Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχω μια εφαρμογή από το playstore για ξυπνητήρι, την I can't wake up!. Η εφαρμογή λοιπόν τις τελευταίες δύο μέρες δεν χτυπάει τα πρωινά οπότε βρέθηκα φυσικά σε πολύ δύσκολη θέση.

Παρατήρησα ότι αυτό συμβαίνει όταν μπαίνει σε deep sleep, όλο το βράδυ δηλαδή, ενώ όταν το ρυθμίζω να χτυπήσει σε 15-20 λεπτά χτυπά μια χαρά. Ακολούθησα και αυτόν τον οδηγό http://en.miui.com/thread-472453-1-1.html αλλά πάλι τα ίδια.

Δεν χρησιμοποιήσω την stock εφαρμογή ξυπνητηριού γιατί είναι ελειπης

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παρέλαβα πριν 1 ώρα. Πήρα 2 Tempered glass, το κλασικο που δεν καλύπτει όλη την οθόνη και είναι χάλια και ενα που καλύπτει ολοκληρη την οθόνη και έκατσε τέλεια! Σαν αυτο που έχεις στο λινκ. Ακόμα δεν το δούλεψα το κινητό για να σου πω περισσότερα αλλα έχει κάτσει ακριβώς και φαίνεται σαν να μην φοράει τίποτα
Να το δοκιμάσεις και σε έντονο φως και πες μας εντυπώσεις.

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παρέλαβα πριν 1 ώρα. Πήρα 2 Tempered glass, το κλασικο που δεν καλύπτει όλη την οθόνη και είναι χάλια και ενα που καλύπτει ολοκληρη την οθόνη και έκατσε τέλεια! Σαν αυτο που έχεις στο λινκ. Ακόμα δεν το δούλεψα το κινητό για να σου πω περισσότερα αλλα έχει κάτσει ακριβώς και φαίνεται σαν να μην φοράει τίποτα
μόνο στις άκρες δεν έχει κόλλα αυτό ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους .....

 

κάτοχος εδώ και 3 μέρες της συσκευής , και πραγματικά μόνο τα καλύτερα έχω να πω :)

 

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι σχετικά με tempered glass . Τελικά η λύση του full cover σαν αυτού του παρακάτω λινκ κάνει δουλειά ;

 

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=19183

 

 

Κάθεται καλά στο κινητό ; Επηρεάζει κάπου στην χρήση του κινητού ; Η εργοστασιακή θήκη που υπάρχει μέσα στην συσκευασία , μπορεί να μπεί παρέα με αυτό το full cover ; Ίσως κάποιο μέλος που έχει αγορασμένο και περασμένο τέτοιου τύπου τζάμι , θα μπορούσε να δείξει μερικές φώτος , να δούμε πως ακριβώς είναι ;

 

Ευχαριστώ πολύ :)

αν είναι από αυτά τα τζάμια που μάλλον είναι που έχουν κόλλα μόνο στις άκρες μακρυά η θα σου ξεκολλήσει η δεν θα έχει καλά τατς κλπ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω πηρα παιδια https://www.phoneplace.gr/pp-tempered-glass-full-xiaomi-redmi-note-5-black?search=Full%20Cover%20Protection%20Tempered%20Glass%20Xiaomi%20Redmi%20Note%205%20Black%20OEM%20&description=true μια χαρα ειναι μεχρι τωρα. Δεν καταλαβα να εχει κόλα μονο στις ακρες

 

Υπαρχει καποιο αλλο που να καλυπτει ολη την οθονη σαν και αυτο? Αν ναι στειλτε λινκ

Edited by philip88

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Το κινητό είναι καινουργιο.!!!

 

Βάζω τον φορτιστή απο το κουτι και φαινεται να φορτιζει κανονικα αλλα αργεί. Πάνω να βαλω έναν Quick Charger 2.0 που εχω και λειτουργεί κανονικα σε αλλα κινητα και καθε δευτερολεπτο φαινεται οτι αποσυνδέεται και να ξανα συνδέεται !!!

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Το κινητό είναι καινουργιο.!!!

 

Βάζω τον φορτιστή απο το κουτι και φαινεται να φορτιζει κανονικα αλλα αργεί. Πάνω να βαλω έναν Quick Charger 2.0 που εχω και λειτουργεί κανονικα σε αλλα κινητα και καθε δευτερολεπτο φαινεται οτι αποσυνδέεται και να ξανα συνδέεται !!!

Καλημέρα καλορίζικο! Το είχα πάθει και εγώ, δοκιμάζοντας με άλλο καλώδιο σταμάτησε να το κάνει. Έχω την εντύπωση ότι έχει κάποια ευαισθησία με τα καλώδια που του κάνουν!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Το κινητό είναι καινουργιο.!!!

 

Βάζω τον φορτιστή απο το κουτι και φαινεται να φορτιζει κανονικα αλλα αργεί. Πάνω να βαλω έναν Quick Charger 2.0 που εχω και λειτουργεί κανονικα σε αλλα κινητα και καθε δευτερολεπτο φαινεται οτι αποσυνδέεται και να ξανα συνδέεται !!!

