Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσο μπορώ να πω είχε επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις.

Το αρχικο μενού ήταν στα κινεζικά με επιλογή και για άλλες γλώσσες μεταξύ αυτών και τα ελληνικά. Εγώ πάντα βάζω Αγγλικό μενού.

Από εκεί και πέρα παντού αγγλικά καμία κινέζικη εφαρμογή.

 

Θέλω να δω και την κατάσταση της μπαταρίας του. Αν μου φανεί αποδυναμωμένη θα το ποστάρω.

 

Εχω μια άλλη ερώτηση να κάνω.

Θέλω να βάλω το Gcam όχι σε rooted συσκευή για λόγους ασφαλείας.

Εγω βρήκα τα παρακάτω είναι ίδια ή να προτιμήσω κάποιο από τα δύο?

https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-ported/

https://www.gizdev.com/google-camera-for-htc-u11/

Η έχει κανένας κανα link για download με καλύτερο ασφαλές apk?

Ευχαριστώ.

 

Αν θες βαλε αυτη με τις ρυθμισεις μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7695742#post7695742

 

Για μενα ειχε τα καλυτερα αποτελέσματα. Γράφω αναλυτικα στο μηνυμα τι ρυθμισεις βαζεις

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θες βαλε αυτη με τις ρυθμισεις μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7695742#post7695742

 

Για μενα ειχε τα καλυτερα αποτελέσματα. Γράφω αναλυτικα στο μηνυμα τι ρυθμισεις βαζεις

Οι καινούργιες εκδόσεις με το night mode δε δουλεύουν;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι καινούργιες εκδόσεις με το night mode δε δουλεύουν;

 

Δουλεύον αλλα ας την βαλει ως δευτερη (καθαρα για Night sight). Ως hdr+ ειχα τα καλυτερα και γρηγοροτερα αποτελεσματα με την 5.3 του tolyan (και τις ρυθμισεις μου)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η 5.3 εχει καλυτερα αποτελεσματα απο τις επόμενες και νεοτερες version?

 

Αν μιλαμε για καθημερινο hdr+, με τις ρυθμίσεις μου ναι ειναι καλυτερο και γρηγορότερο. Κατα τα άλλα μπορείς φυσικά να πειραματιστείς και να δεις τι σου ταιριάζει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται πουλαω το κινητο μου...εχει ραγισμενη πλατη η οποια δεν προηλθε απο χτυπημα αλλα δεν εχει καμια σημασια...οποιος θελει ας στειλει π.μ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, βρήκα ένα U11 θεωρητικά αχρησιμοποίητο από αγγελία. Έχετε κατά νου τι να κοιτάξω στο κινητό πριν το πάρω (πχ υπήρξαν προβληματικές συσκευές με οθονη/κάμερα/άλλο); Επίσης υπάρχει δυνατότητα να ελέγξω το πότε πρωτοέγινε boot η συσκευή; Edited by giari
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, βρήκα ένα U11 θεωρητικά αχρησιμοποίητο από αγγελία. Έχετε κατά νου τι να κοιτάξω στο κινητό πριν το πάρω (πχ υπήρξαν προβληματικές συσκευές με οθονη/κάμερα/άλλο); Επίσης υπάρχει δυνατότητα να ελέγξω το πότε πρωτοέγινε boot η συσκευή;

 

To μόνο πρόβλημα που βρήκα εγώ, είναι/ήταν με τον fingerprint sensor, που κάποια στιγμή διεκόπη η λειτουργία του, και είχε χαθεί ακόμη και απο τις ρυθμίσεις ο σένσορας. Επίσης πολύ συχνά μου βγάζει ότι είναι λερωμένος και πρέπει να τον καθαρίζω με ένα πανάκι, κάτι που δεν το έχω συναντήσει σε άλλα. Βέβαια είναι και το πρώτο από αυτά που είχα που έχει μπροστά τον σένσορα.

