Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι από τους τυχερούς που την κατέβασαν όταν υπήρχε ακόμα στο PlayStore πριν την κατεβάσουν, κάτι το οποίο δεν κατάλαβα ποτέ.

Οπότε υπάρχει στην <<βιβλιοθήκη>> με όλες τις κατεβασμένες εφαρμογές!

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να μου την στείλεις με το send anywhere?

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να μου την στείλεις με το send anywhere?

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Τάκη δεν δουλεύει το hdr+ σε αυτή.

Δεν είναι τόσο απλά τα πράματα.

Άμα επιμένεις όμως μπορείς να την βρεις από το apkmirror.com

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να μου την στείλεις με το send anywhere?

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

 

για hdr+ δεν σου κανει. πρεπει να κανεις ολη τη διαδικασια unlock, root, enable api2, gcam hdr+ απο το παραπανω λινκ του johnny https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Link to comment
Share on other sites

βασικά την είχα στο nexus την εφαρμογή και έχει ενα ωραίο εφε θολώματος. Για αυτό την ήθελα οχι για το HDR+

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από σεσημασμένο συμφουριτη.εντάξει...δεν υπάρχει άπλα.προερχόμενος από Xperia xa ultra η μέρα με την νύχτα σε μπαταρία.Οκ το σονυ είχε αλλα καλα αλλά το ζυγι γερνει προς το xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει ένα break τους τελευταίους μήνες από το MIUI και προσπαθώ να θυμηθώ τι παίζει με τις ειδοποιήσεις. Παράδειγμα για το viber παρόλο που έχω ενεργοποιήσει αυτά που θυμάμαι ότι απαιτούνται, στην οθόνη κλειδώματος δε φαίνονται οι ειδοποιήσεις... Κάτι θα μου έχει ξεφύγει λογικα...

 

1. Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος & δακτυλικό αποτύπωμα -> Ενεργοποίηση οθόνης κλειδώματος για ειδοποιήσεις -> ΟΝ

2. Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης -> Ειδοποιήσεις εφαρμογών -> Viber -> Εμφάνιση ειδοποιήσεων -> ΟΝ

3. Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης -> Ειδοποιήσεις εφαρμογών -> Viber -> Ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος -> ΟΝ

4. Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις & γραμμή κατάστασης ->Εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος -> ΟΝ

5. Ρυθμίσεις -> Άδειες -> Άλλες άδειες -> Viber -> Εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος -> ΟΝ

6. Ρυθμίσεις -> Άδειες -> Αυτόματη έναρξη -> Viber -> ΟΝ

7. Πρόσφατες εφαρμογές -> Viber -> (τράβηγμα προς τα κάτω ώστε να βγει το λουκέτο πάνω από την εφαρμογή)

8. Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος & δακτυλικό αποτύπωμα -> Σύνθετες ρυθμίσεις -> Στο κλείδωμα οθόνης -> Προβολή όλων των ειδοποιήσεων και των περιεχομένων τους

 

Εάν αντιμετωπίσει κανένας κάτι παρόμοιο, είχα ενεργοποιήσει την πρώτη ημέρα που σέταρα τη συσκευή την επιλογή:

Ρυθμίσεις -> Οθόνη κλειδώματος & δακτυλικό αποτύπωμα -> Ορισμός κλειδώματος οθόνης -> Παράλειψη σάρωσης οθόνης -> ΟΝ

Αυτή η επιλογή μου δημιουργούσε το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτή είναι μια Βραδυνή χωρίς την Google cam

 

Κακή δεν την λες 1f6d9a7f07ed397b1dc68674243e2166.jpg

 

Edit : χαλάει πολύ την ανάλυση το Tapatalk

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

 

δεν ειναι και ασχημη η photo ...! thanks...

φανταζομαι παντως και το βιντεο θα ειναι κατωτερο απο lg ...

να ρωτησω κατι παιδια ..η διαδικασια για ρουτ κτλ ειναι ευκολη ? εχει συνέπειες στην εγγύηση του κινητου κτλ ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσεις να μου την στείλεις με το send anywhere?

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

 

Ναι

Πως το κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη σκοπευω να το παραγγειλω τις επομενες ημερς αξιζει ο κοπος;;ψαχνω ενα κινητο με μεγαλη οθονη να εχει μπαταρια που με σκληρη χρηση θα μου βγαζει πανω απο μια μερα ανετα και να μην κολλαει πουθενα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειδη σκοπευω να το παραγγειλω τις επομενες ημερς αξιζει ο κοπος;;ψαχνω ενα κινητο με μεγαλη οθονη να εχει μπαταρια που με σκληρη χρηση θα μου βγαζει πανω απο μια μερα ανετα και να μην κολλαει πουθενα
Με χίλια...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από σεσημασμένο συμφουριτη.εντάξει...δεν υπάρχει άπλα.προερχόμενος από Xperia xa ultra η μέρα με την νύχτα σε μπαταρία.Οκ το σονυ είχε αλλα καλα αλλά το ζυγι γερνει προς το xiaomi

 

Μπορεις να κανεις ενα συντομο συγκριτικο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λινκ για την Google cam υπάρχει;; να την δοκιμάσω;;
Καλη σου μερα,δες αυτο το βιντεακι(
) και ακολουθησε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτα που λεει με λιγη προσπαθεια γιατι ειναι <<ταλιμπαν>>ο τυπος και κατεβασε αυτα που λεει ακριβως απο τους συνδεσμους εκτος απο την εφαρμογη της καμερας,βαλε αυτην:GCam5.1.014-Arnova8G2-v11-N

