :. https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_641529.html

Στα 104€ όπως δείχνει τώρα κι αν χτυπήσεις shipping κλπ λέει :1) Unregistered Air mai

l 2) Registered Air mail 3) Priority Line 4) Expedited shipping

Το Priority Line διαλέγεις πρώτα (22.42€ κόστος) & μετά το EU Express (ΟΧΙ Europe Express!) & σου έρχεται σπίτι με κούριερ χωρίς ΕΛΤΑ κλπ σε 15-25 ημέρες το αργότερο

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή (Lenovo P8) TB-8703F την έχει φίλος σε μαγαζί με pc τηλέφωνα servis κλπ γιά πώληση ...

Αν κάποιος ενδιαφέρεται & γιά να μην μπλέκει με αποστολές από Κίνα κλπ μπορώ αν θέλει να του δώσω το τηλέφωνο να συνεννοηθεί αν υπάρχει ακόμη φυσικά...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευή (Lenovo P8) TB-8703F την έχει φίλος σε μαγαζί με pc τηλέφωνα servis κλπ γιά πώληση ...

Αν κάποιος ενδιαφέρεται & γιά να μην μπλέκει με αποστολές από Κίνα κλπ μπορώ αν θέλει να του δώσω το τηλέφωνο να συνεννοηθεί αν υπάρχει ακόμη...

 

Καλησπέρα, ενδιαφερομαι για αγορά,

θα μπορουσατε να μου δώσετε το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφερομαι για αγορά,

θα μπορουσατε να μου δώσετε το τηλεφωνο?

 

edit: δυστυχώς μού είπε το έδωσε αμέσως...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο ταμπλέτ!!!

Αλλά έχω μπερδευτεί με τις αποθήκες και τον τρόπο αποστολής για να γλιτώσω το τελωνείο...

 

Βγάζει το λευκό στα 119 και έχει επιπλέον της κίνας το EU-4 με δύο επιλογές priority me 19,37 και expedited 10,11 (2-4 μέρες).

Αυτό σημαίνει ότι είναι ήδη Ευρώπη και θα έρθει με κουριερ σε μια βδομάδα;

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Υ.Γ. Για αντικατάσταση/αναβάθμιση του nexus 7 2012 το θέλω, ελπίζω να κάνω καλή επιλογή. Από παιχνίδια το real racing 3 παίζω μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο ταμπλέτ!!!

Αλλά έχω μπερδευτεί με τις αποθήκες και τον τρόπο αποστολής για να γλιτώσω το τελωνείο...

 

Βγάζει το λευκό στα 119 και έχει επιπλέον της κίνας το EU-4 με δύο επιλογές priority me 19,37 και expedited 10,11 (2-4 μέρες).

Αυτό σημαίνει ότι είναι ήδη Ευρώπη και θα έρθει με κουριερ σε μια βδομάδα;

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Υ.Γ. Για αντικατάσταση/αναβάθμιση του nexus 7 2012 το θέλω, ελπίζω να κάνω καλή επιλογή. Από παιχνίδια το real racing 3 παίζω μόνο...

Το έχει εδώ το gearbest : https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_719209.html?wid=91

Η τιμή έχει μια μικρή διαφορά ανάλογα το χρώμα , θα διαλέξεις πρώτα Priority Line και μετά EU Express ,(ΟΧΙ Europe Express!)...θα σου κοστίσει αν θυμάμαι καλά περίπου 19-20€ παραπάνω αλλά θα σου έρθει σπίτι με κούριερ χωρίς τελωνείο ΕΛΤΑ κλπ .(περίπου 20 μέρες)

Μια χαρά επεξεργαστή έχει 8πυρηνο 64μπιτο qs625 καλύτερο του nexus7 ,(έχω το nexus7 2013-flo,) και γνωρίζω τη σύγκριση αν και δεν παίζω παιχνίδια..(εκτός αυτού μπορείς να πάρεις αμέσως χωρίς root το SD as Internal , επεκτείνοντας το χώρο αρκεί να έχεις μια πολύ καλή sd)... Γιά τα λεφτά αυτά είναι μια χαρά συσκευή...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Την sd μποώ να την βάλω και μετά από καιρό έτσι;;;

Γιατί μέχρι να έρθει θα αργήσει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Την sd μποώ να την βάλω και μετά από καιρό έτσι;;;

Γιατί μέχρι να έρθει θα αργήσει πολύ...

Όποτε θέλεις φυσικά..Θα σου πρότεινα να πάρεις αυτή τη Samsung 64gb είναι φοβερά γρήγορη & έχω πάρει τρείς τέτοιες από το gearbest &. η τιμή της είναι πάρα πολύ καλή για τη ποιότητα αυτή & τη χωρητικότητα

https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_279099.html

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...