Κατά τα άλλα είναι το καλύτερο premium κινητό που μπορείς να πάρεις σε λογική τιμή. (Για μτχ κάτω από τα 280)

Αρκεί να συμβιβαστείς με την ιδέα πως το service εδώ είναι ανύπαρκτο και απλά η TSSOLUTIONS είναι ουσιαστικά courier.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει κάποια δυνατά χαρακτηριστικά αλλά και άσχημα λόγο εταιρίας και μικρης απήχησης στην αγορά πχ δεν έχω βρει glass protection που να στέκεται σταθερά στη οθόνη....

Πρόσφατα βρηκα και ένα άλλο θέμα με το κινητό όταν προσπάθησα να βάλω το nova launcher.

Το launcher αυτό μου δούλευε πολύ καλά με άλλα κινητά που είχα αλλά με το HTC έχω θέματα πχ. Δεν μου εμφανίζετε κανενα notification ούτε καν οι αναπάντητες κλήσεις και τα sms ενώ με το HTC launcher εμφανίζονται.

Μπορεί να μου πει κάποιος δύο τρια πράματα για το θέμα αυτό?

Δεν είναι πρόβλημα με τις ρυθμίσεις των notification στα apps ή μπαταρίας είναι τα παντα on κτλ τα έχω κοιτάξει.

Από πρόβλημα συμβατότητας του nova με το u11 αν γνωρίζει κάποιος.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς εξωτερικό με τη συσκευή? Έχω έρθει Βρυξέλλες για 4 μέρες και δεν έχω καθόλου σήμα ούτε ίντερνετ. Έχω ενεργοποιήσει περιαγωγή και πάλι τίποτα. Υπάρχει καμία ρύθμιση που μου διαφεύγει? Vodafone συμβόλαιο έχω αν παίζει κάποιο ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κινητό έχει κάποια δυνατά χαρακτηριστικά αλλά και άσχημα λόγο εταιρίας και μικρης απήχησης στην αγορά πχ δεν έχω βρει glass protection που να στέκεται σταθερά στη οθόνη....

Πρόσφατα βρηκα και ένα άλλο θέμα με το κινητό όταν προσπάθησα να βάλω το nova launcher.

Το launcher αυτό μου δούλευε πολύ καλά με άλλα κινητά που είχα αλλά με το HTC έχω θέματα πχ. Δεν μου εμφανίζετε κανενα notification ούτε καν οι αναπάντητες κλήσεις και τα sms ενώ με το HTC launcher εμφανίζονται.

Μπορεί να μου πει κάποιος δύο τρια πράματα για το θέμα αυτό?

Δεν είναι πρόβλημα με τις ρυθμίσεις των notification στα apps ή μπαταρίας είναι τα παντα on κτλ τα έχω κοιτάξει.

Από πρόβλημα συμβατότητας του nova με το u11 αν γνωρίζει κάποιος.

Ευχαριστώ.

 

Να υποθέσω ότι έχεις Nova Prime μαζί με Tesla Unread σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς εξωτερικό με τη συσκευή? Έχω έρθει Βρυξέλλες για 4 μέρες και δεν έχω καθόλου σήμα ούτε ίντερνετ. Έχω ενεργοποιήσει περιαγωγή και πάλι τίποτα. Υπάρχει καμία ρύθμιση που μου διαφεύγει? Vodafone συμβόλαιο έχω αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Εχω πάει Πράγα και δούλευε κανονικά χωρίς καμία έξτρα ρυθμηση αλλά με την παρατήρηση οτι προσφορές τύπου whatsup reloaded δεν δουλεύουν έξω πρέπει να πληρώσεις κανονικό πακέτο για MB κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να υποθέσω ότι έχεις Nova Prime μαζί με Tesla Unread σωστά;

 

Tesla unread δεν εχω βάλει ποτέ και έχω την δωρεάν έκδοση του launcher.

