Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιλογή για μεταφορικά έχει ; γιατί με πάει κατευθείαν στο paypal χωρίς να επιλέξω κάτι άλλο

(παίζει η διάθεση να έχει γίνει πλέον 31/5)

Link to comment
Share on other sites

επιλογή για μεταφορικά έχει ; γιατί με πάει κατευθείαν στο paypal χωρίς να επιλέξω κάτι άλλο

(παίζει η διάθεση να έχει γίνει πλέον 31/5)

 

έχει UPS ή EU Express

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεκόλλησαν! Ξεκίνησε κ το δικό μου 64αρι Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει ερθει και σε καταστημα στην Πατησιων (δες skroutz στα 260). Εφθασα μεχρι το ταμειο αλλα στο ακουσμα για ενα χρονο εγγυηση χαλασα πολυ και δεν το πηρα. Αυτα τα κολπακια με τις εγγυησεις ας τα ξεχασουν καλυτερα.

Θα παρω απο εκει που θα δωσουν 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει ερθει και σε καταστημα στην Πατησιων (δες skroutz στα 260). Εφθασα μεχρι το ταμειο αλλα στο ακουσμα για ενα χρονο εγγυηση χαλασα πολυ και δεν το πηρα. Αυτα τα κολπακια με τις εγγυησεις ας τα ξεχασουν καλυτερα.

Θα παρω απο εκει που θα δωσουν 2 χρονια.

 

https://www.skroutz.gr/s/14037868/Xiaomi-Redmi-Note-5-Pro.html Δεν βλέπω κάτι.

 

Στο banggood το χρυσό 64αρι το έχει διαθέσιμο οπότε υποθέτω πως και το μαύρο δεν θα αργήσει!

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/14037868/Xiaomi-Redmi-Note-5-Pro.html Δεν βλέπω κάτι.

 

Στο banggood το χρυσό 64αρι το έχει διαθέσιμο οπότε υποθέτω πως και το μαύρο δεν θα αργήσει!

 

Μαλλον στο skroutz εχει βγει ολο το κινητο, ηταν λαθος και η φωτο

 

https://www.justech.gr/component/virtuemart/xiaomi-redmi-note-5-dual-64gb-black?Itemid=1417

 

Εγω παντως προτεινω αναμονη μεχρι τελος Μαιου και να το παρουμε απο τους Γερμανους

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-global-version-xiaomi-redmi-note-5-4gb-64gb-599-full-screen-dual-camera-mobile-phone-snapdragon-636-octa-core-4000mah-717.html?utm_source=john%20boul

Edited by Fotis_Greece
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο κατάστημα είναι το screenshot? Φτηνό δε βγήκε για 64αρι;
απο gearbest ειναι το ειχαν βγαλει σε προσφορά πριν λιγο καιρό κ έβαλα κ κάποιους πόντους που είχα οπως φαίνεται κ στην φωτο
Όταν παραλαβεις μην ξεχάσεις να γράψεις εντυπώσεις!
εννοείται φίλε μου! :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

απο gearbest ειναι το ειχαν βγαλει σε προσφορά πριν λιγο καιρό κ έβαλα κ κάποιους πόντους που είχα οπως φαίνεται κ στην φωτοεννοείται φίλε μου! :)

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με τελωνείο τι παιζει απο gearbest?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει ερθει και σε καταστημα στην Πατησιων (δες skroutz στα 260). Εφθασα μεχρι το ταμειο αλλα στο ακουσμα για ενα χρονο εγγυηση χαλασα πολυ και δεν το πηρα. Αυτα τα κολπακια με τις εγγυησεις ας τα ξεχασουν καλυτερα.

Θα παρω απο εκει που θα δωσουν 2 χρονια.

 

Αν το κινητο δεν ερχοταν απο Κινα και ηταν Ευρωπαικο,τοτε ναι θα ειχε 2 χρονια εγγυηση οπως συμβαινει με ολα τα αλλα κινητα(φυσικα περαν της infoquest). Εκει πατανε οι περισσοτεροι με τον 1χρονο εγγυηση. Προφανως και στην τιμη αυτη δεν αξιζει οταν μπορεις να βρεις ποσα κινητα σε αγγελιες που αν και μεταχειρισμενα εχουν περισσοτερη εγγυηση απο τον 1 χρονο του redmi.

 

Κατα τα αλλα πεσαμε μεσα οσοι φοβομασταν για 250+ευρω για την 4/64gb εκδοση στις αρχες.

https://www.bestprice.gr/search?q=redmi+note+5&o=1&f38=5990-5990

 

Τωρα οποιος θελει να περιμενει για καλυτερη διαθεσιμοτητα και να ομαλοποιηθουν οι τιμες,κυριολεκτικα καλο καλοκαιρι(και το Sar εχει ανεβει παρα πολυ για οποιον ενδιαφερεται).

