Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τριτη φορτιση και με φωτεινότητα οθονης στο μισο οχι αυτοματη και Wi-Fi δεδομενα 4g συγχρονισμόι ανοιχτοί με 4 ώρες οθόνη 2ημερες και 2 ώρες με στάθμη μπαταρίας στο 4 τα εκατο.Θα έλεγα πολύ καλά!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τριτη φορτιση και με φωτεινότητα οθονης στο μισο οχι αυτοματη και Wi-Fi δεδομενα 4g συγχρονισμόι ανοιχτοί με 4 ώρες οθόνη 2ημερες και 2 ώρες με στάθμη μπαταρίας στο 4 τα εκατο.Θα έλεγα πολύ καλά!!

Με το aod ανοιχτό η κλειστό

Link to comment
Share on other sites

όλη μέρα έξω με 3g μόνο

Από το πρωί 8 μέχρι 11 το βράδυ

Όλα ανοιχτα δεδομένα συγχρονισμός

facebook messenger mail viper 1ωρα ομιλία 5 με 10 Φώτος

μου βγάζει 4 ώρες οθόνη

Καλά είναι απλά περίμενα παραπάνω στο κορυφαίο κινητό αυτή την στιγμη που υπάρχει.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει την συσκευη και να ειχε και iphone 7 plus να μας πει διαφορες?

Επισης εννοειται με τα παντα ανοιχτα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι στον διακο παιρνετε τετοιας κλασης συσκευες για να τα χρησιμοποιειτε λες και ειναι ΝΟΚΙΑ 6210 !

Κλειστα δεδομενα , κλειστη τοποθεσια , κλειστο το ενα κλειστο το αλλο που και που ανοιγω εκεινο... Απλα ΕΛΕΟΣ.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 1 μήνα με το S8+ και ίδια χρήση με το S7edge τα συμπεράσματα είναι απόλυτα θετικά. Με όλα ανοιχτα wifi, 4G+, data, gps, ΒΤ, πολλές ώρες internet, φωτογραφίες, βίντεο και καμιά 70-εφαρμογές με συνεχείς ειδοποιήσεις το τηλέφωνο κρατάει πολύ παραπάνω, κάποιες μέρες δεν το φορτίζω καν το βράδυ της 1ης ημέρας και βγάζω και 2η.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μετα από 1 μήνα με το S8+ και ίδια χρήση με το S7edge τα συμπεράσματα είναι απόλυτα θετικά. Με όλα ανοιχτα wifi, 4G+, data, gps, ΒΤ, πολλές ώρες internet, φωτογραφίες, βίντεο και καμιά 70-εφαρμογές με συνεχείς ειδοποιήσεις το τηλέφωνο κρατάει πολύ παραπάνω, κάποιες μέρες δεν το φορτίζω καν το βράδυ της 1ης ημέρας και βγάζω και 2η.

 

Δε διαφωνώ ότι το plus έχει πολύ καλή αυτονομία αλλά επειδή είχα καινούριο edge λίγο πριν πάρω plus πιστεύω ότι η αυτονομία είναι πάνω κάτω στα ίδια. Θέλω να πω ότι μάλλον κρίνεις με το 1 έτους edge σου που δεν είναι τόσο δίκαιο αλλά και σωστό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 1 μήνα με το S8+ και ίδια χρήση με το S7edge τα συμπεράσματα είναι απόλυτα θετικά. Με όλα ανοιχτα wifi, 4G+, data, gps, ΒΤ, πολλές ώρες internet, φωτογραφίες, βίντεο και καμιά 70-εφαρμογές με συνεχείς ειδοποιήσεις το τηλέφωνο κρατάει πολύ παραπάνω, κάποιες μέρες δεν το φορτίζω καν το βράδυ της 1ης ημέρας και βγάζω και 2η.

