Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης δεν μου βγάζει δεύτερη μπάντα ενώ είμαι με 4g+.

Κάτι δεν πάει καλά ....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η Α1 έχει CA, με LG G4 επίσης βγάζει 4g+ αλλά εκεί δεν μπορώ να δω μπάντα γιατί έχει παλιό android, όμως CA από το δίκτυο υπάρχει.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει το κινητό μας lte-a

To 2cc που μας βγάζει είναι το carrier component που σημαίνει ότι το δίκτυο υποστηρίζει 2ca στην περίπτωση της wind,δυστυχώς δεν υποστηρίζει το κινητό έστω 2ca με αποτελέσματα

Να το χάνει αμέσως...τώρα με σηματακια 4g+ και λοιπά δεν βγαίνει νόημα....

Μακάρι να κάνω λαθος....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει το κινητό μας lte-a

To 2cc που μας βγάζει είναι το carrier component που σημαίνει ότι το δίκτυο υποστηρίζει 2ca στην περίπτωση της wind,δυστυχώς δεν υποστηρίζει το κινητό έστω 2ca με αποτελέσματα

Να το χάνει αμέσως...τώρα με σηματακια 4g+ και λοιπά δεν βγαίνει νόημα....

Μακάρι να κάνω λαθος....

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

4g+ εννοεί ότι κάνει CA. Το κινητό υποστηρίζει 2CA σύμφωνα με τα specs άρα σε ένα δίκτυο που υποστηρίζει την συσκευή θα έπρεπε να λειτουργεί. Τώρα αν η Cosmote υποστηρίζει το κινητό μας δεν το ξέρουμε. Περίεργο είναι όμως που δεν βγάζει την δεύτερη μπάντα.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Με την τελευταία αναβάθμιση .19 έχετε παρατηρήσει κι εσείς τρελό lag στην κάμερα??? Πατάς να ανοίξει και κάνει κάτι χρόνια!
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιούμε τη γρήγορη φόρτιση?το έχω βάλει για φόρτιση κ γράφει ότι θέλει 2 ώρες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιούμε τη γρήγορη φόρτιση?το έχω βάλει για φόρτιση κ γράφει ότι θέλει 2 ώρες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θέλει fast charger,αυτός.που συνοδεύει το κουτί δεν είναι ,αν πάρεις την κάνει μόνο του εσύ δεν ενεργοποιεις κάτι
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα το τρικ με συμβατη συσκευη(ειχα iPhone 5s).Εχω Redmi 5 Plus με εκδοση 7.1.2 Android και δουλεψε σε Miui 9.5.13 και 9.6.4.0.

Το δοκιμασα μεσω *#*#4636#*#* και κλειδωμα σε LTE Only το μοντεμ καθως και με κληση ενω εκανα ταυτοχρονα browsing στο ιντερνετ.

Σε Redmi Note 4 Global εχει η μητερα μου,και ξερω οτι παιζει.Εχει τον 625 οπως και το Redmi 5 Plus.

Στο redmi note 4 global που λες παίζει το volte η και το carrier aggregation που βλέπεις στο redmi 5 plus?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης δεν μου βγάζει δεύτερη μπάντα ενώ είμαι με 4g+.b8d5665374849a3c3d0d8d438e26555d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

και δεν στην εμφανίζει ούτε στην status bar στο εικονίδιο του netmonster.

 

δεν βγάζω άκρη..

 

Στου Νικόλα ομως το plus κάνει 2ca.

Link to comment
Share on other sites

σχετικό άσχετο...διαβάζω ενα review για το mi max 3 στο kimovil και λέει ενας στα αρνητικά ότι δεν έχει 4g plus..

δεν ξέρω πόσο στέκει για πολλούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Με την τελευταία αναβάθμιση .19 έχετε παρατηρήσει κι εσείς τρελό lag στην κάμερα??? Πατάς να ανοίξει και κάνει κάτι χρόνια!
Ναι, επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό το κόλλημα στην 9.5.19.0 Stable ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Στο redmi note 4 global που λες παίζει το volte η και το carrier aggregation που βλέπεις στο redmi 5 plus?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και δεν στην εμφανίζει ούτε στην status bar στο εικονίδιο του netmonster.

