Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νόμιζα εισάγουν μόνο όσα έχουν 800αρα. Και πάλι αξίζει η αγορα του απο εκεί να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα εισάγουν μόνο όσα έχουν 800αρα. Και πάλι αξίζει η αγορα του απο εκεί να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο
Είναι δίκοπο μαχαίρι για το από πού θα το πάρει κάποιος, γιατί σου βάζει καπέλο ένα κατοσταρικο σε σχέση με την Κίνα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι δίκοπο μαχαίρι για το από πού θα το πάρει κάποιος, γιατί σου βάζει καπέλο ένα κατοσταρικο σε σχέση με την Κίνα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς, για τόσο χαμηλή τιμή το καπέλο είναι σημαντικό ποσό, εάν ήταν το ίδιο καπέλο στα 300 η στα 400 ευρώ τότε θα ήταν άλλα τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική τιμή στην Ελλάδα πρέπει να είναι 349€ :confused: τόσο το έχει ο Κωτσόβολος. Το you αυτή την στιγμή το έχει 269€ αλλά είναι τιμή crazy u και αρχική το έχει και αυτό 349€.
Link to comment
Share on other sites

Απο κίνα και με κουπόνι + priority θα πάει κανένα 190αρι + το πόσο καιρό θα περιμένεις να σου έρθει. Οκ είναι διαφορά αλλά αν τύχει κάτι που μακάρι να μην τύχει τρέχα βγάλε άκρη... Ένω σε επίσημη αγορά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο κίνα και με κουπόνι + priority θα πάει κανένα 190αρι + το πόσο καιρό θα περιμένεις να σου έρθει. Οκ είναι διαφορά αλλά αν τύχει κάτι που μακάρι να μην τύχει τρέχα βγάλε άκρη... Ένω σε επίσημη αγορά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
Από ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρα προσωπικά στα 189 και σε μια βδομάδα ήταν στα χέρια μου. Με το ρισκο της εγγύησης όμως, όπως είπες.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ευρωπαϊκή αποθήκη το πήρα προσωπικά στα 189 και σε μια βδομάδα ήταν στα χέρια μου. Με το ρισκο της εγγύησης όμως, όπως είπες.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει είναι διαφορά 80€ αλλά τα ζυγίζεις και αναλόγως πράττεις.

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το 8cores που το αγόρασα, μου έδωσε:

Μαύρο, global rom, EU charger, 235€ με ΔΥΟ έτη εγγύηση.

Μου το είπε κατά λέξη "αναλαμβάνουμε εμείς για ό,τι χρειαστείς για ΔΥΟ χρόνια".

Τώρα τα 269€ μου φαίνονται υπερβολή. Ακόμη και σε καταστήματα που χρεώνουν +20€ το 2ο έτος εγγύησης, πιο φτηνά βγαίνει.

Από τη στιγμή που μου δώσανε εγγύηση 2 έτη, πραγματικά δε μπορώ να δηλώσω κάτι διαφορετικό από υπερ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική τιμή στην Ελλάδα πρέπει να είναι 349€ :confused: τόσο το έχει ο Κωτσόβολος. Το you αυτή την στιγμή το έχει 269€ αλλά είναι τιμή crazy u και αρχική το έχει και αυτό 349€.

 

Public, Mediamarkt, Πλαίσιο και mistore ελληνικό το έχουν στα 269 σήμερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το 8cores που το αγόρασα, μου έδωσε:

Μαύρο, global rom, EU charger, 235€ με ΔΥΟ έτη εγγύηση.

Μου το είπε κατά λέξη "αναλαμβάνουμε εμείς για ό,τι χρειαστείς για ΔΥΟ χρόνια".

Τώρα τα 269€ μου φαίνονται υπερβολή. Ακόμη και σε καταστήματα που χρεώνουν +20€ το 2ο έτος εγγύησης, πιο φτηνά βγαίνει.

Από τη στιγμή που μου δώσανε εγγύηση 2 έτη, πραγματικά δε μπορώ να δηλώσω κάτι διαφορετικό από υπερ ευχαριστημένος.

Εντάξει απλά επειδή είναι κατάστημα δεν ξέρεις τι γίνεται αύριο μεθαύριο. Που μακάρι να μην γίνει τίποτα και να δουλεύουν για αλλά 50 χρόνια. Η εγγύηση αντιπροσώπου είναι κακά τα ψέματα πιο ισχυρή. Αν και δεν θα την χρειαστεί κάνεις την εγγύηση στα θηρία

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απλά επειδή είναι κατάστημα δεν ξέρεις τι γίνεται αύριο μεθαύριο. Που μακάρι να μην γίνει τίποτα και να δουλεύουν για αλλά 50 χρόνια. Η εγγύηση αντιπροσώπου είναι κακά τα ψέματα πιο ισχυρή. Αν και δεν θα την χρειαστεί κάνεις την εγγύηση στα θηρία