Εδώ κάνεις λάθος το edge είναι 1 χρόνου, καθος έχει και fast charge η μπαταρία του έχει πέσει 30% τουλάχιστον

Έτσι το να έχει ίδια αυτονομία με ένα κινιτο ενός χρόνου δεν το λες ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις λάθος το edge είναι 1 χρόνου, καθος έχει και fast charge η μπαταρία του έχει πέσει 30% τουλάχιστον

Έτσι το να έχει ίδια αυτονομία με ένα κινιτο ενός χρόνου δεν το λες ότι καλύτερο

Δεν είπε ότι έχει ίδια. Είπε απόλυτα θετικά συμπεράσματα και η μπαταρία κρατάει πολύ παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε ότι έχει ίδια. Είπε απόλυτα θετικά συμπεράσματα και η μπαταρία κρατάει πολύ παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι απλά αυτό εξηγώ, το edge έχει χάσει περίπου ενα 30% από την μπαταρία του έτσι το λίγο καλύτερη η ίδια στην πράξη σημαίνει στην καλύτερη ίδια αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν παραλογο και αδικο για το S7 edge να το συγκρινω με το S8+ μετα απο 1 χρονο χρησης!!!

 

Προφανως η συγκριση γινεται με την εικονα που ειχα οταν πρωτοπηρα το S7 edge. Το S8+ ειναι ξεκαθαρα καλυτερο απο το S7 edge οπως και το S7 edge καλυτερο απο το S6 που εχω ακομη.

 

Θυμαμαι στο τελειωμα της ημερας, καλη ωρα τωρα, ημουν με το S7 edge στο 30% ενω τωρα που γραφω ειμαι στο 44%. Το θεμα για εμενα ειναι ποσο θα κρατησει σε υψηλα επιπεδα και δεν θα πεσει η μπαταρια οπως στο S7 edge μετα απο 1 χρονο. Γι'αυτο το λογο το γυρισα και σε αργη φορτιση.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ για 4 ώρες οθόνη και απορώ ...Εγώ με το μικρό βγάζω μιάμιση μέρα με όλα ανοικτά εκτός από gps και έχω 5μισή ώρες sot

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ για 4 ώρες οθόνη και απορώ ...Εγώ με το μικρό βγάζω μιάμιση μέρα με όλα ανοικτά εκτός από gps και έχω 5μισή ώρες sot

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

δλδ αν εγω πω οτι με το mate 9 και με το s7 edge βγαζω ισα ισα 3 ωρες θα πεις οτι ειμαι απο το αλλο συμπαν...

 

προφανος ολα ειναι θεμα χρισης...

 

πχ σε μενα ειναι

100% φως

4g only (αν και wifi δεν κλείνω ποτέ λόγο οτι εχω καλύτερο location)/gps/nfc/bluetooth με smartband ανοιχτά

σήμα μια με δυο γραμμές

 

μάντεψε πάσα βγάζεις...... οριακά 3 ωρες

 

τώρα αν παω καπου με τερμα σημα με χρήση wifi και χαμυλο φωτισμό χαλαρά βγαζω και 8 ωρες...

 

για αυτο μην κρινεις βασι το πως παει σε σενα

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν εγω πω οτι με το mate 9 και με το s7 edge βγαζω ισα ισα 3 ωρες θα πεις οτι ειμαι απο το αλλο συμπαν...

 

προφανος ολα ειναι θεμα χρισης...

 

πχ σε μενα ειναι

100% φως

4g only (αν και wifi δεν κλείνω ποτέ λόγο οτι εχω καλύτερο location)/gps/nfc/bluetooth με smartband ανοιχτά

σήμα μια με δυο γραμμές

 

μάντεψε πάσα βγάζεις...... οριακά 3 ωρες

 

τώρα αν παω καπου με τερμα σημα με χρήση wifi και χαμυλο φωτισμό χαλαρά βγαζω και 8 ωρες...

 

για αυτο μην κρινεις βασι το πως παει σε σενα

Και εγώ τα έχω όλα.ανοιχτά και Bluetooth συνδεδεμένο με το ρολόι Garmin και το κράνος

Απλά έχω κλειστό το location το ςνεργοποιω μονο αν.Θέλω gps και την φωτεινότητα στο αυτόματο σχεδόν πάντα ...απλά σε σκοτάδι το βράδυ την γυρνάω στο 40%

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ για 4 ώρες οθόνη και απορώ ...Εγώ με το μικρό βγάζω μιάμιση μέρα με όλα ανοικτά εκτός από gps και έχω 5μισή ώρες sot

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Εγω με 4 ωρες οθόνη και χρήση χαρτων κανα μισαωρο με ολα ανοιχτα βγαζω 2 μέρες επίσης στο μικρο.Που το παραξενο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το aod ανοιχτό η κλειστό

Κλειστό....

Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν είχε το κινητό κι έκραζε την μπαταρία ban...

 

1a351ae89737e6acca6ab62c677bcef9.jpgbc052d1a9568f6dab571c7b03cd3f155.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Σήμερα είπα να τσεκάρω λίγο την μπαταρία μιας και θα το βάλω σε λίγο να φορτίσει...

Ας παραθέσω τα δεδομένα μου και εγώ...

Να πω ότι εχθές που το φόρτισα είδα 2 επεισόδια από 50' λεπτά έκαστο και από το πρωί λίγο από όλα. Fb, messenger, viber, τηλέφωνο, 12 φωτογραφίες, browser, λίγο παιχνίδι. 2 Gmail και ανοιχτά τα πάντα όπως WiFi, 4G, location ,AOD και φυσικά σκάλισμα σαν "καινούργιο μου καλάθι και που να σε κρεμασω"!

Το έχω από την Παρασκευή και θα είναι η τρίτη φόρτιση σήμερα...

Νομίζω ότι είναι τέλεια και μόνο που κρατάει ένα 24 ώρο εκτός πριζας, ανεξάρτητα με την χρήση 443d0ac3a470ca7bffbe86c07801a450.jpg7c7e90c6602e5211e8c4f0dbf9d08202.jpg

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

και οπως εχω πει, θα ανεβαζω τις εντυπωσεις μου απο τη μπαταρια οταν βλεπω οτι υπαρχει λογος. Χθες λοιπον τα νουμερα που ειδα θεωρω οτι αξιζει να τα αναφερω και να τονισω πως οταν κανω μια λαθος εκτιμηση πρεπει να διορθωνω. Ειχα πει οτι δε θα εχει καλυτερη αυτονομια απο s7 edge αλλα βλεπω οτι ειναι σιγουρα ισαξιο αλλα μπορει και καλυτερο. Τους χρονους που εχω πιασει τους επιανα και με το s7 edge αλλα με λιγοτερο υπολοιπο:

 

(Η χρηση ηταν απο την Τριτη το πρωι μεχρι χθες το βραδυ, 3 ημερες δηλαδη. Τα βραδια το κλεινω ως συνηθως. Εγω οπως ξερουν αρκετοι κανω χρηση τηλεφωνου πρωτα απο ολα, και μιλαω αρκετα. Επισης ολα ηταν ενεργα απο social και δουλεψε περιπου 60-40 σε wifi, αλλα δεν κλεινω ποτε δεδομενα. Καμερα δεν δουλεψα πολυ, καμια 10αρια φωτο.)

 

34340026674_0b8d69642b_c.jpgScreenshot_20170609-000830 by Nikos Bletas, on Flickr 34340027214_1dbb91ef68_c.jpgScreenshot_20170609-000753 by Nikos Bletas, on Flickr 35144633946_2c47d8dc21_c.jpgScreenshot_20170609-000818 by Nikos Bletas, on Flickr

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Νίκο, οι χρόνοι είναι πολυ καλοί όντως για τα δεδομένα της μπαταρίας.

Εγω το πιστευα οτι θα πιανει καλούς χρόνους λογω exynos.

Μαγκια σου πάντως που το λες όσον αφορά την αυτονομία, βέβαια θα έπρεπε να δούμε καμια 100 άτομα ακόμα που εριχναν λασπη με το φτυάρι αλλα το βλέπω δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Νίκο, οι χρόνοι είναι πολυ καλοί όντως για τα δεδομένα της μπαταρίας.

Εγω το πιστευα οτι θα πιανει καλούς χρόνους λογω exynos.

Μαγκια σου πάντως που το λες όσον αφορά την αυτονομία, βέβαια θα έπρεπε να δούμε καμια 100 άτομα ακόμα που εριχναν λασπη με το φτυάρι αλλα το βλέπω δύσκολο.

