Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καπου ειχα διαβάσει παιδια οτι υπήρχε ζητημα με τους ασύρματους και τα 8, εγω του πέταξα ενα ποτηρι νερό και παρόλο που τον είχα στο ρύζι καμια βδομάδα φοβάμαι να το βαλω για φορτιση.

 

Οσον αφορά τη μπαταρία είμαι και εγώ στην 3 Φορτιση και σε σύγκριση με το 7 edge που ήταν τέρας αυτονομίας εχω να πω οτι παει καλύτερα. Σίγουρα ενα 10% μέχρι τώρα αλλα θα το δω και μετα.

Πραγματικά ήταν ο μεγάλος μου φοβος η μπαταρία γιατι ειχα μάθει να μην εχω εννοια στο φορτισμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα παραγγελία τον καινούριο ασύρματο της Samsung.

Αρκετά ακριβό αξεσουάρ.

Αν δεν είχα που και που προβλήματα με τον παλιό σταντ του s7 edge δεν θα έδινα 60€ σχεδόν.

Αυριο θα παραλάβω, μεθαύριο θα δω πως συμπεριφερεται.

Αν δεν ζεσταθεί ποτέ σε βάθος ενός μήνα και δεν σταματήσει η φόρτιση στο 80%πχ πάει να πει θέμα κάποιας ασυμβατότητας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα παραγγελία τον καινούριο ασύρματο της Samsung.

Αρκετά ακριβό αξεσουάρ.

Αν δεν είχα που και που προβλήματα με τον παλιό σταντ του s7 edge δεν θα έδινα 60€ σχεδόν.

Αυριο θα παραλάβω, μεθαύριο θα δω πως συμπεριφερεται.

Αν δεν ζεσταθεί ποτέ σε βάθος ενός μήνα και δεν σταματήσει η φόρτιση στο 80%πχ πάει να πει θέμα κάποιας ασυμβατότητας.

Κι εγώ μια από τα ίδια. Μίλησα με το κατάστημα που τον είχα αγοράσει και μου είπαν ότι εφμανίστηκαν και άλλοι πελάτες στους οποίους δεν φόρτιζε καθόλου. Άρα 99% είναι θέμα ασυμβατότητας και μεγάλο φάουλ της Samsung γιατί πρόκειται για ακριβά αξεσουάρ. Τους είπα να μου κρατήσουν τον καινούργιο και θα περάσω το μεσημέρι να τον δω και να αποφασίσω (Ο καφέ για κάποιον λόγο έχει 10€ λιγότερο από τον μαύρο).

Link to comment
Share on other sites

Εδω κάποια στατιστικά της μπαταρίας μέχρι το 50%. Το έκανα έτσι για να συγκρίνω άμεσα με το s7 edge που είχα αρκετά δειγματα μέχρι το 50 και την ίδια χρηση.

Θεωρώ οτι μια σωστή σύγκριση πρέπει να γίνεται με ίδια χρηση.

Δεν λέω οτι θα βγάλει σε όλους 8 και 9 ωρες οθόνης μην παρεξηγηθώ απλά οτι με το 7 edge ήμουν στις 3.30 με 4 παρα με την ίδια χρηση ενω τώρα είμαι στις 5 παρα.

Screenshot_20170713-134613.jpg

 

Screenshot_20170713-134621.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μια από τα ίδια. Μίλησα με το κατάστημα που τον είχα αγοράσει και μου είπαν ότι εφμανίστηκαν και άλλοι πελάτες στους οποίους δεν φόρτιζε καθόλου. Άρα 99% είναι θέμα ασυμβατότητας και μεγάλο φάουλ της Samsung γιατί πρόκειται για ακριβά αξεσουάρ. Τους είπα να μου κρατήσουν τον καινούργιο και θα περάσω το μεσημέρι να τον δω και να αποφασίσω (Ο καφέ για κάποιον λόγο έχει 10€ λιγότερο από τον μαύρο).

 

Εγώ πήρα τον μαύρο 57€ με μεταφορικά και αντικαταβολή.

Από το πρώτο (φθηνότερο) κατάστημα στο σκρουτζ.