 

δεν βγάζω άκρη..

 

Στου Νικόλα ομως το plus κάνει 2ca.

 

Για το Note 4,VoLTE ξερω οτι παιζει γιατι ειπαμε εχει 625 οπως το δικο μου.Για 2CA

Για το Redmi 5 Plus,2CA το κινητο στην αναμονη βγαζει.Αν κανω Speedtest φευγει.

Για το VoLTE,ιδια ποιοτητα κλησης με πριν εχω,καθαρο ηχο και χωρις διακοπες,drop calls κλπ.Με κοσμοτε καρτα ολα αυτα.

Για βοντα σαν 2η καρτα,βγαζει και εκει 2CA.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για το Note 4,VoLTE ξερω οτι παιζει γιατι ειπαμε εχει 625 οπως το δικο μου.Για 2CA

Για το Redmi 5 Plus,2CA το κινητο στην αναμονη βγαζει.Αν κανω Speedtest φευγει.

Για το VoLTE,ιδια ποιοτητα κλησης με πριν εχω,καθαρο ηχο και χωρις διακοπες,drop calls κλπ.Με κοσμοτε καρτα ολα αυτα.

Για βοντα σαν 2η καρτα,βγαζει και εκει 2CA.

Χάρηκα Νικόλα,Κώστας εδώ

Και μένα έβγαλε 3cc,κάποια στιγμή

Ούτε καν ss δεν πρόλαβα να βγάλω

To volte είναι ενεργό αν ποτέ δεησει η wind

 

https://imgur.com/a/Lw6SCbI

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα Νικόλα,Κώστας εδώ

Και μένα έβγαλε 3cc,κάποια στιγμή

Ούτε καν ss δεν πρόλαβα να βγάλω

To volte είναι ενεργό αν ποτέ δεησει η wind

 

https://imgur.com/a/Lw6SCbI

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Παντως αν βαλεις καρτα κοσμοτε και βρεις συμβατη συσκευη για να στειλεις το μηνυμα στο 1333,θα παιξει.

Και επειδη ειχα ανεβασει και screenshot στο Google Drive μου,για οσους το ειδατε εχω να πω το εξης.

Παιζει κανονικα,η ποιοτητα ηχου μια χαρα.

Δεν κοβεται η γραμμη,αναμονη κλησης εχω και αν με παρει καποιος ταυτοχρονα μου ερχεται η κληση και αν θελω απανταω ή το κλεινω.

Δεν λεει οτι ο συνδρομητης που καλεσατε ειναι κατειλλημενος,παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αφού είπαμε Redmi Note 5 και VoLTE δεν παίζει για τώρα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα software και το διορθώσουν κάποια στιγμή ή αν είναι θέμα hardware και δεν θα παίξει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Με την τελευταία αναβάθμιση .19 έχετε παρατηρήσει κι εσείς τρελό lag στην κάμερα??? Πατάς να ανοίξει και κάνει κάτι χρόνια!

 

Δεν έχω lag στην κάμερα. Μόνο στην συλλογή καθυστερεί πότε- πότε

Link to comment
Share on other sites

Με την καμερα ειστε ευχαριστημενοι; bokeh effect εχει;
Εγώ προσωπικά δεν περίμενα τόσο καλά αποτελέσματα από την κάμερα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Ναι έχει και κατά την γνώμη μου πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος θέμα με την εφαρμογή του καιρού? Ότι και αν γίνει όπου και αν πάω δεν βρίσκει την τοποθεσία μου και δεν ενημερώνει αυτόματα τον καιρό. Όλα ανοιχτά είναι και με δικαιώματα σ' όλες τις εφαρμογές. Μόνο με χειροκίνητη προσθήκη τοποθεσίας λειτουργεί :(

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, έχω θέμα με την εφαρμογή καιρός. Αλλάζω περιοχή, και αδυνατεί να εντοπίσει την καινούργια τοποθεσία, το ίδιο μου συμβαίνει και στο Instagram αντίστοιχα όταν δοκιμάζω την προσθήκη τοποθεσιας.

Έχω ανοιχτά κανονικά το GPS σε υψηλή ακρίβεια.

