Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ

Σε λίγο θα τα παραλάβω. Αν δεν καταφέρω να βάλω το γυαλί να έχω τουλάχιστον την θήκη (ώσπου να βρω κάποιον να την τοποθετήσει) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ

Σε λίγο θα τα παραλάβω. Αν δεν καταφέρω να βάλω το γυαλί να έχω τουλάχιστον την θήκη (ώσπου να βρω κάποιον να την τοποθετήσει) :)

είναι πανεύκολο να το βάλεις. Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι το τηλέφωνο στη πλαστική του θήκη. Κοίτα το βίντεο και θα σε βοηθήσει πολύ

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

είναι πανεύκολο να το βάλεις. Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι το τηλέφωνο στη πλαστική του θήκη. Κοίτα το βίντεο και θα σε βοηθήσει πολύ

 

Ακόμα δεν το έβαλα :)

Αλλά όντως φαίνεται εύκολο. Είχα δει κάποιο video που ήθελε να το κάνεις με πιστολάκι (θερμό αέρα) και μου φάνηκε δύσκολο

Προφανώς ήταν για άλλο γυαλί.

 

Ερώτηση: Αν τελικά βάλω το γυαλί και το έχω χωρίς θήκη είναι οκ? Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή να ξεκολάει το γυαλί..ε?

Επίσης αν θέλω το συγκεκριμένο γυαλί φεύγει εύκολα, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το έβαλα :)

Αλλά όντως φαίνεται εύκολο. Είχα δει κάποιο video που ήθελε να το κάνεις με πιστολάκι (θερμό αέρα) και μου φάνηκε δύσκολο

Προφανώς ήταν για άλλο γυαλί.

 

Ερώτηση: Αν τελικά βάλω το γυαλί και το έχω χωρίς θήκη είναι οκ? Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή να ξεκολάει το γυαλί..ε?

Επίσης αν θέλω το συγκεκριμένο γυαλί φεύγει εύκολα, σωστα?

η θήκη βασικά χρειάζεται για να είσαι σίγουρος πως το έχεις κεντράρει σωστά το γυαλί. Αν μπει σωστά δεν χρειάζεται η θήκη.

Επίσης αφαιρείται πανεύκολα αν θες να το βγάλεις

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα γνωριζουμε καποιο καταστημα στην Αθηνα γενικα να κανει σωστη τοποθετηση τζαμιου done? Ευχαριστω

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Για να μην θεωρηθει διαφημιση σου στελνω pm.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πηρα αυτον

πριν κανα 20ημερο και κανει πολυ ωρα να φορτισει το s8+.

τον εχω με τον εργοστασιακο φορτιστη του τηλεφωνου και εχω δικιμασει και 3 καλωδια.

ενδεικτικα απο το 30%,θελει περιπου 3 ωρες για πληρη φορτιση και μαλιστα ενω την ωρα που θα το ακουμπισω,

γραφει π.χ χρονος που απομενει 1.50 λεπτα,τελικα θα κανει και καμια ωρα παραπανω.!!

επισης το λαμπακι ειναι κοκκινο ή πρασινο.πορτοκαλι δεν εχω δει..

το γρηγορη ασυρματη φορτιση,απο τις επιλογες του τηλεφωνου ειναι στο on.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

εχω αγοράσει και εγώ αυτήν την απάτη και τελικά το παράτησα και χρησιμοποιώ πάλι τον παλιό ασύρματο του s7 . το πρόβλημα του ειναι απ ότι εχω καταλάβει ότι οι έξυπνοι της σαμσουγκ αφαίρεσαν το ανεμιστηρακι και τώρα όταν το βάζεις σε γρήγορη ασύρματη ανεβάζει τόσο θερμοκρασία το κινητό που αυτόματα ρίχνει την ταχύτητα φόρτισης πιο χαμηλά και από την αργη ασύρματη.εχω κάνει τις μετρήσεις με την εφαρμογη ampere γι αυτό που λεω. Δυστυχώς τσάμπα τα λεφτά που εδωσα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

μα στα σχολια στο σκρουτζ,το τελευταιο σχολιο αναφερει οτι με s8+ δεν εχει προβλημα.

μηπως δεν κανουμε κατι καλα?

γιατι οι χρονοι που φορτιζει ειναι υπερβολικα μεγαλοι!

Link to comment
Share on other sites

μα στα σχολια στο σκρουτζ,το τελευταιο σχολιο αναφερει οτι με s8+ δεν εχει προβλημα.

μηπως δεν κανουμε κατι καλα?

γιατι οι χρονοι που φορτιζει ειναι υπερβολικα μεγαλοι!

 

μα δεν είπα ότι είναι θέμα s8 .απλά λόγω έλλειψης ανεμιστήρα ανεβαίνει πολύ η θερμοκρασία και ρίχνει την ταχύτητα φόρτισης. Κάνε μια δοκιμή, βάλε το ampere και Κάνε μια μέτρηση με γρήγορη ασύρματη. και μετά βάλε την αργή ασύρματη. σε εμένα τουλάχιστον με την αργή φορτιζει πιο γρήγορα αλλα και η συσκευή εχει χαμηλότερη θερμοκρασια.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.com/Samsung-Wireless-Charger-Universally-Compatible/product-reviews/B07FKBQJ5L/ref=cm_cr_getr_d_paging_btm_next_7?ie=UTF8&filterByStar=five_star&reviewerType=all_reviews&pageNumber=7#reviews-filter-bar

 

και στο amazon σχεδον ολα τα σχολια ειναι πολυ θετικα με διαφορα τηλεφωνα.

