Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει ρομ που υποστηριζει διαφορα χρωματα?

 

Κάποιοι στο xiaomi-miui.gr λένε ότι οι ROM της κοινότητας το υποστηρίζουν πλέον. Ψάξε και στο xda αν θες. Δεν έχω ασχοληθεί γιατί δε με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα,

απο σημερα και εγω κατοχος της συσκευης ακομη την εχω στην πρωτη φορτιση.

Εχει αρχισει και εξαντλειται, η global version, στην πανεπιστημιου ειχαν σε μαυρο μονο την International ver.

 

Εγω το πηρα προτελευταιο κομματι απο digital4all στην πλατεια κολιατσου σε χρυσο χρωμα.

 

Αυτα για ενημερωση υποψηφιων αγοραστων.

 

To cubot s200 απο την προπαραγγελια ακομη κραταει μια χαρα.

 

Τι κανω σαν νεος χρηστης Χiaomi?

Link to comment
Share on other sites

Mολις τελιωσει τη φορτιση θα σου πω

Δε χρειάζεται καμιά ιδιαίτερη πρώτη φόρτιση, μπορείς να το ανοίξεις κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα redmi 4x και μετά από βουτιά στο νερό σταμάτησε να δουλεύει το touch. Τι στέγνωμα με μπιστολακι έκανα, τι στο ρύζι το έβαλα τίποτα η αφή δεν ξανά δούλεψε. Του έβαλα otg και ποντίκι και του έκανα επαναφορά και πάλι τίποτα. Τι πρέπει να αλλάξω για να ξαναδουλεψει? Ολόκληρο το digitizer?
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να αλλάξω για να ξαναδουλεψει? Ολόκληρο το digitizer?

Ολόκληρη οθόνη. LCD+Digitizer+frame. Δεν βγαίνει επιτυχώς μόνο το digitizer για να αλλαχθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη οθόνη. LCD+Digitizer+frame. Δεν βγαίνει επιτυχώς μόνο το digitizer για να αλλαχθεί.

 

Αυτό εδώ κάνει? Λέει και με frame και χωρίς. Ποια η διαφορά? Ποιο από τα δύο αν πάρω θα είναι πιο εύκολο στην εγκατάσταση (θα το φτιάξω μόνος μου). Επίσης υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι άλλο και όχι η οθόνη γιατί μην αλλάξω την οθόνη και έχω το ίδιο πρόβλημα φοβάμαι. Έχω βάλει ποντίκι μέσω otg και δουλεύει κανονικά το κινητό.

http://s.aliexpress.com/YruMNnaE?fromSns

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτή από εδώ: http://www.dragon-tt.com/xx.aspx?id=1465 που είναι εγγυημένη κι από άλλους που έχουν ψωνίσει. Σαφώς και μπορεί να έχει και άλλα προβλήματα εκτός της οθόνης το τηλέφωνο τα οποία δεν τα βλέπεις ακόμα. Η πτώση σε νερό είναι σοβαρή ζημιά και πολλές φορές δυστυχώς ανίατη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα! Πηρα το κινητο δωρο στη γυναικα μου η οποια ειχε το iphone 5 εδω και μια 4ετια... φοβερο upgrade! Η συσκευη πεταει εχει μεινει πολυ ευχαριστημενη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα! Πηρα το κινητο δωρο στη γυναικα μου η οποια ειχε το iphone 5 εδω και μια 4ετια... φοβερο upgrade! Η συσκευη πεταει εχει μεινει πολυ ευχαριστημενη

 

Πραγματι ειναι πολυ καλο τηλεφωνο και χωρις κολληματα, αφου εγινε η μεταβαση απο ios σε android και δεν υπαρχουν παραπονα τοτε μια χαρα.

 

Επισης μη ξεχνας οτι το 4X σε σχεση με το iphone 5 σε χαρακτηριστικα ειναι η μερα με τη νυχτα. ;)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

 

Η γυναίκα μου έχει το συγκεκριμένο κινητό και όταν απαντάει σε κλήση και φέρνει το κινητό κοντά στο αυτί, η οθόνη παραμένει ανοιχτή. Που βρίσκεται στις ρυθμίσεις; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

 

Η γυναίκα μου έχει το συγκεκριμένο κινητό και όταν απαντάει σε κλήση και φέρνει το κινητό κοντά στο αυτί, η οθόνη παραμένει ανοιχτή. Που βρίσκεται στις ρυθμίσεις; Ευχαριστώ

Καλησπέρα καλή χρονιά.

 

Πας ρυθμίσεις - εφαρμογές συστήματος - τηλέφωνο - ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Υπάρχει τρόπος να φωτίζονται τα τρία πλήκτρα πλοήγησης στο κάτω μέρος της οθόνης;

Μόνο με φακό.
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειναι ακυρη η απορια μου, υπαρχει ομως περιπτωση να παρει το κινητο την oreo; Σε dev εχει βγει;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειναι ακυρη η απορια μου, υπαρχει ομως περιπτωση να παρει το κινητο την oreo; Σε dev εχει βγει;

Καμία απολύτως. Και δεν πρόκειται να βγει ούτε σε dev καθώς η nougat βγήκε μόλις πριν 3-4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται πηρα ενα 4Χ για την αδερφη μου και μετα το τελευταιο update (nougat) δουλευει μονο σε 2g. Οτιδηποτε αλλο κολλαει, το τηλ ειναι σε cosmote, please help
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται πηρα ενα 4Χ για την αδερφη μου και μετα το τελευταιο update (nougat) δουλευει μονο σε 2g. Οτιδηποτε αλλο κολλαει, το τηλ ειναι σε cosmote, please help

Από πού το πήρες? Ποιά ρομ φοράς? Ποιά είχε πρίν? Πώς έγινε το update?

Link to comment
Share on other sites

Απο αμαζον ιταλιας και ειχε 8.52 και lolipop και μετα απο 2 μεγαλα update ηρθε στο τελευταιο που ειναι ολοι εδω με nougat και 9.1.Ειναι global και δυστυχως ετσι που εγινε χωρις στην ουσια τηλεφωνο 3g και 4g ειναι ψιλοαχρηστο. Μου κανει εντυπωση που δεν εχει τυχει σε κανενα αλλο εδω ελλαδα εχω διαβάζω σε αγγλικα φορουμ και ειναι κατι γνωστο..
Link to comment
Share on other sites

Απο αμαζον ιταλιας και ειχε 8.52 και lolipop και μετα απο 2 μεγαλα update ηρθε στο τελευταιο που ειναι ολοι εδω με nougat και 9.1.Ειναι global και δυστυχως ετσι που εγινε χωρις στην ουσια τηλεφωνο 3g και 4g ειναι ψιλοαχρηστο. Μου κανει εντυπωση που δεν εχει τυχει σε κανενα αλλο εδω ελλαδα εχω διαβάζω σε αγγλικα φορουμ και ειναι κατι γνωστο..

Και ποιά λύση προτείνουν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...