Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μετά το τελευταίο Update που πήραμε προ λίγων ημερών, βλέπω σημαντική διαφορά στις ώρες οθόνης, σε χρήση μόνο Data που κάνω.

Ελέγχω όταν φθάνει η μπαταρία στο 15%.

Είδα ένα μισάωρο παραπάνω στην πρώτη φόρτιση μετά το update και σήμερα με την δεύτερη φόρτιση θα είναι παραπάνω από μισή ώρα η διαφορά.

 

Εδώ τα χθεσινά στατιστικά (πρώτη ολοκληρωμένη φόρτιση μετά το update)

https://www.dropbox.com/sh/hdb07fb3i0tmhkk/AAC-1U2hOKrWjVFPIFqieAUsa?dl=0

 

Εδώ τα σημερινά δεύτερη μέρα.

https://www.dropbox.com/sh/we4fnjy4lmjzayg/AADEbfIjLncSBPxPJ2E7lEv2a?dl=0

 

Κάποιες φορές όπως σήμερα πχ που ξυπνάω μέσα στο βράδυ το βγάζω από την φόρτιση και το αφήνω μερικές ώρες μόνο με σήμα κινητής.

Σήμερα σε 4 ώρες ξόδεψε 1%.

Μετα όταν ξύπνησα κανονικά συνδέθηκε σε data και ξεκίνησε η μέρα.

 

Φωτεινότητα αυτόματο.

2k ανάλυση.

Aod off.

Μόνο data.

2 Gmail.

 

Πριν το update μέχρι το 15% είχα 4 ώρες sot πάνω κάτω.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wifi μονο..

 

Είπα και εγω, γιατι με 4G βγάζω περιπου 4 ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά το τελευταίο Update που πήραμε προ λίγων ημερών, βλέπω σημαντική διαφορά στις ώρες οθόνης, σε χρήση μόνο Data που κάνω.

Ελέγχω όταν φθάνει η μπαταρία στο 15%.

Είδα ένα μισάωρο παραπάνω στην πρώτη φόρτιση μετά το update και σήμερα με την δεύτερη φόρτιση θα είναι παραπάνω από μισή ώρα η διαφορά.

 

Εδώ τα χθεσινά στατιστικά (πρώτη ολοκληρωμένη φόρτιση μετά το update)

https://www.dropbox.com/sh/hdb07fb3i0tmhkk/AAC-1U2hOKrWjVFPIFqieAUsa?dl=0

 

Εδώ τα σημερινά δεύτερη μέρα.

https://www.dropbox.com/sh/we4fnjy4lmjzayg/AADEbfIjLncSBPxPJ2E7lEv2a?dl=0

 

Κάποιες φορές όπως σήμερα πχ που ξυπνάω μέσα στο βράδυ το βγάζω από την φόρτιση και το αφήνω μερικές ώρες μόνο με σήμα κινητής.

Σήμερα σε 4 ώρες ξόδεψε 1%.

Μετα όταν ξύπνησα κανονικά συνδέθηκε σε data και ξεκίνησε η μέρα.

 

Φωτεινότητα αυτόματο.

2k ανάλυση.

Aod off.

Μόνο data.

2 Gmail.

 

Πριν το update μέχρι το 15% είχα 4 ώρες sot πάνω κάτω.

Αναλυτικοτατος ως συνήθως.

Πολυ καλη δουλειά βλέπω θα το κανω και εγω το update τοτε, γιατί ο μεγαλύτερος μου φόβος σε καθε update είναι μη χαλάσουν μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικοτατος ως συνήθως.

Πολυ καλη δουλειά βλέπω θα το κανω και εγω το update τοτε, γιατί ο μεγαλύτερος μου φόβος σε καθε update είναι μη χαλάσουν μπαταρία.

 

Μάριε όσο και να την χαλάσουν την μέρα μας θα την βγάζει.

Πόσο μάλλον που εδώ υπάρχει σημαντική βελτίωση.

Να επισημάνω ότι πέρασα το update ota "από πάνω" και όχι όπως θεωρώ σωστό σε κάθε Update reset και στήσιμο από την αρχή.

Βαρέθηκα να στήνω πάλι από την αρχή, και λέω θα το κάνω έτσι να δω.

