Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις

Και με το always on ενεργοποιημενο, ηταν οφφ μόνο στον υπνο κανα 7 ωρο. Εξαιρετικη αυτονομία.

 

Screenshot_20170719-144858.jpg

 

Screenshot_20170719-144849.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να βάλω και τα δικά μου στατιστικά. Είμαι στην 4η φόρτιση, 2 κάρτες σιμ, η μία δούλευε σε 4g το 50% της ώρας, το υπόλοιπο 50% σε wifi, bt πάντα ανοιχτό, αυτόματη φωτεινότητα, ΑOD ενεργοποιημένη, ανάλυση στο φουλ.

 

 

http://i65.tinypic.com/2uqnmtf.png

 

http://i68.tinypic.com/2lu26w1.png

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου χρήση στην 6η φόρτιση. Όλα ανοιχτά. Μονίμως συνδεδεμένο με bluetooth.παιχνίδι 1 μισή ώρα.2 mails με push, infinity wallpaper μαζί με AOD. Ατέλειωτη η μπαταρία πραγματικά. Μου βγάζει κάνα 2 ωρο παραπάνω από το s7 edge με ίδια χρήση.8a2fbbef07d85b3109cdf2a35d9a5a2a.jpge6d39a6306f52ee907331f7ce28cf6fe.jpgd915ed7cd84e9bbb5b2a0266d959d28c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τώρα την αναβάθμιση, η οποία λέει ότι εκτός από την κάμερα διορθώνει και θέματα σταθερότητας στην ασύρματη φόρτιση. Για να δούμε αν και πέρα από την πρώτη φορά με τον καινούργιο φορτιστή δεν μου παρουσίασε άλλο θέμα. Αντιθέτως, το αφήνω πάνω το βράδυ και το πρωί είναι και φορτισμένο στο 100% και χωρίς να ζεματάει.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που ποστάρατε τα screenshots ποια themes χρησιμοποιείτε;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που ποστάρατε τα screenshots ποια themes χρησιμοποιείτε;
http://www.samsung.com/global/themestore/index.html?appId=minuhome.No_Guts_No_Glory&SITE_CODE=gr

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι λίγο στο θέμα της ασύρματης φόρτισης αφού ενώ έδειχνε να φορτίζει σωστά εδώ και τρεις μέρες τις δύο με ανοιχτό το τηλέφωνο έφτανε στο 100% αλλά δεν γινόταν πράσινο το λαμπάκι, σήμερα με κλειστό το τηλέφωνο όλο το βράδυ έφτασε πάνω στον ασύρματο φορτιστή στο 88%. Και όλα αυτά μετά και το τελευταίο update που έλυνε υποτίθεται θέματα ασύρματης φόρτισης. Αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι λίγο στο θέμα της ασύρματης φόρτισης αφού ενώ έδειχνε να φορτίζει σωστά εδώ και τρεις μέρες τις δύο με ανοιχτό το τηλέφωνο έφτανε στο 100% αλλά δεν γινόταν πράσινο το λαμπάκι, σήμερα με κλειστό το τηλέφωνο όλο το βράδυ έφτασε πάνω στον ασύρματο φορτιστή στο 88%. Και όλα αυτά μετά και το τελευταίο update που έλυνε υποτίθεται θέματα ασύρματης φόρτισης. Αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά...

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Καλημέρα!

Αυτά με τον καινούργιο ασύρματο?

Εγώ δοκιμάζω με τον καινούργιο και το αφήνω ολόκληρα βράδια εδώ και λίγο καιρό και κανένα πρόβλημα ακόμα ούτε με υπέρ θέρμανση ούτε με λαμπάκια ούτε με ποσοστό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Με τον καινούργιο... Για κάποιες μέρες φόρτιζε κανονικά μέχρι το 100%, δεν ζεσταινόταν, όλα μια χαρά. Εδώ και τρεις μέρες πάλι μια από τα ίδια. Μ' αρέσει που έβγαλαν και αναβάθμιση που "διόρθωσε" το πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Με τον καινούργιο... Για κάποιες μέρες φόρτιζε κανονικά μέχρι το 100%, δεν ζεσταινόταν, όλα μια χαρά. Εδώ και τρεις μέρες πάλι μια από τα ίδια. Μ' αρέσει που έβγαλαν και αναβάθμιση που "διόρθωσε" το πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Καθόλου καλό αυτό.

