Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και λιγο καιρο καλω εναν συγκεκριμενο αριθμο κινητου,και ακουγεται τριγμος και διακοπες ειτε τον καλω εγω ειτε με καλει αυτος. κανενα απο τα δυο κινητα δεν εχει θεμα οταν καλει αλλο κινητο.ουτε σε σταθερο. σε δευτερη επαναλαμβανομενη κληση στο ιδιο κινητο,συνηθως καλει κανονικα.εχει τυχει σε καποιον;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

συνεβη σε κανεναν απο εδω να σταματησει να δουλευει ο fingerprint sensor?

δεν αναγνωριζει ουτε δακτυλικο αλλα ουτε και λειτουργει ως home button

δεν επεσε νερο στη συσκευη

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

συνεβη σε κανεναν απο εδω να σταματησει να δουλευει ο fingerprint sensor?

δεν αναγνωριζει ουτε δακτυλικο αλλα ουτε και λειτουργει ως home button

δεν επεσε νερο στη συσκευη

 

Συνέβη σε μένα και όχι μάλιστα αυτό μόνο, αλλά εξαφανίστηκε και ο sensor από τις ρυθμίσεις.

Δες το θα λείπει.

Κάποιο bug είναι.

Εκανα ολική επαναφορά, αν θυμάμαι καλά σαν να μην έστρωσε βέβαια αμέσως, αλλά από τότε που δούλεψε δεν μου το ξαναεμφάνισε

Επίσης, δεν ξέρω αν εφταιγε το δάχτυλο (λιπαρό από ιδρώτα κλπ κλπ) χρειαζόταν σχετικά τακτικά καθάρισμα η επιφάνεια του σένσορα για να δουλέψει άρτια. Μπορεί να έφταιγε (και) το γεγονός ότι κατά τη διάρκεια του σεταρίσματος δεν τοποθέτησα από όλες τις πλευρές τα δάχτυλα.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
We want to share the release schedule of the Android Pie updates for #HTC smartphones. Please note, certain regions & carrier deployment may affect these dates. U11 rollout will begin late May, 2019; U11+ will begin late June, 2019; U12+ will begin mid-June, 2019. Thank you.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχε στρώσει αρκετά η διάρκεια της μπαταρίας αφού είχα καταργήσει τελείως το 4G τις τελευταίες μέρες έχω πάλι drain με το περισσότερο να είναι όχι από κάποια εφαρμογή αλλά από το δίκτυο. Τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τυπική τουλάχιστον με βάση την επίσημη αναγγελία της σχετικά με την αναβάθμιση σε Pie

https://gr.gizchina.com/2019/05/29/htc-u11-eftase-i-polypothiti-enimerosi-se-android-9-pie/

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και στους καλύτερους. :rolleyes:

 

"HTC is pulling the update back because it is leading to soft-bricking of some of the devices. The company notes some users are unable to unlock their devices using the PIN or the pattern. It is offering free service to those need to get their U11 fixed.

 

HTC has also said that a fresh update should be expected to roll out on Thursday, June 6th. For information about service centers where you can walk in and get your smartphone fixed, see this page.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Γεια χαρά να κανω μια ερώτηση περι mobile data στο κινητο.

Εχω το U11 και κάρτα frog και χρησιμοποιω τον συνδιασμό αυτό για να δίνω internet στον φορητό μου μέσω USB tethering.

Την πρώτη του μηνός έβαλα mobile data usage στο κινητό και στα Windows 10 στο settings-network & settings-data plan για να μου μετρούν την καταναλωση των MB που καταναλώνω.

Και τα δυο την ίδια ώρα και μέρα και ξεκινούσαν απο το μηδέν.

 

Σήμερα μετά τριων ημερών βλέπω το data usage του κινητού να γράφει ότι καταναλώθηκαν 710ΜΒ απο το hotspot&tethering αλλά στο data plan των windows γράφει 360ΜΒ.

Έχει κανείς κάποια εξήγηση για αυτή την διαφορά?

 

Τα συνολικά δεδομένα που καταναλώθηκαν απο το κινητό σύμφωνα με το data usage του είναι 1000ΜB με λίγη χρήση!

