Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε EUR rom που έχω δεν ισχύει το wifi calling της COSMOTE, ενώ στο S7 Edge ίσχυε με EUR. Μόνο με ρομ της COSMOTE γινεται? Επισης διαβάζω ότι έχει μείνει πολύ πίσω στις αναβαθμίσεις ρομ η COSMOTE σε σχεση με αλλες ρομ.

 

Σε ένα Samsung A5 2016 αναγκάστηκα να περάσω την Cosmote ROM για να παίξουν voLTE και WiFi Calling(παίζουν απροβλημάτιστα τώρα ενώ σε EUR όχι).

Τη Nougat την πήρε η Cosmote έκδοση της καθυστερημένα σε σύγκριση με τα EUR η γενικότερα από τα Unbranded.Γενικά σε Branded λογισμικά υπάρχουν καθυστερήσεις

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου όταν το πρώτο άνοιξα είχε σαν γλώσσα την αγγλική αυτό σημαίνει ότι προοριζόταν για εκεί; Unbranded είναι. Επίσης έχει κατι εφαρμογές της Microsoft (word κλπ) που δεν βγαίνουν και αναγκάστηκα να τις κάνω απενεργοποίηση και μετά απόκρυψη από το μενού. Τις έχει και στα δικά σας αυτές;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ξυπνητήρι που είναι;

Επίσης στο κείμενο που γράφουμε γιατί δεν προεπιλέγει τις λέξεις; Δηλαδή πατάς "καλ" & σου βγάζει "καλημέρα", "καλησπέρα" κτλ. Πως ενεργοποιείτε αυτό;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

@REFEREE1980, εγκατέστησε την εφαρμογή phone info από το playstore και στην καρτέλα csc code δες τι γράφει δίπλα στο csc country. Όσο για τις εφαρμογές της Microsoft ναι και εγώ τις είχα και τις απενεργοποίησα.

 

@bill971, στην εφαρμογή του ρολογιού. Για το 2ο ερώτημα δεν μπορώ να σου απαντήσω γιατί δεν χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της Samsung.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο κείμενο που γράφουμε γιατί δεν προεπιλέγει τις λέξεις; Δηλαδή πατάς "καλ" & σου βγάζει "καλημέρα", "καλησπέρα" κτλ. Πως ενεργοποιείτε αυτό;

Ευχαριστώ!

Πηγαινε απο το πληκτρολογιο στις ρυθμισεις του και ενεργοποιησε την εξυπνη λειτουργια κειμενου,επισης τον αυτοματο ορθογραφικο ελεγχο για ελληνικα κ αγγλικα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ και τα δύο πληκτρολόγια δεν ξέρω πραγματικά ποιο να διαλέξω και το Samsung και της Google είναι πραγματικά πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ και τα δύο πληκτρολόγια δεν ξέρω πραγματικά ποιο να διαλέξω και το Samsung και της Google είναι πραγματικά πολύ καλά.

 

Για δοκίμασε και swift key και δεν νομίζω να το αφήσεις ποτέ.!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ και τα δύο πληκτρολόγια δεν ξέρω πραγματικά ποιο να διαλέξω και το Samsung και της Google είναι πραγματικά πολύ καλά.

 

Χωρίς παρεξήγηση, της Sony είναι κλασεις ανώτερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει καλύτερη προβλεψιμότητα στα Ελληνικά?

Ναι το θεωρώ πολύ καλύτερο. Ειδικά από το Samsung. Ο τρόπος που διορθώνει λέξεις κτλ πολύ ανώτερος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θεωρώ πολύ καλύτερο. Ειδικά από το Samsung. Ο τρόπος που διορθώνει λέξεις κτλ πολύ ανώτερος
υπάρχει στο playstore??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει στο playstore??

 

Όχι, έχω το apk αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να στο στείλω. Παίζει μια συγκεκριμένη έκδοση μόνο νομίζω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Swiftkey από μένα πάντως.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχω το apk αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να στο στείλω. Παίζει μια συγκεκριμένη έκδοση μόνο νομίζω
οκ φίλε δεν πειράζει ευχαριστώ!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ξυπνητήρι που είναι;

Ευχαριστώ!

 

Στο ρολόι.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε απο το πληκτρολογιο στις ρυθμισεις του και ενεργοποιησε την εξυπνη λειτουργια κειμενου,επισης τον αυτοματο ορθογραφικο ελεγχο για ελληνικα κ αγγλικα

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια & εσένα & τα άλλα παιδιά που απάντησαν αλλά από το μενού των ρυθμίσεων δε βλέπω τέτοια επιλογή.

Μπορείτε να μου πείτε μετά την επιλογή ρυθμίσεις που πηγαίνω;

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια & εσένα & τα άλλα παιδιά που απάντησαν αλλά από το μενού των ρυθμίσεων δε βλέπω τέτοια επιλογή.

Μπορείτε να μου πείτε μετά την επιλογή ρυθμίσεις που πηγαίνω;

 

Πηγαινε καπου να γραψεις ενα μηνυμα για παραδειγμα, οταν σου ανοιξει το πληκτρολογιο δες το γραναζι αριστερα κατω και μπες στις ρυθμισεις.

Αλλιως ρυθμισεις κινητου γενικη διαχειριση γλωσσα και εισαγωγη και θα το βρεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Bluetooth headset τεχνολογίας 5.0 για να μπορέσω να αξιοποιήσω το γεγονός ότι έχει Bluetooth 5.0 το κινητό αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Ούτε στην Plantronics ούτε Jabra ούτε Samsung. Έχετε βρει εσείς κάποιο;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω Bluetooth headset τεχνολογίας 5.0 για να μπορέσω να αξιοποιήσω το γεγονός ότι έχει Bluetooth 5.0 το κινητό αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Ούτε στην Plantronics ούτε Jabra ούτε Samsung. Έχετε βρει εσείς κάποιο;

Οταν βρεις σφύρα και εμάς... 3 μήνες δεν υπάρχει V5.0 ούτε στην Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν βρεις σφύρα και εμάς... 3 μήνες δεν υπάρχει V5.0 ούτε στην Κίνα.

 

Έτσι για την ιστορία, είναι Bluetooth 5 :cool:

Καταργήθηκε και το v και η .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω από τίς ρυθμίσεις την λειτουργία πού ξεκλειδώνει ς το τηλέφωνο πατώντας το κεντρικό πλήκτρο το οποίο φυσικά δεν φαίνεται.Ξερει κάποιος;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ψάχνω από τίς ρυθμίσεις την λειτουργία πού ξεκλειδώνει ς το τηλέφωνο πατώντας το κεντρικό πλήκτρο το οποίο φυσικά δεν φαίνεται.Ξερει κάποιος;; Ευχαριστώ
Ρυθμίσεις-Εμφάνιση-Γραμμή πλοήγησης

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-Εμφάνιση-Γραμμή πλοήγησης

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Πως γίνεται ρε παιδιά στο phone info να μου βγάζει την συσκευή με exynos....ενω το geekbench να μου την δείχνει με snapdragon???

dfb43bd60928367810907a2a3a82faa5.jpgd7286456974545667bbfec984dbcf063.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...