 

Με τον φορτιστή που έχει μέσα + το καλώδιο το δικό του , έβαλα χτες το κινητό για φόρτιση όταν έφτασε στο 30% , και έκανε περίπου 1.30 ώρα για να το πάει στο 100% . Ενώ στο κινητό ήταν ανοικτό το Wi-fi , με 2 κάρτες sim μέσα , χωρίς όμως να έχω ανοιχτή την οθόνη και να το πειράζω .

 

Να πώ βέβαια ότι πριν το βάλω στην φόρτιση , τσέκαρα και το sot ήταν σχεδόν στις 8 ώρες :shock: , ενώ όλη την ημέρα το πείραζα και εγκαθιστούσα εφαρμογές !!!!

 

 

Όσο για το full cover tempered glass , είδα βίντεο που δείχνουν παρόμοια τζάμια , όπως πχ το παρακάτω και φαίνονται αρκετά καλά :

 

 

Το θέμα είναι κάποιος να μας πεί την προσωπική εμπειρία του , και πως είναι με είναι το κινητό σε καθημερινή χρήση .

 

Μήπως αυτό εδώ , είναι λίγο καλύτερο τζάμι , μιας και δεν φαίνεται να είναι OEM , αλλά μάρκας ;

 

https://metrostore.gr/index.php/mobile-phone-accessories/cases/cases-other-brands/senso-3d-full-face-xiaomi-redmi-note-5-black-detail

Edited by leftergr
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το καλώδιο. Έκανα τράμπα και έβαλα το δικό του καλώδιο με τον αντάπτορας Quick charger αλλά ακόμα κάνει συνδέσεις ανά 1 δευτερο

Xperia NEO V

ZOPO 980 2/32

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το καλώδιο. Έκανα τράμπα και έβαλα το δικό του καλώδιο με τον αντάπτορας Quick charger αλλά ακόμα κάνει συνδέσεις ανά 1 δευτερο
Εν μέρει σωστά το λες, δυστυχώς είναι συνδυασμός παραγόντων, φαίνεται σαν να έχει ευαισθησίες, ασυμβατότητες. Με το ίδιο καλώδιο φορτίζω με φορτιστή QC 3.0 άγνωστη μάρκα σε εμένα που τον είχα αγοράσει φτηνά, φορτίζει κανονικά με γρήγορη φόρτιση. Δοκιμάζω με το ίδιο καλώδιο σε πιο ακριβό φορτιστή QC 2.0 της anker, δεν δουλεύει, κάνει αυτό που περιγράφεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ξανά πήρα την συσκευή, για δεύτερη φορά.

Δεν την χρησιμοποιώ σαν βασική συσκευή αλλά δεύτερη για τις ημέρες που χρειάζομαι ατελείωτη μπαταρία από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Απίστευτη μπαταρία πραγματικά, και στα χρήματα αυτά θεωρώ δεν μπορείς να πάρεις καμία τόσο καλή στο σύνολο συσκευή!

 

Το nillkin tempered glass H+ κάθισε πολύ καλά.

Έχει περιμετρικά έναν "αέρα" αλλά τόσο λίγο ίσα ίσα που φαίνεται υπό γωνία.

 

Σαν tempered glass το συστήνω φυσικά.

Σας δείχνω και δύο φωτογραφίες από το tempered και μια θήκη ipaky που διάλεξα.

 

https://www.dropbox.com/sh/voq5q9fiuneqlhj/AACzXMbH51IuMP3TvlsOC3g1a?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ξανά πήρα την συσκευή, για δεύτερη φορά.

Δεν την χρησιμοποιώ σαν βασική συσκευή αλλά δεύτερη για τις ημέρες που χρειάζομαι ατελείωτη μπαταρία από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Απίστευτη μπαταρία πραγματικά, και στα χρήματα αυτά θεωρώ δεν μπορείς να πάρεις καμία τόσο καλή στο σύνολο συσκευή!

 

Το nillkin tempered glass H+ κάθισε πολύ καλά.

Έχει περιμετρικά έναν "αέρα" αλλά τόσο λίγο ίσα ίσα που φαίνεται υπό γωνία.

 

Σαν tempered glass το συστήνω φυσικά.

Σας δείχνω και δύο φωτογραφίες από το tempered και μια θήκη ipaky που διάλεξα.

 

https://www.dropbox.com/sh/voq5q9fiuneqlhj/AACzXMbH51IuMP3TvlsOC3g1a?dl=0

Τι ανέβασες, ποιος σε ξέρει.δεν βγάζει τίποτα, μόνο ερορ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ξανά πήρα την συσκευή, για δεύτερη φορά.

