Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έμεινες ικανοποιημένος με το X-One 4D?

Σελιδα 57 εχω mini review και ανεβασα μερικες φωτογραφιες!

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι εννοεις?

και το whiteστονε dome δεν ειναι για αρχαριους,την ιδια διαδικασια θα ακολουθησεις!

 

 

ναι δεν ειναι απλη τοποθετηση μεμβρανης αλλα στα εχει ολα ετοιμα ομως οδηγους uv lights κλπ.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλο στο βίντεο άλλο η πραγματικότητα... Το έχει βάλει κάποιος το white stone να μας πει τελικά αν μπαίνει εύκολα?αν ταιριάζει και με ποιες θήκες?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλη απορία σχετικά με το Whitestone... Αν πάρει κατά την τοποθέτηση καμια τριχιά η σκονιτσα τι φαση μετά?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα γυαλί από τον κινέζο της γειτονιάς μου 5€ το οποίο έχει κόλλα σε όλη την επιφάνεια του εκτός από δεξιά και αριστερά στις edge πλευρές. Θα το δοκιμάσω από εβδομάδα που θα μου έρθουν οι screenknight σε περίπτωση που είναι μάπα να έχω να βάλω. Έχετε πάρει κάτι παρόμοιο ποτέ;

 

Επίσης αυτό το έχετε δει;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα γυαλί από τον κινέζο της γειτονιάς μου 5€ το οποίο έχει κόλλα σε όλη την επιφάνεια του εκτός από δεξιά και αριστερά στις edge πλευρές. Θα το δοκιμάσω από εβδομάδα που θα μου έρθουν οι screenknight σε περίπτωση που είναι μάπα να έχω να βάλω. Έχετε πάρει κάτι παρόμοιο ποτέ;

 

Επίσης αυτό το έχετε δει;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κολλα σε ολη την επιφανεια;για δωσε κανενα λινκ,καμια φωτο κλπ
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έψαξα στο internet. Αύριο που θα είμαι σπίτι θα ανεβάσω φωτογραφίες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κολλα σε ολη την επιφανεια;για δωσε κανενα λινκ,καμια φωτο κλπ
Κατά πόσο θα κάνει δουλειά δεν ξέρω. Το πολύ να πετάξαμε αλλά 5€.4c8bb29f9201d464fdcd19d99cf4b925.jpgfed7a98fce538dc74fcc22f5d818faf1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατά πόσο θα κάνει δουλειά δεν ξέρω. Το πολύ να πετάξαμε αλλά 5€.4c8bb29f9201d464fdcd19d99cf4b925.jpgfed7a98fce538dc74fcc22f5d818faf1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δοκιμασε και πες μας ...αυτο εχει κολλα σε ολη την επιφανεια;καλο φαινεται
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ψαχνω μεμβράνη προστασίας που να εφαρμόζει σε όλη την οθόνη μπροστά από άκρη σε άκρη,φουλ όμως ! Όχι τζαμακι μόνο μεμβράνη. Ξερει κάποιος Να μου πει? Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ψαχνω μεμβράνη προστασίας που να εφαρμόζει σε όλη την οθόνη μπροστά από άκρη σε άκρη,φουλ όμως ! Όχι τζαμακι μόνο μεμβράνη. Ξερει κάποιος Να μου πει?

 

https://www.canguro.gr/screen-knight-screen-protector-samsung-galaxy-s8-plus-case-fit-military-shield

https://www.canguro.gr/spigen-neo-flex-samsung-galaxy-s8-plus-premium-screen-protector

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σεχαριστω.σαν το την δεύτερη ψάχνω Έτσι ακριβώς όμως αυτή είναι ασυνήθιστα πανακριβη

Link to comment
Share on other sites

Σεχαριστω.σαν το την δεύτερη ψάχνω Έτσι ακριβώς όμως αυτή είναι ασυνήθιστα πανακριβη
είναι λίγο ακριβη όντως αλλα μην ξεχνάς εχει δύο μέσα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος,η Spigen neo hybrid Gunmetal και η wallet S είναι συμβατές με την ζελατίνα της Samsung?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εχω βαλει. Είμαι ευχαριστημένος.

 

http://www.hitechstore.gr/index.php/gr/products/product/2754

Πολύ καλή φαίνεται και φουλ χωρίς διακεκομμενα δοντάκια επανω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες...σχετικά με τα αξεσουάρ μία ερώτηση.*

Έχω μία θήκη flip της spigen. Σίγουρα το προστατεύει πολύ το κινητό, αλλά με δυσκολεύει, όταν είναι ανοιχτή, στο δακτυλικό αποτύπωμα.*

Σκέφτομαι να πάρω μία θήκη πλάτης.

Μου αρέσει η spigen neo hybrid gunmetal.

Και να βρω ένα tempered glass για την οθόνη.*Η αλλιώς την μεμβράνη που λέτε παραπάνω.

Το glass εφαρμόζει σωστά στην οθόνη;;;

Και αν ταιριάζουν με τη θήκη.

