Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάμερα του είναι πολύ καλύτερη από του mi Max 1,βραδινές φωτογραφίες χωρίς πολύ θόρυβο και το φλας κάνει πολύ καλή δουλειά! Την μέρα δε οι φωτογραφίες είναι πεντακάθαρες, και όλα αυτά στο αυτόματο χωρίς παρεμβάσεις από εμένα, και με την miui εφαρμογή κάμερας.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι φώτοτου είναι παραπάνω από αξιοπρεπείς θα έλεγα είναι εξαιρετικά τη μέρα επιπέδου ναυαρχίδας και μέτριο καλές το βράδυ αξιοπρεπεστατες
Link to comment
Share on other sites

Οι φώτος του φαίνεται ότι δεν έχουν τόση λεπτομέρεια, αν τις περάσεις στο PC. Ειδικά οι βραδυνές, είναι με αρκετό θόρυβο, λογικό για μία συσκευή της κατηγορίας της. Όλα αυτά με το μαμίσιο software.

Βέβαια αφού το χαρώ πρώτα, το αφήσω όπως είναι για κάποιο διάστημα, θα ακολουθήσω τις διαδικασίες για root/unlock και λογικά (αν προτείνεται), πέρασμα της Developer Rom (σωστά δεν τα λέω; :lol: ) ώστε να περάσω και τα gcam hdr+ κλπ κλπ.

 

Ωστόσο, με ίδια χρήση, είχα 12μιση ώρες SOT στο 10% μπαταρίας. Δηλαδή δεν βλέπω να πέφτει ταχύτερα συνολικά η μπαταρία, απλά πέφτει ταχύτερα από το 100% έως το 60%, και μετά σιγά-σιγά, αρχίζει και πέφτει πιο δύσκολα. Αυτό παρατήρησα. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος.

 

Το κινητό είναι σφαιράτο και άψογο σε όλα του. Όποιος μπορεί να συνηθίσει το μέγεθος, σε αυτά τα λεφτά δεν ξέρω αν έχει αντίπαλο.

Ήδη ψήθηκε ένας φίλος μου για να το αγοράσει!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχεις απολυτο δικιο γενικα και το mi max 1 που ειχα και το redmi note 4/64 και το redmi note 3 pro η μπαταρια ειχε την ιδια συμπεριφορα μετα το 60 επεφτε πολυ ποιο αργα μεχρι να τελειωσει.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής στη δεύτερη φόρτιση από τη μέρα που το πήρα είμαι στο, 48%με έξι ώρες και κάτι ενεργή οθόνη...Και μια ερώτηση πως ανεβάζω τα screenshots Edited by wildfires
Link to comment
Share on other sites

Έκανες την αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόλις το αγόρασα πάλι το Σάββατο την έκανα κι εγώ.

Καλό χρυσό το νότε8 που έχω άλλα οθόνη χορταστική και μπαταρία φορτηγού σα το Max 2 ΔΕΝ έχει.

Οπότε όπως σου είχα ξαναπεί το πήρα πάλι ζελατίνα απ τον Κωτσόβολο να του κάνω ασφάλεια οθόνης και να το κρατήσω σαν βάση εννοείται.

Δίπλα του είναι το νότε8 και δεξιά το Samsung A5 του 2017 (μαζί μου ήρθαν το Σάββατο χαχα) για να πάρετε μια ιδέα μεγέθους

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6d4e7d2eb01b38ca51ebf941510f28be.jpg

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Πήρα για μια φίλη το τηλέφωνο και της κάνει το εξής :

Χωρίς να πειράξει κάτι στους ήχους και την δόνηση, το κινητό πέφτει σε σίγαση χωρίς δόνηση, με αποτέλεσμα να μην ακούει τις κλήσεις της.

Μέσα στο μενού φαίνεται ότι οι ρυθμίσεις ήχου είναι στο τέρμα και ότι η σίγαση είναι απενεγοποιημένη.

