Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, έσβησα τα παλιά και τα ξαναπέρασα και είναι εντάξει τώρα!!!Τι τρελό! Σ' ευχαριστώ φίλε Πάνο..

Ε, θα έφαγε κανένα σκάλωμα, ποιος ξέρει. :)

Πάντως εγώ τα δάχτυλα που καταχωρώ, τους βάζω όνομα, μπας και ξέχασα ποια έχω περάσει. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά..

 

Αν δε τα είχε φτύσει το 950 XL μου, δε θα έμπαινα στη διαδικασία να σας ενοχλήσω.

 

Βλέπω στο σκρουτζ οτι έχει πέσει στα 310. Σε καταστήματα εκτός, το βρίσκεις στα 400 ευρώ, ακατέβατα, τα οποία τα θεωρώ πολλά.

Το πρόβλημά μου, είναι το εξής.

 

Το 950 μου το πήρα από παρεισαγωγή και το έχω σκυλομετανιώσει. Το κινητό είναι γεμάτο προβλήματα από τον πρώτο μήνα χρήσης. Και τώρα τελευταία έχει αρχίσει και κάνει κάτι περίεργα με θερμοκρασίες, με battery drain στο άκυρο, κτλ κτλ κτλ... Υποσχέθηκα στον εαυτό μου (και τα νεύρα μου) ότι δε θα ξαναπάρω απο παραεισαγωγή. Το αστείο βέβαια ειναι οτι έχω πάρει άλλες 2 φορές και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Απλά τώρα έχει φοβηθεί το μάτι μου και δε θέλω να ρισκάρω το οτιδήποτε.

 

Και θέλω να ρωτήσω. Αυτά τα κινητά που κάνουν 310 ευρώ, είναι αξιόπιστα; Μπορεί κάποιος να πει οτι θα το πάρει και θα είναι κομπλέ; Ή πας στα ελληνικης εισαγωγής, δίνει την 90άρα παραπάνω και είσαι οκ?? Τι παιζει ρε παιδια; Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά..

 

Αν δε τα είχε φτύσει το 950 XL μου, δε θα έμπαινα στη διαδικασία να σας ενοχλήσω.

 

Βλέπω στο σκρουτζ οτι έχει πέσει στα 310. Σε καταστήματα εκτός, το βρίσκεις στα 400 ευρώ, ακατέβατα, τα οποία τα θεωρώ πολλά.

Το πρόβλημά μου, είναι το εξής.

 

Το 950 μου το πήρα από παρεισαγωγή και το έχω σκυλομετανιώσει. Το κινητό είναι γεμάτο προβλήματα από τον πρώτο μήνα χρήσης. Και τώρα τελευταία έχει αρχίσει και κάνει κάτι περίεργα με θερμοκρασίες, με battery drain στο άκυρο, κτλ κτλ κτλ... Υποσχέθηκα στον εαυτό μου (και τα νεύρα μου) ότι δε θα ξαναπάρω απο παραεισαγωγή. Το αστείο βέβαια ειναι οτι έχω πάρει άλλες 2 φορές και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Απλά τώρα έχει φοβηθεί το μάτι μου και δε θέλω να ρισκάρω το οτιδήποτε.

 

Και θέλω να ρωτήσω. Αυτά τα κινητά που κάνουν 310 ευρώ, είναι αξιόπιστα; Μπορεί κάποιος να πει οτι θα το πάρει και θα είναι κομπλέ; Ή πας στα ελληνικης εισαγωγής, δίνει την 90άρα παραπάνω και είσαι οκ?? Τι παιζει ρε παιδια; Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με..

 

Καλημέρα.

Εγώ πήρα το Nokia 8 6GB/128GB από σκρουτζομάγαζο στα 350. Χώρα προορισμού προς πώληση δεν ήταν η Ελλάδα, αλλά στην υποστήριξη της Nokia εμφανίζει ενεργή εγγύηση για Ελλάδα κανονικά. Δεν έχω δει διαφορά από το πρώτο Nokia 8 4GB/64GB το οποίο είχα πάρει από το you.gr και τα έφτυσε σε 1,5 μήνα χρήσης, χωρίς τούμπα - χτύπημα κτλ!!!