 

Όλοι τις ίδιες απορίες έχουμε lol.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το S8 και ψάχνω με ποιο τρόπο θα το προστατέψω . Έχετε να προτείνετε κάποια καλή θήκη+tempered; Η θήκη της Samsung θα έκανε δουλεία;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το S8 και ψάχνω με ποιο τρόπο θα το προστατέψω . Έχετε να προτείνετε κάποια καλή θήκη+tempered; Η θήκη της Samsung θα έκανε δουλεία;

Ολες οι θηκες και σιγουρα αυτες με καποιο ονομα στην αγορα οπως Spigen, Caseology, Otterbox, UAG, Nillkin, καποιες της Samsung κλπ, μια χαρα θα προστατεψουν το κινητο σου. Το ποια θα διαλεξεις, γουστα ειναι αυτα! Οσο για το τζαμακι, ισως βρεις καποιο που να σου κανει "δουλιτσα" αλλα τιποτα το σοβαρο υπο την εννοια πως λογω της Edge οθονης κανενα δεν καθεται καλα. Μοναδικη εξαιρεση προς το παρων τουλαχιστον το Whitestone Dome Glass το οποιο αν καταφερεις και το τοποθετησεις σωστα, λειτουργει πραγματικα καλα ομως πρωτον ειναι πανακριβο (50 ευρω) και δευτερον το αγοραζεις μονο απο εξωτερικο.

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση πριν βάλω την θήκη spigen Ultra Hybrid είναι συμβατή με την μεμβράνη τις samsung

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα εται για αλλαγη την clear view και θελω να ρωτησω κατι. Βλεπω οτι δεν βγαζει τις ειδοποιησεις για μηνυματα κτλ στην οθονη, παρα μονο στιγμιαια. Υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ψαχνω μεμβράνη προστασίας που να εφαρμόζει σε όλη την οθόνη μπροστά από άκρη σε άκρη,φουλ όμως ! Όχι τζαμακι μόνο μεμβράνη. Ξερει κάποιος Να μου πει?

Εγώ στη θέση σου θα κοιτούσα την γνήσια μεμβράνη.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να καταλήξεις σε θήκη και μετά σε screen protector.

Για άλλη μια φορά θα γράψω συνδυασμούς που έχω δοκιμάσει προσωπικά.

 

ScreenKnight case fit συμβατή με

Spigen Rugged Armor.

Spigen liquid Air.

Spigen neo hybrid.

Samsung alcadara.

Nillkin nature.

 

Η επιλογή iq shield case frienly που είχα (γιατί έχει αρκετές επιλογές και δεν θυμάμαι ποια είχα πάρει) ήταν συμβατή με

Spigen neo hybrid.

Samsung alcadara.

Nillkin nature.

 

Επειδή είναι σχεδόν ίδιες iq shield και ScreenKnight συστήνω ScreenKnight και λόγο κόστους και χρόνου παράδοσης και λόγο μεγαλύτερης συμβατότητας.

 

Για την μεμβράνη της samsung που έχω τώρα, και την έχω δοκιμάσει μόνο με samsung alcadara, θεωρώ όπως την βλέπω ότι θα είναι συμβατή μόνο με

Samsung alcadara

Nillkin nature.

 

Η Samsung έχει καλύτερη υφή (γλυστραει καλύτερα το δάχτυλο) από τις άλλες δύο.

Επίσης μου φαίνεται ποιο clear η Samsung.

 

Μόλις δοκιμάσω και με τις υπόλοιπες θήκες την μεμβράνη samsung θα σας γράψω για την συμβατότητα.

 

Επιβεβαιώνω ότι η θήκη Samsung Clear View Cover Μπλε με την μεμβράνη της Samsung λειτουργεί και κάθετε υποδειγματικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστώ από τις θήκες που σου έδειξε ήταν καμια όχι clear μαύρη η μπλε και να προσφέρει προστασία μην τρέχω άδικα γιατί δεν είμαι και κοντά

 

Η μεμβράνητη της samsung με την Samsung Clear View Cover Μπλε που εχω εγω, κάθονται μια χαρά.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, δύο ερωτήσεις για κάρτα SD ποιες είναι οι πιο καλές και οι πιο γρήγορες επίσης για τζαμακι υπάρχει κάτι καλό και αξιόπιστο; η μόνο μεμβράνη για την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

100% αποτυχια το tempered glass της Nilkin, ενω μπηκε αψογα δεν καθετε σωστα και ξεκολαει μονο της στην αριστερη κατω γωνια, δεν εβαλα θηκη για να κολησει σωστα αλλα η αριστερη γωνια απλα δεν κολαει.

Επίσης πηρα και την nature η οποια ηρθε γεματη γρατζουνιες σε κλειστη συσκευασια, απο εδω τα πηρα https://www.nillkin-case.com/ οποτε δε φταιει κανενας πωλητης.

την εβαλα αμεσα πισω απο εκει που ηρθε και εστειλα φωτογραφίες να δω τι θα μου πουν.

Ο απολογισμος 2 στα 2 βγηκαν off.

Εβαλα την samsung led view και θα παω να παρω και την official ζελατινα της samy και τελειωνω εκει

ΥΓ αν εχει παρει κανεις την ζελατινα της samsung και ειναι απο θεσσαλονικη του αγοραζω την μια καθως η συσκευασια εχει 2 μεσα...

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...