Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ερώτηση που έκανα σε μερικά καταστήματα από skroutz για το αν πουλάνε branded / unbranded μου είπαν ότι συνήθως είναι unbranded διαφορετικά φαίνεται από το κουτί...αλλά δεν μπορούν να είναι και σίγουροι 100%....

Σε περίπτωση που αγοράσω branded και το ανοίξω δεν δεχόνται επιστροφή...

Έχετε κάποια εμπειρία ποια καταστήματα δίνουν σίγουρα unbranded...?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει να το αγοράσω το κινητό σε κάποιο από τα μαγαζιά ( Skroutz) στην ομόνοια. Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα από εκεί;; είναι Οκ με την οθόνη η έχουν βγάλει θέματα;;Από πια χώρα συνήθως είναι;; Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έκανα σε μερικά καταστήματα από skroutz για το αν πουλάνε branded / unbranded μου είπαν ότι συνήθως είναι unbranded διαφορετικά φαίνεται από το κουτί...αλλά δεν μπορούν να είναι και σίγουροι 100%....

Σε περίπτωση που αγοράσω branded και το ανοίξω δεν δεχόνται επιστροφή...

Έχετε κάποια εμπειρία ποια καταστήματα δίνουν σίγουρα unbranded...?

 

Καλησπέρα. Με ενδιαφέρει να το αγοράσω το κινητό σε κάποιο από τα μαγαζιά ( Skroutz) στην ομόνοια. Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα από εκεί;; είναι Οκ με την οθόνη η έχουν βγάλει θέματα;;Από πια χώρα συνήθως είναι;;

 

To γνωστό κατάστημα στη Θηβών λέει στην περιγραφή ποιο πουλά branded και ποιο unbranded. To μαύρο, το ασημένιο και το μπλε πχ είναι unbranded. To orchid grey είναι branded. Eγώ από εκεί αγόρασα το μαύρο unbranded. Πορτογαλικό μου προέκυψε και χωρίς κόκκινη απόχρωση στην οθόνη. Σένσορας κάμερας : Samsung. Τώρα το αν έχουν ακόμα τεμάχια της ίδιας παρτίδας ( έχει περάσει μια εβδομάδα) , αυτό δεν μπορεί να το μάθει κανείς. Ούτε το αν έχουν έναν προμηθευτή, ούτε το πόσο μεγάλη είναι η κάθε παρτίδα, ούτε το αν τα τεμάχια της ίδιας παρτίδας είναι δεδομένα όλα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το αγορασα και εγω προερχομενος απο iphone και redmi note 4x μπορω να πω οτι δεν εχω ενθουσιαστει ακομα στις πρωτες 1-2 ωρες χρησης
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

σημερα το αγορασα και εγω προερχομενος απο iphone και redmi note 4x μπορω να πω οτι δεν εχω ενθουσιαστει ακομα στις πρωτες 1-2 ωρες χρησης

 

Μα εννοείται ότι τα προηγούμενα τηλέφωνά σου ήταν έτη φωτός (μην πω αιώνες και φανώ υπερβολικός) καλύτερα από το S8.

Next.

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοείται ότι τα προηγούμενα τηλέφωνά σου ήταν έτη φωτός (μην πω αιώνες και φανώ υπερβολικός) καλύτερα από το S8.

Next.

 

Δεν καταλαβαίνω το πνεύμα σου.

Εγώ αγόρασα και το S8 και το S8 plus προερχόμενος από το S7 edge.

Ούτε εγώ είμαι ενθουσιασμένος να είμαι ειλικρινής. Όχι για αυτά τα χρήματα.

Και δυστυχώς κατά την γνώμη μου δεν αξίζει κανένα από τα 2.

Το S7 edge έχει το ιδανικό μέγεθος τουλάχιστον κατ εμέ.

To S8 είναι περίπου σαν το S6 edge και φαντάζει πισωγυρίσματα.

Το S8 είναι λίγο μεγάλο.

Edited by Leoniums
~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το πνεύμα σου.

Εγώ αγόρασα και το S8 και το S8 plus προερχόμενος από το S7 edge.