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ πήρα το Nokia 8 6GB/128GB από σκρουτζομάγαζο στα 350. Χώρα προορισμού προς πώληση δεν ήταν η Ελλάδα, αλλά στην υποστήριξη της Nokia εμφανίζει ενεργή εγγύηση για Ελλάδα κανονικά. Δεν έχω δει διαφορά από το πρώτο Nokia 8 4GB/64GB το οποίο είχα πάρει από το you.gr και τα έφτυσε σε 1,5 μήνα χρήσης, χωρίς τούμπα - χτύπημα κτλ!!!

Το Sirocco εννοείς...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά..

 

Αν δε τα είχε φτύσει το 950 XL μου, δε θα έμπαινα στη διαδικασία να σας ενοχλήσω.

 

Βλέπω στο σκρουτζ οτι έχει πέσει στα 310. Σε καταστήματα εκτός, το βρίσκεις στα 400 ευρώ, ακατέβατα, τα οποία τα θεωρώ πολλά.

Το πρόβλημά μου, είναι το εξής.

 

Το 950 μου το πήρα από παρεισαγωγή και το έχω σκυλομετανιώσει. Το κινητό είναι γεμάτο προβλήματα από τον πρώτο μήνα χρήσης. Και τώρα τελευταία έχει αρχίσει και κάνει κάτι περίεργα με θερμοκρασίες, με battery drain στο άκυρο, κτλ κτλ κτλ... Υποσχέθηκα στον εαυτό μου (και τα νεύρα μου) ότι δε θα ξαναπάρω απο παραεισαγωγή. Το αστείο βέβαια ειναι οτι έχω πάρει άλλες 2 φορές και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Απλά τώρα έχει φοβηθεί το μάτι μου και δε θέλω να ρισκάρω το οτιδήποτε.

 

Και θέλω να ρωτήσω. Αυτά τα κινητά που κάνουν 310 ευρώ, είναι αξιόπιστα; Μπορεί κάποιος να πει οτι θα το πάρει και θα είναι κομπλέ; Ή πας στα ελληνικης εισαγωγής, δίνει την 90άρα παραπάνω και είσαι οκ?? Τι παιζει ρε παιδια; Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με..

Κοίτα το ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το TA-1012..αν αυτό που θα βρεις προορίζεται για Κίνα κτλ υπάρχει πιθανότητα να έχει διάφορες και σε hardware όπως είχε το 6 (διαφορετική κάμερα)..οπότε ψάξε στο Σκρουτζ για το ευρωπαϊκό καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά..

 

Αν δε τα είχε φτύσει το 950 XL μου, δε θα έμπαινα στη διαδικασία να σας ενοχλήσω.

 

Βλέπω στο σκρουτζ οτι έχει πέσει στα 310. Σε καταστήματα εκτός, το βρίσκεις στα 400 ευρώ, ακατέβατα, τα οποία τα θεωρώ πολλά.

Το πρόβλημά μου, είναι το εξής.

 

Το 950 μου το πήρα από παρεισαγωγή και το έχω σκυλομετανιώσει. Το κινητό είναι γεμάτο προβλήματα από τον πρώτο μήνα χρήσης. Και τώρα τελευταία έχει αρχίσει και κάνει κάτι περίεργα με θερμοκρασίες, με battery drain στο άκυρο, κτλ κτλ κτλ... Υποσχέθηκα στον εαυτό μου (και τα νεύρα μου) ότι δε θα ξαναπάρω απο παραεισαγωγή. Το αστείο βέβαια ειναι οτι έχω πάρει άλλες 2 φορές και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Απλά τώρα έχει φοβηθεί το μάτι μου και δε θέλω να ρισκάρω το οτιδήποτε.