Η σκρουτζ τιμές έχουν 2€ διαφορά ο μαύρος με τον καφέ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και τον πήρα. Ο άλλος θα πάει για πούλημα πακέτο με το S7

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

01152710462e40a64dd1346e671d29d5.jpg

Λοιπόν και με τον καινούργιο ασύρματο φορτιστή η φόρτιση πήγε μέχρι το 84% όλο το βράδυ ακριβώς όπως και με τον φορτιστή του s7. Να παίζει καμμιά ρύθμιση του τηλεφώνου; Αξίζει να τρέχω στο service;

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Eίχα τον ασύρματο από το s7 edge αυτός που αναφέρθηκε παραπάνω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα δεν πήγαινε πάνω από 84% και ζεσταινότανε.Μίλησα με την samsung και μου είπαν δεν κάνει και πρέπει να πάρω τον καινούριο,πήρα τον καφέ γιατί ήταν 10 euro πιο φτηνός και πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα φορτίζει κανονικά ούτε να βράζει όπως ο άλλος.Xρησιμοποιώ τον φορτιστεί και το καλώδιο που είχε το κινητό μαζί

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Eίχα τον ασύρματο από το s7 edge αυτός που αναφέρθηκε παραπάνω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα δεν πήγαινε πάνω από 84% και ζεσταινότανε.Μίλησα με την samsung και μου είπαν δεν κάνει και πρέπει να πάρω τον καινούριο,πήρα τον καφέ γιατί ήταν 10 euro πιο φτηνός και πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα φορτίζει κανονικά ούτε να βράζει όπως ο άλλος.Xρησιμοποιώ τον φορτιστεί και το καλώδιο που είχε το κινητό μαζί

 

δηλαδη παλι καλα που του πεταξα ενα ποτηρι νερο εγω και τον αχρηστεψα βγηκα απο τη δυσκολη θεση να τον αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παλι καλα που του πεταξα ενα ποτηρι νερο εγω και τον αχρηστεψα βγηκα απο τη δυσκολη θεση να τον αλλαξω

Και δεν τον πούλαγες να πάρεις κάνα φράγκο εγώ αυτό έκανα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Eίχα τον ασύρματο από το s7 edge αυτός που αναφέρθηκε παραπάνω είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα δεν πήγαινε πάνω από 84% και ζεσταινότανε.Μίλησα με την samsung και μου είπαν δεν κάνει και πρέπει να πάρω τον καινούριο,πήρα τον καφέ γιατί ήταν 10 euro πιο φτηνός και πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα φορτίζει κανονικά ούτε να βράζει όπως ο άλλος.Xρησιμοποιώ τον φορτιστεί και το καλώδιο που είχε το κινητό μαζί

 

Χαίρομαι που με επίσημη απάντηση από την Samsung δεν φταίει η συσκευή.

Το είχα άγχος αυτό με τον ασύρματο και φοβήθηκα μήπως φταίει η συσκευη μου.

Σήμερα παρέλαβα και εγώ τον καινούριο wireless.

Θα τον δοκιμάσω σε λίγες μέρες.

Το καλύτερο θα ήταν να μην δίναμε το 60 αρι αλλά τουλάχιστον δεν στέλνω συσκευή στο service.

Το φορτησα μερικές μέρες με καλώδιο και δεν μ άρεσε αυτή η κατάσταση.

Φορτιζω ασύρματα από το s6 και μετά, μ έχει βολέψει πολύ αυτός ο τρόπος φόρτισης..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγώ λίγο τη σημερινή μου περιπέτεια: Χθες αγόρασα τον καινούργιο ασύρματο φορτιστή (κι εγώ ευκαιρία έψαχνα...) θεωρώντας ότι υπάρχει θέμα ασυμβατότητας του παλιού με το S8. Tο άφησα όλη τη νύχτα σβηστό πάνω για να φορτίσει και το πρωί βρίσκω το κινητό φορτισμένο στο 86%.