Όλα κυλούν ομαλά, και η μπαταρία βράχος δείχνει βελτίωση..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μάριε όσο και να την χαλάσουν την μέρα μας θα την βγάζει.

Πόσο μάλλον που εδώ υπάρχει σημαντική βελτίωση.

Να επισημάνω ότι πέρασα το update ota "από πάνω" και όχι όπως θεωρώ σωστό σε κάθε Update reset και στήσιμο από την αρχή.

Βαρέθηκα να στήνω πάλι από την αρχή, και λέω θα το κάνω έτσι να δω.

Όλα κυλούν ομαλά, και η μπαταρία βράχος δείχνει βελτίωση..

Ναι εννοείται οτι θα βγάζει μερα αλλα αμα καλομαθεις σου κακοφαινεται μετά.

Και εγω το στήσιμο βαριέμαι γιατί αμα κάτσει στραβη θα γυρίσω πισω με odin.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα πρώτη φόρτιση σήμερα και με 20 λεπτά λειτουργίας ανοιχτής οθόνης έπεσε η μπαταρία μου στο 86% εν τω μεταξύ τα έχω όλα κλειστά τοποθεσία nfc έχω και εξοικονόμηση ενέργειας..τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα πρώτη φόρτιση σήμερα και με 20 λεπτά λειτουργίας ανοιχτής οθόνης έπεσε η μπαταρία μου στο 86% εν τω μεταξύ τα έχω όλα κλειστά τοποθεσία nfc έχω και εξοικονόμηση ενέργειας..τι μπορεί να φταίει?

 

Αρχικά χρειάζεται 3-4 φορτίσεις για να πούμε ότι έστρωσε η μπαταρία..

Ένας σημαντικός παράγοντας που σκοτώνει την μπαταρία είναι το κακό σήμα.

Για σου απαντήσουμε πως μας φαίνονται οι χρόνοι σου θα θέλαμε να δούμε στατιστικά μπαταρίας.

Αν δηλαδή έχεις sot 20 λεπτά με μπαταρία 86% σε αρκετές ώρες από την στιγμή που βγήκε από την φόρτιση δεν είναι κακό αποτέλεσμα.

Αν πάλι είναι σε λίγες ώρες από την στιγμή που βγήκε από την φόρτιση και ίντερνετ μόνο wifi δεν είναι καλό.

Περιμένουμε screenshot από τα στατιστικά για μια ποιο σαφή απάντηση..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πως ανεβάζω το screenshot?:lol::D

 

Επειδή και εγώ δεν ξέρω πως, όταν είναι να ανεβάσω κάτι, το φορτώνω πρώτα σε ένα σύννεφο πχ Dropbox και μετά δίνω το λινκ εδώ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικη η αυτονομια !

 

Σημερα σχεδον η λειτουργεια του σε ημικλειστο χωρο στο φως της ημερας με αδιακοπο στριμαρισμα σε bluetooth ηχειο και αδιακοπη συνδεση δεδομενων (καθολου WiFi) ,συγχρονισμους,youtube κ.λ.π ενω η φωτεινοτητα κυμαινοταν ανω του 70% της μπαρας και μεχρι το 4% της μπαταριας μου εβγαλε σχεδον 6 ωρες και 50 λεπτα οθονη! και με ολιγολεπτη συνομιλια σημειωνω.

 

Απιθανη διαχείριση της μπαταριας,δε το περιμενα απο τη Samsung κι ερχομενος απο θηριαρες οπως BB Passport και Mate 9...

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικη η αυτονομια !

 

Σημερα σχεδον η λειτουργεια του σε ημικλειστο χωρο στο φως της ημερας με αδιακοπο στριμαρισμα σε bluetooth ηχειο και αδιακοπη συνδεση δεδομενων (καθολου WiFi) ,συγχρονισμους,youtube κ.λ.π ενω η φωτεινοτητα κυμαινοταν ανω του 70% της μπαρας και μεχρι το 4% της μπαταριας μου εβγαλε σχεδον 6 ωρες και 50 λεπτα οθονη! και με ολιγολεπτη συνομιλια σημειωνω.

 

Απιθανη διαχείριση της μπαταριας,δε το περιμενα απο τη Samsung κι ερχομενος απο θηριαρες οπως BB Passport και Mate 9...

Έτσι ακριβώς είναι το αναφέρει και ενας άλλος χρήστης που ήρθε απο ματε9.