 

Και θέλω να ρωτήσω. Αυτά τα κινητά που κάνουν 310 ευρώ, είναι αξιόπιστα; Μπορεί κάποιος να πει οτι θα το πάρει και θα είναι κομπλέ; Ή πας στα ελληνικης εισαγωγής, δίνει την 90άρα παραπάνω και είσαι οκ?? Τι παιζει ρε παιδια; Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με..

 

Δυστυχώς για το Νokia 8 που ρωτάς δε μπορώ να σου πω, αλλά για το 950 είναι 99% προβληματική η μπαταρία του.

Αν αλλάξεις την μπαταρία θα δεις πως θα στρώσει. Αμα το κρατήσεις για 2ο, τόλμησέ το.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας μεταφερω μια "απορια-δισταγμο" που αντιμετωπισα (στην περιπτωση που καποιος απο εσας θελει να αγορασει το συγκεκριμενο smartwatch αλλα μετα απο οσα πιθανον εχει διαβασει "εκανε πισω"....) την/τον οποιο παρα τα οσα διαβασα αποφασισα να προσπερασω και τελικα "δικαιιωθηκα".... :)

 

Πριν 2 ημερες αποφασισα οτι ηθελα να αγορασω το Samsung Gear s3 FRONTIER, τωρα που η τιμη του (στις "μεγαλες αλυσιδες, καθως λογω διαφορων καταστασεων ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ με τιποτα πια τα σκρουτζομαγαζα-οχι δεν δουλευω σε καποια "μεγαλη αλυσιδα") επεσε κατα 100Ε, κανοντας ερευνα πριν την αγορα διαπιστωνω οτι ΠΑΝΤΟΥ αναφερουν πως το κινητο μας δεν "συνδεεται" με το εν λογω smartwatch, ενω και η ιδια η Samsung δεν το εχει στα υποστηριζομενα μοντελα-εταιριες, παρολα αυτα σε καποια sites αναφερουν οτι με καποιον τροπο καποιοι καταφεραν να τα κανουν pair ομως αντιμετωπιζουν συνεχεις αποσυνδεσεις...

 

Μετα απο πολυ σκεψη και αφου το smartwatch το ειχα "ερωτευτει" απο την ωρα που "επαιξα" λιγο μαζι του αποφασιζω οτι ΝΑΙ θα το αγορασω...

 

Ετσι πριν 2 ημερες το αγοραζω και επιτοπου προσπαθω να το "ενεργοποιησω".....ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Γυρναμε σπιτι, με το SONY XA1 KANONIKH ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ, με το Moto Z2 PLAY KANONIKH ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ, με το ΝΟΚΙΑ 8 ΤΖΙΦΟΣ....

 

Δυο ημερες εχω δοκιμασει τα παντα απο οσα εχω διαβασει σε διαφορα sites εκτος απο αυτο που απο την πρωτη ωρα σκεφτομουν....FACTORY RESET και στα δυο και μετα με "καθαρα" ρολοι-τηλεφωνο προσπαθεια για Pair....οπως τελικα και εκανα....

 

Κινητο και smartwatch εχουν κανει κανονικα Pair μεταξυ τους, ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ και η εμπειρια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! (εχω-ειχα και αλλα smartwatches ομως τελικα το Gear s3 ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ οτι καλυτερο κυκλοφορει εκει εξω σε αυτη την τιμη!!!)

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η ενημέρωση ασφαλείας Ιουλίου για το τηλέφωνο μας.

 

Σωστός, κι εμένα μου ήρθε, τώρα την κατεβάζω. Εγγλέζοι τελικά οι φινλανδοί στις υποσχέσεις τους. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το Sirocco εννοείς...

 

Όχι δεν εννοώ το sirocco.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το ευρωπαϊκό μοντέλο είναι το TA-1012..αν αυτό που θα βρεις προορίζεται για Κίνα κτλ υπάρχει πιθανότητα να έχει διάφορες και σε hardware όπως είχε το 6 (διαφορετική κάμερα)..οπότε ψάξε στο Σκρουτζ για το ευρωπαϊκό καλύτερα..

