Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις blurred? Φαντάζομαι δεν αναφέρεσαι στη απώλεια λεπτομέριας απο τη συμπέση.

Ανεβασε δείγμα. Αν ντρέπεσαι κουκουλώσου με κατι :lol:

 

Εννοω οτι βγαινω σαν να εχω φιλτρο ωραιοποιησης (χωρις να ειναι εννοειται ενεργοποιημενο στις ρυθμιης της καμερας)

Πριν κανενα μηνα ειχα Lenovo P2 και κατι τετοιο δεν συνεβαινε.

Το παραδοξο ειναι οτι οταν ανοιγει η μπροστινη καμερα μεσα απο το viber messenger φαινομαι φυσιολογικος εως οτου ταβηξω την φωτο. Τοτε με δειχνει στο preview θαμπο. Και εννοεται αποστελλεται θαμπη η φωτο.

Το φαινομενο αυτο παρατηρειται και οταν κανω video κλησεις μεσα απο viber, messenger. Οι συνομιλητες μου μου λενε οτι φαινομαι πουδραρισμενος!

Ειναι τοσο εντονο ολο αυτο που μου κανει εντυπωση πως δεν εχει παρατηρηθει απο κανενα αλλο μεσα στο forum.

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι βγαινω σαν να εχω φιλτρο ωραιοποιησης (χωρις να ειναι εννοειται ενεργοποιημενο στις ρυθμιης της καμερας)

Πριν κανενα μηνα ειχα Lenovo P2 και κατι τετοιο δεν συνεβαινε.

Το παραδοξο ειναι οτι οταν ανοιγει η μπροστινη καμερα μεσα απο το viber messenger φαινομαι φυσιολογικος εως οτου ταβηξω την φωτο. Τοτε με δειχνει στο preview θαμπο. Και εννοεται αποστελλεται θαμπη η φωτο.

Το φαινομενο αυτο παρατηρειται και οταν κανω video κλησεις μεσα απο viber, messenger. Οι συνομιλητες μου μου λενε οτι φαινομαι πουδραρισμενος!

Ειναι τοσο εντονο ολο αυτο που μου κανει εντυπωση πως δεν εχει παρατηρηθει απο κανενα αλλο μεσα στο forum.

:ninja:

 

Αν θες ανέβασε κανένα δείγμα να δούμε, κατά προτίμηση κάπου με υψηλή ανάλυση. Και τράβα μετά την ίδια από το app της κάμερας (εννοώ εκτός του viber).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν του έχει έρθει το email πώς να το ψάξει; δεν θα του ανοίγει σε αυτή την τιμή!

Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το κινητό μπορεί κάποιος να μου προωθήσει το mail/κουπόνι;:)

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1660531.html?wid=1349303&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_regular_180716_1531735739_o16&eo=H5TPLW8IPWQPY38R

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Κάτι έχω ενεργοποιήσει που μετά από λίγες μέρες κάνει μόνο του επαναφορά την αρχική οθόνη, το πληκτρολόγιο αλλάζει στο μαμά και μου πετάει μια συντόμευση εκτός από εκεί που την έχω πάντα για κλείσιμο οθόνης.

Υποψιάζομαι κάτι σε συντονισμό αλλά δεν ξέρω τι.... Καμία ιδέα?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα update σε 9.5.19

Το κάνουμε κανονικά η περιμένουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος και γω του κινητού εδώ και 3 μέρες.Ενώ είναι όλα καλά και έχω μείνει ευχαριστημένος με προβληματίζει ότι όταν χρησιμοποιώ τα ακουστικά ο ήχος δεν είναι δυνατός. Έχω και το redmi note 3 pro special edition και η σύγκριση είναι τεράστια στον ήχο με τα ακουστικά. Μήπως είναι πρόβλημα του κινητού να ξεκινήσω διαδικασίες για αλλαγή?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το πρόβλημα με τον ήχο στο Note 5 και δεν υπάρχει πρόβλημα με το τηλέφωνο σου. Άλλαξε την περιοχή από Ελλάδα σε Ελβετία η κάποια άλλη χώρα και δοκίμασε αν αυξηθεί ο ήχος
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση γιατι ψαχνω ψαχνω κ δεν το βρισκω...

Notification για αναπαντητη κληση η μηνυμα κλπ κλπ πως μπορουμε να εμφανισουμε (lockscreen) εκτος της μπαρας?

Χρησιμοποιω τον Nova Launcher αλλα θεωρω δεν επηρεαζει αυτο.

Εχω τικαρει ολα τα notifications στα permissions αλλα αν γινει αναπαντητη δεν την βλεπω παραμονο αν μπω στον dialer.

