Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου αν μπορεις στειλε μου την εταιρεια σε πμ. σε ευχαριστω

Εχει αναφερθεί σε πολυυυυυυυ πιο πανω ποστ

 

https://www.xirogiannopoulos.gr/ασφαλίστε-το-κινητό-σας-ή-το-tablet-σας-για-έ/

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει αναφερθεί σε πολυυυυυυυ πιο πανω ποστ

 

https://www.xirogiannopoulos.gr/ασφαλίστε-το-κινητό-σας-ή-το-tablet-σας-για-έ/

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

ευχαριστω , δεν το βρησκα,,

 

 

ευχαριστω , δεν το βρησκα,,

Edited by kpv
:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πηρα και την Spigen Liquid Armor. Πολυ καλη θηκη χωρις να προσθετει ογκο. Νομιζω η Thin Fit της Spigen για καλοκαιρι και η Liquid Armor για χειμωνα ειναι καλος συνδιασμος.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη φίλε μου ✌️ την είχα και στο δικό μου όπως και τώρα στο s8 plus ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχετε να προτεινετε βάση ποδηλατου;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε μια γνήσια ασύρματη βάση φορτισης Samsung που είχα παρει για το S7 και δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα δοκίμασα να φορτίσω ένα S8 plus αλλά ενώ εδειχνε οτι ξεκινούσε η ασύρματη φόρτιση έβγαζε μήνυμα παύσης. Υπάρχει ασυμβατοτητα;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εφαρμοζει σωστα πανω στη βαση; Το μετακινησες λιγο;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μια γνήσια ασύρματη βάση φορτισης Samsung που είχα παρει για το S7 και δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα δοκίμασα να φορτίσω ένα S8 plus αλλά ενώ εδειχνε οτι ξεκινούσε η ασύρματη φόρτιση έβγαζε μήνυμα παύσης. Υπάρχει ασυμβατοτητα;

Υπάρχει ασυμβατότητα τα ίδια έκανε και σε εμένα με τον γνήσιο του s7 και αναγκαστικά και πείρα τον καινούριο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετα απο καιρο ειπα να ξαναδοκιμασω προστασια οθονης αλλα οχι τζαμακι. Spigen Neo Flex μεμβρανη. Ευτυχως που εχει 2 η συσκευασια. Αν και ευκολη τοποθετηση τα εκανα θαλασσα με την 1η. Η 2η πετυχε και φαινεται αρκετα καλη σε εφαρμογη. Εχει καλη ευκρινεια και αριστη αφη. Αν ειναι και ανθεκτικη - ο καιρος θα δειξει- ειναι καλη επιλογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 μερες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Με τα τζαμακια στις 4 μερες σκεφτομουν αν θα τα αντεξω αλλες τοσες. 2 ειχαν σπασει ηδη και και στα υπολοιπα η σκονη που μαζευε η οθονη απο κατω γινοταν εμφανης. Δεν την εχω δοκιμασει με την Liquid Armor γιατι καπου ειχα διαβασει οτι υπηρχε θεμα αλλα ισως ηταν και λογω κακης τοποθετησης.

Δεν ειναι λεια σαν τζαμακι και αυτο φαινεται με κλειστη οθονη μονο σε εντονο φως αλλα το βασικο ειναι οτι δεν γυαλιζει και δεν θελει καθε λιγο σκουπισμα η οθονη...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτεινετε βάση ποδηλατου;
Εν τέλει αγόρασα το RAM Mount X-Grip

 

Ακριβό, αλλά προτείνεται 100%, το κινητό δε κάνει κιχ πάνω του. Τρομερό. (Λογικό, κανονικά είναι για μηχανές)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει αγόρασα το RAM Mount X-Grip

 

Ακριβό, αλλά προτείνεται 100%, το κινητό δε κάνει κιχ πάνω του. Τρομερό. (Λογικό, κανονικά είναι για μηχανές)

Ναι, και δεν κουναει καθολου

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

4 μερες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Με τα τζαμακια στις 4 μερες σκεφτομουν αν θα τα αντεξω αλλες τοσες. 2 ειχαν σπασει ηδη και και στα υπολοιπα η σκονη που μαζευε η οθονη απο κατω γινοταν εμφανης. Δεν την εχω δοκιμασει με την Liquid Armor γιατι καπου ειχα διαβασει οτι υπηρχε θεμα αλλα ισως ηταν και λογω κακης τοποθετησης.