 

Και πως θα το ψαξω τι μοντελο ειναι;; Καποια στο σκρουτζ γραφουν -EU , αλλα κι αυτο τι να λεει; Ειναι απο μονο του αρκετο;;

 

Δυστυχώς για το Νokia 8 που ρωτάς δε μπορώ να σου πω, αλλά για το 950 είναι 99% προβληματική η μπαταρία του.

Αν αλλάξεις την μπαταρία θα δεις πως θα στρώσει. Αμα το κρατήσεις για 2ο, τόλμησέ το.

 

Αδερφε, δεν ειναι μονο θεμα μπαταριας. Αν τα windows λειτουργικα, ειχαν την ιδια υποστηριξη και εξελιξη με τα android, μιλαμε οτι η android θα ειχε εξαφανιστει απο το χαρτη! Αλλα πλεον, σκεψου, οτι μπαινω φεισμπουκ απο το browser μονο! Απο αλλου δε γινεται! Θελω εφαρμογη τραπεζας, αλλα δεν εχει στο windows. Ακομα κι αν παω να μπω στο site της τραπεζας για να κανω συναλλαγη web banking, μου λεει οτι η σελιδα δεν υποστηριζεται απο τον browser αυτον! Καλα, δε μιλαμε για ειδοποιησεις σε μεσεντζερ και τουιτερ.. Ουτε καν! Μονο το viber ερχονται σωστα. Αναγκαστικά android τελικα

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή τo Nokia 8 γύρω στα 300 ευρώ πρέπει να είναι το τοπ vfm flagship. Η κάμερα πώς είναι πλέον με Gcam ή Pro mode;
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το ψαξω τι μοντελο ειναι;; Καποια στο σκρουτζ γραφουν -EU , αλλα κι αυτο τι να λεει; Ειναι απο μονο του αρκετο;;

 

Συγνώμη δεν υπάρχει ευρωπαϊκό, υπάρχει το global...τους παίρνεις τηλέφωνο και τους ρωτάς αν έχουν το 1012 το global και ότι ενδιαφέρεσαι μόνο γι'αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε, δεν ειναι μονο θεμα μπαταριας. Αν τα windows λειτουργικα, ειχαν την ιδια υποστηριξη και εξελιξη με τα android, μιλαμε οτι η android θα ειχε εξαφανιστει απο το χαρτη! Αλλα πλεον, σκεψου, οτι μπαινω φεισμπουκ απο το browser μονο! Απο αλλου δε γινεται! Θελω εφαρμογη τραπεζας, αλλα δεν εχει στο windows. Ακομα κι αν παω να μπω στο site της τραπεζας για να κανω συναλλαγη web banking, μου λεει οτι η σελιδα δεν υποστηριζεται απο τον browser αυτον! Καλα, δε μιλαμε για ειδοποιησεις σε μεσεντζερ και τουιτερ.. Ουτε καν! Μονο το viber ερχονται σωστα. Αναγκαστικά android τελικα

 

Ανέφερες και επικεντρώθηκες στα προβλήματα του hardware της συσκευής και για αυτά, τουλάχιστον στις 950- 950XL ευθύνεται η μπαταρία κατά 99.9%. Υπάρχει αρκετή λιτερατούρα που υποδεικνύει ως ένοχο των προβλημάτων που αναφέρεις την ασταθή, μανίσια μπαταρία.

 

Όσον αφορά το software- εφαρμογές, η ιστορία γνωστή.