 

EDIT: Μου ηρθε κ εμενα η νες αναβαθμιση. Εχει εγκατασταθει απο καποιον? την προχωραμε κανονκα η δεν προτεινεται?

Edited by Chrisk6
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι'εγω (karlosamos-vrwmiaris αν δεν κάνω λάθος και τα δικά σας μαζί ήρθαν)

ερώτηση,εχει την 9.5.13.0 stable. και μου βγάζει αναβάθμιση στην 9.5.19.0...

Το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι η μπαταριά σε ποια ρομ να μείνω;

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι'εγω (karlosamos-vrwmiaris αν δεν κάνω λάθος και τα δικά σας μαζί ήρθαν)

 

ερώτηση,εχει την 9.5.13.0 stable. και μου βγάζει αναβάθμιση στην 9.5.19.0...

 

Το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι η μπαταριά σε ποια ρομ να μείνω;

 

Περιμένω και εγω ειδοποίηση απο ΕΛΤΑ. Λογικά μέχρι Παρασκευή θα το εχω στα χέρια μου για τα περαιτέρω.

Καλοδούλευτο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι'εγω (karlosamos-vrwmiaris αν δεν κάνω λάθος και τα δικά σας μαζί ήρθαν)

ερώτηση,εχει την 9.5.13.0 stable. και μου βγάζει αναβάθμιση στην 9.5.19.0...

Το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι η μπαταριά σε ποια ρομ να μείνω;

Καλημέρα, Ναι το έχω στο αμάξι.μετά θα ανεβάσω φώτο.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το πρόβλημα με τον ήχο στο Note 5 και δεν υπάρχει πρόβλημα με το τηλέφωνο σου. Άλλαξε την περιοχή από Ελλάδα σε Ελβετία η κάποια άλλη χώρα και δοκίμασε αν αυξηθεί ο ήχος
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Θα το δοκιμάσω
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα κι'εγω (karlosamos-vrwmiaris αν δεν κάνω λάθος και τα δικά σας μαζί ήρθαν)

ερώτηση,εχει την 9.5.13.0 stable. και μου βγάζει αναβάθμιση στην 9.5.19.0...

Το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι η μπαταριά σε ποια ρομ να μείνω;

Αν αναβαθμισετε λάβετε υπ'οψιν σας και το antiroll back....με κίνδυνο να μπρικαρετε το τηλέφωνο σας

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν αναβαθμισετε λάβετε υπ'οψιν σας και το antiroll back....με κίνδυνο να μπρικατερε το τηλέφωνο σας

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Αυτο εχει να κανει με οσους θα θελησουν να κανουν downgrade.

Να ναι τοσο χαλια...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι με miui 10 ..προχθες το αφησα στο αμαξι στον ηλιο και ζεσταθηκε αρκετα..οταν το επιασα κολλουσε τρομερα ,μου εβγαλε μυν

UI stop responding...wait or ok....πατησα οκ και ξεκολλησε ...σας εχει τυχει κατι παρομοιο...δυο φορες μου ετυχε .και τις δυο το ειχα στον ηλιο για ωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα στο xiaomi redmi note 3 pro το Android auto και όλα λειτουργουσαν κανονικά. Πήρα το xiaomi redmi note 5 και έχω θέματα. Δεν δέχεται φωνητικές εντολές για πλοήγηση στο Google Maps και για να λειτουργησουν πρέπει να ανοίξω το spotify από το κινητό και να δώσω τοποθεσία πριν το συνδέσω με το αυτοκίνητο . Φταίει η ρομ που φοράω ή κάτι άλλο; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, τι συμβαίνει με αυτό το τηλέφωνο;

Υποτίθεται ότι είναι καλύτερο από το redmi 5 plus που έχω, αλλά όλο προβλήματα διαβάζω.

Προβλήματα που ούτε κατά διάνοια έχω συναντήσει στη δική μου συσκευή...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το καινούριο update, πρέπει να κάνουμε κάποιο clear μετά την εγκατάσταση;στα OnePlus που είχα έκανα πάντα μετά clear cache στο στο recovery, εδώ υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο clear Data

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Clear data θα τα διαγράψει όλα γιατί να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Clear data θα τα διαγράψει όλα γιατί να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα δεν σου είπα εγώ να κάνεις ...

Ρώτησες τι έχει κι απάντησα

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ετοιμάζω ας μου πει κάποιος, υπάρχει ρύθμιση να μπούνε 5 εικονίδια στην σειρά ή να πάω απ' ευθείας σε nova.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...