 

Μαριε, οπως εχεις καταλαβει, παντα λεω αυτο που βλεπω, που πιστευω ή που διαπιστωνω. Εδω, οσο το κινητο ηταν ακυκλοφορητο ειχα καθε δικαιωμα να κανω τις εικασιες μου, εκανα λαθος εκτιμωντας οτι οι 6,2" ειναι πολλες για την μπαταρια, αλλα δεν ειχα συνυπολογισει οτι η αλλαγη αναλογιας σημαινει οτι δεν μιλαμε για αντιστοιχια ιντσων με την παλια αναλογια. Αρα το μεγαλωμα της οθονης δεν ηταν τοσο μεγαλο, επομενως το κερδος απο τον exynos τον νεο, το ενδεχομενο κερδος απο βελτιωση της καταναλωσης της οθονης, του λογισμικου και ισως της πιο ποιοτικης μπαταριας, δινουν ενα αποτελεσμα τουλαχιστον ισαξιο με s7 edge αλλα και καλυτερο. Χαιρομαι πολυ για αυτο γιατι η αυτονομια χωρις αναγκη πηγης (δηλαδη να μην εχεις εξαρτηση απο πριζα/Powerbank) για μενα ειναι μεγαλο πλεονεκτημα.

Προφανως και δεν δεχομαι να λεμε οτι βγαζει 8 και 10 και 12 ωρες, με την εννοια οτι ειναι νουμερα που θα τα δεις, αλλα δεν μιλαμε για φυσιολογικη χρηση κινητου-smartphone. Μιλαμε για χρηση με στοχο να βγαλει ωρες η οθονη. Αρα το να πεταμε ξερα νουμερα για μενα δεν ειναι δεκτο. Επισης το να βλεπω 4-6 ωρες οθονης με την γεματη χρηση που κανουμε οι "φυσιολογικοι" χρηστες ειναι αριστη επιδοση γιατι αλλες συσκσυες αντιστοιχα παιζουν στις 2-4 ωρες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μαριε, οπως εχεις καταλαβει, παντα λεω αυτο που βλεπω, που πιστευω ή που διαπιστωνω. Εδω, οσο το κινητο ηταν ακυκλοφορητο ειχα καθε δικαιωμα να κανω τις εικασιες μου, εκανα λαθος εκτιμωντας οτι οι 6,2" ειναι πολλες για την μπαταρια, αλλα δεν ειχα συνυπολογισει οτι η αλλαγη αναλογιας σημαινει οτι δεν μιλαμε για αντιστοιχια ιντσων με την παλια αναλογια. Αρα το μεγαλωμα της οθονης δεν ηταν τοσο μεγαλο, επομενως το κερδος απο τον exynos τον νεο, το ενδεχομενο κερδος απο βελτιωση της καταναλωσης της οθονης, του λογισμικου και ισως της πιο ποιοτικης μπαταριας, δινουν ενα αποτελεσμα τουλαχιστον ισαξιο με s7 edge αλλα και καλυτερο. Χαιρομαι πολυ για αυτο γιατι η αυτονομια χωρις αναγκη πηγης (δηλαδη να μην εχεις εξαρτηση απο πριζα/Powerbank) για μενα ειναι μεγαλο πλεονεκτημα.

Προφανως και δεν δεχομαι να λεμε οτι βγαζει 8 και 10 και 12 ωρες, με την εννοια οτι ειναι νουμερα που θα τα δεις, αλλα δεν μιλαμε για φυσιολογικη χρηση κινητου-smartphone. Μιλαμε για χρηση με στοχο να βγαλει ωρες η οθονη. Αρα το να πεταμε ξερα νουμερα για μενα δεν ειναι δεκτο. Επισης το να βλεπω 4-6 ωρες οθονης με την γεματη χρηση που κανουμε οι "φυσιολογικοι" χρηστες ειναι αριστη επιδοση γιατι αλλες συσκσυες αντιστοιχα παιζουν στις 2-4 ωρες.

Μα ναι εννοείται, αυτό που είπα εγώ είναι οτι χαίρομαι αρχικά που τα παει πολυ καλα σε αυτονομία και δεύτερον οτι βγηκες και είπες αλλιώς τελικά είναι τα πράγματα.

Σύμφωνω οτι μπορείς να σχολιάζεις αρχικά παρολαυτα είχαν πέσει τόνοι λάσπης στο προς παρουσίαση θέμα για την συσκευη και μακάρι να βγαιναν και άλλοι να λεγαν τελικά είχαμε λάθος.

