Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να τη κάνω τη βαθμολογία όταν έχω ιδία άποψη. Τη spigen τη φοράω στο κινητό μου και είμαι ικανοποιημένος, επομένως η βαθμολογία μου είναι περιττή. Προσωπικά δεν αγοράζω με τη βαθμολογία των άλλων, αγοράζω κάτι που αρέσει σε εμένα και όχι κάτι που αρέσει σε άλλους των οποίων μάλιστα δεν γνωρίζω αν η γνώμη είναι αντικειμενική ή κατευθυνόμενη. Είδα το συγκεκριμένο γυαλί σε άλλο S8+, είχε τέλεια εφαρμογή, καλή ποιότητα και τιμή και τη πήρα. thats all

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν σου εχει παρει σκονη εσωτερικα;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι η εφαρμογή της είναι τέλεια

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Πριν κάνα μηνα εβαλα ενα uv tempered glass. Θελω να το βγαλω ομως και διαπιστώνω οτι ειναι σχεδον αδύνατο.

Υπαρχει κάποιος τροπος να το αφαιρεσω?

Ή πρέπει να κατσω να το βγαλω κομματακι κομματακι?

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Πριν κάνα μηνα εβαλα ενα uv tempered glass. Θελω να το βγαλω ομως και διαπιστώνω οτι ειναι σχεδον αδύνατο.

Υπαρχει κάποιος τροπος να το αφαιρεσω?

Ή πρέπει να κατσω να το βγαλω κομματακι κομματακι?

 

Το Dome έβαλες ή κάποιο άλλο? Για το Dome όσοι το έβγαλαν λένε ότι βγαίνει εύκολα.

 

Δοκίμασε να το ζεστάνεις λίγο με ένα πιστολάκι μαλλιών.

Link to comment
Share on other sites

Το Dome έβαλες ή κάποιο άλλο? Για το Dome όσοι το έβγαλαν λένε ότι βγαίνει εύκολα.

 

Δοκίμασε να το ζεστάνεις λίγο με ένα πιστολάκι μαλλιών.

 

Ενα που δεν ξερω καν ποιο ηταν. Πηγα απλα σε ενα μαγαζι στην ομόνοια, βρηκα ενα τζαμι,μου το τοποθετησανε,έφυγα .

Το σκέφτηκα το πιστολάκι αλλά δεν εχω!

 

Πηρα τηλ το μαγαζι κ μου είπαν οτι και καλα βγαινει αν το τραβηξω απο μια γωνια κ αν δεν μπορω να το παω απο εκει.

 

Προσπαθησα μονος να το βγαλω με ενα μαχαιρι (εχω συνειδητοποιήσει οτι θα πάρω αλλο κινητο) κ ακόμα κ ετσι δεν κατάφερα να βγαλω πολυ τζαμι.

 

Μακρια απο no name uv τζαμακια παιδιά

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σήμερα μετά από δεύτερη αλλαγή οθόνης στο S8 μου εξαιτίας σπασίματος από υπερβολικά χαμηλό ύψος (και μάλιστα επάνω σε μουσαμά...ανθεκτικότητα και gorilla glass) αποφάσισα να σας ρωτήσω για κάποιο tempered glass...έχω πάρει διαφορά από το ebay αλλά είτε δεν καθοντουσαν ωραία / σωστά , είτε δεν έπιανε η αφή όπως θα έπρεπε...

Οπότε αυτό είναι και το ερώτημα μου, υπάρχει κάποια σίγουρη και δοκιμασμένη λύση για tempered glass ?

Link to comment
Share on other sites

Μονο το whitestone dome glass...Και εμενα μου εσπασε απο πτωση απο χαμηλο υψος... Oι ακρες του edge ευθυνονται για τα περισσοτερα σπασιματα λογικα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα σκεφτει και εγω και εκανα ενα σωρο πειραματα που κοστισαν πολυ παραπανω με αποκορυφωμα το σπασιμο της οθονης....