Με επανεκκίνηση του κινητού επιδιορθώνεται αλλά την επόμενη μέρα (ή και την ίδια μέρα) σε ανύποπτο χρόνο το ξανακάνει.

Το έχει ξανακούσει κανείς? Φοράει την Global Rom κανονικά. Κάθε βοήθεια δεκτή πριν το πάμε πίσω στο κατάστημα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σκρινσοτς πως ανεβάζω
volume down + power button..

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους. Σκρινσοτς πως ανεβάζω
Μαλλον τα μπέρδεψα... Από Tapatalk έτσι... 1b673114676a61951aa5c2f952bdc76a.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στη καρτέλα ταπετσαρία και μου βγάζει αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο

Η αναζήτηση δουλεύει μια χαρά

Έτσι εγκυκλοπαιδικά τι μπορεί να φταίει; :confused:

Kαι κάτι ακόμα, μου έχει βγάλει για καινούργια αναβάθμιση, εχω 9.0.2. σταθερη

Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία πρώτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που δεν χρησιμοποιώ tapatalk, πως θα ανεβάσω δεν ξέρω???

 

Πατάς στον συνδετήρα που λέει Συννημμένα Αρχεία...

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στη καρτέλα ταπετσαρία και μου βγάζει αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο

Η αναζήτηση δουλεύει μια χαρά

Έτσι εγκυκλοπαιδικά τι μπορεί να φταίει; :confused:

Kαι κάτι ακόμα, μου έχει βγάλει για καινούργια αναβάθμιση, εχω 9.0.2. σταθερη

Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία πρώτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πατάς στον συνδετήρα που λέει Συννημμένα Αρχεία...

Μέχρι τωρα713251c38dd911e1cd1817a1f51951f2.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχτεσινή.

 

b6b3969e3ec2e558ba430c51f43e58a2.jpg

 

Μετά δοκίμασα να φορτίσω με πιο μικρό φορτιστή και θα δω αποτελέσματα :)

 

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα εδω κ καιρο κ θα ηθελα να ρωτησω αν το εχει κανει κ σε εσας

 

Οταν εχω ανοιχτο το bluetooth κ εχω συνδεδεμενο το headset μου αν ανοιξω το wifi δεν συνδεετε με τιποτα

 

Μολις κλεισω το headset μπαινει αμεσως

 

Λετε να φταινε τα plantronics ??

Link to comment
Share on other sites

To τσέκαρα σε μενα μολις τωρα και δουλευει

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα εδω κ καιρο κ θα ηθελα να ρωτησω αν το εχει κανει κ σε εσας

 

Οταν εχω ανοιχτο το bluetooth κ εχω συνδεδεμενο το headset μου αν ανοιξω το wifi δεν συνδεετε με τιποτα

 

Μολις κλεισω το headset μπαινει αμεσως

 

Λετε να φταινε τα plantronics ??

Ξέρει κανεις να μου απαντηση;

Το εβαλα και στο 113

Μπαίνω στη καρτέλα ταπετσαρία και μου βγάζει αδυναμία σύνδεσης στο δίκτυο

Η αναζήτηση δουλεύει μια χαρά

Έτσι εγκυκλοπαιδικά τι μπορεί να φταίει;

Kαι κάτι ακόμα, μου έχει βγάλει για καινούργια αναβάθμιση, εχω 9.0.2. σταθερη

Πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με plantronics explorer 10 και amazfit ταυτόχρονα συνδεδεμένα δεν έχω κανένα θέμα με το WiFi