Εγώ ακόμα δεν πήρα το σχετικό update.

Λες να χειροτερεύει την κατάσταση αντί να την βελτιώνει?

Σε λίγο κλείνω βδομάδα με τον καινούργιο και γρήγορη φόρτιση για ολόκληρο το βράδυ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω καινούριο ασύρματο και εγω γιατί στον άλλο έριξα νερό.

Διαβαζω όμως αυτά και λεω μήπως είναι μπλεξιμο.

Θα το καθυστερησω μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω καινούριο ασύρματο και εγω γιατί στον άλλο έριξα νερό.

Διαβαζω όμως αυτά και λεω μήπως είναι μπλεξιμο.

Θα το καθυστερησω μάλλον...

καλημέρα όπως είχα γράψει έχω τον καινούριο ασύρματο μια φορα μου το έκανε να κολλήσει στο 83% αλλα το κινητό και ο φορτιστής δεν ήταν καθόλου ζεστά μόλις σήκωσα το κινητό και το ξανά έβαλα στον φορτιστεί συνέχισε να φορτίζει και ξεκόλλησε τώρα του κάνω το update που λέει ότι διορθώνει το πρόβλημα μόλις κάνω 2 φορτίσει με το καινούριο update θα ενημερώσω αν το πρόβλημα παραμένει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία από το καλό στο καλύτερο. Με αρκετό 4G, λίγο wifi, 2 sim τα 3/4 της ημέρας. Άνετα έβγαζε 1-1.30 ώρα ακόμα οθόνη.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω καινούριο ασύρματο και εγω γιατί στον άλλο έριξα νερό.

Διαβαζω όμως αυτά και λεω μήπως είναι μπλεξιμο.

Θα το καθυστερησω μάλλον...

 

Φορτίζω κάθε βράδυ για ολόκληρο το βράδυ.

Μπορώ πάλι να ενημερώσω σε μερικές μέρες αν δω κάποιο πρόβλημα.

Για τον φίλο που έγραψε παραπάνω σκέφτομαι μήπως είναι και κάτι άλλο που δεν πρασινίζει το λαμπάκι..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όπως είχα γράψει έχω τον καινούριο ασύρματο μια φορα μου το έκανε να κολλήσει στο 83% αλλα το κινητό και ο φορτιστής δεν ήταν καθόλου ζεστά μόλις σήκωσα το κινητό και το ξανά έβαλα στον φορτιστεί συνέχισε να φορτίζει και ξεκόλλησε τώρα του κάνω το update που λέει ότι διορθώνει το πρόβλημα μόλις κάνω 2 φορτίσει με το καινούριο update θα ενημερώσω αν το πρόβλημα παραμένει

 

Φορτίζω κάθε βράδυ για ολόκληρο το βράδυ.

Μπορώ πάλι να ενημερώσω σε μερικές μέρες αν δω κάποιο πρόβλημα.

Για τον φίλο που έγραψε παραπάνω σκέφτομαι μήπως είναι και κάτι άλλο που δεν πρασινίζει το λαμπάκι..

Ενημερώστε παιδια μες τις μέρες για να ξέρω αμα είναι να χω έννοια δεν ασχολούμε καθόλου.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώστε παιδια μες τις μέρες για να ξέρω αμα είναι να χω έννοια δεν ασχολούμε καθόλου.

Θενκς

 

Εγώ πριν λίγες ώρες έκανα την αναβάθμιση ota.

Αν δεν συναντήσω πρόβλημα δεν θα προχωρήσω σε hard reset και στήσιμο από την αρχή.

Τώρα με το update ο έλεγχος φόρτισης είναι πλέον σαν να ξεκινάει από την αρχή με πρώτη φόρτιση από σήμερα το βράδυ.

