Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Xiaomi


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

At launch in the UK, Xiaomi is expected to present its flagship smartphone. It also plans to launch a wide range of smart hardware connected by an IoT platform in the UK. Xiaomi has also chosen Right To Play as its charity partner in the UK.

DqrFPzXUcAIxNXz.jpg

http://en.miui.com/thread-4362210-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα αγριμια

 

μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει

 

προσπαθώ να κάνω την πρώτη εγκατάσταση την κάμερα ομως αναβοσβήνει μόνιμα κόκκινο Led .

(κανονικά απο κόκκινο συνεχόμενο θα πρέπει να γίνει μπλε)

εχω κάνει reset

ξέρει κανείς τι φταίει?

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδια! αγορασα το mi a2 και η κοπελα μου το Mia2 lite.. εχει καταφέρει κανεις να περασει camera 2 api και να βαλει gcam?

αν οχι,εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο αντι της stock φωτογραφικης;

βρηκα το bacon camera στο ιντερνετ καθως και το Open camera και σκεφτομαι να τα δοκιμασω,η αληθεια ειναι απογοητευτηκα απο την καμερα περιμενα κατι καλυτερο απο αυτα που εβλεπα στο ιντερνετ,ειναι ελαχιστα καλυτερη απο το προηγουμενο μου honor 7x..

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδια! αγορασα το mi a2 και η κοπελα μου το Mia2 lite.. εχει καταφέρει κανεις να περασει camera 2 api και να βαλει gcam?

αν οχι,εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο αντι της stock φωτογραφικης;

βρηκα το bacon camera στο ιντερνετ καθως και το Open camera και σκεφτομαι να τα δοκιμασω,η αληθεια ειναι απογοητευτηκα απο την καμερα περιμενα κατι καλυτερο απο αυτα που εβλεπα στο ιντερνετ,ειναι ελαχιστα καλυτερη απο το προηγουμενο μου honor 7x..

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Και γιατί δεν απευθύνεσαι στο θέμα της συσκευής που σε ενδιαφέρει; Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ανοίγαμε και από ένα καινούργιο θέμα για κάθε απορία μας;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αναμεσά στο pocophone και στο mi 8 τι θα λέγατε ?

Θέλω καλη κάμερα θα την βρω στο mi 8 η έχουν μικρές διάφορες.

επίσης με τις ειδοποιήσεις τι παίζει πως μπορούν να φαίνονται ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα! Κυκλοφορούν ακόμα κουπόνια για δαύτο; Θέλω ένα ακόμα για τη γυναίκα :)

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα , ψάχνω για επαγγελματική χρήση ένα κινητό με πολύ καλή αυτονομία και πολύ καλό gps.H ποιότητα της κάμερας δεν με ενδιαφέρειi. Ημερήσια χρήση 3h gps 2-3h τηλέφωνο 1h απλή χρήση, όχι παιχνίδια , κάθε βράδυ φόρτιση. Budget μέχρι 100€ .Ποιο προτεινεται ? κατά προτίμηση xiaomi λόγο υποστήριξης και υποστήριξη fast charge Edited by vis
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εντύπωση μεγάλη μου έκανε όσο είχα το oneplus 5t και ήθελα να το δώσω να πάρω το ΜΙ8 οι άπειρες πωλήσεις μεταχειρισμένων συσκευών του δεύτερου.

Ακόμη και σήμερα υπάρχουν εκεί έξω άπειρα τηλ είτε εδώ, είτε στο insomnia ακόμη και στο marketplace.

Και ρωτώ ο αδαής .....οκ κάποιοι να θέλουν να πάνε σε κάτι πολύ καλύτερο .....αλλά ρε παιδιά είναι παρά με παρά πολλοί.

Εγώ εχω πιάσει όλες τις συσκευές εκεί έξω που υπάρχουν εκτός του νέου oneplus 7 και ψάχνω ειλικρινά λόγους να δώσει κάποιος αυτή τη συσκευή.

Ταχύτητα , καμεραρα, λεπτό πανέμορφο, έχει τα πάντα....ακόμη και στο 6t διπλα διπλα δεν βλέπω καν έστω και ένα λόγο να το δώσει κανείς...

Εκτός και αν συμβαίνει κάτι και δεν το γνωρίζω τι να πω η συσκευή τα σπάει....

Δεν θεωρώ καλύτερο ειδικά σε αναλογία διαφοράς χρημάτων καμία συσκευή να κάτσει διπλα του.

Άραγε όσοι το πουλάνε ....τι αγοράζουν μετά;

Ευχαριστω.