Αν το ειχα βαλει απο την αρχη...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Σήμερα μετά από δεύτερη αλλαγή οθόνης στο S8 μου εξαιτίας σπασίματος από υπερβολικά χαμηλό ύψος (και μάλιστα επάνω σε μουσαμά...ανθεκτικότητα και gorilla glass) αποφάσισα να σας ρωτήσω για κάποιο tempered glass...έχω πάρει διαφορά από το ebay αλλά είτε δεν καθοντουσαν ωραία / σωστά , είτε δεν έπιανε η αφή όπως θα έπρεπε...

Οπότε αυτό είναι και το ερώτημα μου, υπάρχει κάποια σίγουρη και δοκιμασμένη λύση για tempered glass ?

 

θηκη ειχες η τελειως γυμνο ηταν?ρωταω γιατι ουτε εγω χρησιμοποιω τζαμι,μονο μια spigen air liquid θηκη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Οταν εσπασε φορουσα την Spigen Thin Fit. Ειχα και την Liquid Air αυτη πιστευω θα το ειχε σωσει...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα,μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Θελω να αντικαταστησω το tempered glass full face που φοραω, το οποιο ειναι με το μαυρο περιγραμμα γυρω γυρω, με τζαμακι επισης full face χωρις να εχει περιγραμμα,ολο διαφανεια δλδ. Ειδα αρκετα απλα εχετε να μου συστησετε καποιο το οποιο ποιοτικα ειναι δοκιμασμενο? Δλδ κ εμφανισιακα να μην αδικει την οθονη και ειναι σαν θαμπο κτλ,και να μην χαλαει το touch. Κατι σαν αυτο πχ να μην εχει δηλαδη κενο πανω στο ηχειο,αλλα καλης ποιοτητας, https://www.skroutz.gr/s/16783491/2-5D-0-26mm-Full-Face-Tempered-Glass-Galaxy-S8.html! Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το ξεσκισα το θεμα οταν το ειχα και δοκιμασα απειρα πραγματα και διαβασα επισης... Υπαρχουν 2 επιλογες...

Μεμβρανη Spigen Neo Flex η Whitestone Dome Glass. Ειδικα σε τζαμακια δοκιμασα απειρα αλλα δεν κρατησε καποιο πανω απο βδομαδα. Τα περισσοτερα εμπαζαν σκονη μεσα απο την 1η μερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω για την σκονη θελω να το αντικαταστησω, στο πολυ φως φαινεται βεβαια οχι σε χρηση δωματιου πχ με φυσιολογικο φωτισμο. Απλα ενταξει, κρατησε ενα 8μηνο, τωρα παρατηρω να εχει βαλει λιγο παραπανω Edited by user_pixon12

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση θα ηθελα να κανω. Θελω να αντικαταστησω το tempered glass full face που φοραω, το οποιο ειναι με το μαυρο περιγραμμα γυρω γυρω, με τζαμακι επισης full face χωρις να εχει περιγραμμα,ολο διαφανεια δλδ. Ειδα αρκετα απλα εχετε να μου συστησετε καποιο το οποιο ποιοτικα ειναι δοκιμασμενο? Δλδ κ εμφανισιακα να μην αδικει την οθονη και ειναι σαν θαμπο κτλ,και να μην χαλαει το touch. Κατι σαν αυτο πχ να μην εχει δηλαδη κενο πανω στο ηχειο,αλλα καλης ποιοτητας, https://www.skroutz.gr/s/16783491/2-5D-0-26mm-Full-Face-Tempered-Glass-Galaxy-S8.html!

 

Από γυαλί μόνο το Dome να σκέφτεσαι. Όλα τα υπόλοιπα είναι πεταμένα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

ΣΗμερα με τις βροχες, συναδελφου που περπατουσαμε μαζι στο δρομο. γλυστρισε απ τη τσεπη επεσε στην ασφαλτο και το dome του γλυτωσε την οθονη. Το γυαλι ραγισε για τα καλα με θραυση σε 2 σημεια οπου θρυματιστικε και γεμισε αραχνιες, η οθονη αθικτη.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κι ενός φίλου μου επίσης πέρυσι το ίδιο και μαλιστα πτώση σε σκαλοπάτι με κρούση σε σημείο της edge μεριάς οθόνης... Άθικτη η οθονη του κινητού, το τζάμι Whitestone Dome απλά εξαιρετικό!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνετε και όρκο ότι το γυαλί σώζει την οθόνη.

