Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που θέλουν να μου στείλουν έχει περισσότερη ραμ και αποθήκευση από αυτό που έχω αλλά στις ερωτήσεις μου για το αν έχει καμιά γρατζουνιά η οθόνη του δεν απαντούν ναι η όχι αλλά μου έχουν στείλει μερικές φώτο και δεν καταλαβαίνω αν υπάρχει κάποια γρατζουνιά η όχι.

χάλια αντιμετώπιση δηλαδη και δεν το δέχονται πίσω αν έχει κάποια γρανζουνια η αποδυναμωμενη μπαταρία.

το κινητό πρόλαβα και το έστειλα εντός εγγύησης αλλά δεν απομένει παραπάνω.

Αν δεν δεχτώ την αλλαγή αυτή λένε ότι θα μου το αργήσουν πολύ να μου το φτιάξουν.

για πείτε καμία γνώμη πως να το χειριστώ .

είναι τόσο χάλια το σέρβις τους που δεν τους ενδιαφέρει όση δυσφήμιση φάνε αν μου στείλουν προβληματικό κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλουν να μου στείλουν έχει περισσότερη ραμ και αποθήκευση από αυτό που έχω αλλά στις ερωτήσεις μου για το αν έχει καμιά γρατζουνιά η οθόνη του δεν απαντούν ναι η όχι αλλά μου έχουν στείλει μερικές φώτο και δεν καταλαβαίνω αν υπάρχει κάποια γρατζουνιά η όχι.

χάλια αντιμετώπιση δηλαδη και δεν το δέχονται πίσω αν έχει κάποια γρανζουνια η αποδυναμωμενη μπαταρία.

το κινητό πρόλαβα και το έστειλα εντός εγγύησης αλλά δεν απομένει παραπάνω.

Αν δεν δεχτώ την αλλαγή αυτή λένε ότι θα μου το αργήσουν πολύ να μου το φτιάξουν.

για πείτε καμία γνώμη πως να το χειριστώ .

είναι τόσο χάλια το σέρβις τους που δεν τους ενδιαφέρει όση δυσφήμιση φάνε αν μου στείλουν προβληματικό κινητό?

 

Είναι κάτι που δεν καταλαβαίνω. Λες σέρβις του eglobal. Αυτό δεν είναι κατάστημα που πουλάει μη ευρωπαϊκά κινητά; Αν ναι, τι σέρβις περίμενες;

 

Κατά τα άλλα, εννοείς ότι σου δίνουν u11 με 128αρη αποθηκευτικό;

Link to comment
Share on other sites

Αγγλία το έστειλα το κινητό για φτιάξιμο εντός εγγύησης του καταστήματος αυτού.

το υ11 που έχω έχει 4ραμ και 64 αποθηκευτικό και αυτό που μου στέλνουν είναι 6ραμ και 128 αποθηκευτικό.

Προς το παρόν έχω ίντερνετ μόνο μέσου κινητού και δεν μπορώ να δω τόσο καλά τις φώτο που μου στείλανε.

Μπορεί κάποιος να μου πει για την κατάσταση της οθόνης του αν βλέπει καμία γραντουνια κτλ?

http://download.dropshipgs.com/ShippingDocument/Image/20181205155850_1.JPEG

http://download.dropshipgs.com/ShippingDocument/Image/20181205155850_2.JPEG

http://download.dropshipgs.com/ShippingDocument/Image/20181205155850_3.JPEG

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γρατσουνιά δε φαίνεται αλλά ούτως ή άλλως το να σου στείλουν τη συγκεκριμένη συσκευή είναι και η καλύτερη από τις επιλογές που έχεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη φωτο κατι αριστερα εχει κατι ασπρο αλλα δε φαινεται καθαρα τι ειναι..για να λενε οτι δεν εχει γρατζουνια τοτε δε τους εχω για βλακες οποτε μαλλον θα ναι κομπλε....νονιζω ειναι καλη επιλογη να παρεις την ιδια συσκευη με πιο πολυ ραμ και χωρο... Ουτως η αλλως και η συσκευη που ειχες δεν ηταν ευρωπαικη οποτε μια η αλλη σουρχεται..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν σκεφτείς ότι γλυτώνεις την ταλαιπωρία της αναμονής είναι αρκετό.