Δεν ειναι λεια σαν τζαμακι και αυτο φαινεται με κλειστη οθονη μονο σε εντονο φως αλλα το βασικο ειναι οτι δεν γυαλιζει και δεν θελει καθε λιγο σκουπισμα η οθονη...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε και αυτό όταν την βγάλεις. Πλήρης κάλυψη, έχει και οδηγό το κουτί μέσα για να το βάλεις ίσια. Είναι σαν βινύλιο το υλικό και πολύ ανθεκτικό, άσε που ότι φουσκαλίτσες κάνει μέσα σε μερικές μέρες εξαφανίζονται. Δαχτυλιές δεν αφήνει τραγικές

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον φαινεται και αυτη η μεμβρανη αλλα μου φαινεται οτι θα ειβαι δυσκολη στην τοποθετηση. Η neo flex ειναι απιστευτα ευκολη στην τοποθετηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με μεμβράνες dbrand? Κάθονται καλά? Πόσο αντέχουν? Συμβατότητα με θήκες υπάρχει ή πρέπει να το αφήνεις γυμνό άμα το βάλεις?
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με μεμβράνες dbrand? Κάθονται καλά? Πόσο αντέχουν? Συμβατότητα με θήκες υπάρχει ή πρέπει να το αφήνεις γυμνό άμα το βάλεις?
Εννοείς screen protector?

Γιατί έψαχνα να βρω όταν ανέφεραν ότι βγάζουν πλέον, αλλά δεν βρήκα πουθενά.

Αν εννοείς skins, μόνο skins περνάω προσωπικά στα κινητά, όχι θήκες κλπ.

Εννοείται δεν ενοχλούν πουθενά τα skin βέβαια, εκτός αν βάλεις και μπροστά οπότε θα χρειαστεί να κόψεις το screen protector (αν έχεις).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς screen protector?

Γιατί έψαχνα να βρω όταν ανέφεραν ότι βγάζουν πλέον, αλλά δεν βρήκα πουθενά.

Αν εννοείς skins, μόνο skins περνάω προσωπικά στα κινητά, όχι θήκες κλπ.

Εννοείται δεν ενοχλούν πουθενά τα skin βέβαια, εκτός αν βάλεις και μπροστά οπότε θα χρειαστεί να κόψεις το screen protector (αν έχεις).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ναι skins εννοώ. Είπα μεμβράνες και σας μπέρδεψα! Είδα αυτό το καινούριο matrix που έβγαλε η Dbrand και με έψησε πολύ. Επειδή όμως αποκλείεται να το αφήσω τελείως γυμνό σίγουρα θα θελήσω να βάλω καμιά θήκη σε κάποια φάση. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν το skin για την πλάτη προσθέτει πάχος τόσο ώστε να μην κάθονται καλά οι θήκες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κανένα πρόβλημα πουθενά.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν θα σου πάει καρδιά να βάλεις θήκη μετά :lol:

Εάν βρεις κάποιο καλό bumper βέβαια που πιάνει μόνο περιμετρικά, απολαμβάνεις το skin και την θήκη παράλληλα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 μερες με τη Spigen Neo Flex μπορω να πω οτι πιθανον να ειναι η καλυτερη επιλογη μετα το Whitestone Dome. Την εχω τωρα και με τη θηκη Spigen Liquid Armor και κανενα προβλημα. Η Spigen προτεινει να γινεται η εγκατασταση με θηκη αλλα νομιζω το καλυτερο ειναι να γινεται χωρις...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , εχω το s8 plus και θελω να του παρω ενα stand για το αυτοκινητο. εσεις τη εμπειρια εχετε απο stand αυτοκινητου? θα ηθελα να εχει τις θυρες απο κατω (jack) ελευθερο.

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Connect-It cI-m4-234

 

από amazon αγγλίας το πήρα πολύ φτηνά, πλήρως ικανοποιημένος

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πήρα μια mixrosd Huawei 512GB από το Wish με 4.5€

 

Δουκευει..αλλα είναι αργή.. 9MB/s γράφει μόνο... Έχει δοκιμάσει άλλος τέτοιες κάρτες; θα κρασάρει σε μια βδομάδα ή κρατάνε;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια mixrosd Huawei 512GB από το Wish με 4.5€

 

Δουκευει..αλλα είναι αργή.. 9MB/s γράφει μόνο... Έχει δοκιμάσει άλλος τέτοιες κάρτες; θα κρασάρει σε μια βδομάδα ή κρατάνε;

 

micro sd, Huawei ,512 gb και 4.5 ευρώ,αυτές οι λέξεις δεν κολλάνε πολύ μεταξύ τους.μαιμου μεγάλη μου φαινεται

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια , εχω το s8 plus και θελω να του παρω ενα stand για το αυτοκινητο. εσεις τη εμπειρια εχετε απο stand αυτοκινητου? θα ηθελα να εχει τις θυρες απο κατω (jack) ελευθερο.

 

σας ευχαριστω

εξαρτάται τι σταντ θέλεις. Για το Τζάμι? για το ταμπλώ?, για τους αεραγωγούς, μαγνητικό? Μπες στο ebay, γράψε samsung S8 car holder και θα δεις άπειρες λύσεις. Όλα καλά είναι και παίρνεις αυτό που σου αρέσει

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...