Πηγαίνω Smartec για να μου δώσουν μια εξήγηση προκειμένου να ξεκινήσω διαδικασία DOA (σύμφωνα και με τις οδηγίες του καταστήματος αγοράς) αλλά δεν ήθελα να βάλουν χέρι στο τηλέφωνο. Τους ρωτάω λοιπόν αν το έχουν ξανααντιμετωπίσει και μου λένε ότι μάλλον ανεβάζει θερμοκρασία και διακόπτεται η φόρτιση για λόγους ασφαλείας. Για να είναι σίγουροι θα έπρεπε να το ανοίξουν αλλά επειδή εγώ δεν ήθελα το πήρα για να σταλεί εκεί από το κατάστημα με δικό τους δελτίο αποστολής, να ενεργοποιηθεί το DOA και να μου δώσουν εμένα άλλο. Γυρίζω σπίτι να πάρω το κουτί του για να το πάω για επιστροφή και το ξαναβάζω για φόρτιση. Φόρτισε μέχρι το 100%!!! Πρέπει να παίζει κάτι που δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο, ίσως με τη θερμοκρασία του περιβάλλοντος, για το λόγο αυτό θα παρατηρήσω τη συμπεριφορά του το ΣΚ και θα αποφασίσω τη Δευτέρα τί να κάνω. Θέλω να αποφύγω το DOA γιατί το τηλέφωνο είναι μια χαρά, του έχω βάλει και την προστασία του και φοβάμαι μήπως και το επόμενο βγάλει το ίδιο ή άλλο πρόβλημα (πχ red tint). Ανάλογα περιστατικά πάντως έχουν καταγραφεί και xda https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/help/wireless-charging-paused-problem-t3594079

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν δουλέψει το device maintenance που έδινε την επιλογή να κρατάς παγωμένες τις εφαρμογές...ειδα ότι το τωρινό apk από το playstore δεν έχει την επιλογή....η τελευταία από το apkmirror δεν γινόταν εγκατάστασή (το γνωστό πρόβλημα)

και εβαλα αυτο και δουλεψε μια χαρα.....

 

http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/device-maintenance/device-maintenance-1-0-25-5-release/device-maintenance-1-0-25-5-android-apk-download/download/

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το βραδακι θα κάνω ολοκληρη φόρτιση στον ασυρματο φορτιστή του s7 να δω συμπεριφορά....χθες τι βράδυ από το 50% που το άφησα το βράδυ το βρήκα 100%....αλλα λίγο ζεστό...ενω με το s7e...ηταν κρυο

Φορτίζω πάντα με αργή φόρτιση....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από το 20% η φόρτιση έφτασε στο 100% κανονικά....το κινητό 10 λεπτά μετα την ολοκλήρωση της φορτισης έχει φυσιολογική θερμοκρασία στο χέρι..

Φορτίζω με Αργή φόρτιση και το pad είναι συνδεδεμενο με έναν φορτιστή της blitzwolf...

Πάντως για οσους εχουν θέμα ,θα έλεγα να αποσυνδεσουν μια το pad από τον φορτιστη και να το ξανασυνδεσουν...αυτο έκανα εγώ 2-3 φορές που είχε περίεργη συμπεριφορά στην 12μηνη χρήση του...και μετά εστρωσε!

 

Το ότι χρειάζεται το τηλέφωνο το νέο pad για να φορτίσει σωστα full μου ακούγεται Άτοπο....

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από το 20% η φόρτιση έφτασε στο 100% κανονικά....το κινητό 10 λεπτά μετα την ολοκλήρωση της φορτισης έχει φυσιολογική θερμοκρασία στο χέρι..

Φορτίζω με Αργή φόρτιση και το pad είναι συνδεδεμενο με έναν φορτιστή της blitzwolf...

Πάντως για οσους εχουν θέμα ,θα έλεγα να αποσυνδεσουν μια το pad από τον φορτιστη και να το ξανασυνδεσουν...αυτο έκανα εγώ 2-3 φορές που είχε περίεργη συμπεριφορά στην 12μηνη χρήση του...και μετά εστρωσε!

 

Το ότι χρειάζεται το τηλέφωνο το νέο pad για να φορτίσει σωστα full μου ακούγεται Άτοπο....