 

Ε και αν εχει κανένα σημαδάκι δεν χάθηκε ο κόσμος. Νομίζω σε αποζημιώνει με το παραπάνω το ότι πας σε ανώτερη έκδοση. Αν κοίταζα κάτι θα ήταν η παλαιότητα. Αλλά από τη στιγμή που λες "πρόλαβα να το στείλω εντός εγγύησης" μάλλον η συσκευή σου είναι ήδη σχεδόν 1 έτους (φαντάζομαι το κατάστημα έδινε 1 έτος εγγύηση). Οπότε πόση διαφορά να έχουν; Τον Μάιο του 2017 κυκλοφόρησε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

αμ δε που το γράφουν ότι δεν έχει γραντζουνιες, λένε κοίτα τις φώτο και βγάλε συμπέρασμα.

μιλάμε για επαγγελματισκό που σπάει @@.

Κριμα που τους έδωσα λεφτά δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι είναι κοπριτες, το πάθημα ας γίνει μάθημα.

Όταν γυρίσω σπίτι μου θα κάτσω στο pc να τους κάνω μια δυσφήμηση ξεγυρισμένη να γλυτώσει κάνας άλλος αγοραστής.

παντός τους ζήτησα να μου στείλουν και άλλες φώτο τις οθόνης υπό κλίση κτλ.

αλλά μπορεί να έχει και κάνα εσωτερικό θέμα με τις απαντήσεις που μου δίνουν έχω χάσει κάθε ιδέα.

όταν σε κάνα δυο εβδομάδες; γυρίσω πίσω θα ποσταρω screen shots με τις απαντήσεις τους για όποιον ενδιαφέρεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι λίγο πριν τελειώσει η ενός έτους εγγύηση χάλασε και πρόλαβα και το έστειλα στο τσακ.

δεν ήμουν καλά διαβασμένος ότι είναι κινέζικο στην Αγγλία με ένα χρόνο εγγύηση κτλ, το είχε σε καλύτερη τιμή από αλλά γνωστά καταστήματα και επειδή ήθελα κινητό με καλή κάμερα το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ρισκάρουν να σου πουν δεν έχει γρατζουνιές/αραχνιές. Ξέρεις πόσες φορές έχω βρεθεί να δω κινητά που και καλά είναι άψογα αλλα τελικά όλο και κάποια αραχνιά εντόπισα; Ή να βρίσκω αραχνιά σε συσκευή και να μην μπορούν με τίποτα να την δουν φίλοι μου; Δεν σημαίνει δηλαδή ότι ειναι σώνι και καλά εξαπάτηση. Απλα δεν βλέπουν όλοι το ίδιο καλά (ή ορθότερα, δεν είναι όλοι τόσο ψείρες). :)
Link to comment
Share on other sites

Το ρίσκο να αγοράζεις από κινεζομάγαζα και ebay. Ομοιπαθής με ένα g2 korean version, κιτρινίλα οθόνης εντός εγγύησης και άκρη δεν έβγαλα ποτέ. Πάντως όπως προείπαν συμφορουμίτες, εάν εξωτερικά είναι νορμάλ έχεις περισσότερη ραμ και αποθηκευτικό χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν στείλανε περισσότερες φώτο του HTC κινητού όπως τους ζήτησα αλλα μου δίνουν καινούργιο

Brand new replacement of a different model: (Model: Nokia 8 Dual sim 4gb ram 64gb - Polished Copper)

Το χρώμα δεν με χαλάει αλλά από ότι είδα με τα ένα γρήγορο ψάξιμο χάνει αρκετά στις βραδυνές φώτο κάτι που με ενδιαφέρει.

Μία τελευταία ερώτηση κατά την άποψή σας θα πουληθεί καλύτερα το νοκια 8 αν το χρησιμοποιήσω ενα-δύο μήνες αλλά θα του μείνουν 10 μήνες εγγύησης η το HTC u11 με 6ραμ και 128 αποθήκευσης αλλά χωρίς εγγύηση και με ισως καμία γραντουνια?

Δεν έχω καλή άποψη τι γίνεται με τα μεταχειρησμενα αν ξέρει κάποιος ας μου πει.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αγορά έχει γεμίσει με Nokia 8 μετά την φοβερή τιμή των 199 που το έβαλαν τα ελληνικά καταστήματα στην black friday εβδομάδα, κάτι που σημαίνει ότι θα δυσκολευτείς πολύ στη μεταπώληση. Νομίζω ότι, όπως είπα και πριν... η πρώτη πρόταση φαίνεται να είναι και η πιο συμφέρουσα για σένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οικονομικά σε ριχνουν. Το nokia 8, πέραν της προσφοράς που έπαιξε, ειχε πάντα χαμηλότερη τιμή απο u11.

