Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα ή αδερφή μου πήρε την συσκευή και προέρχεται από m1a1 και το miui της φαίνεται παράξενο υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε την ρομ που είχε το m1a1;
Μπορείς να βάλεις Custom ROM, όπως την Pixel Experience.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έχει η συσκευασία από μόνη της καλή είναι; Έχετε να προτείνετε καμιά άλλη καλή θηκη αν αυτή δεν ειναι;

 

Επίσης η οθονη χρειάζεται tempered glass; Αν έχει καλό gorilla glass δεν βοηθάει σε κάτι ιδιαίτερα το προστατευτικό οθόνης.

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/831162/Xiaomi-Redmi-Note-5.html?keyphrase=redmi+note+5+case

 

Δεν ξερω αν χρειαζεται tempered glass συγκεκριμενα αλλα μην περιμενεις τελευταιο gorilla glass(παιζει να μην εχει και καθολου)απο φθηνη xiaomi συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει gorilla glass 3 τότε δεν υπάρχει θέμα, έχω αυτο το glass στο moto x style μου και δεν έχει πάθει γρατζουνιά ενάμιση χρόνο τώρα, γενικά ανθεκτικό glass το τριάρι.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει gorilla glass 3 τότε δεν υπάρχει θέμα, έχω αυτο το glass στο moto x style μου και δεν έχει πάθει γρατζουνιά ενάμιση χρόνο τώρα, γενικά ανθεκτικό glass το τριάρι.

 

το "κακό" μπορεί να γίνει είτε έχεις την συσκευή 2 χρόνια είτε 2 μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη που έχει η συσκευασία από μόνη της καλή είναι; Έχετε να προτείνετε καμιά άλλη καλή θηκη αν αυτή δεν ειναι;

 

Επίσης η οθονη χρειάζεται tempered glass; Αν έχει καλό gorilla glass δεν βοηθάει σε κάτι ιδιαίτερα το προστατευτικό οθόνης.

Καλή είναι η δική του, εγώ Πάτρα βρήκα σε μαγαζί με θήκες μια μπλε με 8 ευρώ τέλεια σε ποιότητα, τζαμακι έβαλα στο ίδιο μαγαζί με 5 ευρώ ταίριαξε γάντι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Γιατι βαζετε προστατευτικο ρε παιδια. Αφου δεν γρατσουνιεται η οθόνη. Χαρειτετο οπως ειναι

 

μπορούμε και το χαιρόμαστε και με τζάμι εμείς

 

οι υπόλοιποι χαρείτε το έτσι και να εύχεστε να μην γίνει κάτι και αρχίσετε τα "μα είχε gorilla γιατί έπαθε ζημιά" κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις 1ον δεν μου βγαίνει ποπ απ' του μεσεντζερ.ειναι κάτι που έχω απενεργοποησει η πρέπει να ενεργοποιήσω;;; Και δεύτερον υπάρχει από κάπου να κατεβάσω το music player της samsung,;
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις 1ον δεν μου βγαίνει ποπ απ' του μεσεντζερ.ειναι κάτι που έχω απενεργοποησει η πρέπει να ενεργοποιήσω;;; Και δεύτερον υπάρχει από κάπου να κατεβάσω το music player της samsung,;
1) Πας στο Messenger, πατάς πάνω δεξιά την εικονα σου και πατάς το Εικόνες Συνομιλητη, ακολουθείς τις οδηγίες κ το ενεργοποιεις.

2) Όχι, εγώ χρησιμοποιώ το Retro Music που είναι πολύ παραμετροποιησιμο, δοκίμασε το ίσως να σε βολεψει.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα με το Instagram το έχει κανείς άλλος ή είμαι ο μόνος; Δεν το διαβάζω πουθενά και μου φαίνεται πολύ περίεργο που μόνο εγώ το εχω.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό tempered glass παιδιά, δοκίμασα nillkin amazing h και έχει μεγάλο halo effect, επίσης ένα full glue 5d που έβαλα καθόταν πολύ καλά αλλά έκοβε πολύ από την οθόνη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αρκετά καλό ειναι το tempered της Terrapin. Επίσης οσοι θελουν μπορούν να δοκιμάσουν και tempered για το Huawei Mate 10 lite που ταιριάζει στο δικο μας.

Είναι πιο εύκολο να βρεις απο οτι για το RN5. Μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλα ταιριάζει γάντι.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό ειναι το tempered της Terrapin. Επίσης οσοι θελουν μπορούν να δοκιμάσουν και tempered για το Huawei Mate 10 lite που ταιριάζει στο δικο μας.

Είναι πιο εύκολο να βρεις απο οτι για το RN5. Μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλα ταιριάζει γάντι.