Έψαξα στο ίντερνετ για το πρόβλημα αλλά όλο για τις ρυθμίσεις των notification στα apps γράφανε. Τώρα αν έχει αντιμετώπισει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και ξέρει για ασυμβατότητες με το λογισμικό του U11 ας ποσταρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, βρήκα ένα U11 θεωρητικά αχρησιμοποίητο από αγγελία. Έχετε κατά νου τι να κοιτάξω στο κινητό πριν το πάρω (πχ υπήρξαν προβληματικές συσκευές με οθονη/κάμερα/άλλο); Επίσης υπάρχει δυνατότητα να ελέγξω το πότε πρωτοέγινε boot η συσκευή;

 

δεν ειχε προβληματα ως συσκευη αλλα κατα την γνωμη μου ειναι πολυ βαρετη ως συσκευη.

αν σου αρεσει η φωτογραφία τοτε ισως την κρατήσεις κατα τα αλλα ειναι εντελως "αναλατη" συσκευη, την εβαλα στο συρταρι και κρατησα το Mi mix 2s

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εχω πάει Πράγα και δούλευε κανονικά χωρίς καμία έξτρα ρυθμηση αλλά με την παρατήρηση οτι προσφορές τύπου whatsup reloaded δεν δουλεύουν έξω πρέπει να πληρώσεις κανονικό πακέτο για MB κτλ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Tesla unread δεν εχω βάλει ποτέ και έχω την δωρεάν έκδοση του launcher.

Έψαξα στο ίντερνετ για το πρόβλημα αλλά όλο για τις ρυθμίσεις των notification στα apps γράφανε. Τώρα αν έχει αντιμετώπισει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και ξέρει για ασυμβατότητες με το λογισμικό του U11 ας ποσταρει.

 

Χωρίς prime δεν γίνεται να βλέπεις τις ειδοποιήσεις! Είναι χαρακτηριστικό που δεν υπάρχει στην δωρεάν έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε προβληματα ως συσκευη αλλα κατα την γνωμη μου ειναι πολυ βαρετη ως συσκευη.

αν σου αρεσει η φωτογραφία τοτε ισως την κρατήσεις κατα τα αλλα ειναι εντελως "αναλατη" συσκευη, την εβαλα στο συρταρι και κρατησα το Mi mix 2s

 

Ανάλατη μεν αλλά με καλύτερη οθόνη, αυτονομία, ηχεία, αδιαβροχοποιηση, multitasking, βίντεο, φωτογραφία και αυτονομία δε. Σίγουρα έχει παλιό design, με λιγότερα updates και με παλαιότερο soc όμως παραμένει ένα εξαιρετικό σύνολο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

αυτονομια δε θα το ελεγα...οθονη ειναι σχετικο και οι 2 IPS δεν μπορεσα να καταλαβω ποια ειναι καλυτερη.

βιντεο - φωτογραφια και ηχεια ναι δεν υπαρχει συγκριση.αλλα κατα τα αλλα η συσκευη ειναι αναλατη εως και βαρετη θα ελεγα οπως και ξεπερασμενη σαν design

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία σε μένα έχουν κάνα 30% διαφορά (και την έχω πάρει 2 φορές τη συσκευή). Βασικά η διαφορά μεγαλωνει όσο αυξάνονται οι ώρες αναμονής.

 

Ενδεικτικά στο u11 είχα κοντα 7 ώρες sot ενώ στο mix κάπου στις 5.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς prime δεν γίνεται να βλέπεις τις ειδοποιήσεις! Είναι χαρακτηριστικό που δεν υπάρχει στην δωρεάν έκδοση.

!! Μάλιστα....

 

Μία άλλη ερωτησουλα επιλογή για sip calling έχει το κινητο? Έψαξα δεν είδα κάτι.

Εδώ δεν βρήκα που έχει επιλογή για voLTE που έχω διαβάσει ότι έχει.....

Γενικά το λογισμικό του ενώ είναι ελαφροτατο γρήγορο κτλ, σαν σχεδίαση -user experience- προσωπικά δεν το βρίσκω τόσο βατό.

Σαν Hardware πάντως πολύ καλό.

