Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντας μέγας iPhonάκιας και λάτρης της Apple θα σου πω με πλήρη επίγνωση να πάρεις RN5 και το iPhone6 θα γίνει σε 1ώρα χθεσινό ξινό σταφύλι. :cool:

Αρκεί να ανεχτείς την Google και το Play Store ε; ;)

 

 

 

Τι πρέπει να ανεχτεις στο playstore;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι με την 9.6.3 που.μπηκε πριν λίγο εξαφανίστηκαν τα προβλήματα της κάμερας και του proximity sensor ενώ η μπαταρία φαίνεται να έστρωσε και αυτή!

 

Τελικά η έκδοση 9.5.19 ίσως ήταν η χειρότερη που πέρασε από το κινητό...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Εχω 9.5.13.

Να κανω root τωρα και να παω 9.6.3; Θα μείνει το root? Ή να αναβαθμίσω 9.6.3 και να κανω υστερα το root?

Μονο root θέλω :D

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορείς να στείλεις με το mi mover? Αντίγραφο του κινητού σε νέα συσκευή πχ;

 

Send from Redmi Note 5

Μεταφορά αρχείων κάνει https://www.doctorandroid.gr/2017/06/mi-mover-xiaomi.html?m=1
Εχω 9.5.13.

Να κανω root τωρα και να παω 9.6.3; Θα μείνει το root? Ή να αναβαθμίσω 9.6.3 και να κανω υστερα το root?

Μονο root θέλω :D

Το root χάνετε σε κάθε αναβάθμιση που κάνει και το περνάς πάλι όπως και το twrp

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

η έκδοση Global edition που πωλείται σε μαγαζιά στην Ελλάδα, είναι εγγυημένο ότι υποστηρίζει την μπάντα b20;

 

αν είναι η global έκδοση ναι .... αλλά ο άλλος μπορεί απλά να εννοεί global rom (δηλαδή το "λειτουργικό" της global .... ελληνικά , google services κλπ) .... θέλει λίγο να το ξεκαθαρίσεις αυτό πρώτα (αν κοιτάς σε μαγαζιά στο skroutz)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση. 9.6.3.0 global stable.

Και από ότι είδα έχει επιλογή για volte

Τι ακριβως ειδες για VoLTE? Σε εμενα το μονο σχετικο με VoLTE που εμφανιστηκε ειναι το κουμπί: "Use mobile data during VoLTE calls on the secondary SIM"

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειδες για VoLTE? Σε εμενα το μονο σχετικο με VoLTE που εμφανιστηκε ειναι το κουμπί: "Use mobile data during VoLTE calls on the secondary SIM"
Ακριβώς και σε μένα αυτή τη ρύθμιση έχει μόνο,λες και έχουμε volte στην μια σιμ και θα εμφανιστεί και στη δεύτερη!!!Αν δεν υποστηρίξει η cosmote την συσκευή δεν θα πάρουμε ποτέ volte και wifi call

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να γίνει αναβάθμιση από Redmi Note 3 international?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Αν δε σε απασχολεί η κάμερα και δεν έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας σου, όχι δε χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά ούτε με την 9.6.3.0 έχουμε VoLTE. Μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι με το Redmi Note 5 δεν πρόκειται να δούμε VoLTE.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά με την τελευταία rom δεν βλέπω να διορθώνει και πολλά προβλήματα. Αλλά ένταξη αυτή είναι η xiaomi που ξέρουμε και αγαπάμε!!! Πάμε για την επόμενη!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως ειδες για VoLTE? Σε εμενα το μονο σχετικο με VoLTE που εμφανιστηκε ειναι το κουμπί: "Use mobile data during VoLTE calls on the secondary SIM"

 

Είδα την επιλογή που πρόσθεσαν και νόμισα οτι έτσι θα δουλέψει. Οντως, καμία σχέση

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα το note 5 πιάνει δίκτυο 4g+?

 

Δεν κανουν CA για 4G+ με κανενα παροχο απο τους τρεις.

Ουτε ο Snapdragon 625 κανει που δινει μεχρι 300Mbps Down με 2CA δυνατοτητες.