Θα συνεχίσω να το φορτίζω με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και θα ενημερώσω..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγες ώρες έκανα την αναβάθμιση ota.

Αν δεν συναντήσω πρόβλημα δεν θα προχωρήσω σε hard reset και στήσιμο από την αρχή.

Τώρα με το update ο έλεγχος φόρτισης είναι πλέον σαν να ξεκινάει από την αρχή με πρώτη φόρτιση από σήμερα το βράδυ.

Θα συνεχίσω να το φορτίζω με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και θα ενημερώσω..

Ναι το παρακολουθώ το θέμα.

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν το update Είχα πρόβλημα με το φορτιστή cheotech. Εκεί που πήγαινε να φορτισει με γρήγορη φορτιση σταματούσε. Τώρα φορτίζει κανονικά με γρήγορη φορτιση αλλά ζεσταίνεται πολύ. Θα το κάνω φορματ αφού κάνω backup με smartswitch.

Από τότε που το πήρα δε το έκανα ποτέ φορματ και δεν είχε γυρίσει και σε ελληνικό... Νομίζω ότι ήρθε η ώρα....

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με την ασύρματη φορτίσει παραμένει και μετά το update κόλλησε στο 90% 20 λεπτά μόλις σήκωσα το κινητό και το ξανά έβαλα μετά από 3 λεπτά πήγε 91%

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κάτι αστείο. Τον ασύρματο φορτιστή τον έχω σε χώρο που δεν ανάβω κλιματισμό το βράδυ που αφήνω το τηλέφωνο για φόρτιση. Τώρα που κάνει ζέστη, η φόρτιση σταματάει στο 83%. Σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια. Ανάβω το air condition και πήγε στο 94% και ήθελε άλλα 12 λεπτά για πλήρη φόρτιση αλλά δεν είχα χρόνο να περιμένω. Πρέπει να έχουν βάλει κάποιον κόφτη που ενεργοποιείται ανάλογα με την θερμοκρασία περιβάλλοντος φοβούμενοι ίσως και από το περσινό φιάσκο του Note 7. Το περίεργο βέβαια είναι ότι ενώ σταματάει η φόρτιση το τηλέφωνο παραμένει ζεστό. Άβυσσος η ψυχή των κορεατών

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση με το νέο Update, στον καινούργιο ασύρματο φορτιστή, για 5 ωρες στην βάση.

Όλα εξακολουθούν να είναι καλά.

Φορτίζει 100% κανονικά, ανάβει πράσινο το λαμπάκι όταν φορτίζει, και δεν ζεστενεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σας πω κάτι αστείο. Τον ασύρματο φορτιστή τον έχω σε χώρο που δεν ανάβω κλιματισμό το βράδυ που αφήνω το τηλέφωνο για φόρτιση. Τώρα που κάνει ζέστη, η φόρτιση σταματάει στο 83%. Σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια. Ανάβω το air condition και πήγε στο 94% και ήθελε άλλα 12 λεπτά για πλήρη φόρτιση αλλά δεν είχα χρόνο να περιμένω. Πρέπει να έχουν βάλει κάποιον κόφτη που ενεργοποιείται ανάλογα με την θερμοκρασία περιβάλλοντος φοβούμενοι ίσως και από το περσινό φιάσκο του Note 7. Το περίεργο βέβαια είναι ότι ενώ σταματάει η φόρτιση το τηλέφωνο παραμένει ζεστό. Άβυσσος η ψυχή των κορεατών

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Τι θερμοκρασία έχει στον χώρο που φορτίζει?

Χωρίς κλιματιστικό εννοώ...

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πριν και μετα την αναβάθμιση με τον ασυρματο φορτιστή του s7 το κινητό φορτίζει στο 100% κανονικά και το πρωί το βρίσκω δροσερό...vodafone ιταλικό...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα τι να πω και αλλου το έχω ακούσει για τον κοφτη με την θερμοκρασία θα δοκιμάσω να φορτίσω και με κλειστή την συσκευή και θα δω

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...