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

 

Ναι , σε αυτό έχεις δίκιο, δεν λέω. Απλά αν κάτσει στραβή , έκατσε :p

Το κατάστημα φαίνεται να το παλεύει καλά, είχε αρκετή δουλειά και εύχομαι να συνεχίσει έτσι :)

 

Πάντως, Σάββατο βράδυ έκανα την πρώτη φόρτιση (ξημερώματα Κυριακής στις 5 το έβγαλα από τη φόρτιση), και έχω 37%, 7μιση ώρες SOT με την χρήση που κάνω και δεν θα φορτίσω ούτε σήμερα καθώς φαίνεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου που εργάζεται σε κατάστημα Γερμανός μου έχει πει ότι χιαόμι κινητά, σπάνια πάνε για σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν μπορώ να αλλάξω το χρώμα από το notification light. Δεν υπάρχει πια επιλογή αλλαγής χρώματος;
Όχι φίλε μου μόνο λευκό είναι όπως και στο mi6 και στο mi note 3...

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είναι το μόνο που με ξενέρωσε στο κινητό. Τόσο customization πάει στο βρόντο με αυτό το - πραγματικά - ατόπημα. Αλλά θα το προσπεράσω...
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και τοσο σημαντικο για μενα παντως το led light οποτε δεν με ενοιαζε. το μονο που με ενοχλησε ειναι η ελλειψη app drawer που ξεπεραστηκε ευκολα με ενα app που κανει το ιδιο και μπορεις να το βαλεις και κατω στη γραμμη και ολα οκ.

 

σαν κινητο παντως τα σπαει απο καθε αποψη. το μεγεθος συνηθιζεται ευκολα σε μια μερα, η μπαταρια τα σπαει, εχει fm radio, το gcam διορθωνει τα προβληματα της καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το έκαναν έτσι;; Στο redmi note 4x έχω πολύχρωμο notification light.. ξενέρωσα.

χαχαχα τόσο πολύ σε ενόχλησε?

Δεν χαίρεσαι που με τα ελάχιστα χρήματα που έδωσες έχεις πάρει αυτό το τούμπανο?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τόσο πολύ σε ενόχλησε?

Δεν χαίρεσαι που με τα ελάχιστα χρήματα που έδωσες έχεις πάρει αυτό το τούμπανο?

 

Και εμένα με ενόχλησε πολύ γιατί είχα συνηθίσει να βλέπω από το χρώμα του light τι είδους notification έχει έρθει , η αν με έχει πάρει τηλέφωνο η κοπέλα μου :lol: Αλλά προφανώς δεν είναι λόγος για να σε οδηγήσει να αλλάξεις αυτή την υπέροχη συσκευή (εδώ αποδέχεται κάποιος άνετα τον 625 ;))

Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως και με τη χρήση που του κάνω, βρίσκω πολύ καλό και τον 625. Το κινητό πετάει λόγω 4GB και πιθανόν λόγω της εξαιρετικής διαχείρισης μνήμης από το miui. Δεν είμαι ειδικός αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά responsive που για μένα είναι βασικό κριτήριο μιας και δεν πρόκειται να τρέξω κάποιες ιδιαίτερες high cpu intensive εφαρμογές.

 

Η μπαταρία του δε, είναι κάτι το απίστευτα βολικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χτες αγόρασα αυτήν την συσκευή τούμπανο όμως δυστυχώς είμαι άτυχος. Έχει πρόβλημα η κάμερα είναι θολή.... Μάλλον ελαττωματικό. Πρέπει να πάει σερβις... Κατά τ άλλα είναι τούμπανο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χτες αγόρασα αυτήν την συσκευή τούμπανο όμως δυστυχώς είμαι άτυχος. Έχει πρόβλημα η κάμερα είναι θολή.... Μάλλον ελαττωματικό. Πρέπει να πάει σερβις... Κατά τ άλλα είναι τούμπανο
Καλησπέρα. Θολή τι εννοείς φίλε μου? Μήπως ήταν λερωμένος ο φακός?

Από που το πήρες? Doa δεν έχει το κατάστημα άμα ήταν από Ελλάδα?

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι λες και είναι κουνημένη το σύμπαν.. Όλα θολά. Από Ελλάδα τοπήρα kaizerstore.εχω εγγύηση ένα χρόνο μου είπαν να το πάω κάπου στην Καλλιθέα itechstore
Link to comment
Share on other sites

Είναι λες και είναι κουνημένη το σύμπαν.. Όλα θολά. Από Ελλάδα τοπήρα kaizerstore.εχω εγγύηση ένα χρόνο μου είπαν να το πάω κάπου στην Καλλιθέα itechstore
Άμα εχει doa το κατάστημα να το πας πίσω και να απαιτήσεις καινούριο.

Πόσες μέρες το έχεις?

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...