Ούτε εγώ είμαι ενθουσιασμένος να είμαι ειλικρινής. Όχι για αυτά τα χρήματα.

Και δυστυχώς κατά την γνώμη μου δεν αξίζει κανένα από τα 2.

Το S7 edge έχει το ιδανικό μέγεθος τουλάχιστον κατά εμέ.

To S8 είναι περίπου σαν το S6 edge και φαντάζει πισωγυρίσματα.

Το S8 είναι λίγο μεγάλο.

 

Αφού δεν αξίζει, τότε να το χαρίσεις.

Βέβαια δεν εκπλήσσομαι. Ο άνθρωπος (γενικά) έχει διαφόρων ειδών βίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοείται ότι τα προηγούμενα τηλέφωνά σου ήταν έτη φωτός (μην πω αιώνες και φανώ υπερβολικός) καλύτερα από το S8.

Next.

Με πρόλαβες θεός :D

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν αξίζει, τότε να το χαρίσεις.

Βέβαια δεν εκπλήσσομαι. Ο άνθρωπος (γενικά) έχει διαφόρων ειδών βίτσια.

Το τι θα κάνω είναι καθαρά δικιά μου υπόθεση. Εξυπνάδες, διαταγές προσταγές κοκ εκεί που σου δίνουν το δικαίωμα.

Το ότι δεν δέχεσαι τις γνώμες και τον προβληματισμό κάποιων εδώ μέσα δεν σου δίνει το δικαίωμα να προσβάλεις.

Θα έγραφα κι άλλα, αλλά τυπάκια σαν και εσένα, είναι καθημερινό φαινόμενο πλέον.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το πνεύμα σου.

Εγώ αγόρασα και το S8 και το S8 plus προερχόμενος από το S7 edge.

Ούτε εγώ είμαι ενθουσιασμένος να είμαι ειλικρινής. Όχι για αυτά τα χρήματα.

Και δυστυχώς κατά την γνώμη μου δεν αξίζει κανένα από τα 2.

Το S7 edge έχει το ιδανικό μέγεθος τουλάχιστον κατ εμέ.

To S8 είναι περίπου σαν το S6 edge και φαντάζει πισωγυρίσματα.

Το S8 είναι λίγο μεγάλο.

 

Το να έχεις περσινή ναυαρχίδα ( και ειδικά το 7 edge το οποίο βγήκε πάρα πολύ καλό ) και να λες ότι δεν σε εντυπωσίασε το s8 είναι απόλυτα δεκτό. Το να λες όμως ότι είχες midrange συσκευή η οποία δεν πιάνει μια μπροστά σε οποιαδήποτε φετινή ναυαρχίδα πόσο μάλλον στο εντυπωσιακότατο s8 τότε απλά τρολάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτή η γνώμη σου και ενμερει συμφωνώ αλλά και πάλι μπορεί όντως να μην του φάνηκε η διαφορά.

Η γυναίκα μου είχε το S4 mini και δεν ήθελε με τπτ να το αλλάξει. Όταν τελικά της έδωσα με το ζόρι το S6 edge δεν γούσταρε καθόλου και ήθελε το παλιό. Το ίδιο γίνεται και τώρα που της λέω να πάρει το S8.

Κάποιοι άνθρωποι βολεύονται με κάτι και μετά δεν τους κάνει κλικ κάτι άλλο όσο καλύτερο κι αν είναι.

Αυτό.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Δεκτή η γνώμη σου και ενμερει συμφωνώ αλλά και πάλι μπορεί όντως να μην του φάνηκε η διαφορά.

Η γυναίκα μου είχε το S4 mini και δεν ήθελε με τπτ να το αλλάξει. Όταν τελικά της έδωσα με το ζόρι το S6 edge δεν γούσταρε καθόλου και ήθελε το παλιό. Το ίδιο γίνεται και τώρα που της λέω να πάρει το S8.

Κάποιοι άνθρωποι βολεύονται με κάτι και μετά δεν τους κάνει κλικ κάτι άλλο όσο καλύτερο κι αν είναι.

Αυτό.

 

Είναι άλλο όμως με τι βολεύεσε κι άλλο εαν δε σε εντυπωσίασε καθόλου.

