Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς το έχω ενεργοποιήσει αυτο μήπως ξέρεις;; Ευχαριστώ

 

Ρυθμίσεις--->Οθόνη Κλειδώματος & Ασφάλεια--->Smart Lock--->Αξιόπιστες Συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος και εγώ του S8 σε midnight black.

 

Έχω μια γρήγορα ερώτηση για κάτι που πρόσεξα σήμερα.

Όταν πατάω το πλαϊνό κουμπί για να κλειδώσω το κινητό και να σβήσει η οθόνη, όλα γίνονται για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου ασπρόμαυρα. Νομίζω πως μέχρι χτες δεν το έκανε αυτό ?

 

Το άναψα και το έκλεισα. Του έβαλα και του έβγαλα το always on display.

 

Δεν μου δημιουργεί κάποιο άλλο πρόβλημα. Δε γίνεται αν κλειδώσει μόνο του μετά από 1 λεπτό. Μόνο αν το κλείσω με το κουμπί.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Θα γράψω μια αναλυτική κριτική για το κινητό όταν έχω λίγο χρόνο, για να βοηθήσω υποψήφιους αγοραστές.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με σεσουαρ απο μακρια να μπαινει αερας χλιαρος στη θυρα

 

εβαλα για πολυ λιγο το σεσουαρ αλλα απο κοντα... δεν πιστευω να εκανα ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις--->Οθόνη Κλειδώματος & Ασφάλεια--->Smart Lock--->Αξιόπιστες Συσκευές

 

Εκεί έχω μόνο το Bluetooth. Συμβαίνει δλδ αυτό λόγο Bluetooth;; δεν νομίζω διότι και με απενεργοποιημεno Bluetooth το ίδιο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος που να μπορει βοηθησει στο φλασαρισμα του cos firmware ? αντιμετωπιζω προβλημα με odin !γραφει μονιμα setup connection !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εβαλα για πολυ λιγο το σεσουαρ αλλα απο κοντα... δεν πιστευω να εκανα ζημια.

 

δεν φανταζομαι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, το αναφέρω εδώ μήπως ξέρει κάποιος.

θέλω να αγοράσω ενα S8 με τιμολογιο στην εταιρια μου. αυτη τη στιγμή όπως ξέρουμε έχει βγει ο νόμος απο 27 Ιουλίου πως δεν εισπράτει ο πωλητής το ΦΠΑ όταν κόβει τιμολόγιο σε άλλη εταιρία. δοκίμασα να πάρω σε 3-4 skroutzoμαγαζα 2-3 δεν κόβουν τιμολόγιο "γιατι δεν ξερουν τι να κανουν με το φπα" και ο ενας δεν ειχε ιδεα για τι πραγμα μιλαω. ότι ισχυει αυτο με το ΦΠΑ ισχυει. εχω ρωτήσει - δει ενα κάρο προμηθευτές που πλεον το κανουν ετσι. γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο μαγαζί στο skroutz που το κάνει?

 

στην χειρότερη, διαβάζω που λέτε ότι έχετε αγοράσει από το amazon. επειδη προσωπικα δεν το εχω ξανα κάνει απο εκει. υπάρχει κάποιο λινκ και κατι συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξω? απο ποιο amazon? απο της Ιταλιας? κάποιες τιμες που ειδα ηταν αρκετα πιο πανω απο οτι το skroutz.

 

ευχαριστω για την βοηθεια

Θοδωρής

Link to comment
Share on other sites

Όντως φίλε υπάρχει κενό στο θέμα αυτό καθώς το ΥΠ.ΟΙΚ δεν έχει βγάλει εγκύκλιο που να ξεκαθαρίσει πρακτικά το τι θα γίνει με το ΦΠΑ σε αυτήν την περίπτωση.

Σίγουρα εσύ θα το πάρεις χωρίς ΦΠΑ αλλά το ζήτημα είναι τι θα κάνεις μετά στην δήλωση ΦΠΑ σου στο τέλος του μήνα.