Έχεις κάνα λινκ από bg ή gb; Το έχεις τσεκαρει ο ίδιος και έχει καλή εφαρμογή και σμουθ αίσθηση;

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το παραγγείλω πως καταλαβαίνω ότι είναι η global rom? Με μειωμένο φπα μιας και είμαι ελεύθερος επαγγελματίας μπορώ;
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο το εχω δοκιμάσει εγω. Ολα μια χαρα και δεν αφηνει καθολου κενα στα πλαγια της οθονης. Για το δευτερο που αναφέρω που ειναι για αλλη μαρκα κινητό δεν το εχω κολλήσει. Απλως το εβαλα απο επανω γιατι ηταν φίλου και ταίριαζε γάντι... αν δεν ειχα κολλήσει το δικο μου θα εβαζα αυτό.... ακομα και το ανοιγμα στην επανω πλευρα ρου κινητου με το μικρόφωνο και την κάμερα ειμαι σούπερ. Αυτο που είδα εγω ηταν Puro. Το πηρε ακριβα ο φιλος απο γνωστη αλυσίδα... Αλλα νομιζω οτι και τα αλλα θα ταιριάζουν....
Link to comment
Share on other sites

Γιατι βαζετε προστατευτικο ρε παιδια. Αφου δεν γρατσουνιεται η οθόνη. Χαρειτετο οπως ειναι
ποιος είπε ότι δεν γρατζουνιεται ;όλα μπορούν να γρατζουνιστουν είτε έχουν gorilla glass 3 η 5 ,αν κάποια στιγμή βγάλουνστο εμποριο τζαμί από ζαφείρι για κινητα τότε δεν θα υπάρχει λόγος για tempered glass.
Link to comment
Share on other sites

ποιος είπε ότι δεν γρατζουνιεται ;όλα μπορούν να γρατζουνιστουν είτε έχουν gorilla glass 3 η 5 ,αν κάποια στιγμή βγάλουνστο εμποριο τζαμί από ζαφείρι για κινητα τότε δεν θα υπάρχει λόγος για tempered glass.

Είπε κανείς ότι γρατζουνιεται?

Δεν είδα κάποιον να παραπονιέται

lol

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ασφάλεια με βοηθήσει κάποιος. Θέλω να βάλω 2ο λογαριασμό gmail. Αφού τον προσθέσω πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ώστε να μην μου δημιουργήσει θέμα ώστε προστασία την λειτουργία του google;

Είναι βοηθητικός λογαριασμός. Δεν θέλω ούτε επαφές ούτε κάτι άλλο να συγχρονίζονται. Απλά να βλέπω τα email.

 

Send from Redmi Note 5

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας με βοηθήσει κάποιος. Θέλω να βάλω 2ο λογαριασμό gmail. Αφού τον προσθέσω πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ώστε να μην μου δημιουργήσει θέμα με την λειτουργία του google;

Είναι βοηθητικός λογαριασμός. Δεν θέλω ούτε επαφές ούτε κάτι άλλο να συγχρονίζονται. Απλά να βλέπω τα email.

 

Send from Redmi Note 5

 

 

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Είπε κανείς ότι γρατζουνιεται?

Δεν είδα κάποιον να παραπονιέται

lol

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

τελικά πήρε τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό ειναι το tempered της Terrapin. Επίσης οσοι θελουν μπορούν να δοκιμάσουν και tempered για το Huawei Mate 10 lite που ταιριάζει στο δικο μας.

Είναι πιο εύκολο να βρεις απο οτι για το RN5. Μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλα ταιριάζει γάντι.

Ευχαριστώ φίλε,της terrapin είναι full face με μαύρα πάνω κάτω και δεξιά αριστερά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό ειναι το tempered της Terrapin. Επίσης οσοι θελουν μπορούν να δοκιμάσουν και tempered για το Huawei Mate 10 lite που ταιριάζει στο δικο μας.

Είναι πιο εύκολο να βρεις απο οτι για το RN5. Μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλα ταιριάζει γάντι.

Εάν μπορούσες να δώσεις Link για την δύο επιλογές θα βοηθούσες πολύ. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ασφάλεια με βοηθήσει κάποιος. Θέλω να βάλω 2ο λογαριασμό gmail. Αφού τον προσθέσω πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση ώστε να μην μου δημιουργήσει θέμα ώστε προστασία την λειτουργία του google;

Είναι βοηθητικός λογαριασμός. Δεν θέλω ούτε επαφές ούτε κάτι άλλο να συγχρονίζονται. Απλά να βλέπω τα email.

 

Send from Redmi Note 5

 

τι πρόβλημα έχεις ;

απλά τον προσθέτεις και μετά απενεργοποιείς τους συγχρονισμούς που δεν θες

Link to comment
Share on other sites

τι πρόβλημα έχεις ;

απλά τον προσθέτεις και μετά απενεργοποιείς τους συγχρονισμούς που δεν θες

Ωραία τον πρόσθεσα. Πώς απενεργοποιώντας τους συγχρονισμός;

 

Send from Redmi Note 5

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τον πρόσθεσα. Πώς απενεργοποιώντας τους συγχρονισμός;

 

Send from Redmi Note 5

 

ρυθμίσεις -> συγχρονισμός -> google επιλέγεις τον λογαριασμό και ξετικάρεις ό.τι δεν θες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι νέος κάτοχος ξέρετε αν έχει δωθεί λύση σχετικά με το bug του back button και του κεντρικού που εμφανίζει λαγκάρισμα? Μιλάω για τις μικρές καθυστερήσεις απόκρισης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...