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα και εγώ κάτι σάπια bt ακουστικά που έχω. Κανένα θέμα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από μια εβδομάδα συμβίωσης με το θηρίο τα πρώτα μου συμπεράσματα είναι πάνω από θετικά είναι σφαίρα αλαγκαριστο καλές φώτο τούμπανο γενικά. Οθοναρα. Τώρα όσο αφορά την μπαταρία είναι πολύ καλή όμως θέλω να πω ότι με βαριά χρήση πάνω από δύο μέρες δεν βγάζει τα τετραήμερα που έχω ακούσει είναι μάλλον για πιο ελαφριά χρήση. Εμένα μου βγάζει μιάμιση μερα με δύο με βαριά χρήση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά. Ενδιαφέρομαι να προχωρήσω σε αγορά 3 τηλεφώνων mi max 2. Ενδιαφέρομαι για 1 μαύρο και 2 άσπρα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να υπάρχει η global rom, να διαθέτει ευρωπαϊκό φορτιστή (χωρίς ανταπτορα δλδ) και αν είναι δυνατόν να παρέχει το κατάστημα 2 έτη εγγύηση. Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να παρέχει τα παραπάνω σε λογική τιμή? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Πλέον υπάρχει στα Public και σε όλα τα μεγαλομαγαζα σε προσφορα

Και θα γλιτώσεις την φασαρία όπως κάνω εγώ τώρα να ρωτάω δεξια κι αριστερα τι πρέπει να κάνω με την αναβαθμιση κτλ.

Επισης στο σαιτ της Xiaomi το δείχνει με τον Αμερικανικο φορτιστη

Αν δεν κανω λάθος τα μεγαλομαγαζα δίνουν εγγύηση 1 χρόνο εγγύηση και καποια άλλα μαγαζια δινουν 2 χρονια

Οπως kaizer.gr mygad.gr

 

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά. Ενδιαφέρομαι να προχωρήσω σε αγορά 3 τηλεφώνων mi max 2. Ενδιαφέρομαι για 1 μαύρο και 2 άσπρα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να υπάρχει η global rom, να διαθέτει ευρωπαϊκό φορτιστή (χωρίς ανταπτορα δλδ) και αν είναι δυνατόν να παρέχει το κατάστημα 2 έτη εγγύηση. Γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να παρέχει τα παραπάνω σε λογική τιμή? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Το kaizer store δίνει 1 έτος εγγύηση αλλά αν παραβλεψουμε αυτό, τα υπόλοιπα ισχύουν? Ευρωπαϊκός φορτιστής και global rom? Και επειδή δεν είμαι ειδικός σχετικά με τις rom, δεν έχω προσωπική άποψη απλά επειδή βλέπω τα σχόλια που γίνονται έχω καταλάβει ότι είναι θετικό το να υπάρχει η global rom στο τηλέφωνο. Έχω εμπειρία από lenovo s860 αγορά από Κίνα το οποίο δεν είναι πλήρως στα Ελληνικά. Υπάρχουν κάποια σημεία στο μενού που βγαίνουν Κινέζικα. Βέβαια όταν το ειχα αγοράσει έπαιζε στην μισή τιμή από Κίνα. Μπορείτε να βοηθήσετε σχετικά με τις εκδόσεις των rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πλέον υπάρχει στα Public και σε όλα τα μεγαλομαγαζα σε προσφορα

Και θα γλιτώσεις την φασαρία όπως κάνω εγώ τώρα να ρωτάω δεξια κι αριστερα τι πρέπει να κάνω με την αναβαθμιση κτλ.

Επισης στο σαιτ της Xiaomi το δείχνει με τον Αμερικανικο φορτιστη

Αν δεν κανω λάθος τα μεγαλομαγαζα δίνουν εγγύηση 1 χρόνο εγγύηση και καποια άλλα μαγαζια δινουν 2 χρονια

Οπως kaizer.gr mygad.gr

 

Τι εννοείς θα γλιτωσω με την αναβάθμιση? Δηλαδή τα τηλέφωνα που δεν είναι αγορασμένα από μέσω της infoquest έχουν διαδικασία ώστε να κάνουν αναβάθμιση? Και πόσο σημαντικές για την λειτουργία του τηλεφώνου θα μπορούσαν να γίνουν οι αναβαθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...