Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαρετή και γω δεν καταλαβαίνω τι εννοείτε.... Οκ το θέμα σχεδίαση είναι υποκειμενικό αλλά αν το βαρετό σημαίνει να μην βρίσκεις προβλήματα για να ψάχνεσε να τα αντιμετωπίσεις, οκ, τότε είναι βαρετή. Δουλεύει απροβλημάτιστα και οι αναβαθμίσεις που δεν έχουν έρθει πιο πολύ ψυχολογικά επηρεάζουν για το up to date το θέματος, παρά ουσία αφαιρούν. Μπαταρία δεν έχει 4000 αλλά την δουλειά της την κάνει. Δεν θα ικανοποιήσει αυτούς που σε καθημερινή βάση το σκίζουν το κινητό. Για τους λοιπούς είναι ταμάμ.

Το μόνο μελανό σημείο είναι δυστυχώς το service που δεν έχει στην χώρα μας.

Αλλά το u12 θα το αγόραζα και πάλι παρόλα ταύτα...(μόνο αυτά τη βλακεία με τα πλήκτρα αφής να μην είχε)........

 

Μια φορά από το mix 2s μεγαλύτερη αυτονομία έχει. Ειλικρινά το μετάνιωσα που το έδωσα το u11. Λογικά θα το παρω και τρίτη φορά και ας είναι "ασχημομουρα". Εκτός αν πάω μια και καλή στο u12+

 

Καλά τα "σέξι" κινητά άλλα το u11 είναι κινητό για σπίτι :p

Link to comment
Share on other sites

. Εκτός αν πάω μια και καλή στο u12+

 

Στο 12 να πας μήπως δούμε και μεις αν αξίζει τον κόπο. Τόσο στον τομέα φωτογραφία όσο και γενικά σαν κινητό.

Αλλά ακόμη και στα 450 μτχ είναι ακριβό... Σίγουρα όχι αναλογικά σε σχέση με τα άλλα τοπ κινητά, αλλά καθαρά σαν χρήματα για έστω καλό smartphone....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Έκαναν μεγάλη χαζομάρα στο 12 που έβαλαν πλήκτρα αφής.

Για εμένα που ψάχνω κινητό χωρίς amoled, είναι ότι πρέπει αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα του 12 δεν είναι αφής. Είναι κανονικά hardware, απλώς δεν πατιουνται, θέλουν πίεση όμως για να πιάσουν. Προσωπικά με είχαν βολεψει πάρα πολύ.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα του 12 δεν είναι αφής. Είναι κανονικά hardware, απλώς δεν πατιουνται, θέλουν πίεση όμως για να πιάσουν. Προσωπικά με είχαν βολεψει πάρα πολύ.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Με μια θήκη, σίγουρα όχι πολύ λεπτή, από αυτές τις shockproof, δουλεύουν τα πλαινά?

Πάντως δεν κατάλαβα τι ήθελαν να πετύχουν (εκτός του διαφορετικού) με αυτή την "πατέντα"....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα του 12 δεν είναι αφής. Είναι κανονικά hardware, απλώς δεν πατιουνται, θέλουν πίεση όμως για να πιάσουν. Προσωπικά με είχαν βολεψει πάρα πολύ.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Το άλλαξες αρκετά γρήγορα όμως φίλε μου και επειδή με έτρωγε το χέρι μου να το πάρω κάπου με επηρέασε και κώλωσα.

Τι σε χάλασε τόσο γρήγορα;

 

Ξέρω το θέμα είναι για το 11 αλλά παρόλα αυτά με έτρωγε να ρωτήσω :p

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά από το mix 2s μεγαλύτερη αυτονομία έχει. Ειλικρινά το μετάνιωσα που το έδωσα το u11. Λογικά θα το παρω και τρίτη φορά και ας είναι "ασχημομουρα". Εκτός αν πάω μια και καλή στο u12+

 

Καλά τα "σέξι" κινητά άλλα το u11 είναι κινητό για σπίτι :p

 

δεν εχει ουσια να παρεις ξανα το ιδιο νομιζω, αν σου αρεσε τοσο το htc παρε το μεταγενεστερο

εμενα μου βγαζουν ιδια αυτονομια mi mix & U11.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξες αρκετά γρήγορα όμως φίλε μου και επειδή με έτρωγε το χέρι μου να το πάρω κάπου με επηρέασε και κώλωσα.

 

Τι σε χάλασε τόσο γρήγορα;

 

 

 

Ξέρω το θέμα είναι για το 11 αλλά παρόλα αυτά με έτρωγε να ρωτήσω :p

Κατέληξα στο Pixel 2 XL, τίποτα άλλο, δεν είχα θέμα με το 12, το αντίθετο, απλώς το Pixel με κάλυπτε περισσότερο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Κατέληξα στο Pixel 2 XL, τίποτα άλλο, δεν είχα θέμα με το 12, το αντίθετο, απλώς το Pixel με κάλυπτε περισσότερο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

νομιζω καλα εκανες κατι που σκεφτομαι σοβαρα να κανω κ εγω

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ μ ένα παλιό της xiaomi το φορτιζα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πρεπει να παρω power bank με αντιστοιχη υποδοχη type c, ή κανουν και τα κοινα; εχετε να προτεινετε κατι;

 

Με όλα κάνεις τη δουλειά σου, απλά προτίμησε κάποιο επώνυμο για ασφαλή λειτουργία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

BTW ποια Gcam εχετε στο U11?