Edited by Vasileios26
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από ολα αυτά δεν ισχύει απλά το mi8 έχει πουλήσει πάρα πολλά κομμάτια και οι κάτοχοι είναι πολλαπλάσιοι,μερικοί απο αυτούς να θέλουν να κάνουν αλλαγή και φαίνονται πολλοί.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι πολύ απλά όσοι το πουλάνε, δεν το κάνουν επειδή έχει κάτι η συσκευή ή δεν είναι ικανοποιημένοι, απλά το κάνουν γιατί ίσως έχουν "γλυκαθεί" με τα specs του Mi 8 και γενικότερα με τα smartphones που έχουν το "κάτι" παραπάνω από ένα midrange κινητό και θέλουν τώρα να πάνε σε ένα ακόμα σκαλί πιο πάνω (βάζοντας και πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη) πχ Mi9, Galaxy S10+ κτλ. Εγώ προσωπικά που μέχρι το Mi8 άλλαζα κινητό κάθε χρόνο σχεδόν αλλά πάντα σε midrange κατηγορίες δεν πρόκειται να το ξανακάνω, πιάνω τέτοια κινητά στα χέρια μου πλέον από φίλους και γνωστούς και θέλω να τα πετάξω σε κανένα τοίχο να τα κάνω χίλια κομμάτια.
Link to comment
Share on other sites

Σωστή απορία, η απάντηση είναι αυτό που έγραψαν οι από πάνω, πάρα πολλές συσκευές αγοράστηκαν, γι' αυτό και παρά πολλές πουλιούνται. Το κινητό είναι το απόλυτο vfm όχι μόνο για high range αλλά για όλες τις κατηγορίες. Είναι αστείο να πουλιέται 220 ευρώ ένα κινητό τουλάχιστον ισάξιο με

oneplus 6 και p20 pro. Amoled οθόνη, τρομερή ταχύτητα από τον 845, πολύ καλή μπαταρία. Η δε κάμερα με συγκεκριμένες εκδόσεις gcam και αντίστοιχα xml αρχειάκια απλά εξουσιάζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστή απορία, η απάντηση είναι αυτό που έγραψαν οι από πάνω, πάρα πολλές συσκευές αγοράστηκαν, γι' αυτό και παρά πολλές πουλιούνται. Το κινητό είναι το απόλυτο vfm όχι μόνο για high range αλλά για όλες τις κατηγορίες. Είναι αστείο να πουλιέται 220 ευρώ ένα κινητό τουλάχιστον ισάξιο με

oneplus 6 και p20 pro. Amoled οθόνη, τρομερή ταχύτητα από τον 845, πολύ καλή μπαταρία. Η δε κάμερα με συγκεκριμένες εκδόσεις gcam και αντίστοιχα xml αρχειάκια απλά εξουσιάζει!!!

Όταν το βρίσκεις καινούργιο κάτω από 290 ευρώ,δεν μου φαίνεται καθόλου αστείο να το πουλάνε μεταχειρισμένο στα 220(που μακάρι να το πουλάγανε τόσο κι όχι 240-250 που το βλέπω στις αγγελίες).

Ένας χρήστης που το έχει 9+ μήνες για παράδειγμα και το τσακίζει καθημερινά στα παιχνίδια,ξέρει ότι το έχει ξεζουμίσει το κινητό και την μπαταρία του άρα θα το πουλήσει αρκετά χαμηλότερα από τη τωρινή του τιμή,βλέποντας ότι πέφτει κι άλλο η αξία του.

Για κάποιον που αλλάζει συσκευή κάθε χρόνο,όταν βλέπει το MI9 στα 350-360 από κίνα,είναι λογικό να πουλήσει τώρα το 8 και με 100-120 ευρώ επιπλέον να πηγαίνει στο επόμενο μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το βρίσκεις καινούργιο κάτω από 290 ευρώ,δεν μου φαίνεται καθόλου αστείο να το πουλάνε μεταχειρισμένο στα 220(που μακάρι να το πουλάγανε τόσο κι όχι 240-250 που το βλέπω στις αγγελίες).

 

Ένας χρήστης που το έχει 9+ μήνες για παράδειγμα και το τσακίζει καθημερινά στα παιχνίδια,ξέρει ότι το έχει ξεζουμίσει το κινητό και την μπαταρία του άρα θα το πουλήσει αρκετά χαμηλότερα από τη τωρινή του τιμή,βλέποντας ότι πέφτει κι άλλο η αξία του.

 

Για κάποιον που αλλάζει συσκευή κάθε χρόνο,όταν βλέπει το MI9 στα 350-360 από κίνα,είναι λογικό να πουλήσει τώρα το 8 και με 100-120 ευρώ επιπλέον να πηγαίνει στο επόμενο μοντέλο.