μπας και εχει θεμα ο ασυρματος φορτιστης....?

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν αγορασω για το S8 το dex station,θα μπορω να συνδεω 2 σκληρους δισκους portable 2.5αρηδες και να τους σηκωνει;

Θελω να κανω αντιγραφη αρχειων απο τον εναν στον αλλον κυριως,αλλα να συνδεονται κι οι 2 μαζι ταυτοχρονα.

Επισης ποσα GB σκληρο σηκωνει το dex;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από σχεδόν 2 χρόνια με αρκετές πτώσεις χωρίς κανένα πρόβλημα, το Dome θυσιάστηκε για να σώσει την οθόνη από μια πτώση περίπου από 1 μέτρο σε τσιμέντο με χαλίκι. Έσπασε στις γωνίες πάνω και κάτω αριστερά και αυτό οδήγησε σε μερικά ραγίσματα σε όλο το μήκος της οθόνης. Το γυαλί αφαιρέθηκε ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ χωρίς να αφήσει ούτε ΙΧΝΟΣ από υπολείμματα κόλλας ή τίποτα άλλο και η οθόνη αποκαλύφθηκε χωρίς ούτε καν ένα στίγμα.

 

Για όσους τους απασχολεί λοιπόν η αφαίρεση μετά από μεγάλο διάστημα, εγώ μετά από 2 χρόνια έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Επίσης σε αυτά τα 2 χρόνια δε μπορώ να παραπονεθώ ούτε για "αραχνιές" ούτε για στίγματα πάνω στο γυαλί (και είμαι ψείρας!).

 

Ναι είναι ακριβό αλλά σε σχέση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν αξίζει τα λεφτά του.

 

Τώρα έβαλα το screen protector της Samsung και οφείλω να ομολογήσω ότι για screen protector έχει πολύ καλή αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Έρχομαι από άλλο κινητό κ το στενομακρο μου φαίνεται δύσκολο στο πιάσιμο. Έχετε να προτείνετε καμία θηκη για καλύτερο κράτημα ;

Το φοβάμαι ότι θα μου πέσει κ το κρατάω με δυσκολία .

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνηθεια ειναι... Και μενα στην αρχη μου φανηκε παραξενο το S8. Η Spigen Liquid Air εχει τελειο grip. Την ειχα στο S8 την εχω και στο S10e...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνηθεια ειναι... Και μενα στην αρχη μου φανηκε παραξενο το S8. Η Spigen Liquid Air εχει τελειο grip. Την ειχα στο S8 την εχω και στο S10e...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τον γνησιο της Samsung τον βρισκεις απο 9 ευρω. Δεν αξιζει να πας αλλου....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω αγοράσει το Bluetooth plantronics Explorer 500. Θα ήθελα να αγοράσω κάτι για να το κουβαλάω άνετα, π.χ. Λουράκι λαιμού. Υπάρχει κάτι;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω αγοράσει το Bluetooth plantronics Explorer 500. Θα ήθελα να αγοράσω κάτι για να το κουβαλάω άνετα, π.χ. Λουράκι λαιμού. Υπάρχει κάτι;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω το ίδιο bluetooth και έχω βολευτεί με ένα κορδονάκι λαιμού από κατάστημα οπτικών.

Ξέρεις, από αυτά που κρεμάνε τα γυαλιά.

20191001-103224.jpg

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

πως το στηριξες στο ακουστικο?

Δεν κατάλαβα από τη φώτο..

Edited by emm_stra
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

πως το στηριξες στο ακουστικο?

Δεν κατάλαβα από τη φώτο..

 

20191001-193807.jpg

20191001-195523.jpg

20191001-195642.jpg

 

Στο κορδόνι του οπτικού αντιστοιχεί ένα μαύρο στρογγυλό λαστιχάκι για κάθε μεταλλικό σπυράλ.

Εσένα σου χρειάζεται ένα μόνο λαστιχάκι, στο οποίο κουμπώνουν και τα δυο μεταλλικά σπιράλ. Στη συνέχεια περνάς το ακουστικο μεσα από το λαστιχάκι και το κορδόνι το κρεμας στο λαιμό.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

20191001-193807.jpg

20191001-195523.jpg

20191001-195642.jpg

 

Στο κορδόνι του οπτικού αντιστοιχεί ένα μαύρο στρογγυλό λαστιχάκι για κάθε μεταλλικό σπυράλ.

Εσένα σου χρειάζεται ένα μόνο λαστιχάκι, στο οποίο κουμπώνουν και τα δυο μεταλλικά σπιράλ. Στη συνέχεια περνάς το ακουστικο μεσα από το λαστιχάκι και το κορδόνι το κρεμας στο λαιμό.

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Το δικο μου το λουρακι ειναι λιγακι διαφιρετικο. εχει 2 λαστιχακια, αλλα δεν βγαινουν και τα μεταλλικα σπιραλ εινα πανω τους. υπαρχει μια θηλια του κορδονιου και στις 2 ακρες που μπαινει το λαστιχακι, το οποιο βγαινει μονο αν το κοψω..

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...