Προσωπικά βαριέμαι να ψάξω τα android για να κάνω τη μετάβαση και απλά περιμένω να έρθει τ'αυγό στον gkolο για να αλλάξω (δλδ, να τα φτύσει τελείως το τωρινό)

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

@MadMaxS αυτό το τελευταίο με τα μικρά γράμματα προσπαθώ να κάνω κι εγώ. Αλλά δεν βλέπω να το αντέχω για πολύ, μιας κι εγώ imitation μπαταρία έχω! Ωστόσο θα δείξει πόσο ακόμα θα μπορέσω να κρατήσω το 950 XL μου.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανέφερες και επικεντρώθηκες στα προβλήματα του hardware της συσκευής και για αυτά, τουλάχιστον στις 950- 950XL ευθύνεται η μπαταρία κατά 99.9%. Υπάρχει αρκετή λιτερατούρα που υποδεικνύει ως ένοχο των προβλημάτων που αναφέρεις την ασταθή, μανίσια μπαταρία.

 

Όσον αφορά το software- εφαρμογές, η ιστορία γνωστή.

Προσωπικά βαριέμαι να ψάξω τα android για να κάνω τη μετάβαση και απλά περιμένω να έρθει τ'αυγό στον gkolο για να αλλάξω (δλδ, να τα φτύσει τελείως το τωρινό)

 

Αδερφέ, έχω τσακωθεί άπειρες φορές, κι εδω και εκτος φόρουμ για το λειτουργικό αυτό. Προσωπικά, το ξαναλέω, αν είχε η windows ,την υποστήριξη και την εξέλιξη των android , ,δε θα έπαιρνε κανεις android! Κανεις!! Αλλα η ζωή εξελίσσεται και η τεχνολογία μαζί της. Δε μπορούμε να μείνουμε στασιμοι. Προσωπικά, εννοείται ότι αν ξαναβγει στη πιάτσα λειτουργικό windows, έστω και σε πιλοτικη φάση, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα ξαναπάω εκεί! Αθεραπευτος βλακας θα πείτε;; Μπορεί!

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, έχω τσακωθεί άπειρες φορές, κι εδω και εκτος φόρουμ για το λειτουργικό αυτό. Προσωπικά, το ξαναλέω, αν είχε η windows ,την υποστήριξη και την εξέλιξη των android , ,δε θα έπαιρνε κανεις android! Κανεις!! Αλλα η ζωή εξελίσσεται και η τεχνολογία μαζί της. Δε μπορούμε να μείνουμε στασιμοι. Προσωπικά, εννοείται ότι αν ξαναβγει στη πιάτσα λειτουργικό windows, έστω και σε πιλοτικη φάση, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα ξαναπάω εκεί! Αθεραπευτος βλακας θα πείτε;; Μπορεί!

 

Μαζί σου σ'αυτά!!

 

Έχω καλομάθει από τα windows και τα υπόλοιπα μου φαίνονται κάπως... πρωτόγονα. Αλλά! Όταν τα πρωτόγονα εξελίσσονται σε κάτι μακράν καλύτερο (ως ολικό τελικό προιόν και πάντα σε σύγκριση με τη μισοδουλειά της MSFT) τότε δεν μένεις στάσιμος! Ο κόσμος εξελίσσεται!

 

Αλλά το off-topic στη "νέα" Nokia με android παραμεγάλωσε. :lol:

 

@Evris: Πάμε για Nokia 9 με 5πλο φακό, τα μυαλά στα κάγκελα και τα Lumia στην καρδιά μας :rolleyes::lol:

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Αν αντέξει η συσκευή μου ως το Nokia 9, πάμε. Αλλιώς με βλέπω με 7 Plus! ;) :)

Αν είχε το 8 μεγαλύτερη οθόνη θα διάλεγα αυτό....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτή τη στιγμή τo Nokia 8 γύρω στα 300 ευρώ πρέπει να είναι το τοπ vfm flagship. Η κάμερα πώς είναι πλέον με Gcam ή Pro mode;

 

H Gcam δίνει σαφώς καλύτερα αποτελέσματα ακόμα και από τη νέα Pro της Nokia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα το ψαξω τι μοντελο ειναι;; Καποια στο σκρουτζ γραφουν -EU , αλλα κι αυτο τι να λεει; Ειναι απο μονο του αρκετο;;