Κι εγώ έχω άτομα που δεν ασχολούνται με την τεχνολογία και για τους δικούς τους λόγους θέλουν να παραμείνουν στην ίδια συσκευή ότι και να τους δείχνω, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα τους εντυπωσιάσει μια νέα ναυαρχίδα όπως το s8. Δε μπορεί να βλέπεις μια κάμερα που είναι η μέρα με την νύχτα, μια οθόνη που ακόμα και με το iphone που χε δεν την έχει ξαναδεί και να λες ε ντάξει σιγά τα λάχανα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι για τα λεφτά που έδωσα εκτός από το θέμα design δεν εχω εντυπωσιαστεί

Υ.Γ. το εχω μισή μέρα (απλά δεν καταλαβαίνω γιατί πειραχτηκες)

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηεα χθες. ειχα s7 prin. τρομερη οθονη καλυτερη καμερα. το συνηθισα το μακροστενο σχημα καθεται καλα στο χερι.

με παρεξενεψαν τα κουμπια που ειναι στο κατω μερος και δεν εχει home button.

χρωμα γκρευ ιταλικο, δεν ειχε απεξω σημα παροχου και μου ειπαν οτι μαλλον ειναι unbranded διοτι η ΤΙΜ βαζει εξω απο το τηλεφωνο το σημα της και ξερουν οτι ειναι παροχου. αλλα εμφανιστηκε η εφαρμογη της voda . μαλλον λοπον voda ιταλιας. εκανα το στησιμο και ολα οκ.

παντως οτν το ανοιγω δεν εμφανιζεται σημα voda.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτή η γνώμη σου και ενμερει συμφωνώ αλλά και πάλι μπορεί όντως να μην του φάνηκε η διαφορά.

Η γυναίκα μου είχε το S4 mini και δεν ήθελε με τπτ να το αλλάξει. Όταν τελικά της έδωσα με το ζόρι το S6 edge δεν γούσταρε καθόλου και ήθελε το παλιό. Το ίδιο γίνεται και τώρα που της λέω να πάρει το S8.

Κάποιοι άνθρωποι βολεύονται με κάτι και μετά δεν τους κάνει κλικ κάτι άλλο όσο καλύτερο κι αν είναι.

Αυτό.

 

σαν τη δικια μου,με τη διαφορα οτι αμα της πεις στο τελος, πηγαινε παλι στο παλιο, της καλαρεσει το καινουριο :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηεα χθες. ειχα s7 prin. τρομερη οθονη καλυτερη καμερα. το συνηθισα το μακροστενο σχημα καθεται καλα στο χερι. με παρεξενεψαν τα κουμπια που ειναι στο κατω μερος και δεν εχει home button. χρωμα γκρευ ιταλικο, δεν ειχε απεξω σημα παροχου και μου ειπαν οτι μαλλον ειναι unbranded διοτι η ΤΙΜ βαζει εξω απο το τηλεφωνο το σημα της και ξερουν οτι ειναι παροχου. αλλα εμφανιστηκε η εφαρμογη της voda . μαλλον λοπον voda ιταλιας. εκανα το στησιμο και ολα οκ.παντως οτν το ανοιγω δεν εμφανιζεται σημα voda.

 

Kαλορίζικο! Το design του είναι πραγματικά μια γενιά μπροστά από τις ναυαρχίδες των άλλων γνωστών εταιριών ( εξαίρεση το Mi Mix και το G6 που όμως προσωπικά θεωρώ ότι δεν έχουν το ίδιο όμορφο σχεδιασμό ). Η κάμερά του καλύτερη από του S7 στην χρωματική ακρίβεια και με λίγο ακόμα περισσότερο φωτισμό στις βραδινές έξω. Την αναλογία οθόνης ναι και εγώ τη συνήθισα πολύ γρήγορα και προσφέρει πολύ ωραίο κράτημα στο χέρι σε συνδιασμό με τις κούρμπες.