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το δικό μου πρόβλημα, δεν ήταν η πλήρης φόρτιση.

Αυτό το συναντούσα πολύ σπάνια, αλλά η υψηλή θερμοκρασία που συναντούσα ποιο συχνά.

Ακόμα είμαι εκτός και δεν μπορώ να δοκιμάσω το νέο pad.

Ελπίζω να μην ξανά συναντήσω πρόβλημα και τα 60€ θα τα ξεχάσω σιγά σιγά..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

απο θερμοκρασια βλεπω την ιδια συμπεριφορα με το s7e...προσωπικα βλεπω οτι ειναι ολα οκ....

 

επειδη ειχα δωσει κανα 45αρι για το pad ...(δεν ηταν και φτηνο)...το να εδινα παλι αλλα 60 .(αφου δεν κανει κατι διαφορετικο)..για το ιδιο πραγμα θα μου φαινοταν λιγο κοροιδια...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μετά την πρώτη κρυάδα φαίνεται να έχει νορμάλ συμπεριφορά ακόμα και με τον ασύρματο του αυτοκινήτου που έχω. Προφανώς υπάρχει κάποιο θέμα και με τη θερμοκρασία και με τη διακοπή της φόρτισης, που θέλω να ελπίζω ότι δεν οφείλεται σε hardware πρόβλημα του τηλεφώνου.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες αξίζει η ασύρματη φορτιση ? Μπορείς να βάλεις αργό φορτιστή να την δουλεύεις ή έχει πάνω του μετασχηματιστη και δίνει και ρεύμα το ίδιο οπότε πας σε γρήγορη? Σκέφτομαι να τη δοκιμάσω αλλά από την άλλη είναι βλακεια κάθε φορά που αλλάζεις συσκευή να πετάς και τόσα αξεσουάρ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εμενα με βολευει πολυ κυριως το βραδυ ο ασυρματος. υπαρχει βεβαια η επιλογη για αργη φορτιση.

 

 

το ξαπλωνεις επανω και εισαι ετοιμος, και το πρωι με 100 ξεκινας

 

διαβαζω οτι στο επομενο update υπαρχουν βελτιωσεις στην ασυρματη φορτιση μαλλον γι αυτα τα θεματα που λενε καποιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες αξίζει η ασύρματη φορτιση ? Μπορείς να βάλεις αργό φορτιστή να την δουλεύεις ή έχει πάνω του μετασχηματιστη και δίνει και ρεύμα το ίδιο οπότε πας σε γρήγορη? Σκέφτομαι να τη δοκιμάσω αλλά από την άλλη είναι βλακεια κάθε φορά που αλλάζεις συσκευή να πετάς και τόσα αξεσουάρ.

 

Όπως είπε και ο Μάριος, βολεύει πολύ το βράδυ.

Ειδικά σε εμένα που συσκευή σαν αυτή και σαν το s7 edge που η μπαταρία μου κρατάει από νωρίς το πρωί έως το βράδυ.

Είτε έχω 15% μπαταρία το βράδυ είτε 40% θα μπει στην φόρτιση.

Το πρωί θέλω πάντα να ξεκινάω με 100% μπαταρία και να μην έχω στο μυαλό μου ότι θα μείνει μέχρι να κοιμηθώ το βράδυ.

Ξεκίνησα να δοκιμάζω την ασύρματη φόρτιση στο s6 έτσι για να δω τι φάση είναι αυτή.

Επειδή μ αρέσει η γρήγορη φόρτιση, και το s7 edge φόρτιζε κανονικά με τον ασύρματο του s6, πήρα αρχικά τον "φλατ" για το s7 edge και στην συνέχεια τον stand.

Τώρα αν δεν έβλεπα κανένα πρόβλημα στο s8+ με τον ασύρματο του s7 δεν θα τον άλλαζα.

Τώρα πήρα τον νέο και κάπου θα πουληθεί ο παλιός.

Βολεύει πάρα πολύ.

Έχεις επιλογή από τις ρυθμίσεις για αργη φορτιση, και πέραν από αυτό, νομίζω ότι μπορείς να βάλεις καλώδιο φορτιστή αργό και να φορτίζει ακόμα ποιο αργά.