 

 

 

Αδερφε, δεν ειναι μονο θεμα μπαταριας. Αν τα windows λειτουργικα, ειχαν την ιδια υποστηριξη και εξελιξη με τα android, μιλαμε οτι η android θα ειχε εξαφανιστει απο το χαρτη! Αλλα πλεον, σκεψου, οτι μπαινω φεισμπουκ απο το browser μονο! Απο αλλου δε γινεται! Θελω εφαρμογη τραπεζας, αλλα δεν εχει στο windows. Ακομα κι αν παω να μπω στο site της τραπεζας για να κανω συναλλαγη web banking, μου λεει οτι η σελιδα δεν υποστηριζεται απο τον browser αυτον! Καλα, δε μιλαμε για ειδοποιησεις σε μεσεντζερ και τουιτερ.. Ουτε καν! Μονο το viber ερχονται σωστα. Αναγκαστικά android τελικα

Καλησπερα, οταν πριν κανα χρονο σου ανεφερα τα θεματα που υπηρχαν ΗΔΗ απο τοτε με τις παραπανω εφαρμογες με ειρωνευτηκες και με αποπήρες. Ερχεσαι τωρα και παραπονιεσαι εσυ απο μονος σου για αυτες και λες κιολας πως αναγκαστικα μονο android τελικα. Κατι δεν κολαει εδω δεν νομιζεις?

Και στα ειχα πει εγω που εχω windows phone απο το 2013 και σαν δευτερο πλεον ενα Lumia 640. Απλα ειχα παρει χαμπαρι απο νωρις την φουστια της MS με τα wm10 και οτι τα ειχε παρατησει με το καλημερα αφηνοντας τα χωρις την υποστηριξη που επρεπε. Ετσι ενα ομορφο και υποσχομενο λειτουργικο εμεινε παρατημενο απο ολους.

 

Οσο αναφορα το Nokia 8, για τα λεφτα του ειναι μια εξαιρετικη επιλογη...Ισως σου ξενισει η μικροτερη Οθονη αλλα γενικα ειναι απιστευτα vfm επιλογη σε αυτα τα λεφτα..

Αν αντέξει η συσκευή μου ως το Nokia 9, πάμε. Αλλιώς με βλέπω με 7 Plus! ;) :)

Αν είχε το 8 μεγαλύτερη οθόνη θα διάλεγα αυτό....

Ποσο καιρο το εχεις το 950 evris?? Συνεχως βλεπω να αναφερεις οτι θα το αλλαξεις...γιατι ετσι?

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

@panos9553 Είπα αν με αφήσει τελείως το κινητό είτε από hardware είτε software, τότε θα πάω σε Nokia.

Αλλά με βλέπω να μη μ' αφήνουν να αγιάσω! Οι λόγοι;

Δες τι έγραψα στις γενικές απορίες εφαρμογών στα Windows 10! Για να μη βγούμε off εδώ!

Όσο για το Nokia 8, για μένα θα μου φανεί μικρή η οθόνη να πάω από 5,7 στις 5,3 ίντσες! Να ηταν έστω και 5,5 ίντσες κάτι θα γινόταν! Με βλέπω για 7 plus που μ' αρέσει και το χρώμα του.

Αλλιώς θα περιμένω το Nokia 9, αν πάρω παράταση! :lol:

Χάθηκες εσύ!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, οταν πριν κανα χρονο σου ανεφερα τα θεματα που υπηρχαν ΗΔΗ απο τοτε με τις παραπανω εφαρμογες με ειρωνευτηκες και με αποπήρες. Ερχεσαι τωρα και παραπονιεσαι εσυ απο μονος σου για αυτες και λες κιολας πως αναγκαστικα μονο android τελικα. Κατι δεν κολαει εδω δεν νομιζεις?