 

Το μεγάλο αρνητικό του S8 είναι για μένα ένα : Το λυπάσαι να του βάλεις θήκη και tempered glass για να μη χαλάσεις στο παραμικρό την ομορφιά του και από την άλλη τρέμεις μη σου πάθει τίποτα ! :lol: Εγώ παρήγγειλα την πιο λεπτή θήκη που βρήκα ( 0,4mm) αλλά αν με χαλάσει έστω και λίγο μάλλον θα τη βγάλω :

http://imgur.com/a/eYZcO

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηεα χθες. ειχα s7 prin. τρομερη οθονη καλυτερη καμερα. το συνηθισα το μακροστενο σχημα καθεται καλα στο χερι.

με παρεξενεψαν τα κουμπια που ειναι στο κατω μερος και δεν εχει home button.

χρωμα γκρευ ιταλικο, δεν ειχε απεξω σημα παροχου και μου ειπαν οτι μαλλον ειναι unbranded διοτι η ΤΙΜ βαζει εξω απο το τηλεφωνο το σημα της και ξερουν οτι ειναι παροχου. αλλα εμφανιστηκε η εφαρμογη της voda . μαλλον λοπον voda ιταλιας. εκανα το στησιμο και ολα οκ.

παντως οτν το ανοιγω δεν εμφανιζεται σημα voda.

 

 

 

Είχα κι εγώ πέρυσι αν θυμάμαι καλά, το S6 Edge Plus από Voda Ιταλίας. Δεν έβγαζε το σήμα στην εκκίνηση, απλά είχε κανά δυό εφαρμογές της εταιρείας στο μενού. Και αν θυμάμαι σωστά όλες εκτός μίας τις διέγραψα, και την άλλη την απενεργοποίησα. Οπότε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! οντως χωρίς προστασία οθόνης το ευχαριστιεσαι αλλά φοβάσαι μην γίνει καμιά στραβή
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.να ρωτήσω κάτι έβαλα το Samsung info που μου δείχνει την χώρα προέλευσης? επειδή το κινητό το πήρα από κατάστημα Σκρουτζ έχω θέμα με την εγγυηση η θα πρέπει να πάρω τηλ την samsung να μου πούνε? Ευχαριστώ.

Μου δείχνει στο info svc SEGR/GR COUNTRY

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.να ρωτήσω κάτι έβαλα το Samsung info που μου δείχνει την χώρα προέλευσης? επειδή το κινητό το πήρα από κατάστημα Σκρουτζ έχω θέμα με την εγγυηση η θα πρέπει να πάρω τηλ την samsung να μου πούνε? Ευχαριστώ.

Μου δείχνει στο info svc SEGR/GR COUNTRY

 

 

 

Λογικά εννοείς στο CSC Country...αν σου λέει SEGR/GR, είναι "ελληνική" συσκευή! Αυτό λέει κι εμένα που είναι ελληνικό, από Κωτσόβολο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.αλλα στο κατάστημα που το πήρα έγραφε EU έχει διάφορα?

 

Για να καταλάβεις για ποια χώρα προορίζεται η συσκευη σου θα πρέπει να δεις τι γράφει λίγο ποιο πάνω, εκεί που λέει active csc code.

Αν έχεις κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δεν είναι branded θα γράφει EUR.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη το θελω το κινητο μπορει να μου πει καποιος αν πηρε το s8 ερχομενος απο htc 10 τη εντυπωσεις ειχε;Μπορει να ειναι χαζο αλλα δεν ξερω πιο να παρω..Η μαλλον για s8 ειμαι απλα το 10αρι σε ποιοτητα κατασκευης κ ηχο απο ακουστικα ειναι αλλου!!!Κ τελος αν το s8 εχει εχει επιλογη αργης φορτισης..
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι πολύ καλές συσκευές. Φυσικά υπάρχει επιλογή για κανονική φόρτιση...σαν συσκευή στο σύνολο της το S8 είναι σαφώς ανώτερο, χωρίς αυτο να σημαίνει ότι 10 δεν είναι πολύ καλή συσκευή. Έχει περισσότερα να δώσει το S8, όπως μπαταρία, φωτογραφική, οθόνη, Bluetooth 5, και αν σε ενδιαφέρει αυτό καλύτερη αξία μεταπώλησης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...