Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή λέμε κάθε φορά τα ίδια (και δεν γίνονται).

Κατεβάσατε ολόκληρη την ρομ από τον updater ; ή απλά έγινε το ota , στράβωσε η κατάσταση άρα "η έκδοση αυτή είναι μάπα" ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέμε κάθε φορά τα ίδια (και δεν γίνονται).

Κατεβάσατε ολόκληρη την ρομ από τον updater ; ή απλά έγινε το ota , στράβωσε η κατάσταση άρα "η έκδοση αυτή είναι μάπα" ;

 

ποια η διαφορα ; Αφου μεσω οτα παλι επισημη δεν ειναι ; Δηλαδη λες να την κατεβασω μεσω της εφαρμογης του κινητου και να την περασω ξανα αν καταλαβα ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μια ερώτηση χρησιμοποιείτε καθόλου τη σουίτα για υπολογιστή;

τι να την κάνεις;

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα ; Αφου μεσω οτα παλι επισημη δεν ειναι ; Δηλαδη λες να την κατεβασω μεσω της εφαρμογης του κινητου και να την περασω ξανα αν καταλαβα ;

 

η διαφορά μπορεί να είναι από μιδαμινή μέχρι και τεράστια (και όχι , δεν έχει να κάνει με την xiaomi και τις αναβαθμίσεις της , μπορεί να γίνει παντού αυτό)

μπορεί απλά μέσω ότα να "κάτσει" στραβά η αναβάθμιση και τα προβλήματα που ΝΟΜΙΖΕΙΣ (το λέω έτσι γιατί πολλές φορές έτσι γίνεται) ότι έχει η νέα έκδοση να μην τα έχει στην πραγματικότητα και απλά να έτυχε σε σένα το θέμα

 

(ειδικά όταν μιλάμε για θέμα κατανάλωσης μπαταρίας που , συγγνώμη , ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και σε 10-20 λεπτά ανακοινώνει προβλήματα ή θεικά αποτελέσματα)

Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset το κιν χωρις να βγαλω απο μεσα το mi account και τωρα με πεταει σε μια οθονη που μου λεει να βαλω το κωδικο

αλλα δεν εχω νετ οποτε δεν ανοιγει και σε μια αλλη που μου λεει να συνδεθω σε wifi αλλα εκει δε μου βγαζει το πληκτρολογειο

τι κανω τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset το κιν χωρις να βγαλω απο μεσα το mi account και τωρα με πεταει σε μια οθονη που μου λεει να βαλω το κωδικο

αλλα δεν εχω νετ οποτε δεν ανοιγει και σε μια αλλη που μου λεει να συνδεθω σε wifi αλλα εκει δε μου βγαζει το πληκτρολογειο

τι κανω τωρα ?

 

Αν θυμάμαι καλά αν βάλεις αγγλικά θα φανεί το πληκτρολόγιο. Ως γλώσσα στο κινητό εννοώ. Το είχε παλιά αυτό το bug

Edited by m_alex1908
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως η 10.0.4 είναι δοκιμαστική έκδοση και δεν την έχουμε πάρει ακόμα??? Αν έρθει να την περάσουμε η να περιμένουμε τι λέτε?????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μήπως η 10.0.4 είναι δοκιμαστική έκδοση και δεν την έχουμε πάρει ακόμα??? Αν έρθει να την περάσουμε η να περιμένουμε τι λέτε?????

Δεν είναι δοκιμαστική, είναι επίσημα αναρτημένη στο site της Xiaomi. Αν θέλεις κατέβασε την και κάνε την αναβάθμιση χειροκίνητα.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν μπαίνω από το κιν εδώ με Chrome και πατάω το κωδικό ενώ μου λέει ότι μπήκα μετά με ξαναπέσει να βάλω πάλι τους κωδικούς και ξανά τα ίδια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην 10.0.4.0 εχετε θεματακια με wifi;;; αποσυνδεσεις εννοω... και καθως παρακολουθω βιντεακια loading καθε 30 δευτερολεπτα... Δεν ειναι θεμα ιντερνετ το εχω τσεκαρει...χαζο βεβαια αυτο που θα πω αλλα... Σαν να εχει χασει την εμβελεια του ενα πραγμα το wifi
Link to comment
Share on other sites

στην 10.0.4 νομίζω τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία

 

ΟΧΙ απλα πιο γρηγορα....την παταει κατω !! :lol::lol::lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

η διαφορά μπορεί να είναι από μιδαμινή μέχρι και τεράστια (και όχι , δεν έχει να κάνει με την xiaomi και τις αναβαθμίσεις της , μπορεί να γίνει παντού αυτό)