VoLTE/Wifi Calling επισης δεν εχει,ενω σε συσκευες με Snapdragon 625(Redmi Note 4 και Redmi 5 Plus) λειτουργει το VoLTE και αυτο θελει ολοκληρη διαδικασια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...είναι φοβερό τι μπορεί να κάνει το λογισμικό γενικότερα.Ανεβασα στο open camera ρύθμιση bitrate 100mpbs και 60fps και η ποιότητα του βίντεο εκτοξεύτηκε...καμία σχέση με μαμά εφαρμογή και τα ξεθωριασμένα χρώματα.Και η σταθεροποίηση λειτουργεί άψογα ...για όποιον ενδιαφέρει η κάμερα να το ψάξει...μακάρι να μπορούσα να εγκαταστήσω και την google camera αλλά πρέπει το κινητό να είναι root και δεν έχω ιδέα από αυτά ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...είναι φοβερό τι μπορεί να κάνει το λογισμικό γενικότερα.Ανεβασα στο open camera ρύθμιση bitrate 100mpbs και 60fps και η ποιότητα του βίντεο εκτοξεύτηκε...καμία σχέση με μαμά εφαρμογή και τα ξεθωριασμένα χρώματα.Και η σταθεροποίηση λειτουργεί άψογα ...για όποιον ενδιαφέρει η κάμερα να το ψάξει...μακάρι να μπορούσα να εγκαταστήσω και την google camera αλλά πρέπει το κινητό να είναι root και δεν έχω ιδέα από αυτά ..

 

Στα 4k κρασαρει,δουλεύει σε στοκ Ρομ?

Γιατί και γω αυτήν έχω σε ressurection remix

Γενικά δώσε ρυθμίσεις για open camera γιατί είμαι λίγο του αυτόματου και για φώτο

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στη νέα αναβάθμιση έχω ένα G δίπλα από το COSMOTE που δεν ξέρω τι είναι. Επίσης, volte το ξεχνάω τελικά; Έχω εμφανίσει τη ρύθμιση του αλλά δεν ξέρω που πρέπει να πάω να αλλάξω τις σειρές που λέει ο Nikolas14 :-/

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στη νέα αναβάθμιση έχω ένα G δίπλα από το COSMOTE που δεν ξέρω τι είναι. Επίσης, volte το ξεχνάω τελικά; Έχω εμφανίσει τη ρύθμιση του αλλά δεν ξέρω που πρέπει να πάω να αλλάξω τις σειρές που λέει ο Nikolas14 :-/
GR ή G? Αν είναι G εννοεί ότι έχεις ανοιχτά δεδομένα και μπαίνεις με GPRS (2G).

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε κάποιος γνωστός μου να περάσει το igo και στο τέλος μου είπε ότι δεν γίνεται λόγω android 8

 

αυτό το "να περάσει το Igo" εκτός του ότι ακούγεται για μη νόμιμο τρόπος :) τι σχέση έχει ως πρόβλημα της συσκευής ; (αν όντως έχει πρόβλημα η νόμιμη εφαρμογή με το android 8 )

 

 

ας δοκιμάσει και τα sygic/here και άλλα τόσα gps

Link to comment
Share on other sites

Για φώτο δεν δουλεύω open camera.προτιμω την stock....στο βίντεο όμως έχω τις παραπάνω ρυθμίσεις που ανέφερα.αλλαξα δηλαδή το bitrate στα 100mpbs, στο φουλ δηλαδή και τα fps στα 60.Δεν μου κρασαρει ούτε στο 4κ και η σταθεροποίηση λειτουργεί αλλά φοβάμαι μήπως η xiaomi πάψει να επιτρέπει την σταθεροποίηση σε 4κ από τρίτες εφαρμογές όπως στο mi8 και Νοτε6 pro που έρχονται...
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε κάποιος γνωστός μου να περάσει το igo και στο τέλος μου είπε ότι δεν γίνεται λόγω android 8

 

Το iGO Primo δουλεύει μέχρι Android 7.

Στο 8 βάζουμε το NextGen.

Δουλεύει άψογα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...