Και στα ειχα πει εγω που εχω windows phone απο το 2013 και σαν δευτερο πλεον ενα Lumia 640. Απλα ειχα παρει χαμπαρι απο νωρις την φουστια της MS με τα wm10 και οτι τα ειχε παρατησει με το καλημερα αφηνοντας τα χωρις την υποστηριξη που επρεπε. Ετσι ενα ομορφο και υποσχομενο λειτουργικο εμεινε παρατημενο απο

 

 

Λογικό να πεταχτεί και ο εξυπνάκιας. Προφανώς σε ειρωνεύτηκα και θα σε ειρωνευτω ξανά. Πες όλη την αλήθεια αν θες όμως. Από που ξεκίνησε η συζήτηση. Ότι έψαχνα για τους γονείς μου και τους πήρα τα 650 τα οποια μετά από 2 χρόνια δουλεύουν απροβληματιστα και πάνε σφαίρα.. Εσύ και κάτι άλλοι εξυπνακηδες, τα είχατε βγάλει άχρηστα τα τηλέφωνα επειδή κάνει περισσότερη ώρα να ανοίξει το φεισμπουκ και το μεσεντζερ.!! Τραγικα πράγματα. Ο άλλος έβριζε και καταριοταν επειδή το κινητό δεν έπαιζε ταινίες με ..υποτιτλους! Έλεος.. Το κινητό το εγκαταλείπω και πάω στην android, όχι επειδή δε γουστάρω άλλο windows, αλλα επειδή πλέον η μονη λύση είναι τα android! Το κινητό μου είναι τίγκα στα προβλήματα και αναγκαστικά πρέπει να πάρω κάτι που θα μου κάνει τη δουλειά μου. WINDOWS FOR EVER αν θες να ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να πεταχτεί και ο εξυπνάκιας. Προφανώς σε ειρωνεύτηκα και θα σε ειρωνευτω ξανά. Πες όλη την αλήθεια αν θες όμως. Από που ξεκίνησε η συζήτηση. Ότι έψαχνα για τους γονείς μου και τους πήρα τα 650 τα οποια μετά από 2 χρόνια δουλεύουν απροβληματιστα και πάνε σφαίρα.. Εσύ και κάτι άλλοι εξυπνακηδες, τα είχατε βγάλει άχρηστα τα τηλέφωνα επειδή κάνει περισσότερη ώρα να ανοίξει το φεισμπουκ και το μεσεντζερ.!! Τραγικα πράγματα. Ο άλλος έβριζε και καταριοταν επειδή το κινητό δεν έπαιζε ταινίες με ..υποτιτλους! Έλεος.. Το κινητό το εγκαταλείπω και πάω στην android, όχι επειδή δε γουστάρω άλλο windows, αλλα επειδή πλέον η μονη λύση είναι τα android! Το κινητό μου είναι τίγκα στα προβλήματα και αναγκαστικά πρέπει να πάρω κάτι που θα μου κάνει τη δουλειά μου. WINDOWS FOR EVER αν θες να ξέρεις!

 

Για παμε ενα ενα να τα βαλουμε σε σειρα.

Πρωτα απο ολα τα κινητα αυτα τα πηρες πριν 1 χρονο και 4 μηνες και οχι πριν 2 χρονια. Σωστα?

2ον, πως γινεται βρε Memorex να σου λεω πως αυτες οι εφαρμογες εχουν σοβαροτατα θεματα στα Lumia 650 Τοτε και εσυ ΣΗΜΕΡΑ να λες πως δεν υποφερονται μεχρι και στο 950!!Φαντασου ποσο χειροτερα πηγαιναν στο κατα πολυ αδυναμο 650...Στο ειπα τοτε και ερχεσαι και παραπονιεσαι και εσυ για αυτες Σημερα, θες και αλλα λοιπον?