 

Συμφωνω με το προλαλήσαντα. Καλύτερα το 128αρη u11

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

μόνο 199 στο bf ε? Βασικά το htcτο είχα επιλέξει λόγο της φωτογραφικής του και το Nokia ψιλό πάσχει σε αυτό από ότι είδα οπότε ίσως το μτχ HTC να είναι και πάλι η καλύτερη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το U11. TO Nokia έχει και μάπα οθόνη και πολύ κατώτερη κάμερα το έχω δουλέψει δεν με ενθουσίασε καθόλου, μόνο με κινητά των 200€ μπορείς να το συγκρίνεις!

 

Το ένα βέβαια είναι καινούργιο και το άλλο μεταχειρισμενο με τα γνωστά θέματα που μπορεί να έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα (και) μια φωτό κάτω αριστερά κοντινή.
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα (και) μια φωτό κάτω αριστερά κοντινή.

 

Οι τύποι είναι κοπριτες δεν απαντούν με σαφήνεια στις ερωτήσεις μου όσο και ας τους έχω πιέσει.

Θα φροντίσω να γλυτώσω κανένα άλλο αγοραστή από δαύτους γνωστοποιοντας τη περίπτωση μου και σε αλλα σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

Και θεωρούνταν αξιόπιστο site. Φαντάσου να κάτσει service σε gearbest κλπ τι κλάμα έχει να πέσει. Εγώ σε e-fox δεν έβγαλα άκρη και τα έσκασα εδώ Ελλάδα. Τελικά κινητό μόνο από εσωτερικό αλλιώς κλαις και βρίζεις ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω οι σχισοματιδες σκάνε γάιδαρο με την επιμονή τους σε ψέματα για να σε ρίξουν στα λεφτά και μετά δεν ξέρουν τίποτα, σαν γυναίκες συμπεριφερονται.

Πάλι καλά που τον τελευταίο καιρό τα σκρουτσομαγαζα έχουν καλές τιμές σε κινητά, powerbanks κτλ οπου παλιότερα η παραγγελία από Κίνα ήταν μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

προτεινεται μια θηκη για να δωσω τη συσκευη στη γυναικα μου και να μεινει αθικτη...

πιο πολυ κοιταω τις bookcases γιατι θα προστατευει τη συσκευη ακομα κ αν αυτη ειναι μεσα σε τσαντα με κερματα-κλειδια κλπ.

Τι απεγιναν οι dot view και ice view θηκες κριμα που δεν υπαρχουν πια

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε το HTC από το eglobal.

Ανοίγω το κουτι και το κινητό είναι σε καινούργια κατάσταση αγραντζούνιστο.

Το ανοίγω και νασου κατι κινεζικα:angry::angry: ... επιλέγω αγγλικό μενού και συνεχίζω.

Το φορτίζω ,update se 8 ,σετάρω google account κτλ όλα καλά εως εδώ.

Αν κάτι δεν πάει καλά με την συσκευή θα το ποστάρω αλλιώς όλα καλά εκτός των κινέζικων.:lost:

Link to comment
Share on other sites

Από όσο μπορώ να πω είχε επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις.

Το αρχικο μενού ήταν στα κινεζικά με επιλογή και για άλλες γλώσσες μεταξύ αυτών και τα ελληνικά. Εγώ πάντα βάζω Αγγλικό μενού.

Από εκεί και πέρα παντού αγγλικά καμία κινέζικη εφαρμογή.

 

Θέλω να δω και την κατάσταση της μπαταρίας του. Αν μου φανεί αποδυναμωμένη θα το ποστάρω.

 

Εχω μια άλλη ερώτηση να κάνω.

Θέλω να βάλω το Gcam όχι σε rooted συσκευή για λόγους ασφαλείας.

Εγω βρήκα τα παρακάτω είναι ίδια ή να προτιμήσω κάποιο από τα δύο?

https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-ported/

https://www.gizdev.com/google-camera-for-htc-u11/

Η έχει κανένας κανα link για download με καλύτερο ασφαλές apk?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όλα τα gcam ports είναι μαζεμένα εδώ...

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Προτίμησε του Arnova8G2.

 

Απλά εγκαθιστάς το apk, δεν απαιτείται root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...