Λογικά θα τον χρεώσεις και στα έξοδα και στα έσοδα οπότε θα μηδενίσει αφού δεν είναι εμπόρευμα το οποίο θα πουλήσεις σε κάποιον ιδιώτη με ΦΠΑ ώστε να εισπράξεις και να αποδώσεις το ΦΠΑ. Θεωρώ πως θα έχει την ίδια αντιμετώπιση όπως οι εισαγωγες από ΕΕ χωρίς όμως τις λοιπές δύσκολίες και γνωστοποιήσεις / δηλώσεις στην εφορία.

 

Θα σου πρότεινα να πας σε μια μεγάλη αλυσίδα και να ρωτήσεις καθώς αυτοί είναι πιο οργανωμένοι και σίγουρα θα τους έχει τύχει αρκετές φορές από τα τέλη Αυγούστου που πέρασε η διάταξη αυτή.

 

Περίμενε λιγάκι να ενημερωθούν και τα σκρουτζομαγαζα καθώς θα συμφέρει να αγοράσεις μια τέτοια συσκευή μειωμένη κατά 24% καθώς θα βγουν λιγότερα χρήματα από την τσέπη σου. (Με το προηγούμενο καθεστώς θα πλήρωνες την τιμή εις ολόκληρο αλλά θα συμψηφιζες το ΦΠΑ με το ΦΠΑ από τα έσοδα σου οταν θα ερχόταν η ώρα για τη δήλωση ΦΠΑ σου οπότε και πάλι το ίδιο θα σου ερχόταν αλλά είναι άλλο να δώσεις την στιγμή της αγοράς του στο ταμείο 470 αντί για 580 που είναι η κανονική τιμή )

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά καινούριος κάτοχος της συσκευής προερχόμενος από το LG g6 ,θα γράψω αναλυτικά τις επόμενες μέρες,πως μπορούμε να κάνουμε εντελώς μαύρο το aod,βλέπω από πίσω έχει background και λογικά θα έχει επίπτωση στη μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι το εβαλα για καμποση ωρα αλλα το θεμα ειναι οτι με το ζορι να πεσαν σταγονες στο κινητο δεν το εβρεξα καν. τι στο καλο αδιαβροχο διαφημιζουν δεν μπορω να καταλαβω. αν παρω αντιπροσωπεια θα βγαλω ακρη?
Φίλος το κάνει και σε μένα δεν φταίει η υγρασία εμένα μου το κάνει με τον φορτιστή του αμαξιού που βάζω τον ανταπτορα που είχε μέσα το κουτί για USB c άλλες φορές λειτουργεί κανονικά και άλλες μου γράφει ότι υπάρχει υγρασία στην θύρα. Παλιότερα είχα ξαναπάθει κάτι αντίστοιχο και μου έβγαζε USB connected και USB disconnected το έκανε συνέχεια ως αποτέλεσμα μου τελείωνε η μπαταρία γιατί άνοιγε η οθόνη .

Εν κατακλείδι υποψιάζομαι ότι είναι ελαττωματική θύρα Επίσης με τον οφισιαλ φορτιστή Κάποιες φορές δεν λειτουργεί το fast charging. Δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλους πάντως software θέμα δεν είναι έχω κάνει factory reset αρκετές φορές συν ότι έχει πάρει και καινούργιο firmware από τότε.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει την απόφαση να κάνω την μετάβαση από το s7 edge στο φετινό μοντέλο.Το δίλλημα μου έγκειται στο γεγονός ότι ενώ μ'αρέσει εμφανισιακά και σαν μέγεθος το s8 οι περισσότεροι παραπονιούνται ότι τελικά σαν κράτημα κ ως οθόνη τους πέφτει μικρό. Σε αντίθεση με το plus το οποίο δεν μου αρέσει ως μέγεθος βλέπω πολλούς να επιστρέφουν ξανά τελικά στο s7 edge!! ή και σε lg 6 .Την βοήθεια σας την άποψή σας δηλαδή, να μεταβώ στο s8 ή να παραμείνω στο 7αρι;