Link to comment
Share on other sites

το κινητό έχει στα κινεζομάγαζα 200-210 πες (και παραπάνω) ε πόσο θα είχε στα skroutzoμάγαζα ;

να το φέρει και η iq να πάει στα 299 :)))

 

 

τώρα για το sar , υπάρχουν 2 διαφορετικά νούμερα , ίσως ένα για το china/global κι ένα για το pro ; δεν ξέρω

 

Model M1803E7SG

2.0 W/kg (over 10 g) SAR Limit

Head:1.29W/Kg

Body: 1.24W/Kg ( distance 5 mm)

1.6 W/kg (over 1 g) SAR Limit

Head: 1.03 W/kg

Body: 0.79 W/kg ( distance 10 mm)

 

Model M1803E7SH

2.0 W/kg (over 10 g) SAR Limit

Head:1.17W/Kg

Body: 0.7W/Kg ( distance 5 mm)

1.6 W/kg (over 1 g) SAR Limit

Head: 1.02 W/kg

Body: 0.72 W/kg ( distance 10 mm)

 

edit-> το SG πρέπει να είναι το Global

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

το κινητό έχει στα κινεζομάγαζα 200-210 πες (και παραπάνω) ε πόσο θα είχε στα skroutzoμάγαζα ;

να το φέρει και η iq να πάει στα 299 :)))

 

 

τώρα για το sar , υπάρχουν 2 διαφορετικά νούμερα , ίσως ένα για το china/global κι ένα για το pro ; δεν ξέρω

 

Model M1803E7SG

2.0 W/kg (over 10 g) SAR Limit

Head:1.29W/Kg

Body: 1.24W/Kg ( distance 5 mm)

1.6 W/kg (over 1 g) SAR Limit

Head: 1.03 W/kg

Body: 0.79 W/kg ( distance 10 mm)

 

Model M1803E7SH

2.0 W/kg (over 10 g) SAR Limit

Head:1.17W/Kg

Body: 0.7W/Kg ( distance 5 mm)

1.6 W/kg (over 1 g) SAR Limit

Head: 1.02 W/kg

Body: 0.72 W/kg ( distance 10 mm)

 

edit-> το SG πρέπει να είναι το Global

 

Πω πω θα βράζει το κεφάλι μας.

 

Υπόψιν, νομίζω το όριο είναι 1.6 W και όχι 2.0.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Πω πω θα βράζει το κεφάλι μας.

 

Υπόψιν, νομίζω το όριο είναι 1.6 W και όχι 2.0.

 

κάνεις λάθος :)

 

αν δεις είναι 2 μετρήσεις

η με μέγιστο 1.6 αφορά την αμερική

η με μέγιστο 2.0 αφορά την ευρώπη

οπότε όχι δεν είναι 1.6 το όριο σε μας

 

το θέμα γενικά είναι ότι αυτά είναι οι μέγιστες τιμές με όλα ανοιχτά , δεν είναι ο μέσος όρος

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στα παραπάνω πως είναι η μέγιστη τιμή ακτινοβολίας, δλδ όταν το σήμα θα είναι οριακά προς τα κάτω όπου και εκπέμπει παραπάνω η συσκευή. Αν αναλογιστούμε πως ναυαρχίδες (iphone) έχουν περίπου 0,87 με μια μόνο σιμ τότε για δύο σιμ δεν είναι πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ξεμπερδέματος. Το redmi note 5 που θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη, είναι αυτό με τον sd636 και την dual cam; Η έκδοση "pro" της Ινδίας δηλαδή; Ή θα έχουμε και την "απλή" του έκδοση με τον 625;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ξεμπερδέματος. Το redmi note 5 που θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη, είναι αυτό με τον sd636 και την dual cam; Η έκδοση "pro" της Ινδίας δηλαδή; Ή θα έχουμε και την "απλή" του έκδοση με τον 625;

 

η απλή έκδοση που λες λέγεται Redmi 5 Plus και υπάρχει εδώ και καιρό , ξέχνα τις ονομασίες της Ινδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες το Redmi Note 5 που βλεπω στο bangood το εχει σε 2 εκδόσεις. Εσεις που εχετε updates απο τα tracking number σας έχετε αυτη με την Β20 ή την αλλη?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες το Redmi Note 5 που βλεπω στο bangood το εχει σε 2 εκδόσεις. Εσεις που εχετε updates απο τα tracking number σας έχετε αυτη με την Β20 ή την αλλη?

 

η κινέζικη έκδοση (χωρίς την b20) υπήρχε διαθέσιμη εδώ και καιρό

η global ήταν το θέμα .... τώρα , σιγά σιγά , αρχίζουν να στέλνουν τέτοιες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες το Redmi Note 5 που βλεπω στο bangood το εχει σε 2 εκδόσεις. Εσεις που εχετε updates απο τα tracking number σας έχετε αυτη με την Β20 ή την αλλη?

Εγώ έχω πάρει ένα 32αρι και ένα 64αρι global από Gearbest με τη B20

και έχω πάρει τρακινκ από την Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

η κινέζικη έκδοση (χωρίς την b20) υπήρχε διαθέσιμη εδώ και καιρό

η global ήταν το θέμα .... τώρα , σιγά σιγά , αρχίζουν να στέλνουν τέτοιες συσκευές

 

Εγώ έχω πάρει ένα 32αρι και ένα 64αρι global από Gearbest με τη B20

και έχω πάρει τρακινκ από την Παρασκευή.

 

Ρωτάω γτ το bangood εχει την global version σε preorder.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει ένα 32αρι και ένα 64αρι global από Gearbest με τη B20

και έχω πάρει τρακινκ από την Παρασκευή.

 

Τι SHIPPING διαλεξε;

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...