Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φαίνεται τίποτα στα ss

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Το περίεργο και συγχρόνως γελοίο ειναι ότι ενώ υπάρχει επιλογή για Smart Lock δεν μπορούμε να το προσθέσουμε στους trusted agents

https://imgur.com/HAYgc3p

https://imgur.com/bZ6IAiA

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που κατάφερε να ξεκλειδώσει το κινητό, έκανα αίτημα για Unlock και νόμιζα πως πέρασαν οι 15 μέρες, αλλά μπήκα στο πρόγραμμα και στο 99% μου έβγαλε ότι πρέπει να περιμένω 360 ώρες. Έτσι λέει σε όλους ακόμα και αν μένει πχ μια μέρα ή μηδένισα τον μετρητή; Στο xda αναφέρουν και τις 2 περιπτώσεις.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Χωρις παρεξήγηση και χωρίς να θελω να προκαλέσω, σχετικά στο θεμα του ξεκλειδωματος θα ηθελα να αναφερω οτι προσωπικά δε περιμενα μέρες ουτε τωρα, αλλα ούτε παλιότερα σε αλλες δυο συσκευές που είχα. Εκανα το συχρονισμο της συσκευής με το λογαριασμό μου, κατέβαζα την σχετικη εφαρμογή και ξεκλείδωνα τη συσκευή χωρίς να περιμενω κανενα μνμ. Νομιζω οτι μονο στη 1η φοαρα που πρωτοεφαρμοστηκε αυτο το σύστημα απο τη xiaomi (οταν ειχε βγει το redmi note 2 αν δε με απατά η μνημη μου) περιμενα 4-5 μέρες, δεν ελαβα ποτε κανενα μνμ ωστοσο δοκιμασα την εφαρμογή και ξεκλειδωθηκε! Έκτοτε για άλλες τρεις συσκευές το ξεκλείδωμα το εκανα άμεσα! Δε ξέρω τι παίζει!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο και συγχρόνως γελοίο ειναι ότι ενώ υπάρχει επιλογή για Smart Lock δεν μπορούμε να το προσθέσουμε στους trusted agents

https://imgur.com/HAYgc3p

Στον δικό έχω γράφει: 1 active trust agent

Ο οποίος βέβαια είναι της google

 

https://ibb.co/bWYAM8

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος που κατάφερε να ξεκλειδώσει το κινητό, έκανα αίτημα για Unlock και νόμιζα πως πέρασαν οι 15 μέρες, αλλά μπήκα στο πρόγραμμα και στο 99% μου έβγαλε ότι πρέπει να περιμένω 360 ώρες. Έτσι λέει σε όλους ακόμα και αν μένει πχ μια μέρα ή μηδένισα τον μετρητή; Στο xda αναφέρουν και τις 2 περιπτώσεις.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Όχι κατέβαινε ο μετρητής κανονικά,αλλα να σου πω δεν ξεκλειδωσα ακόμα,το σκέφτομαι

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το παράγγειλα από GB. Κάπου διάβασα ότι έχει θήκη μέσα, ισχύει; Δε το αναφέρει στο package contents.

 

Εχει θήκη αλλά θα πρέπει να πάρεις άλλη άμεσα. Σε τυχόν πτώση θα το δεις να σπάει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εχει θήκη αλλά θα πρέπει να πάρεις άλλη άμεσα. Σε τυχόν πτώση θα το δεις να σπάει.

 

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-4X-4A-5-Plus-Note-5A-Shockproof-Silicone-Hybrid-Soft-TPU-Cover-/273047426228?redirect=mobile

 

Έχω παραγγείλει ήδη τη παραπάνω. Αν δε μου κάνει, βλέπουμε. Προστατευτικό γυαλί ποιο να βάλω; Έχετε καμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Στον δικό έχω γράφει: 1 active trust agent

Ο οποίος βέβαια είναι της google

 

https://ibb.co/bWYAM8

 

 

 

Ελπίζω να διορθωθεί άμεσα και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξήγηση και χωρίς να θελω να προκαλέσω, σχετικά στο θεμα του ξεκλειδωματος θα ηθελα να αναφερω οτι προσωπικά δε περιμενα μέρες ουτε τωρα, αλλα ούτε παλιότερα σε αλλες δυο συσκευές που είχα. Εκανα το συχρονισμο της συσκευής με το λογαριασμό μου, κατέβαζα την σχετικη εφαρμογή και ξεκλείδωνα τη συσκευή χωρίς να περιμενω κανενα μνμ. Νομιζω οτι μονο στη 1η φοαρα που πρωτοεφαρμοστηκε αυτο το σύστημα απο τη xiaomi (οταν ειχε βγει το redmi note 2 αν δε με απατά η μνημη μου) περιμενα 4-5 μέρες, δεν ελαβα ποτε κανενα μνμ ωστοσο δοκιμασα την εφαρμογή και ξεκλειδωθηκε! Έκτοτε για άλλες τρεις συσκευές το ξεκλείδωμα το εκανα άμεσα! Δε ξέρω τι παίζει!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει ένα 6μηνο περίπου που η Xiaomi άφησε εκείνη την επιβεβαίωση με SMS και πλέον βγάζει Counter στην εφαρμογή. Και εγώ με τον ίδιο τρόπο είχα ξεκλειδώσει στο παρελθόν τα Xiaomi που είχα, αλλά δυστυχώς στο RN5 ισχύει ο νέος τρόπος. Μερικοί αναφέρουν ότι αντί για 360 ώρες περίμεναν 72 ή και καθόλου, αλλά δυστυχώς στην περίπτωσή μου δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-4X-4A-5-Plus-Note-5A-Shockproof-Silicone-Hybrid-Soft-TPU-Cover-/273047426228?redirect=mobile