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη εντυπωση κι απο τις θερμοκρασιες του κινητου...ενα Note 5 που ειχα ψηνοταν!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη εντυπωση κι απο τις θερμοκρασιες του κινητου...ενα Note 5 που ειχα ψηνοταν!

 

κατω απο εντονο ηλιο και με σκρολαρισμα για ωρα ισα που το νιωθω ζεστο, λιγο καλυτερο και απο το s7 edge σε αυτο το τομεα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική απόδοση!

Με wifi και 2κ ανάλυση έτσι?

Εγώ έριξα μια επαναφορά μετά το τελευταίο Update γιατί έβλεπα 2ψηφιο νούμερο στο σύστημα Android.

Πλέον δεν φτάνει τόσο ψηλά (το σύστημα Android), και στο 16 ωρο μόνο με data έχω κάπου στις 5 ωρες οθόνη.

Νομίζω ότι δεν είναι τόσο καλά όσο όταν το πρώτο πήρα και πρέπει να ευθύνεται η αλλαγή στην αυτόματη φωτεινότητα.

Πχ χωρίς να το πειράξω καθόλου σε σκοτεινό δωμάτιο με τυφλώνει.

Κάτι που σημαίνει πως όταν είμαι έξω για να τερματίσει δεν χρειάζεται ντάλα ήλιο..

Τέλος πάντων αφού βγάζω 16ωρο + είναι καλά.

Θέλω κάποια στιγμή να δοκιμάσω wifi μόνο αλλά δεν τα καταφέρνω..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική απόδοση!

Με wifi και 2κ ανάλυση έτσι?

Εγώ έριξα μια επαναφορά μετά το τελευταίο Update γιατί έβλεπα 2ψηφιο νούμερο στο σύστημα Android.

Πλέον δεν φτάνει τόσο ψηλά (το σύστημα Android), και στο 16 ωρο μόνο με data έχω κάπου στις 5 ωρες οθόνη.

Νομίζω ότι δεν είναι τόσο καλά όσο όταν το πρώτο πήρα και πρέπει να ευθύνεται η αλλαγή στην αυτόματη φωτεινότητα.

Πχ χωρίς να το πειράξω καθόλου σε σκοτεινό δωμάτιο με τυφλώνει.

Κάτι που σημαίνει πως όταν είμαι έξω για να τερματίσει δεν χρειάζεται ντάλα ήλιο..

Τέλος πάντων αφού βγάζω 16ωρο + είναι καλά.

Θέλω κάποια στιγμή να δοκιμάσω wifi μόνο αλλά δεν τα καταφέρνω..

 

ναι παντα η αναλυση στο μαξ, δεν χαραμιζω την εμπειρια της οθονης με τιποτα!!!

 

και παλι καλα ειναι αυτα που λες, μεγαλο ρολο παιζει και το σημα ισως και η φωτεινοτητα που αλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

Και μια σημερινή δική μού με λίγο gaming μετά από καιρό...φωτεινότητα αυτοματη, συγχρονισμός 3 μέηλ ανοικτός, τοποθεσία ανοικτή , λίγες κλήσεις πολύ browsing. 90% wifi και το υπόλοιπο 3g με μέτριο σήμα. 7e83b8b9b545aa9ec9eeb2a0a4de3d78.jpg817e4fd5b194b530bf2d02b7ea8a0cdc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλα τα παιδιά!

 

Εντός του μήνα θα αξιοποιήσω την επιδότηση για την ανανέωση του συμβολαίου μου και είμαι μεταξύ του S8 ή του S8+. Προέρχομαι από το S6 (πάω μόνο στα ζυγά μοντέλα από το S2!) οπότε το το κυρίαρχο μου ζήτημα είναι η μπαταρία (όσοι το είχατε καταλαβαίνετε την πίκρα...). Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά τα έχω ψάξει εξονυχιστικά και με καλύπτουν πλήρως. Αυτό που με ενδιαφέρει να μάθω είναι ποια είναι η αναλογία της αυτονομίας μεταξύ των δυο μοντέλων. Έχω δει reviews και αναλύσεις για το καθένα ξεχωριστά αλλά θέλω να μάθω αν υπάρχει διαφορά στο μεταξύ τους. Θεωρητικά 500mAh περισσότερα είναι αρκετά για 0,4'' διαφορά στην οθόνη. Απ' την άλλη δεν είμαι σίγουρος αν πηγαίνει τόσο γραμμικά στην πράξη. Προσωπικά η μεγαλύτερη οθόνη του Plus δεν θα με κάνει να το προτιμήσω αν το μικρό έχει συγκριτικά καλύτερη αυτονομία.