Από τα 290ΜΒ που είναι η διαφορα περίπου τα 220 κάηκαν απο apps στο background!! :wacko:

Το Cosmote app γράφει ότι καταναλώθηκαν 800ΜΒ.... :dizzy:

 

*Σήμερα διάβασα ότι σε ορισμένες Βορειοευρωπαικές χώρες ξεκίνησε η αναβάθμιση των κινητών στο Android 9.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι εδώ και τρεις μέρες σε Android 9.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι εδώ και τρεις μέρες σε Android 9.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το έγραψα 1,5 μήνα πρίν :p

Το δικό μου έχει από τις 31/7 την 9

https://photos.app.goo.gl/2TYVpaPXei4wLynf6

Δές κάτω τι γράφει το screenshot ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!! Μετά την τελευταία αναβάθμιση, δεν μπορώ να απαντήσω σε τηλεφωνήματα αν η οθόνη είναι κλειδωμένη!! Αν το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο μπορώ να απαντήσω κανονικά είτε από το κλασσικού μενού είτε από την ειδοποίηση που εμφανίζεται. Όταν χτυπάει το τηλέφωνο, η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν εμφανίζει την κλασσική οθόνη για απάντηση ή για απόρριψη. Αν πάω να το ξεκλειδώσω κολλάει και μετά μου πετάει την παρακάτω ειδοποίηση.

https://imgur.com/F6qMoeO

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο ή έχει κανείς καμία ιδέα;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!! Μετά την τελευταία αναβάθμιση, δεν μπορώ να απαντήσω σε τηλεφωνήματα αν η οθόνη είναι κλειδωμένη!! Αν το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο μπορώ να απαντήσω κανονικά είτε από το κλασσικού μενού είτε από την ειδοποίηση που εμφανίζεται. Όταν χτυπάει το τηλέφωνο, η οθόνη παραμένει μαύρη και δεν εμφανίζει την κλασσική οθόνη για απάντηση ή για απόρριψη. Αν πάω να το ξεκλειδώσω κολλάει και μετά μου πετάει την παρακάτω ειδοποίηση.

https://imgur.com/F6qMoeO

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο ή έχει κανείς καμία ιδέα;

Εάν έχεις κάνει την αναβάθμιση σε pie ίσως κάτι δεν έκατσε καλά.

Κάνε το ένα reset μήπως και ξεμπλοκάρει.

Πριν από αυτό, δοκιμάστε να κάνεις ένα clean catch του κινητού, αλλά και των εφαρμογών.

Κάνε και μια επανεκκίνηση μήπως και.

Εάν συνεχιστεί κάνε reset.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις κάνει την αναβάθμιση σε pie ίσως κάτι δεν έκατσε καλά.

Κάνε το ένα reset μήπως και ξεμπλοκάρει.

Πριν από αυτό, δοκιμάστε να κάνεις ένα clean catch του κινητού, αλλά και των εφαρμογών.

Κάνε και μια επανεκκίνηση μήπως και.

Εάν συνεχιστεί κάνε reset.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Είχα κάνει τα πάντα και ήμουν έτοιμος να του κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά το βρήκα τελικά ευτυχώς. Ουσιαστικά πήγα στις ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Τηλέφωνο->Σύνθετες Ρυθμίσεις και ενεργοποίησα την επιλογή εμφάνισης πάνω από άλλες εφαρμογές. Κι όχι τίποτα άλλο αλλά έχασα κι ένα τηλεφώνημα από μία εταιρία για συνέντευξη. Κι αυτούς αν δεν σε πετύχουν με τη μία άντε να βγάλεις άκρη.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παιδιά, του βάρεσα μια επαναφορά στις εργοαστασιακές και θέλω να ξαναβάλω οι εφαρμογές στην αρχική να μου δείχνουν αριθμούς και όχι σύμβολο ότι υπάρχει ειδοποίηση. Κοίταξα παλιότερα στο θέμα και βρήκα τι έχει γραφτεί, αλλά για κάποιο λόγο δε μπορώ να το εφαρμόσω. Μηπως θυμάστε τι κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε μόλις τώρα.Λοιπον από ότι θυμάμαι κάνουμε αναβάθμιση κ

Μετά factory reset για να στρώσει καλά η δεν χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνεις.

Νομίζω μετά από μεγάλη αναβάθμιση χρειάζεται.

Όχι ότι εάν δεν κάνεις δεν θα λειτουργεί σωστά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση:

 

είχα κανει ενα backup των sms,μεσα απο την default εφαρμογη σε android 8, όλα καλά και όλα ωραία!

Αφού έκανα τα καθέκαστα, hard reset/wipe την προηγουμενη έκδοση κτλ, οπότε να κατεβεί και να εγκατασταθεί η 9, πιο καθάρα δεν γίνεται,

πλέον και δεν με αφήνει η default εφαρμογη των sms να κάνω restore, αλλα ούτε να κανω backup πχ 2 νεα μηνυματα που μου έστειλαν.

Το έχει τσεκάρει κανείς το ίδιο θέμα? και να βρηκε κάποια λύση!

Link to comment
Share on other sites

Ενα U11 6/128 σε άψογη κατάσταση αλλά χωρίς εγγύηση όσα χρήματα μπορεί να πιάσει σαν μεταχειρισμενο αυτη την εποχή?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...