* το θέμα επεξεργαστή, κάμερας κλπες μικρές διαφορές δεν μου λένε κάτι. Η μετάβαση γίνεται καθαρά με βάση εμφανισιακά κριτήρια ,πιο σύγχρονο look ας πούμε κι ότι το έχω έναν χρόνο το 7edge οπότε το χάρηκα σε χρήση ιδιαίτερα με τη εξαιρετική nougat , όμως φοβάμαι μήπως δεν είναι τόσο χορταστική η οθόνη του 8 ...το s8 plus ξεφεύγει ως μέγεθος για τα γούστα μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα μετά το s7 edge και το LG g6 και κάθεται πολύ καλά στο χέρι με πολύ καλό μέγεθος οθόνης,βέβαια δεν έχω δουλέψει ποτέ το s8 plus που πιστεύω ότι και εκείνο θα είναι άριστο,νομίζω η διαφορά έγκειται στο μέγεθος συσκευής που θέλει ο καθένας μιας και πρόκειται για τις κορυφαίες συσκευές για το 2017 μαζί με το note 8

 

Επίσης παιδιά να ρωτήσω κάτι στο s7 edge wifi call είχα με rom EU στο s8 μόνο με cosmote rom έχουμε wifi call

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το Hd voice/Volte.

 

Υπάρχει καποια διαφορα μεταξύ τους? Περασα το firmware της "Cosmote" απο sammobile( μονο της cos δεν ειναι, εκτος και αν αυτοι το παιρνουν απο εκει και το τροποποιουν) και παρατηρησα πως δεν βλεπω πλεον την HD voice στις κλήσεις. To wifi calling και volte παντως παιζουν.

 

Οποτε υπάρχει εν τέλει καποια διαφορα ή απλα μου αντικαταστάθηκε το HD με το volte τώρα?(σαν τιτλος οχι σαν λειτουργια).

Edited by Xployd
Link to comment
Share on other sites

Φίλος το κάνει και σε μένα δεν φταίει η υγρασία εμένα μου το κάνει με τον φορτιστή του αμαξιού που βάζω τον ανταπτορα που είχε μέσα το κουτί για USB c άλλες φορές λειτουργεί κανονικά και άλλες μου γράφει ότι υπάρχει υγρασία στην θύρα. Παλιότερα είχα ξαναπάθει κάτι αντίστοιχο και μου έβγαζε USB connected και USB disconnected το έκανε συνέχεια ως αποτέλεσμα μου τελείωνε η μπαταρία γιατί άνοιγε η οθόνη .

Εν κατακλείδι υποψιάζομαι ότι είναι ελαττωματική θύρα Επίσης με τον οφισιαλ φορτιστή Κάποιες φορές δεν λειτουργεί το fast charging. Δεν ξέρω αν γίνεται σε άλλους πάντως software θέμα δεν είναι έχω κάνει factory reset αρκετές φορές συν ότι έχει πάρει και καινούργιο firmware από τότε.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Μου το εκανε αλλη μια φορα για μια ωρα και μετα ενταξει . δεν ξερω τι να πω να το γυρισω πισω?

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε αλλη μια φορα για μια ωρα και μετα ενταξει . δεν ξερω τι να πω να το γυρισω πισω?
Εγώ θα το γυρίσω θα έλεγα να κάνεις και εσύ το ίδιο, εξάλλου εμένα έχει και το πρόβλημα με την θολή κάμερα μου το κάνει και αυτό που και που και πρέπει να το χτυπάω για να στρώσει.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε αλλη μια φορα για μια ωρα και μετα ενταξει . δεν ξερω τι να πω να το γυρισω πισω?

 

Εγώ θα το γυρίσω θα έλεγα να κάνεις και εσύ το ίδιο, εξάλλου εμένα έχει και το πρόβλημα με την θολή κάμερα μου το κάνει και αυτό που και που και πρέπει να το χτυπάω για να στρώσει.

 

Εννοείται πως θα τα πάτε για service με κάλυψη εγγύσης. Έχουν αναφερθεί και άλλες περιπτώσεις με τέτοιου είδους ελαττωματικά τεμάχια οπότε λογικά οι άνθρωποι στο service θα ξέρουν πως δεν προκαλέσετε το πρόβλημα εσείς.