 

Να σημειώσω ότι δεν είμαι και από τους πιο heavy users out there! Η μέρα ξεκινάει στις 8:00 και τελειώνει ας πούμε λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Από το πρώτο δευτερόλεπτο είμαι με Wi-Fi και 4G (σε αυτόματη εναλλαγή), Bluetooth και GPS στη μέγιστη ακρίβεια. Ανάλυση QHD αλλά φωτεινότητα στο αυτόματο και στη χαμηλή σκάλα. Συγχρονισμός μόνο στο outlook. Κανένα τέταρτο σε κανένα παιχνιδάκι (όχι απαιτητικό όμως) και κανένα μισάωρο σε facebook scrolling. Μ' αυτά τα δεδομένα σπάνια θα δω SOT πάνω από 2 ώρες και αυτό μέχρι το απόγευμα όπου θα χρειαστεί να βρω πρίζα. Συνήθως γύρω στις 19:00 είμαι με 1,5 ώρα SOT και η μπαταρία είναι σε μονοψήφια νούμερα. Και όλα αυτά με root, Greenify, Amplify και ότι άλλο σε -fy υπάρχει!

 

Αυτό που μ' ενδιαφέρει εμένα είναι να πέφτω στο κρεβάτι χωρίς να έχω αγχωθεί καθόλου όλη την ημέρα για το αν θα με βγάλει ή όχι!

 

Ποιο από τα δυο λοιπόν θεωρείτε ότι θα με αγχώσει λιγότερο, το απλό ή το Plus?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπέρα, εφόσον είσαι λάτρης της αυτονομίας σίγουρα θα πρέπει να πας στο +.

Θα είσαι σίγουρα λιγότερο αγχωμένος όπως λες καθώς θεωρω ότι με την χρήση που περιγράφεις θα βγάζεις την μερα.

Επειδή είχα και εγώ το σ6 παλιά όταν πήρα το 7 edge πέρυσι έπαθα σοκ από την αυτονομία του.

Τουλάχιστον διπλάσια απο το σ6 ήταν ενώ στο s8+ είναι περίπου 10% πάνω από το 7 edge.

Στα είπα απλα για να καταλάβεις λίγο τις αναλογίες χωρίς να μπλέξω στατιστικά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπέρα, εφόσον είσαι λάτρης της αυτονομίας σίγουρα θα πρέπει να πας στο +.

Θα είσαι σίγουρα λιγότερο αγχωμένος όπως λες καθώς θεωρω ότι με την χρήση που περιγράφεις θα βγάζεις την μερα.

Επειδή είχα και εγώ το σ6 παλιά όταν πήρα το 7 edge πέρυσι έπαθα σοκ από την αυτονομία του.

Τουλάχιστον διπλάσια απο το σ6 ήταν ενώ στο s8+ είναι περίπου 10% πάνω από το 7 edge.

Στα είπα απλα για να καταλάβεις λίγο τις αναλογίες χωρίς να μπλέξω στατιστικά.

 

Και γω κατά εκεί κλίνω μάλλον. Δεν είναι ότι είμαι λάτρης της αυτονομίας, δηλαδή δεν θα την βάλω πάνω από άλλα κορυφαία χαρακτηριστικά όπως οθόνη, επεξεργαστές, RAM, κάμερα κτλ, απλώς είναι τόσο ΤΡΑΓΙΚΗ (με νιώθεις!) η εμπειρία μου με το S6 που σκέφτομαι ότι εφόσον η μοναδική διαφορά είναι 0,4'' θα τη θυσίαζα αν το μικρό είχε καλύτερη αυτονομία. Επίσης σκέφτομαι και την διάρκεια στο χρόνο. Επειδή αλλάζω κινητό κάθε 2 χρόνια με επιδότηση θέλω να έχω όσο το δυνατόν μεγαλύτερο περιθώριο στη φθορά. Άλλο να πέσεις από τα 3000 στα 2800 με το μικρό και άλλο από τα 3500 στα 3300 με το Plus.