Άλλο είπε ο φίλος! Όχι ότι κακώς το πουλάνε σ αυτή τη τιμή. Απλά ότι είναι τρελό vfm σ αυτά τα χρήματα σε σχέση με τον ανταγωνισμό

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο είπε ο φίλος! Όχι ότι κακώς το πουλάνε σ αυτή τη τιμή. Απλά ότι είναι τρελό vfm σ αυτά τα χρήματα σε σχέση με τον ανταγωνισμό

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Γενικά έχει πέσει κατά πολύ η τιμή των κινητών με snap 845 οπότε και στις αγγελίες θα δεις τιμές με ανάλογη πτώση.Για παράδειγμα βλέπω poco κάτω από 200,mi mix 2s κάτω από 240,mi 8 κάτω από 250,Sony Xperia XZ2-LG G7 ThinQ-OnePlus 6 στα 250.Να που ο ανταγωνισμός στα μεταχειρισμένα κινείται στα ίδια επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Το xperia xz2 τα βαζει ολα κατω απλα να κατεβαινε λιγο ακομα η τιμη του θα αξιζε με χιλια!

 

Δεν βλεπω τιποτα καλυτερο στο xz2, ειναι και τουβλο :lol::lol:

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι καλή,μέχρι εκεί..Η μπαταρία είναι χάλια..το ηχείο δεν..Η οθόνη η χειρότερη amoled που έχω δει..Κατά τα άλλα μια χαρά κινητό είναι..πολύ το πουλάνε για να πάνε στο 9..που για εμένα δεν είναι αναβάθμιση καθώς δεν έχει ois αν και ο 855 παρότι πιο μικρή η μπαταρία καν ει πολύ καλή δουλεια

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι καλή,μέχρι εκεί..Η μπαταρία είναι χάλια..το ηχείο δεν..Η οθόνη η χειρότερη amoled που έχω δει..Κατά τα άλλα μια χαρά κινητό είναι..πολύ το πουλάνε για να πάνε στο 9..που για εμένα δεν είναι αναβάθμιση καθώς δεν έχει ois αν και ο 855 παρότι πιο μικρή η μπαταρία καν ει πολύ καλή δουλεια

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Αυτό ακριβώς που λέει ο nikos_nia86 είπα, είναι vfm και σαν καινούργιο και σαν μεταχειρισμένο. Η μπαταρία του μια χαρά είναι, αν έχεις πρόβλημα κανείς καθαρή εγκατάσταση ή ρίχνεις μια ρομ από πάνω. Όσο για την amoled ok δεν είναι σαν s9, s10, αλλά έχει και τη μισή σχεδόν τιμή από ένα μεταχειρισμένο s9+!!!

Link to comment
Share on other sites

+1 αντί να πάρεις κάποιος mid range άλλης εταιρίας πάει σε αυτό και είναι super τώρα στα high end Samsung iPhone μονόδρομος (αφού huawei δεν υπάρχει ποια)
Link to comment
Share on other sites

+1 αντί να πάρεις κάποιος mid range άλλης εταιρίας πάει σε αυτό και είναι super τώρα στα high end Samsung iPhone μονόδρομος (αφού huawei δεν υπάρχει ποια)
Σωστός...

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προτροπή και η ερώτηση είχε να κάνει με το γεγονός, πως, δίνοντας το mi8 θα πας σε ποιο κινητό και θα πεις, ουαου ναι πήρα καλύτερη συσκευή .....

Σε ταχύτητα ποιο είναι;

Σε κάμερα ναι υπάρχει αλλά είναι ελάχιστα εκεί έξω.

Σε εμφάνιση και ποιότητα είναι θα έλεγε κανείς μια ολοκληρωτική αντιγραφή ενός iPhone X ....

Το λογισμικό του επίσης καλο.

Όποτε;

Ξαναλέω ποιο εινια αυτό που θα μου Κάνει το ¨κλικ¨ χωρίς να δώσω τα διπλάσια χρήματα.

Και νομίζω πως απλά δεν υπάρχει.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η προτροπή και η ερώτηση είχε να κάνει με το γεγονός, πως, δίνοντας το mi8 θα πας σε ποιο κινητό και θα πεις, ουαου ναι πήρα καλύτερη συσκευή .....

Σε ταχύτητα ποιο είναι;

Σε κάμερα ναι υπάρχει αλλά είναι ελάχιστα εκεί έξω.

Σε εμφάνιση και ποιότητα είναι θα έλεγε κανείς μια ολοκληρωτική αντιγραφή ενός iPhone X ....

Το λογισμικό του επίσης καλο.

Όποτε;

Ξαναλέω ποιο εινια αυτό που θα μου Κάνει το ¨κλικ¨ χωρίς να δώσω τα διπλάσια χρήματα.

Και νομίζω πως απλά δεν υπάρχει.....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

στα λεφτά που θες είναι ότι καλύτερο και κάτσε εκεί που είσαι

 

τώρα αν θέλεις upgrade πας σε high end προτάσεις ναι αλλά εκεί χεράκι βαθιά στην τσέπη :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εντυπώσεις από τα Xiaomi, ποιο να διαλέξω;
  • This topic was locked and locked
  • This topic was locked and locked
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked, unlocked, unlocked, unlocked and unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...