Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Παρέλαβα από το 8cores τελικά. Global, με ευρωπαϊκό φορτιστή, για όποιον ενδιαφέρεται.

Μου είπε ο άνθρωπος, πως , τουλάχιστον σε αυτόν, τα BLACK είναι όλα με Ευρωπαϊκό φορτιστή. Τα Gold μπορεί να είναι φλασαρισμένα και χωρίς ευρωπαϊκό φορτιστή. Αντάπτορα, αν χρειαζόμουν , θα μου έδινε δωρεάν! Εντυπώσεις από αύριο. Τώρα βάζω την 9.0.2.0 αν δεν απατώμαι, και από ότι κατάλαβα, καλύτερα να μην βάλω την 9.0.3.0 αν μου έρθει και να περιμένω άλλο update.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε αισθητα πιο γρήγορο στη χρηση, εχει και νεο σχεδιασμό εικονιδιων αλλα η μπαταρία "φευγει" πιο γρήγορα λιγακι. Λογικά σε μελλοντικο update δεν θα διορθωθεί; Πρωτη φορα εχω xiaomi που παιρνει update, ειχα ακουσει οτι παίρνουν συχνα. Ας ελπίσουμε να το φιξαρουν.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ είμαι καινούριος στην xiaomi. Μακάρι να το διορθώσουν γιατί η μπαταρία είναι ένας από τους λόγους που το επέλεξα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Παρέλαβα από το 8cores τελικά. Global, με ευρωπαϊκό φορτιστή, για όποιον ενδιαφέρεται.

Μου είπε ο άνθρωπος, πως , τουλάχιστον σε αυτόν, τα BLACK είναι όλα με Ευρωπαϊκό φορτιστή. Τα Gold μπορεί να είναι φλασαρισμένα και χωρίς ευρωπαϊκό φορτιστή. Αντάπτορα, αν χρειαζόμουν , θα μου έδινε δωρεάν! Εντυπώσεις από αύριο. Τώρα βάζω την 9.0.2.0 αν δεν απατώμαι, και από ότι κατάλαβα, καλύτερα να μην βάλω την 9.0.3.0 αν μου έρθει και να περιμένω άλλο update.

 

Καλορίζικο φίλε μου εύχομαι να το χαρείς. Απ' ότι λένε μην βιαστείς για την 9.0.3.0

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά επειδη μου αρέσει πολύ το κινητο αλλά με χάλασε κάτι. Ειχα δει στο youtube βιντεάκι απο βίντεο που εχει τραβηχτει απο mimax2 και έχει αρκετό θόρυβο πηγα σε μαγαζι στην Παενπιστημίου που το είχε και διαπιστωσα οτι όντως έτσι είναι.Ξέρερε αν διορθώνετε με κάποια αναβάθμιση λογισμικού .
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ρε παιδιά επειδη μου αρέσει πολύ το κινητο αλλά με χάλασε κάτι. Ειχα δει στο youtube βιντεάκι απο βίντεο που εχει τραβηχτει απο mimax2 και έχει αρκετό θόρυβο πηγα σε μαγαζι στην Παενπιστημίου που το είχε και διαπιστωσα οτι όντως έτσι είναι.Ξέρερε αν διορθώνετε με κάποια αναβάθμιση λογισμικού .
Τί ψάχνεις τώρα να βρεις... Συσκευή των 200ων ευρώ είναι. Αν το βίντεο είναι σημαντικό για σένα, κοίταξε αλλού.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι καινούριος στην xiaomi. Μακάρι να το διορθώσουν γιατί η μπαταρία είναι ένας από τους λόγους που το επέλεξα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλορίζικο φίλε μου εύχομαι να το χαρείς. Απ' ότι λένε μην βιαστείς για την 9.0.3.0

 

Ευχαριστώ πολύ :) Θέλω 1-2 μέρες να συνηθίσω το μέγεθος, αν και ήδη είμαι σε καλό δρόμο !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος του από εχθές.

Φοράει την 9.0.2.0 και θέλω να βρω με ποιον τρόπο στον στοκ launcher γίνεται αυτόματα η τακτοποίηση των εικονιδίων αλφαβητικά

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το τηλ τελικά. Συνήθισα και το μέγεθος και τώρα τα άλλα μου φαίνονται μικρά. Developer rom, unlock, root όλα οκ. Enable api2, gcam για hdr οκ επίσης.