 

Εκτός των άλλων θα ελαφρύνει και το τσαντάκι μου καθώς δεν θα κουβαλάω 3 powerbanks!

Link to comment
Share on other sites

Και γω κατά εκεί κλίνω μάλλον. Δεν είναι ότι είμαι λάτρης της αυτονομίας, δηλαδή δεν θα την βάλω πάνω από άλλα κορυφαία χαρακτηριστικά όπως οθόνη, επεξεργαστές, RAM, κάμερα κτλ, απλώς είναι τόσο ΤΡΑΓΙΚΗ (με νιώθεις!) η εμπειρία μου με το S6 που σκέφτομαι ότι εφόσον η μοναδική διαφορά είναι 0,4'' θα τη θυσίαζα αν το μικρό είχε καλύτερη αυτονομία. Επίσης σκέφτομαι και την διάρκεια στο χρόνο. Επειδή αλλάζω κινητό κάθε 2 χρόνια με επιδότηση θέλω να έχω όσο το δυνατόν μεγαλύτερο περιθώριο στη φθορά. Άλλο να πέσεις από τα 3000 στα 2800 με το μικρό και άλλο από τα 3500 στα 3300 με το Plus.

 

Εκτός των άλλων θα ελαφρύνει και το τσαντάκι μου καθώς δεν θα κουβαλάω 3 powerbanks!

Εφόσον κάθε 2 χρόνια αλλάζεις πολύ σωστά λες για την πτώση που είναι μια σημαντική παραμετρος στο 2 χρόνο πχ.

Πας φουλ για το + φιλε, θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος σε αυτονομία δεν το συζητώ.

Χωρίς υπερβολή ενα power bank που εχω, απο καιρό σ6 και μετά δεν το χρησιμοποιώ και έπαψα να το κουβαλαω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απέκτησε μια "μανία" για την απόδοση της μπαταρίας από την εποχή που πήρα το s6.

Καλό χρυσό για την εποχή εκείνη, αλλά με έκανε,

από εκεί και πέρα να δίνω πολύ μεγάλη σημασία στην μπαταρία στις επόμενες συσκευές μου.

2 πλήρης φορτίσεις χρειαζόμουν και πάλι με οικονομία.

 

Σε νιώθω δηλαδή..

 

Τα πράγματα βελτιώθηκαν πάρα πολύ από την επόμενη βασική αλλαγή που ήταν το s7 edge.

 

Και τώρα το s8 plus.

 

Αν πχ είχες το s7 edge, με το μικρό s8 θεωρώ ότι δεν θα ήσουν καλυμμένος στον τομέα αυτό.

 

Συστήνω και εγώ το plus λοιπόν!

Αν είναι να σε απογοητεύσει κάποιο από τα δύο λιγότερο, αυτό είναι το s8+.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και γω κατά εκεί κλίνω μάλλον. Δεν είναι ότι είμαι λάτρης της αυτονομίας, δηλαδή δεν θα την βάλω πάνω από άλλα κορυφαία χαρακτηριστικά όπως οθόνη, επεξεργαστές, RAM, κάμερα κτλ, απλώς είναι τόσο ΤΡΑΓΙΚΗ (με νιώθεις!) η εμπειρία μου με το S6 που σκέφτομαι ότι εφόσον η μοναδική διαφορά είναι 0,4'' θα τη θυσίαζα αν το μικρό είχε καλύτερη αυτονομία. Επίσης σκέφτομαι και την διάρκεια στο χρόνο. Επειδή αλλάζω κινητό κάθε 2 χρόνια με επιδότηση θέλω να έχω όσο το δυνατόν μεγαλύτερο περιθώριο στη φθορά. Άλλο να πέσεις από τα 3000 στα 2800 με το μικρό και άλλο από τα 3500 στα 3300 με το Plus.

 

Εκτός των άλλων θα ελαφρύνει και το τσαντάκι μου καθώς δεν θα κουβαλάω 3 powerbanks!