Δεν την χρησιμοποιώ σαν βασική συσκευή αλλά δεύτερη για τις ημέρες που χρειάζομαι ατελείωτη μπαταρία από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Απίστευτη μπαταρία πραγματικά, και στα χρήματα αυτά θεωρώ δεν μπορείς να πάρεις καμία τόσο καλή στο σύνολο συσκευή!

 

Το nillkin tempered glass H+ κάθισε πολύ καλά.

Έχει περιμετρικά έναν "αέρα" αλλά τόσο λίγο ίσα ίσα που φαίνεται υπό γωνία.

 

Σαν tempered glass το συστήνω φυσικά.

Σας δείχνω και δύο φωτογραφίες από το tempered και μια θήκη ipaky που διάλεξα.

 

https://www.dropbox.com/sh/voq5q9fiuneqlhj/AACzXMbH51IuMP3TvlsOC3g1a?dl=0

Σαν αίσθηση στο δάχτυλο πως είναι; Αφήνει πολλές δαχτυλιες;

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

@kountoura

Καϊλάρι :love: μεγειά για 2η φορά. :p

Μεγάλα κενά αφήνει στο πλάι ρε Νικόλα! Αυτή το λίγο σήκωμα στην άκρη (έστω και το ελάχιστο που λές) δεν θα γεμίσει σκόνη σε 1-2 εβδομάδες;

 

Υ.Γ μια χαρά ανοίγουν οι φωτογραφίες :rolleyes:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Τι ανέβασες, ποιος σε ξέρει.δεν βγάζει τίποτα, μόνο ερορ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ επιθετικό σε βλέπω/διαβάζω.

Εγώ τι φταίω αν δεν μπορείς να ανοίξεις ένα Dropbox link? Οεο?

 

@kountoura

Καϊλάρι :love: μεγειά για 2η φορά. :p

Μεγάλα κενά αφήνει στο πλάι ρε Νικόλα! Αυτή το λίγο σήκωμα στην άκρη (έστω και το ελάχιστο που λές) δεν θα γεμίσει σκόνη σε 1-2 εβδομάδες;

 

Υ.Γ μια χαρά ανοίγουν οι φωτογραφίες :rolleyes:

 

Γειά σου Χρήστο(σωστά δεν θυμάμαι?) πατριώτη!

Δεν νομίζω ότι θα γεμίσει σκόνες, παρόλα αυτά θα ενημερώσω σε κάνα μήνα για την κατάσταση του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαν αίσθηση στο δάχτυλο πως είναι; Αφήνει πολλές δαχτυλιες;

 

Send from Redmi Note 5

 

Πολύ καλή αίσθηση στο χέρι και κατά την γνώμη μου όχι δεν αφήνει πολλές δαχτυλιές..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό βγάζει2e10f00027ccbee8ab34703c14ed53f9.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες από browser και θα ανοίξει, από Tapatalk συμβαίνει αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παραγγείλει δυο full cover τζαμακια, ενα nillkin, ενα mofi. Έβαλα το nillkin το οποίο κολαει περιμετρικά, εχει καλη αίσθηση στο χειρισμό, αλλά οπως ειπε ένα φίλος, υποτο φως του ήλιου υπάρχει θεματακι και το χειρότερο, γεμιζει δαχτυλιες. Αλλας πολλες.. μαύρο χάλι...

Ισως τις επόμενες μερες δοκιμασω το mofi, αλλα δε νομιζω οτι θα είναι καλύτερο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες από browser και θα ανοίξει, από Tapatalk συμβαίνει αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δίκιο, ανακαλώ για τον φίλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρέλαβα κι εγώ ένα 64αρι και θέλω τη βοήθειά σας στο εξης:Το τηλέφωνο τρέχει την τελευταία global stable και θέλω να του περάσω developer rom για το miui 10, θα την κατεβάσω από το en.miui.com, αλλά τι να διαλέξω, rom για το redmi note 5 ή για το redmi note 5 pro?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να μείνεις σε stable δουλεύει πολύ καλά η συσκευή

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρέλαβα κι εγώ ένα 64αρι και θέλω τη βοήθειά σας στο εξης:Το τηλέφωνο τρέχει την τελευταία global stable και θέλω να του περάσω developer rom για το miui 10, θα την κατεβάσω από το en.miui.com, αλλά τι να διαλέξω, rom για το redmi note 5 ή για το redmi note 5 pro?

 

πάνο αν έμπαινες στα λινκ που κοιτάς θα λυνόταν η απορία σου αμέσως :) (όχι ότι διαφέρει βέβαια η dev)

 

στο ένα σου λέει Redmi Note 5 Global , στο άλλο Redmi Note 5 Pro India

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να μείνεις σε stable δουλεύει πολύ καλά η συσκευή

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και με global beta miui 10 εξίσου καλά δουλεύει..,,
Link to comment
Share on other sites

Και με global beta miui 10 εξίσου καλά δουλεύει..,,
Μακάρι αν συμβαίνει αυτό τότε είμαι σίγουρος ότι θα πάρει η συσκευή μια εξαιρετική miui 10 stable

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...