Τελος, δεν ξερω για ποιους αλλους μιλας περι καταρων κλπ ΑΛΛΑ δεν εχουν καμια σχεση με μενα, για αυτο μην μπλεκεις τα αυγα με τα πασχαλια. Σου ξαναλεω μπας και το καταλαβεις, εχω wp απο το 2013, οταν ομως απο αρχες του 2016 ειδα την απαθεια της MS για το λειτουργικο καθως και οτι τελικα τα WM10 ηταν απλα μια BETA και τιποτα παραπανω εβγαινα και το ελεγα σε καθε ευκαιρια, και που καταληξαμε εν τελη? Ολοι να λενε πλεον, οπως και εσυ...Οτι πλεον μονη λυση σε smartphone ειναι τα αλλα 2 λειτουργικα...

Ηθικο διδαγμα, να μην ειρωνευσαι τους αλλους γιατι υπαρχει περιπτωση να τους επιβεβαιωσεις στο μελλον...Οπως εγινε και με αυτα που σου ειπα εγω. Μαθε να σεβεσαι τους συνομιλητες σου καθως και να μην μπλεκεις ατομα και συμπεριφορες γενικα και αοριστα.

 

Στα περι του Νοκια 8 λοιπον, ξαναλεω αν δεν εχεις θεμα με το μεγεθος της οθονης το κινητο ειναι αριστο, απο ταχυτητα ποιοτητα και λειτουργιες σε σχεση με το lumia 950 που εχεις ειναι ΧΡΟΝΙΑ μπροστα. Σε αυτα τα χρηματα δυσκολα θα βρεις κατι καλυτερο. Θα εχεις και συχνα updates οπως φαινεται με Pure android χωρις πολλα πολλα...

Ειναι μια σοβαροτατη συσκευη που δεν θα σε απογοητευσει, ειδικα αν την πιασεις στα χερια σου διπλα διπλα με το Lumia θα καταλαβεις την χαοδη διαφορα σε ποιοτητα κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

Χάχα Πάνο, το έχεις κι εσύ το 8; Εγώ νόμιζα άλλο είχες!

Σίγουρα είναι πιο μπροστά το Nokia 8 από το 950 XL και καλύτερη κατασκευή εχει. Αλλά όταν έχεις 950 XL δύσκολα αλλάζεις συσκευή, ειδικά αν σε αρέσει πολύ το λειτουργικό. Άσχετα με τα προβλήματα που εχει. Μετά από 5,7" να πας σε 5,3" είναι κάπως....

Όπως είπα και πιο πάνω, αν ηταν έστω στις 5,5" θα το είχα στα υπόψιν μου από τώρα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στα περι του Νοκια 8 λοιπον, ξαναλεω αν δεν εχεις θεμα με το μεγεθος της οθονης το κινητο ειναι αριστο, απο ταχυτητα ποιοτητα και λειτουργιες σε σχεση με το lumia 950 που εχεις ειναι ΧΡΟΝΙΑ μπροστα. Σε αυτα τα χρηματα δυσκολα θα βρεις κατι καλυτερο. Θα εχεις και συχνα updates οπως φαινεται με Pure android χωρις πολλα πολλα...

Ειναι μια σοβαροτατη συσκευη που δεν θα σε απογοητευσει, ειδικα αν την πιασεις στα χερια σου διπλα διπλα με το Lumia θα καταλαβεις την χαοδη διαφορα σε ποιοτητα κατασκευης.

 

 

Επειδή συχνά διαβάζουν το νήμα πρώην κάτοχοι των Lumia, τους διαβεβαιώνω κι γω ότι τα νέα Nokia με Android, δεν υπολείπονται σε ποιότητα (εσωτερικά εξωτερικά), είναι γρήγορα, smooth και το πιο σημαντικό αισθάνεσαι σιγουριά στην υποστηριξη.

Είχα κι γω wph, είχα πάρει (τρομάρα μου) και στα αδέρφια μου Lumia, αλλά επειδή είχαμε καταλάβει από νωρίς τι παίζει με την ms, την κάναμε με ελαφρά.

Είναι λυπηρό να έχουμε μόνο δυο επιλογές σε mobile OS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...