Στις περισσότερες των περιπτώσεων, το έξτρα γυαλί σπάει ούτως ή άλλως γιατί εξέχει. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι απορρόφησε την σύγκρουση και έσπασε αντί για την οθόνη..

Εμένα για παράδειγμα το κινητό χωρίς θήκες και τζάμια έχει πέσει άσχημα 5 φορές, χωρίς κανένα σπάσιμο πουθενά.

Όπως και να χει, εάν είναι να σπάσει ή οθόνη θα σπάσει. Θέλει και λίγο τύχη!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται 50-50 πάει συνήθως ;)

Φυσικά και ο παράγοντας τύχη είναι πολύ σημαντικός

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αν και ακόμα δεν το έχω παραλάβει σκέφτομαι να πάρω το παρακάτω tempered-glass

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-full-cover-571gl21778-samsung-galaxy-s8-plus-premium-tempered-glass-screen-protector/

και μια θήκη αντίστοιχα

https://www.skroutz.gr/s/11835611/Spigen-AirSkin-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S8.html

ή

https://www.skroutz.gr/s/11706123/Spigen-Thin-Fit-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S8.html

 

Θα ήθελα την γνώμη σας αν θα είμαι καλυμμένος σε περίπτωση "ατυχήματος" αν και αυτά γνωρίζω ότι είναι και τυχερά

 

Ιδανικά θα ήθελα αν γνωρίζετε να με στείλετε σε κάποιο μαγαζί κοντά στο Μαρούσι ή Χαλάνδι που να τα έχει και να μπορεί να κάνει εγκατάσταση στο γυαλί. Είδα ότι υπάρχει ένα στο Γαλάτσι (παλιά μου γειτονιά) αλλά δεν έχω χρόνο να πάω μέχρι εκει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αν και ακόμα δεν το έχω παραλάβει σκέφτομαι να πάρω το παρακάτω tempered-glass

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-full-cover-571gl21778-samsung-galaxy-s8-plus-premium-tempered-glass-screen-protector/

και μια θήκη αντίστοιχα

https://www.skroutz.gr/s/11835611/Spigen-AirSkin-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S8.html

ή

https://www.skroutz.gr/s/11706123/Spigen-Thin-Fit-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S8.html

 

Θα ήθελα την γνώμη σας αν θα είμαι καλυμμένος σε περίπτωση "ατυχήματος" αν και αυτά γνωρίζω ότι είναι και τυχερά

 

Ιδανικά θα ήθελα αν γνωρίζετε να με στείλετε σε κάποιο μαγαζί κοντά στο Μαρούσι ή Χαλάνδι που να τα έχει και να μπορεί να κάνει εγκατάσταση στο γυαλί. Είδα ότι υπάρχει ένα στο Γαλάτσι (παλιά μου γειτονιά) αλλά δεν έχω χρόνο να πάω μέχρι εκει

 

Ερώτηση

αν πάρω μια θήκη Spigen καθώς και το αντίστοιχο tempered-glass της ίδιας εταιρίας, θα ταιριάζουν σωστά ή η θήκη θα πετάει το γυαλί?

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι δεν θα εχεις προβλημα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

αν πάρω μια θήκη Spigen καθώς και το αντίστοιχο tempered-glass της ίδιας εταιρίας, θα ταιριάζουν σωστά ή η θήκη θα πετάει το γυαλί?

όλες οι θήκες spigen ταιριάζουν με τα glass της ίδιας εταιρείας. Το έχω και εγώ αυτό το συνδυασμό. Απόλυτη εφαρμογή και κανένα πρόβλημα. Είναι μια ποιοτική και οικονομική λύση

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...