Ούτως η άλλως νομίζω αν εξαιρέσουμε τα Reviews που καποιοι λένε είναι πληρωμένα και πέφτουν έξω, αν παρατηρήσεις στα θέματα των φόρουμ οι εμπειροι χρήστες σε μια βδομάδα χρησης καταλαβαινουν αν έχει καλη μπαταρία η όχι.

Σε αυτή την περίπτωση από ότι βλέπω τα παει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα ναι εννοείται, αυτό που είπα εγώ είναι οτι χαίρομαι αρχικά που τα παει πολυ καλα σε αυτονομία και δεύτερον οτι βγηκες και είπες αλλιώς τελικά είναι τα πράγματα.

Σύμφωνω οτι μπορείς να σχολιάζεις αρχικά παρολαυτα είχαν πέσει τόνοι λάσπης στο προς παρουσίαση θέμα για την συσκευη και μακάρι να βγαιναν και άλλοι να λεγαν τελικά είχαμε λάθος.

Ούτως η άλλως νομίζω αν εξαιρέσουμε τα Reviews που καποιοι λένε είναι πληρωμένα και πέφτουν έξω, αν παρατηρήσεις στα θέματα των φόρουμ οι εμπειροι χρήστες σε μια βδομάδα χρησης καταλαβαινουν αν έχει καλη μπαταρία η όχι.

Σε αυτή την περίπτωση από ότι βλέπω τα παει πολυ καλα.

 

Προσωπικά βρίσκω εντυπωσιακό το συγκεκριμένο θέμα , κοινώς το πόσο καλά κρατά η μπαταρία.

Και για μένα κανονική χρήση ουσιαστικά ειναι Random, γιατί μπορεί τη μία να μη μιλήσεις πολύ, την άλλη να το σκίσεις, τη μία να μην έχεις δυνατότητα να κάνεις πολύ browsing... κλπ.

Το θέμα είναι ότι το να γυρνάς σπίτι σου και να είσαι συνήθως πάνω από το 50+ % μα ότι και να κάνεις , η οθόνη στο 50% φωτεινότητα γιατί ειναι τόσο καλή, ε, τι παράπονο να έχεις...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σίγουρος ότι πολλοί πήγατε στο s8+ από το s7 edge οπότε έχετε εμπεριστατωμενη άποψη.. Το s7 edge έχει πολύ καλύτερη μπαταρία ή είναι στα ίδια επίπεδα?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βρίσκω εντυπωσιακό το συγκεκριμένο θέμα , κοινώς το πόσο καλά κρατά η μπαταρία.

Και για μένα κανονική χρήση ουσιαστικά ειναι Random, γιατί μπορεί τη μία να μη μιλήσεις πολύ, την άλλη να το σκίσεις, τη μία να μην έχεις δυνατότητα να κάνεις πολύ browsing... κλπ.

Το θέμα είναι ότι το να γυρνάς σπίτι σου και να είσαι συνήθως πάνω από το 50+ % μα ότι και να κάνεις , η οθόνη στο 50% φωτεινότητα γιατί ειναι τόσο καλή, ε, τι παράπονο να έχεις...

 

ετσι ακριβως.

 

Παιδιά είμαι σίγουρος ότι πολλοί πήγατε στο s8+ από το s7 edge οπότε έχετε εμπεριστατωμενη άποψη.. Το s7 edge έχει πολύ καλύτερη μπαταρία ή είναι στα ίδια επίπεδα?

 

Σου απανταω στα παραπανω ακριβως αυτο που ρωτας. Γενικα ειναι περιπου στα ιδια, αλλα ισως και καλυτερη του s8+

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το τηλέφωνο μου βγάζει 5+ ωρες sot και ομολογώ οτι δεν το περίμενα τόσο καλο.Σε σχεση με 7 edge που ειχα πριν ειναι 10%με 15% καλύτερο το s8+ περίπου.

50% φωτεινότητα πάντα ανοιχτό ίντερνετ και 3g συνδεδεμένο συνέχεια με το gear s3 και μια ώρα ομιλίας .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σίγουρος ότι πολλοί πήγατε στο s8+ από το s7 edge οπότε έχετε εμπεριστατωμενη άποψη.. Το s7 edge έχει πολύ καλύτερη μπαταρία ή είναι στα ίδια επίπεδα?

 

+15% στο S8+, οπως εχω γραψει απο την πρωτη εβδομαδα χρησης, συγκριτικα με το s7 edge.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...