Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έλεγα να περιγράψεις εάν υπάρχουν συγκεκριμένες συνθήκες κάτω από τις οποίες συμβαίνει και να μας πει και κάποιος άλλος την εμπειρία του.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πιέζω την θύρα φόρτισης και τρίζει δηλαδή στο κέντρο όσο πας δεξιά αριστερά δεν τρίζει επίσης το βλέπω περιμετρικά δεν δείχνει κάτι περίεργο στη συναρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει καμία διαφορά στο short βίντεο από το κανονικό βίντεο εκτός από τη χρονική διάρκεια;

Επίσης δουλεύει κανονικά το Smart Lock για εύκολο ξεκλείδωμα της συσκευής; Οταν συνδέομαι με το Bluetooth με μία νέα συσκευή μου βγάζει την οθόνη με την επιλογή add to trusted devices αλλά όταν το πατάω μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση με την άλλη συσκευή πλέον (ενώ έχω κάνει pair)

Link to comment
Share on other sites

Πιέζω την θύρα φόρτισης και τρίζει δηλαδή στο κέντρο όσο πας δεξιά αριστερά δεν τρίζει επίσης το βλέπω περιμετρικά δεν δείχνει κάτι περίεργο στη συναρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν συμβαίνει σε μένα και δεν νομίζω ότι θα πρέπει να συμβαίνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά υπάρχει καμία διαφορά στο short βίντεο από το κανονικό βίντεο εκτός από τη χρονική διάρκεια;

Επίσης δουλεύει κανονικά το Smart Lock για εύκολο ξεκλείδωμα της συσκευής; Οταν συνδέομαι με το Bluetooth με μία νέα συσκευή μου βγάζει την οθόνη με την επιλογή add to trusted devices αλλά όταν το πατάω μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση με την άλλη συσκευή πλέον (ενώ έχω κάνει pair)

Αυτό αναρωτηθηκα και εγώ δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια διαφορά εκτός από την διάρκεια, για εμένα από την στιγμή που το βάλανε θα έπρεπε να υπάρχει δυνατότητα να το κάνει κινούμενο gif. Για το smart Lock, σαχλαμάρες τις xiaomi, γενικά δεν δουλεύει εδώ και χρόνια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά από την μια καλό χρυσό και άγιο από την άλλη ώρες ώρες μου έρχεται να του τραβήξω μια στον τοίχο ..

...

Τώρα σταμάτησαν και οι ειδοποιήσεις στον messenger...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά από την μια καλό χρυσό και άγιο από την άλλη ώρες ώρες μου έρχεται να του τραβήξω μια στον τοίχο ..

...

Τώρα σταμάτησαν και οι ειδοποιήσεις στον messenger...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Έχεις αφαιρέσει τον messenger, από το miui battery saver φαντάζομαι..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με την 9.5.19 που έχω πρόσεξα ότι η μπροστινή κάμερα δεν κάνει focus σωστά τοσο σε φωτογραφίες όσο κα στο βίντεο. Θυμάμαι στην αρχή οι selfie ήταν αρκςτα καλες τωρα ομως ειναι σαν σταθερο το σημείο και πρέπει να εχω σε συγκεκριμένη απόσταση το κινητό για να είμαι καθαρός. Δηλαδή αν παω πιο μακρυά η κοντά στο ματι δεν εστιάζει. Επίσης το preview στο βίντεο είναι οκ αλλά μόλις πατήσω για εγγραφή είναι αρκετα θολό και βαζω το χέρι στην οθόνη δεν εστιάζει καθόλου. Το ίδιο και με την gcam. Υπάρχει τρόπος να τεστάρω μηπως ειναι hardware το πρόβλημα και οχι software?

Ευχαριστώ.

 

Στα περισσότερα κινητά το focus δεν μεταβάλλεται. Το ίδιο ισχύει και στο rn5. Οπότε δεν μπορεί να φταίει το update.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιοχή οπού μπορώ να έχω και μέγιστο ήχο και face unlock, ανάμεσα στις: Ρωσία, Ινδία, αλλού?Το δοκίμασε κάποιος?

Ελβετία δεν παίζει face unlock, εκεί το έχω αφήσει για την ώρα

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αφαιρέσει τον messenger, από το miui battery saver φαντάζομαι..
Εγώ πάντως που δεν το έχω αφαίρεση μία χαρά δουλεύει, αυτό που έχω δει όμως είναι ότι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη έναρξη, από default ήταν όμως δεν το έκανα εγώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο και συγχρόνως γελοίο ειναι ότι ενώ υπάρχει επιλογή για Smart Lock δεν μπορούμε να το προσθέσουμε στους trusted agents http://photos.app.goo.gl/7XAaXV5tLso9Tf1eAPpi1rLPXNkfHZ6U79 Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δεν το έχω αφαίρεση μία χαρά δουλεύει, αυτό που έχω δει όμως είναι ότι είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη έναρξη, από default ήταν όμως δεν το έκανα εγώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς,ούτε εγώ αλλά εκεί που δουλεύει

Δεν δουλεύει

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από χθες δεν έρχονται ούτε σε εμένα ειδοποιήσεις στο Messenger, είμαι σε 8.7.26.