 

Καλημερα φιλε μου. Ειχα το s6 edge και οταν το πηρα καλοκαιρι επαθα πλακα με την χαλια αυτονομια του. Στη συνεχεια εφτιαξε με αναβαθμιση αρκετα, αλλα προσεχα πολυ τη μπαταρια, καμια γρηγορη φορτιση και οσο το δυνατον πιο ομαλες, ωστε να διατηρησω την μικρη μπαταρια στο μεγιστο των δυνατοτητων της. Μιλουσα 2 ωρες τη μερα και ειχα και κανα 2-3 ωρες οθονης και με εβγαζε μεχρι το βραδυ αλλα οριακα. Δηλαδη αν εβγαινα καπακι απο δουλεια βολτα τοτε παιζει να μην εφτανε η μπαταρια. Σπανια ειχα φορτισει μες τη μερα, με χρηση ολα ανοιχτα (δεδομενα και wifi δηλαδη, τοποθεσια-ΒΤ κλειστα). Οθονη αν μπορουσα να κατεβασω αναλυση θα το εκανα, ειναι προτιμοτερο απο το να εχεις χαμηλη φωτεινοτητα και να μην βλεπεις, τοτε που το ειχα δεν γινοταν ομως.

 

Αν λοιπον σκεφτεσαι αναμεσα σε μικρο και μεγαλο σ8, και τα 2 ειναι καλυτερα. ΠΡοσωπικα παντα προτιμω τα πολλα Mha καθως η μεγαλυτερη οθονη δεν ειναι τοσο μεγαλυτερη ωστε να τρωει παραπανω, και ειδικα αν δεν το δουλευεις πολυ οθονη, οπως εγω που μιλαω, τοτε η διαφορα μεγαλωνει γιατι λογικα και το μικρο και το μεγαλο τρωνε το ιδιο σε ομιλια (μονο η χρηση οθονης εχει και αυξημενη καταναλωση στο μεγαλο).

Τωρα για το αν θα σε βολεψει ,θα παθεις ενα σοκ στην αρχη με τη διαφορα μεγεθους αλλα ειναι τοσο ευχαριστηη χρηση τετοιας οθονης που θα ξεχασεις την δυσκολια χρησης με το ενα χερι. Σιγουρα ομως η νεα αναλογια που εφτιαξαν το κανει πιο ευκολο απο το να ηταν πιο φαρδυ. Επισης το μικρο, ειναι υπερβολικα μακροστενο και πιστευω οτι μπορει να μην το ευχαριστηθεις ως προς τη χρηση οθονης, τοσο πολυ.

 

ΚΑτα τα αλλα οποιο και να παρεις θα εχεις μια χαρα μπαταρια, ειδικα με το μεγαλο θα παθεις πλακα συνολικα αρκει να εισαι ετοιμος να προσαρμοστεις στο μεγεθος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ειμαι χρηστης S8+ (πριν ειχα Mate 9 και S7 Edge) και τολμω να πω πως η μπαταρια του S8+ ειναι στα ιδια επιπεδα με αυτη του Mate 9, οσοι ξερουν καταλαβαινουν τι σημαινει αυτο.

 

Η μερα μου ξεκιναει στις 7.15 το πρωι, στις 8 ανοιγουν τα δεδομενα 4G στο κινητο τα οποια και κλεινουν περιπου στις 6 το απογευμα (εαν βγω απογευμα για βολτα τα δεδομενα παραμενουν ανοιχτα εως τις 9-10).

Η χρηση μου περιλαμβανει αρκετο browsing, καποιο παιχνιδακι (το πολυ 30'), κλησεις περιπου 30' και πολυ χρηση social media.

Η μπαταρια με φτανει ανετα για ολοκληρη την ημερα!

 

Εχω δει εως και 5.30 ωρες SOT με την παραπανω χρηση και μονοψηφιο ποσοστο μπαταριας.

Μερικες φορες, εαν κανω πιο νορμαλ χρηση, μου βγαζει και 2 ημερες με μια φορτιση.

 

Πας καρφι για S8+ φιλε και πιστευω θα το υπερευχαριστηθεις!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

 

Ο λαός μίλησε! S8+ here I come!

 

Πάντως όσον αφορά το μέγεθος του +, ενώ πήγα πολύ αρνητικά προκατελειμένος να το τσεκάρω προχθές σ' ένα μαγαζί σκεπτόμενος ότι δεν θα χωράει στο χέρι και θα ξενερώσω, μόλις το έπιασα μου κάθησε πάρα πολύ καλά.

 

Από βδομάδα θα τα λέμε πιο συχνά!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...