Edited by andval
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον όρο βαρετό, ειλικρινά. Την συσκευή την είχα και πλέον την έχει η γυναίκα μου. Ίσως ο φίλος Charlie να έχει ένα δίκιο . Είναι βαρετή γιατί κάνει τα πάντα πολύ καλά απροβληματιστα. Όσο για την αυτονομία δεν πιστεύεις ότι με 3000 και 2κ ips panel τα πάει τόσο καλά.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα στον evie launcher ο οποίος έχει πολύ καλύτερες δυνατότητες από τον default με notification counts που ήθελα, καθόλου διαφημίσεις και εντελώς δωρεάν.

Και ο Microsoft Launcher μου προκάλεσε εντύπωση με την σχεδίαση του αλλά επειδή δεν έχει notification count εξαρχής και είναι προσανατολισμενος στα Microsoft apps δεν του έδωσα παραπάνω χρόνο ψαξίματος.

 

Μπορει κάποιος να μου πει αν το κινητό έχει ενσωματωμένη δυνατοτητα για sip calling κρυμμένη στις επιλογές ή έχει αφαιρεθεί πια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τον όρο βαρετό, ειλικρινά. Την συσκευή την είχα και πλέον την έχει η γυναίκα μου. Ίσως ο φίλος Charlie να έχει ένα δίκιο . Είναι βαρετή γιατί κάνει τα πάντα πολύ καλά απροβληματιστα. Όσο για την αυτονομία δεν πιστεύεις ότι με 3000 και 2κ ips panel τα πάει τόσο καλά.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

 

Η συσκευη δεν ειναι καθολου Up to date οσο βαρετη κ αναλατη ειναι εμφανισιακα αλλο τοσο ειναι και το sense το οποιο εχει μεινει πολυ πισω.

με την αυτονομια εγω δεν εμεινα ιδιαιτερα ευχαριστημενος,ουτε με τις θερμοκρασίες λειτουργίας της συσκευης

Ομως οπως ειπα και σε προηγουμενο post η καμερα κ ο ηχος ειναι τα δυνατα specs του κινητου που σε κανουν να το χαιρεσαι.

αυτα παντα υπο την υποκειμενικη μου αντιληψη

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά κατέληξα στον evie launcher ο οποίος έχει πολύ καλύτερες δυνατότητες από τον default με notification counts που ήθελα, καθόλου διαφημίσεις και εντελώς δωρεάν.

Και ο Microsoft Launcher μου προκάλεσε εντύπωση με την σχεδίαση του αλλά επειδή δεν έχει notification count εξαρχής και είναι προσανατολισμενος στα Microsoft apps δεν του έδωσα παραπάνω χρόνο ψαξίματος.

 

Υπάρχει θέμα όπου γίνεται συζήτηση για τους launchers όπου μπορείς να πάρεις κάποιες γνώμες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαρετή και γω δεν καταλαβαίνω τι εννοείτε.... Οκ το θέμα σχεδίαση είναι υποκειμενικό αλλά αν το βαρετό σημαίνει να μην βρίσκεις προβλήματα για να ψάχνεσε να τα αντιμετωπίσεις, οκ, τότε είναι βαρετή. Δουλεύει απροβλημάτιστα και οι αναβαθμίσεις που δεν έχουν έρθει πιο πολύ ψυχολογικά επηρεάζουν για το up to date το θέματος, παρά ουσία αφαιρούν. Μπαταρία δεν έχει 4000 αλλά την δουλειά της την κάνει. Δεν θα ικανοποιήσει αυτούς που σε καθημερινή βάση το σκίζουν το κινητό. Για τους λοιπούς είναι ταμάμ.

Το μόνο μελανό σημείο είναι δυστυχώς το service που δεν έχει στην χώρα μας.

Αλλά το u12 θα το αγόραζα και πάλι παρόλα ταύτα...(μόνο αυτά τη βλακεία με τα πλήκτρα αφής να μην είχε)........

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...