Είναι πολύ καλή περίπτωση πριν κοιμηθείς να το ακουμπάς στην βάση παρά να ψάχνεις καλώδια..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αυτονομία του είναι πάρα πολύ καλή αν σκεφθεί ότι με 3 ώρες παιχνίδια εχτές και αρκετή ώρα browsing Tapatalk και FB και συνολική OT 4.5 x m ώρες είχα 48% μπαταρία. Θεωρώ ότι στην αυτονομία έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Μάριος, βολεύει πολύ το βράδυ.

Ειδικά σε εμένα που συσκευή σαν αυτή και σαν το s7 edge που η μπαταρία μου κρατάει από νωρίς το πρωί έως το βράδυ.

Είτε έχω 15% μπαταρία το βράδυ είτε 40% θα μπει στην φόρτιση.

Το πρωί θέλω πάντα να ξεκινάω με 100% μπαταρία και να μην έχω στο μυαλό μου ότι θα μείνει μέχρι να κοιμηθώ το βράδυ.

Ξεκίνησα να δοκιμάζω την ασύρματη φόρτιση στο s6 έτσι για να δω τι φάση είναι αυτή.

Επειδή μ αρέσει η γρήγορη φόρτιση, και το s7 edge φόρτιζε κανονικά με τον ασύρματο του s6, πήρα αρχικά τον "φλατ" για το s7 edge και στην συνέχεια τον stand.

Τώρα αν δεν έβλεπα κανένα πρόβλημα στο s8+ με τον ασύρματο του s7 δεν θα τον άλλαζα.

Τώρα πήρα τον νέο και κάπου θα πουληθεί ο παλιός.

Βολεύει πάρα πολύ.

Έχεις επιλογή από τις ρυθμίσεις για αργη φορτιση, και πέραν από αυτό, νομίζω ότι μπορείς να βάλεις καλώδιο φορτιστή αργό και να φορτίζει ακόμα ποιο αργά.

Είναι πολύ καλή περίπτωση πριν κοιμηθείς να το ακουμπάς στην βάση παρά να ψάχνεις καλώδια..

 

Τέλεια, ίσως τον δοκιμάσω αν και κάθε φορά που παίρνω αξεσουάρ αλλάζω συσκευή και το μετανιώνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως η αυτονομία του είναι πάρα πολύ καλή αν σκεφθεί ότι με 3 ώρες παιχνίδια εχτές και αρκετή ώρα browsing Tapatalk και FB και συνολική OT 4.5 x m ώρες είχα 48% μπαταρία. Θεωρώ ότι στην αυτονομία έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Είναι κορυφή, στα ίδια επίπεδα με s7 edge περίπου. Αντε ένα 5-10% καλύτερη αλλά κοντά πολύ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω φορτίσει δύο φορές μόνο με τον καινούργιο ασύρματο φορτιστή.

Το έχω αφήσει επίτηδες ολόκληρο το βράδυ.

Στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση.

Κανένα πρόβλημα υψηλής θερμοκρασίας.

Ελπίζω να συνεχιστεί αυτό και να ήταν απλά μια ασυμβατότητα s8+ με τον προηγούμενο ασύρματο του s7 edge.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Έχω φορτίσει δύο φορές μόνο με τον καινούργιο ασύρματο φορτιστή.

Το έχω αφήσει επίτηδες ολόκληρο το βράδυ.

Στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση.

Κανένα πρόβλημα υψηλής θερμοκρασίας.

Ελπίζω να συνεχιστεί αυτό και να ήταν απλά μια ασυμβατότητα s8+ με τον προηγούμενο ασύρματο του s7 edge.

καλημέρα μια χαρά θα συνεχίσει να φορτίζει τον έχω εδώ και 2 βδομάδες τον καινούριο και φορτίζει χωρίς κανένα πρόβλημα

απλά του s7 δεν κάνει στο s8 το κάνουν επίτηδες για να αγοράσεις πάλι να μας πάρουν τα λεφτά πάλι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...