Το MiBand δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει, αν ανοίξω την εφαρμογή συγχρονίζει αλλά δεν γίνεται να έχω συνέχεια την εφαρμογή ανοιχτή για να έρχονται οι ειδοποιήσεις.

 

Μέσα στην εβδομάδα θα κάτσω να πειραματιστώ με ROM, προφανώς το Miui δεν είναι για εμένα :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να μειώσουμε το μέγεθος που πιάνει το μενού της καμερας στην οθόνη του κινητού όπως φαίνεται στην φωτογραφία. ac5555354b0df65e4bad498f2f1fd90d.jpg

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το mi band 2 δουλευει αψογα ...γενικα στις εφαρμογές που θελω να μη κλεινουν τις εχω δωσει ολα τα δικαιώματα ,τις εχω βγαλει απο το battery saver,και τιςεχω κλειδωσει στη μνημη...ως τωρα μηδενικα bugs σε 8-7-26
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μπορείτε να μου πείτε αν και στη δική σας συσκευή υπάρχει τρίξιμο στο κάτω μέρος κυρίως στην περιοχή της θύρας φόρτισης;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα όχι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δεν έρχονται ούτε σε εμένα ειδοποιήσεις στο Messenger, είμαι σε 8.7.26.

Το MiBand δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει, αν ανοίξω την εφαρμογή συγχρονίζει αλλά δεν γίνεται να έχω συνέχεια την εφαρμογή ανοιχτή για να έρχονται οι ειδοποιήσεις.

 

Μέσα στην εβδομάδα θα κάτσω να πειραματιστώ με ROM, προφανώς το Miui δεν είναι για εμένα :p

 

Για δες το Auto start γιατί σε μένα ήταν κλειστό,παρ'ολο που δεν το έχω πειράξει,

Είμαι σίγουρος,θα δούμε τώρα αν έφταιγε αυτό

Εγώ θα περιμένω για PE officiall

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να μειώσουμε το μέγεθος που πιάνει το μενού της καμερας στην οθόνη του κινητού όπως φαίνεται στην φωτογραφία. ac5555354b0df65e4bad498f2f1fd90d.jpg

 

Send from Redmi Note 5

 

Αλλαξε απο τα settings της καμερας το camera frame.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο και συγχρόνως γελοίο ειναι ότι ενώ υπάρχει επιλογή για Smart Lock δεν μπορούμε να το προσθέσουμε στους trusted agents http://photos.app.goo.gl/7XAaXV5tLso9Tf1eA

Δεν φαίνεται τίποτα στα ss

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για δες το Auto start γιατί σε μένα ήταν κλειστό,παρ'ολο που δεν το έχω πειράξει,

Είμαι σίγουρος,θα δούμε τώρα αν έφταιγε αυτό

Εγώ θα περιμένω για PE officiall

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Είναι κανονικά το AutoStart.

Έχει βγει PE επίσημη και σε Treble και σε ROM, με αυτή θα κάτσω να πειραματιστω.

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι της DU είναι λίγο ******* στο κανάλι τους στο telegram, πολύ αφ' υψηλού και κράζουν όσους έχουν κινέζικα τηλέφωνα, παρότι χρησιμοποιούμε ανεπίσημα ρομ τους

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η φάση είναι ότι το έψαξα στο Google και δεν έχω βρει κάποιον άλλο με τέτοιο θέμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε απο τα settings της καμερας το camera frame.
Μόνο στο 4:3 δεν μου δημιουργεί θέμα αλλά δεν εκμεταλλεύεται την οθόνη του κινητού στο έπακρο. Τις κόβει πολύ τις φωτό στα άκρα.

 

Send from Redmi Note 5

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ ποια επιλογή είναι η καλύτερη για το βίντεο; 739319967bb95ee6f824250bc6845a2b.jpg

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πάληκαρι εδώ ειχε γράψει πως μέσα από το Google play μπορούμε να παγώσουμε εφαρμογές.

Ξερουμε πως γίνετε?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πάληκαρι εδώ ειχε γράψει πως μέσα από το Google play μπορούμε να παγώσουμε εφαρμογές.

Ξερουμε πως γίνετε?

Help and feedback

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που κατάφερε να ξεκλειδώσει το κινητό, έκανα αίτημα για Unlock και νόμιζα πως πέρασαν οι 15 μέρες, αλλά μπήκα στο πρόγραμμα και στο 99% μου έβγαλε ότι πρέπει να περιμένω 360 ώρες. Έτσι λέει σε όλους ακόμα και αν μένει πχ μια μέρα ή μηδένισα τον μετρητή; Στο xda αναφέρουν και τις 2 περιπτώσεις.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...