 

Μόνο ένα μου την έσπαγε. Η έλλειψη app drawer. LoL

 

Έχοντας συνηθίσει minimum εφαρμογές στο home screen, το να τις έχω όλες μαζεμένες με ενόχλησε. Χρησιμοποιουσα αρκετά και το search στο drawer. Τελικά folders οργάνωση και εγκατάσταση apk που δημιουργεί app drawer από Google play. Υπάρχει άλλος τρόπος; δεν βρήκα κάτι στο miui 9.

 

Τέλος, έχει παίξει κανείς με xposed?

Link to comment
Share on other sites

Προχτές πήρα τα xiaomi piston 2. Δεν με τρέλαναν στην αρχή, αλλά τα είχα στο G4. Βάζοντάς τα στο mi max 2 και ενεργοποιώντας το enhance, είναι στα μέτρα μου και μάλιστα έμεινα άφωνος με την ποιότητα ήχου του κινητού! Λες και χρησιμοποιώ άλλα ακουστικά από τη μία μέρα στην άλλη!

Από αύριο που θα έχω κάρτα σιμ, θα κάνω την πρώτη φόρτιση κλπ, θα έχω καλύτερη άποψη για το κινητό :) Μέχρι τώρα, όλα κομπλέ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το τηλ τελικά. Συνήθισα και το μέγεθος και τώρα τα άλλα μου φαίνονται μικρά. Developer rom, unlock, root όλα οκ. Enable api2, gcam για hdr οκ επίσης.

 

Κ εγώ ξεκλειδωσα, ελληνική dev ROM,root,gcam πως ενεργοποιησες?τι αντεγραψες στο build prop?

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το τηλ τελικά. Συνήθισα και το μέγεθος και τώρα τα άλλα μου φαίνονται μικρά. Developer rom, unlock, root όλα οκ. Enable api2, gcam για hdr οκ επίσης.

 

Κ εγώ ξεκλειδωσα, ελληνική dev ROM,root,gcam πως ενεργοποιησες?τι αντεγραψες στο build prop?

 

persist.camera.HAL3.enabled=1

 

Ποια gcam version χρησιμοποιείτε όσοι χρησιμοποιείτε;

 

Επίσης xposed κανείς;

 

Υγ. Ελληνική dev ROM λέει κάτι ιδιαίτερο έναντι της global dev ROM?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα φωτογραφίας με το δακτυλικό αποτύπωμα? επίσης από όσο ψάχνω δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων όπως στο mia1 κάνοντας σκρολ στον αισθητήρα ε??
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα φωτογραφίας με το δακτυλικό αποτύπωμα? επίσης από όσο ψάχνω δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων όπως στο mia1 κάνοντας σκρολ στον αισθητήρα ε??
Δυνατότητα φωτογραφίας υπάρχει με το volume down. Για το άλλο από όσο ξέρω στο max δεν γίνεται

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυνατότητα φωτογραφίας με το δακτυλικό αποτύπωμα? επίσης από όσο ψάχνω δεν κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων όπως στο mia1 κάνοντας σκρολ στον αισθητήρα ε??

 

Όχι αλλά οι φωτό βγαίνουν κανονικά και με το δακτυλικό τουλάχιστον σε εμένα!

btw: Οποίος θέλει έχω σφραγισμένο Global μαύρο Max2, pm me!

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά οι φωτό βγαίνουν κανονικά και με το δακτυλικό τουλάχιστον σε εμένα!

btw: Οποίος θέλει έχω σφραγισμένο Global μαύρο Max2, pm me!

Έχεις δίκιο για το δαχτυλικο. Τώρα το δοκίμασα και στο δικό μου

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι!! Έχω ένα θέματα κι με τα notifications... Έκανα ότι λένε όλα τα βίντεο που βρήκα στο νετ.. Όλα τα notifications στο fb και στο pages έρχονται μόνο όταν κάνω lock τις εφαρμογές... Δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι!! Έχω ένα θέματα κι με τα notifications... Έκανα ότι λένε όλα τα βίντεο που βρήκα στο νετ.. Όλα τα notifications στο fb και στο pages έρχονται μόνο όταν κάνω lock τις εφαρμογές... Δεν υπάρχει κάποια άλλη λύση??
Στο δικό μου έρχονται μια χαρα τα notifications αλλα στο redmi note που ειχα δεν ερχόταν τπτ και χρησιμοποίησα αυτο τον οδηγο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-Ελληνικός-οδηγός-ενεργοποίησης-Δικαιωμάτων-Ειδοποιήσεων-στην-MIUI-8/

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα..... Είμαι έτοιμος πριν το πετάξω να κάνω φουλ reset...