 

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο αλλά δεν έχει απόδειξη, τι γινεται με την εγγύηση;

 

Στους όρους εγγύησης η Samsung αναφέρει μεταξύ άλλων :

"Για να ζητήσουν την παρούσα εγγύηση, οι καταναλωτές πρέπει να προσκομίσουν την πρωτότυπη απόδειξη αγοράς (όταν το προϊόν αρχικώς πωλήθηκε στον καταναλωτή)."

 

Οπότε μάλλον θα έχεις πρόβλημα. Αυτός που στο πουλά το είχε αγοράσει μεταχειρισμένο από άλλον χωρίς απόδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο αλλά δεν έχει απόδειξη

 

τι γινεται με την εγγύηση;

 

Εγγύηση κανονικά από την ημερομηνία κατασκευής της συσκευής.

Αυτή την ημερομηνία σου την λέει η Samsung δίνοντας το imei αν πάρεις τηλέφωνο.

Διαφορετικά την βλέπεις από την εφαρμογή Phone info samsung που υπάρχει στο playstore.

 

Για να επιβεβαιώσεις αυτά που σου λέω και για να είσαι 1000% σίγουρος κάλεσε αύριο την Samsung(2106897691 Δευτέρα έως Παρασκευή 09:00-19:00) και ρώτησε ακριβώς αυτό που ρώτησες και εδώ.

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί έχω χαζέψει με την συσκευή,Πώς γίνεται να έχω καλύτερη μπαταρία από το s7 edge με 600Mah λιγότερα και μεγαλύτερη οθόνη και το edge που είχα πριν ένα μήνα ήταν καινούριο 4 μηνών όσο ακριβώς είναι και το s8,έχει έρθει άλλος από s7 edge να μου πει την δική του εμπειρία

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο αλλά δεν έχει απόδειξη

 

τι γινεται με την εγγύηση;

προσοχή φυσικά και σε κλεμμένα

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι γιατί έχω χαζέψει με την συσκευή,Πώς γίνεται να έχω καλύτερη μπαταρία από το s7 edge με 600Mah λιγότερα και μεγαλύτερη οθόνη και το edge που είχα πριν ένα μήνα ήταν καινούριο 4 μηνών όσο ακριβώς είναι και το s8,έχει έρθει άλλος από s7 edge να μου πει την δική του εμπειρία

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει καλύτερο optimization το software φίλε, ξεκάθαρα. Άμα προσθέσεις και το aggressive κλείσιμο των εφαρμογών που βρίσκονται στην μνήμη καθώς και την αδρανοποίηση βγαίνει αυτό το αποτέλεσμα. Και σε εμένα προσωπικά μαρεσει αυτό. :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος και εγώ του S8 σε midnight black.

 

Έχω μια γρήγορα ερώτηση για κάτι που πρόσεξα σήμερα.

Όταν πατάω το πλαϊνό κουμπί για να κλειδώσω το κινητό και να σβήσει η οθόνη, όλα γίνονται για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου ασπρόμαυρα. Νομίζω πως μέχρι χτες δεν το έκανε αυτό ?

 

Το άναψα και το έκλεισα. Του έβαλα και του έβγαλα το always on display.

 

Δεν μου δημιουργεί κάποιο άλλο πρόβλημα. Δε γίνεται αν κλειδώσει μόνο του μετά από 1 λεπτό. Μόνο αν το κλείσω με το κουμπί.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό ?

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Θα γράψω μια αναλυτική κριτική για το κινητό όταν έχω λίγο χρόνο, για να βοηθήσω υποψήφιους αγοραστές.

Φίλε μου το κάνει σε μένα αυτο αυτο που λες...δεν έχω το 8..s7 edge με custom rom

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί έπαψε να μου δουλεύει το glimpse notifications? Χωρίς να πειράξω τίποτα εννοείται. Με restart δεν επανήλθε πάντως. Υποψιάζομαι το καινούριο φωτισμό οθόνης edge που ενημερώθηκε σχετικά πρόσφατα

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...