ειναι η καλυτερη,με μια αναζητηση θα την βρεις.Με τον τροπο που σου λεω δεν χρειαζεσαι ροοτ για επεξεργασια με build pro editor,το εχει ετοιμο ζιπ,μονο twrp χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις ενα συντομο συγκριτικο;
Εντάξει το Xperia πιο ποιοτικό κάμερες καλύτερες λίγο δυνατότερο ηχείο. Αλλά αυτό μέρα με την νύχτα σε αυτονομία κάμερα κάνει αυτά που θέλω ικανοποιημένος. Ηχείο λίγο πιο χαμηλό αλλά καλό. Νομίζω το xiaomi έχει καλύτερη ποιότητα ομιλίας και σήμα. Αύτα τα ολίγα...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι το χρυσό δεν βγαίνει σε global edition? Αν δεν βγαίνει σε περίπτωση που έχει την global Rom θεωρητικά είναι οκ ε?

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι το χρυσό δεν βγαίνει σε global edition? Αν δεν βγαίνει σε περίπτωση που έχει την global Rom θεωρητικά είναι οκ ε?

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

 

Από geekbuying που το παρηγγειλα δεν έγραφε “global” με κόκκινα γράμματα. Αλλά ήταν κανονικά με global stable Rom και με ανταπτορα ευρωπαϊκό για τον φορτιστή. Μια χαρά είναι η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Από geekbuying που το παρηγγειλα δεν έγραφε “global” με κόκκινα γράμματα. Αλλά ήταν κανονικά με global stable Rom και με ανταπτορα ευρωπαϊκό για τον φορτιστή. Μια χαρά είναι η συσκευή.
Οοοοοκ ευχαριστώ πολύ!

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από όλες αυτές τις εκδόσεις gcam ποια είναι δοκιμασμένη κ έχει τα καλύτερα αποτελέσματα??
Link to comment
Share on other sites

Θελω να εγκαταστησω το TWRP αλλα επειδη η συσκευη φοραει stock rom μετα την εγκατασταση μου το αντικαθιστα με το stock MIUI RECOVERY.

Θα πρεπει να διαγραψω το παρακατω αρχειο "/system/recovery-from-boot.p" αλλα δεν ξερω πώς? :worry:

Aν διαγραφει τοτε θα μπορεσει να δουλεψει το TWRP

Εχει κανεις ιδεα πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από όλες αυτές τις εκδόσεις gcam ποια είναι δοκιμασμένη κ έχει τα καλύτερα αποτελέσματα??

 

Arnova θα έλεγα.

Μερικές βιαστικές, πρώτη τελευταία χωρίς φλας, μεσαία με φλας.

http://i2.photobucket.com/albums/y30/karteo/IMG_20171219_195606_zpsowwu6ynr.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y30/karteo/IMG_20171219_195750_zpsdxh5rms9.jpg

http://i2.photobucket.com/albums/y30/karteo/IMG_20171219_195821_zpstgd7xebx.jpg

 

Κάνει σημαντική δουλειά. Θα προσπαθήσω να παίξω και άλλο με τις παραμέτρους

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να εγκαταστησω το TWRP αλλα επειδη η συσκευη φοραει stock rom μετα την εγκατασταση μου το αντικαθιστα με το stock MIUI RECOVERY.

Θα πρεπει να διαγραψω το παρακατω αρχειο "/system/recovery-from-boot.p" αλλα δεν ξερω πώς? :worry:

Aν διαγραφει τοτε θα μπορεσει να δουλεψει το TWRP

Εχει κανεις ιδεα πως γινεται?

 

Βάλε το dm-verity disabler zip

 

Εγώ βέβαια πέρασα κατευθείαν magisk και δεν χρειάστηκε. Αλλά αν δεν έκανες root ή έβαλες supersu νομίζω ότι θα το χρειαστείς

 

https://forum.xda-developers.com/mi-max-2/how-to/newbie-guide-miui-roms-twrps-zips-t3682350

Link to comment
Share on other sites

Arnova θα έλεγα.

Μερικές βιαστικές, πρώτη τελευταία χωρίς φλας, μεσαία με φλας.

 

Arnova αλλά ποια έκδοση από όλες?πιο συγκεκριμένα αν θες?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από όλες αυτές τις εκδόσεις gcam ποια είναι δοκιμασμένη κ έχει τα καλύτερα αποτελέσματα??

Διαβασε το post 1543 μια σελιδα πισω που εχω προτεινει στο φιλο και κανε τα ιδια,ειναι η πιο δοκιμασμενη,τις εχω τσεκαρει ολες

Link to comment
Share on other sites

ήρθε επίσημα το θηρίο στο mi store greece στα 269€ με 2ετή εγγύηση. Με την 800αρα άραγε τι παίζει, θα την έχει? ;έχω ρωτήσει στο fb και περιμένω απάντηση. Αξίζει πάντως η αγορά του σε σχέση με το σκρουτζ για 30€ και επίσημη εγγύηση. Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ήρθε επίσημα το θηρίο στο mi store greece στα 269€ με 2ετή εγγύηση. Με την 800αρα άραγε τι παίζει, θα την έχει? ;έχω ρωτήσει στο fb και περιμένω απάντηση. Αξίζει πάντως η αγορά του σε σχέση με το σκρουτζ για 30€ και επίσημη εγγύηση.

 

Δεν την έχει φίλε, όπως δεν την έχει αντίστοιχα και η global version του Mi6 που πωλείται από την InfoQuest ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...