Ευχαριστώ

Μια από τα ίδια ακριβώς...το έχω το κινητό μερικούς μήνες και δεν τι ειχε το εν λόγω ζήτημα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος θέμα με την εφαρμογή του καιρού? Ότι και αν γίνει όπου και αν πάω δεν βρίσκει την τοποθεσία μου και δεν ενημερώνει αυτόματα τον καιρό. Όλα ανοιχτά είναι και με δικαιώματα σ' όλες τις εφαρμογές. Μόνο με χειροκίνητη προσθήκη τοποθεσίας λειτουργεί :(

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια από τα ίδια ακριβώς...το έχω το κινητό μερικούς μήνες και δεν τι ειχε το εν λόγω ζήτημα ....

Αν το βάλεις χώρα Ινδία δουλεύει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις χώρα Ινδία δουλεύει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Θα το δοκιμάσω. Ελβετία το έχω γιατί είμαι στη Λουκέρνη...αλλά δεν....

Την καλημέρα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αφού είπαμε Redmi Note 5 και VoLTE δεν παίζει για τώρα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα software και το διορθώσουν κάποια στιγμή ή αν είναι θέμα hardware και δεν θα παίξει ποτέ.

Έχει κάνει κάποιος το τρικ με την ενεργοποίηση σε άλλη συμβατή συσκευή και δεν παίζει?

Η μήπως το λες χωρίς να έχεις καταλάβει τι πρέπει να κάνεις και με τα άλλα xiaomi για να παίξει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Για το Note 4,VoLTE ξερω οτι παιζει γιατι ειπαμε εχει 625 οπως το δικο μου.Για 2CA

Για το Redmi 5 Plus,2CA το κινητο στην αναμονη βγαζει.Αν κανω Speedtest φευγει.

Για το VoLTE,ιδια ποιοτητα κλησης με πριν εχω,καθαρο ηχο και χωρις διακοπες,drop calls κλπ.Με κοσμοτε καρτα ολα αυτα.

Για βοντα σαν 2η καρτα,βγαζει και εκει 2CA.

στην πρώτη γραμμή μάλλον ξέχασες μια λέξη. τι ήθελες να πεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Θα το δοκιμάσω. Ελβετία το έχω γιατί είμαι στη Λουκέρνη...αλλά δεν....

Την καλημέρα μου

Στην 8.7.26 έπαιζε μια χαρά με χώρα Ελβετία

0πως και στην 9.5.13,μετά έφυγα....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ προσωπικά δεν περίμενα τόσο καλά αποτελέσματα από την κάμερα σε αυτή την κατηγορία τιμής. Ναι έχει και κατά την γνώμη μου πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα από τα πράγματα που έχουν διορθώσει στην PE,βέβαια είναι άλλη camera,με το που πατήσεις το πλήκτρο έχει αποθηκευτεί η φωτό με ταχύτητα αστραπής,αφού αναρωτιέμαι αν αποθηκεύτηκε ...

Εκεί στο βιλαμπαχαλο τι κάνουν?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Όσοι διαβάζουν και σκέφτονται να το πάρουν μη κοιτάτε τι ψάχνουμε και λύνουμε σε αυτό το νήμα...το κινητό είναι κορυφή και για τα λεφτά του και αν έκανε και παραπάνω...η δε μπαταρία του είναι αυτή που τα πατάει όλα τα άλλα και στο επίπεδο του αλλά και και πιο πάνω... Αν και το πήρα από μαγαζί πιο ακριβό από Κίνα ή Σκρουτζ το κινητό αξίζει κάθε σεντς επί δύο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

@akalos μπορείς να μας ανεβάσεις ένα βίντεο από την κάμερα του Instagram για να δούμε αν έχει διορθωθεί το θέμα με τα βίντεο στις εφαρμογές που βγαίνουν και ανεβαίνουν όπως ναναι; Ευχαριστώ!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@akalos μπορείς να μας ανεβάσεις ένα βίντεο από την κάμερα του Instagram για να δούμε αν έχει διορθωθεί το θέμα με τα βίντεο στις εφαρμογές που βγαίνουν και ανεβαίνουν όπως ναναι; Ευχαριστώ!

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ωχ....έπεσες στην περίπτωση,δεν έχω καθόλου social media

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...