 

Δωστο σε εμενα εαν δεν το θες φιλε......:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όταν η συσκευή μένει από μνήμη κολλάει και καθυστερεί ο τηλεφωνικός κατάλογος.. Πρέπει κλείσεις εφαρμογες για να δουλέψει φυσιολογικά. Τι.. Χάλια είναι αυτά. Με 4GB μνημη έλεος. Έχει τραγικά κακή διαχείριση. Είναι ξενέρωμα τελείως πήγα να πάρω τηλέφωνό και άνοιξα μια επαφή και δεν την άνοιγε. Λέω αμάν τι παίζει... Μου το κάνει συνέχεια και παρατήρησα ότι μόνιμα μετά από λίγο έχω από τα 4 GB 600mb και εκεί κολλάει... Edited by mean
Link to comment
Share on other sites

Όταν η συσκευή μένει από μνήμη κολλάει και καθυστερεί ο τηλεφωνικός κατάλογος.. Πρέπει κλείσεις εφαρμογες για να δουλέψει φυσιολογικά. Τι.. Χάλια είναι αυτά. Με 4GB μνημη έλεος. Έχει τραγικά κακή διαχείριση. Είναι ξενέρωμα τελείως πήγα να πάρω τηλέφωνό και άνοιξα μια επαφή και δεν την άνοιγε. Λέω αμάν τι παίζει... Μου το κάνει συνέχεια και παρατήρησα ότι μόνιμα μετά από λίγο έχω από τα 4 GB 600mb και εκεί κολλάει...

 

Φιλε καποια εφερμογη σου κανει την ζημια.....θα εχεις το μοναδικο,απο ολες και ολα τα μοντελα της xiaomi που κολλαει το τλφ καταλογο....παμπολες φορες το εχω ακουσει-διαβασει αυτο,περι κολληματων κτλ,και στο τελος ο χρηστης-app εχει κανει την μπαρουφα.Εκτος πια και εαν εχει καποιο προβληματικο hardware,και παλι σπανιο,αλλο οχι απιθανο,για συσκευη xiaomi.Σε παρα,μα παρα πολλες συσκευες να δω κολλημα στο τλφ καταλογο δεν......εδω σε συσκευες με 1-2 gb δεν κολλα.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όταν η συσκευή μένει από μνήμη κολλάει και καθυστερεί ο τηλεφωνικός κατάλογος.. Πρέπει κλείσεις εφαρμογες για να δουλέψει φυσιολογικά. Τι.. Χάλια είναι αυτά. Με 4GB μνημη έλεος. Έχει τραγικά κακή διαχείριση. Είναι ξενέρωμα τελείως πήγα να πάρω τηλέφωνό και άνοιξα μια επαφή και δεν την άνοιγε. Λέω αμάν τι παίζει... Μου το κάνει συνέχεια και παρατήρησα ότι μόνιμα μετά από λίγο έχω από τα 4 GB 600mb και εκεί κολλάει...

 

Tι ROM φοράς??
k

 

Καλημέρα 9.0.2.0 σταθερή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν η συσκευή μένει από μνήμη κολλάει και καθυστερεί ο τηλεφωνικός κατάλογος.. Πρέπει κλείσεις εφαρμογες για να δουλέψει φυσιολογικά. Τι.. Χάλια είναι αυτά. Με 4GB μνημη έλεος. Έχει τραγικά κακή διαχείριση. Είναι ξενέρωμα τελείως πήγα να πάρω τηλέφωνό και άνοιξα μια επαφή και δεν την άνοιγε. Λέω αμάν τι παίζει... Μου το κάνει συνέχεια και παρατήρησα ότι μόνιμα μετά από λίγο έχω από τα 4 GB 600mb και εκεί κολλάει...

 

Φιλε καποια εφερμογη σου κανει την ζημια.....θα εχεις το μοναδικο,απο ολες και ολα τα μοντελα της xiaomi που κολλαει το τλφ καταλογο....παμπολες φορες το εχω ακουσει-διαβασει αυτο,περι κολληματων κτλ,και στο τελος ο χρηστης-app εχει κανει την μπαρουφα.Εκτος πια και εαν εχει καποιο προβληματικο hardware,και παλι σπανιο,αλλο οχι απιθανο,για συσκευη xiaomi.Σε παρα,μα παρα πολλες συσκευες να δω κολλημα στο τλφ καταλογο δεν......εδω σε συσκευες με 1-2 gb δεν κολλα.....

 

 

Καλημέρα δεν έχω κατεβάσει τίποτα περίεργο από εφαρμογή όλε είναι γνωστές. Πάντως κολλήματα μου κάνει και. Όταν το messenger δέχεται μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...