μπορεί απλά μέσω ότα να "κάτσει" στραβά η αναβάθμιση και τα προβλήματα που ΝΟΜΙΖΕΙΣ (το λέω έτσι γιατί πολλές φορές έτσι γίνεται) ότι έχει η νέα έκδοση να μην τα έχει στην πραγματικότητα και απλά να έτυχε σε σένα το θέμα

 

(ειδικά όταν μιλάμε για θέμα κατανάλωσης μπαταρίας που , συγγνώμη , ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και σε 10-20 λεπτά ανακοινώνει προβλήματα ή θεικά αποτελέσματα)

 

+1

Πολύ σωστά, και σε μένα έχει τύχει κανα 2 φορές, μετά απο ΟΤΑ, να αντιμετωπίζω διάφορα "κουλά". Μετά απο επανάληψη του update στρώνουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν όντως τόσο έντονα προβλήματα με κάμερα, μπαταρία, σύνδεση όσο περιγράφονται ή είναι και λίγο στο κομμάτι της υπερβολής?

Έχω μαζέψει τα χρήματα για να το αγοράσω αλλά έχω αποθαρρυνθεί με όσα διαβάζω τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν όντως τόσο έντονα προβλήματα με κάμερα, μπαταρία, σύνδεση όσο περιγράφονται ή είναι και λίγο στο κομμάτι της υπερβολής?

Έχω μαζέψει τα χρήματα για να το αγοράσω αλλά έχω αποθαρρυνθεί με όσα διαβάζω τον τελευταίο καιρό.

 

εγω θα πηγαινα με λιγα χρηματα ακομα σε Honor play...

Το γλυκοκοιταζω...ιδιο cpu με το p20...μιλαμε θηριο σε καλη τιμη !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω από Αύγουστο,του πίνω το αίμα κάθε μέρα,και δεν έχω το πραγματικό πρόβλημα.Τα huawei έχουν άθλιο βίντεο....για μένα πάρτο με κλειστά μάτια..
Link to comment
Share on other sites

Με την Arrow 25/11 το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν λειτουργεί και γύρισα πάλι στην 18/11. Άλλοι λένε ότι τους δουλεύει, άλλοι όχι.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν όντως τόσο έντονα προβλήματα με κάμερα, μπαταρία, σύνδεση όσο περιγράφονται ή είναι και λίγο στο κομμάτι της υπερβολής?

Έχω μαζέψει τα χρήματα για να το αγοράσω αλλά έχω αποθαρρυνθεί με όσα διαβάζω τον τελευταίο καιρό.

 

και τι ακριβώς διαβάζεις ;

για τα προβλήματα που μπορεί να έχουν custom rom ; (χωρίς να λέω ότι η μαμά είναι ό.τι καλύτερο υπάρχει)

για το volte ; (επειδή δεν ξέρω τι εννοείς με το "σύνδεση")

το "θέλω να βάλω την τάδε modia για να κάνω καλύτερη την κάμερα" αυτόματα σημαίνει ότι "η κάμερα είναι κακή" ;

το "εεε πριν έβγαζα τόσο sot, τώρα βγάζω τόσο - 10%" (και συνήθως placebo ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο ή δε ξέρω γω τι) αυτόματα σημαίνει "κακή μπαταρία" ;

 

και εγώ από την αρχή διαβάζω .... μη πω τι διαβάζω :)

Link to comment
Share on other sites

Με την Arrow 25/11 το δαχτυλικο αποτύπωμα δεν λειτουργεί και γύρισα πάλι στην 18/11. Άλλοι λένε ότι τους δουλεύει, άλλοι όχι.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Ναι είναι ανάλογα τη συσκευή, ποιας εταιρείας fingerprint έχει. Και εγώ μένω στη προηγούμενη καλού κακού

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

και τι ακριβώς διαβάζεις ;

για τα προβλήματα που μπορεί να έχουν custom rom ; (χωρίς να λέω ότι η μαμά είναι ό.τι καλύτερο υπάρχει)

για το volte ; (επειδή δεν ξέρω τι εννοείς με το "σύνδεση")

το "θέλω να βάλω την τάδε modia για να κάνω καλύτερη την κάμερα" αυτόματα σημαίνει ότι "η κάμερα είναι κακή" ;

το "εεε πριν έβγαζα τόσο sot, τώρα βγάζω τόσο - 10%" (και συνήθως placebo ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο ή δε ξέρω γω τι) αυτόματα σημαίνει "κακή μπαταρία" ;

 

και εγώ από την αρχή διαβάζω .... μη πω τι διαβάζω :)

 

 

+1000...Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο!

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα επειδή δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση ακόμα να την κανω απο εδω http://en.miui.com/download-342.html#508 ???

είναι μεγάλο αρχείο γιαυτό ρωτάω ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...