 

Έχω παραγγείλει ήδη τη παραπάνω. Αν δε μου κάνει, βλέπουμε. Προστατευτικό γυαλί ποιο να βάλω; Έχετε καμιά πρόταση;

Συγνώμη και χωρίς να φανεί επιθετικό το ποστ αλλά δεν βλέπεις από την εικόνα ότι είναι λάθος η θήκη; Το κινητό σου έχει έτσι τις κάμερες ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και χωρίς να φανεί επιθετικό το ποστ αλλά δεν βλέπεις από την εικόνα ότι είναι λάθος η θήκη; Το κινητό σου έχει έτσι τις κάμερες ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπήκες στο κόπο να δεις τις επιλογές μοντέλου που δίνει;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να διορθωθεί άμεσα και σε μενα

Εννοείται ότι ενεργό και στο λογαριασμό της Google,αλλά είμαι και σε 8.7.26....

 

https://imgur.com/a/eZDSc6Z

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μπήκες στο κόπο να δεις τις επιλογές μοντέλου που δίνει;
Εγώ ναι μπήκα και είδα τις επιλογές εσύ είδες και τις 16 φωτογραφίες της θήκης που δείχνουν που είναι η εγκοπη της κάμερας και που οι είναι οι δικές σου καμερες; Μετά μην παραπονεθεί σε αυτό το νήμα ότι σου έστειλα λάθος θήκη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι μπήκα και είδα τις επιλογές εσύ είδες και τις 16 φωτογραφίες της θήκης που δείχνουν που είναι η εγκοπη της κάμερας και που οι είναι οι δικές σου καμερες; Μετά μην παραπονεθεί σε αυτό το νήμα ότι σου έστειλα λάθος θήκη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εσύ τις πουλάς ρε φίλε στο ebay τις θήκες; Γιατί να κάνω παράπονα σε σένα ή σε κάποιον άλλο εδώ μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πρόσεχε τον τόνο σου δεν είμαστε ούτε φιλαράκια ούτε γνωστοί, δίνει όμως ένα λινκ το οποίο μπορεί και άλλοι να παραγγείλουν και να την πατήσουν γιατί σου ξανά λέω είναι λάθος θήκη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμία στο νημαααα παίδες

Κανονικά βέβαια έπρεπε με την επιλογή μοντέλου να δείχνει και την ανάλογη θήκη

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πρόσεχε τον τόνο σου δεν είμαστε ούτε φιλαράκια ούτε γνωστοί, δίνει όμως ένα λινκ το οποίο μπορεί και άλλοι να παραγγείλουν και να την πατήσουν γιατί σου ξανά λέω είναι λάθος θήκη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά είναι ο τόνος μου, αν δε σου αρέσει μπορείς να μην συνεχίζεις τη συζήτηση μαζί μου. Επίσης αν πρόσεχες λίγο παραπάνω θα έβλεπες ότι οι φώτο είναι μόνο από το μοντέλο 5Α.

Επίσης αν διάβαζες θα έβλεπες ότι ήδη την έχει παραγγείλει άλλο μέλος εδώ μέσα και του έχει κάτσει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή για redmi note 5 pro, μη τρελένεστε για άσκοπα πράγματα τζάμπα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή για redmi note 5 pro, μη τρελένεστε για άσκοπα πράγματα τζάμπα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και όχι μόνο! Έχει βάλει επιλογή και για Xiaomi Redmi Note 5.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ναι μπήκα και είδα τις επιλογές εσύ είδες και τις 16 φωτογραφίες της θήκης που δείχνουν που είναι η εγκοπη της κάμερας και που οι είναι οι δικές σου καμερες; Μετά μην παραπονεθεί σε αυτό το νήμα ότι σου έστειλα λάθος θήκη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι σχέση έχουν οι φωτός με τις θήκες. Οι φωτογραφίες είναι μόνο για το σχέδιο και όχι απαραίτητα διαφορετικές ανα συσκευή. Έχω πάρει άπειρες φορές θήκες από ebay που είχαν καμία 10αρια συσκευές αλλά με τις ίδιες φωτός για όλες. Δεν έχει τόσο σημασία η φωτό. Σημασία έχει η συσκευή που επέλεξες...

 

Αν κάναν λάθος ζητάς refund χωρίς δεύτερη σκέψη. Το πρόβλημα είναι η ταλαιπωρία της αναμονής.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Flashing guide for

Android P Developer Preview 5 (Beta 4)

http://en.miui.com/thread-3340524-1-1.html

Πολύ καλός οδηγός νομίζω ...

Edit:όπως τα λέει ο mondeling

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο! Έχει βάλει επιλογή και για Xiaomi Redmi Note 5.

To προ βάλε φίλε μου για σιγουριά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...