Θελω να το συγκρινω με το mi mix 2s

 

Οταν το ειχα, δουλευα αυτην εδώ με δικα μου denoise parameters http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7695742#post7695742

Link to comment
Share on other sites

Οταν το ειχα, δουλευα αυτην εδώ με δικα μου denoise parameters http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7695742#post7695742

 

Αυτές τις ρυθμίσεις και έκδοση gcam χρησιμοποιώ και εγώ. Αριστα αποτελέσματα.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά χαρά.

Κατέβασα σήμερα την arnova 1.3 της 1-3-19 (αρκετά μεγάλο 120MB) με τα κόκκινα γράμματα δηλαδή προτεινόμενη από το site για να δοκιμάσω αυτο το night shift αλλά μου βγάζει φωτογραφία με πράσινα χρώματα.

Ποιος μπορεί να μου πει κάτι για αυτό?

Φταίει η έκδοση, θέλει συγκεκριμένες ρυθμίσεις?

Κανα link σε κάνα configuration αρχείο για το κινητό μας ξέρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Κατέβασα σήμερα την arnova 1.3 της 1-3-19 (αρκετά μεγάλο 120MB) με τα κόκκινα γράμματα δηλαδή προτεινόμενη από το site για να δοκιμάσω αυτο το night shift αλλά μου βγάζει φωτογραφία με πράσινα χρώματα.

Ποιος μπορεί να μου πει κάτι για αυτό?

Φταίει η έκδοση, θέλει συγκεκριμένες ρυθμίσεις?

Κανα link σε κάνα configuration αρχείο για το κινητό μας ξέρει κάποιος?

 

Αμα σου δουλεύει καλά αυτή που ήδη έχεις, γιατι να μπλέξεις με νέα;

Μην ξεχνάς ότι αυτές οι εκδόσεις προσφέρονται περισσότερο για soc 845.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Ε από περιέργεια πιο πολύ.

Κατέβασα και αυτή στο screen shot η οποία δεν έχει το πρόβλημα με τα πράσινα χρώματα.

Παρατηρώ ότι κάνει πολύ καλή δουλειά στις βραδυνές.

Με enhanced hdr πάντως βγάζει αρκετά καλυτερη φώτο από ότι με το night shift.

Βέβαια το πρώτο θέλει και περισσότερο χρόνο με σταθερό χέρι για να τραβήξει την φώτο.

Γενικα με την γρήγορη ματιά που εριξα οι τελευταίες εκδόσεις δίνουν καλύτερο αποτέλεσμα με περισσότερες δυνατότητες.

Τώρα αν για να δείξουν στο 100% τις δυνατότητες τους χρειάζονται τον 845 θα αργήσω να το δω σκέφτομαι το επιμένω κινητό μου να έχει από 855 με 5g κτλ.

 

*δεν βλέπω να φενεται το Screenshot που έβαλα ποσταρω από το κινητό και υπάρχει θέμα...

Αυτήν έβαλα τώρα : MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_V1.3.030119.0645

Edited by andval
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Έχω το κινητό εδώ και κάποιο καιρό και σήμερα ανέβασα ένα στόρι στο Instagram. Δοκίμασα να ανεβάσω και το βράδυ και η εφαρμογή κρασάρει. Κρασάρει κάθε φορά που θα πατήσω το κουμπί του στόρι που σου ανοίγει την κάμερα.

 

Έκανα επανεκκίνηση, διαγραφή δεδομένων εφαρμογής, προσπάθησα να την απεγκαταστήσω (δε γίνεται πλήρως γιατί είναι προεγκατεστημένη στο κινητό και όταν το επιχειρείς, απλώς πας σε μια παλιότερη έκδοση), να την απενεργοποιήσω κλπ.

 

Τι μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βλεπω ταινιες απο το κινητο μου στην τηλεοραση σε αναλυση ( 4κ,1080,720) ; υποστηριζει το κινητο πρωτοκολο επικοινωνιας με καλωδιο type c se hdmi?
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει tv out με ενσύρματη σύνδεση με την τηλεόραση.

Πρέπει να αγοράσεις όμως τον αντίστοιχο αντάπτορα από το internet (eBay π.χ.)

Εγώ έχω αυτόν και δουλεύει τέλεια:

https://www.ebay.com/itm/1pc-Type-C-To-3In1-USB-3-0-Type-C-Digital-AV-HDMI-HDTV-TV-Adapter-For-iphone-Mac/302985671518?hash=item468b5a735e:m:m5BCbrCYn-wUrbuevwRwJig

Υπάρχουν και πιο φθηνές λύσεις λογικά με όμοια αποτελέσματα:

https://www.ebay.com/itm/Type-C-to-HDMI-TV-For-Samsung-LG-Macbook-Video-Adapter-Cable-USB-3-1-Digital-AV/132601347054?hash=item1edfa7fbee:m:mGGhtD6bhj8bJoiB3hbPwxg

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Ναι από Απρίλιο μέχρι Ιούνιο θα χουμε πάρει pie.. Βγήκαν επίσημα και είπαν ότι τώρα q2 θα την δώσουν την αναβάθμιση..
Link to comment
Share on other sites

We wanted to share the status on the Android 9 update. HTC is currently working on ensuring the update is compatible with our phones & we anticipate a release for U11, U11+ & U12+ customers starting Q2’19. Exact timing defers to operators’ availabilities in different countries.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...