Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ τον άλλο μήνα κλείνω 4 χρόνια που το έχω. Πέρυσι το καλοκαίρι του άλλαξα και μπαταρία. Μια χαρά κινητό!

Πρώτη φορά που κρατάω κινητό τόσα χρόνια!

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Edited by Alexander_T
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλή χρονιά. Καλύτερα μόνο smartec

 

κοστος γνωριζουμε (εκτος εγγυησης) ? προσυπογραφω τα περι σκυλιου του κινητου. Πρωτη φορα κραταω συσκευη 2,5 χρονια.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς περίπου πόσο είναι το κόστος αντικατάστασης της μπαταρίας?

 

Εκτός εγγύησης 41€ ....αλλά πάρε τηλ και ρώτα σμαρτεκ..αλλιώς σε άλλα σέρβις μου είχαν πει και 25€ αλλά ξέχνα την στεγανοποίηση και σίγουρα βάζουν μαϊμού μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς ίσως είναι 40. Μάλλον θυμήθηκα το ποσό που ζητησαν από irepair σε φίλο για αλλαγή μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ουπς ίσως είναι 40. Μάλλον θυμήθηκα το ποσό που ζητησαν από irepair σε φίλο για αλλαγή μπαταρίας.

 

Εχω ρωτηση την σμαρτεκ για αυτο το ξερω σιγουρα απλα μπορει να αλλαζουν οι τιμες μηνα τον μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σελίδα στο sait με τις τιμές για service.

Same Day Service S8 plus 65 ευρώ

Αποστολή με courier Acs νομίζω δωρεάν 40.35 Ευρώ

https://smartecservice.gr/repairs/

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, θα τουε καλεσω αυριο. Σημερα πάντως δεν απάντησαν

 

Είχες απάντηση?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Είχες απάντηση?

 

Για κάποιο λόγο δεν το απάντησαν ούτε την 2η φορά. Επειδή έχω πολύ δουλειά τελευταία δοκίμασα 1 φορά μονο. Το κινητο το έχω 2+ χρόνια και αν και είναι πεσμένη η μπαταρία (παλιότερα με 2 ώρες ανοικτή οθόνη πήγαινε στο 50% ενώ τωρα σε 1:20 περίπου) αντέχει 1-2 μήνες ακόμα με την χρήση που κάνω. (για αυτό και δεν βιάζομαι)

 

Πάντως εκτός απο την μπαταρία (που είναι και λογικό), είναι η καλύτερη αγορά κινητού που έχω κάνει και νομίζω ότι χαλαρά θα το κρατήσω 1+ χρόνια ακόμα αν το κόστος αλλαγής είναι κοντά στα 50€ όπως λένε και τα παιδια εδώ (και το site).

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν το απάντησαν ούτε την 2η φορά....

 

Προς ενημέρωση :

Περάσα χθες για να δουν το watch μου (θα γραψω στο αντίστοιχο νήμα).

Ρώτησα για μπαταρία του s8+ μας, κ μου ειπαν 40€, οτι γραφει κ στο site

https://smartecservice.gr/mobile-repair-prices/

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση :

Περάσα χθες για να δουν το watch μου (θα γραψω στο αντίστοιχο νήμα).

Ρώτησα για μπαταρία του s8+ μας, κ μου ειπαν 40€, οτι γραφει κ στο site

https://smartecservice.gr/mobile-repair-prices/

 

-----------

Tapa

 

Εμενα μου είχαν πει 41€ .... πέφτουν οι τιμές με γοργούς ρυθμούς. χαχαχχ πάντως άμα το θες και σαν δεύτερη συσκευή στο μέλλον στέκετε άνετα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ύστερα Από 3 χρόνια Φούσκωσε η μπαταρία και ξεκόλλησε η πλάτη.

Αλλάχτηκε με νέα μπαταρία και μέσα σε μία ώρα και 54€ ήταν μάχημο κ πάλι από το https://service-samsung-glyfada.business.site/.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες κ ενημέρωσες εμάς τους μάχιμους S8+άκιδες.

Ποτέ δεν ξέρεις

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα

επειδή ήρθε η ώρα να αλλάξω την μπαταρία, και επειδή θα πρέπει να αφήσω το τηλέφωνο 2-3 εργάσιμες υπάρχει κάποιος τρόπος να προφυλάξω τα δεδομένα του τηλεφώνου χωρίς να το κάνω factory reset και να χρειαστεί να το ξανασετάρω (θα έχω πάρει back up) αλλά και πάλι θα μου φάει ώρα να το ξαναφέρω όπως είναι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να πάρω αντίγραφα από τον ασφαλή φάκελο; 

θέλω να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις για πρώτη φορά μετά 4 χρόνια και φοβάμαι πως θα χάσω τα δεδομένα μου.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2021 at 12:03 ΜΜ, gup_ said:

Καλησπέρα

επειδή ήρθε η ώρα να αλλάξω την μπαταρία, και επειδή θα πρέπει να αφήσω το τηλέφωνο 2-3 εργάσιμες υπάρχει κάποιος τρόπος να προφυλάξω τα δεδομένα του τηλεφώνου χωρίς να το κάνω factory reset και να χρειαστεί να το ξανασετάρω (θα έχω πάρει back up) αλλά και πάλι θα μου φάει ώρα να το ξαναφέρω όπως είναι. 

κλείδωσε τα αρχεία που θέλεις να μην δούνε στον ασφαλή φάκελο. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό πως έγινε;

ποιός απάντησε παραπάνω; 

και πως τα κλειδώνω;

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)
  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους.
Για να μην σας ζαλίζω, μια απλή απάντηση αν μπορώ να εχω εγγραφή κλήσεων (native απο Samsung η κάποιο app) σε S8+ (G955F) χωρίς root.
Δοκίμασα σχεδόν όλες τις εφαρμογές και δοκίμασα να αλλάξω το CSC σε χώρα που επιτρέπονται οι ηχογραφήσεις. Άλλαξα το Α70 της γυναίκας μου σε 5 λεπτά με τον Odin και εμφανίστηκε η ηχογράφηση απο το σύστημα κανονικά αλλά δεν μπορώ να βρω firmware για SM- G955F απο αυτές τις χώρες παρά μόνο για SM- G955FD το οποίο είναι το δίκαρτο. Το δοκίμασα με την ελπίδα οτι θα παίξει αλλά πηρα FAIL απο τον Odin.
Προφανώς θα υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία που δεν γνωρίζω...δεν είμαι και ειδικός με 3 μέρες διάβασμα...
Απλά θα ήθελα να ξέρω αν γίνεται με κάποιο τρόπο η τσάμπα καίει η λάμπα...η αν υπάρχει κάποια εφαρμογή χωρίς root.
Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.
Για να μην σας ζαλίζω, μια απλή απάντηση αν μπορώ να εχω εγγραφή κλήσεων (native απο Samsung η κάποιο app) σε S8+ (G955F) χωρίς root.
Δοκίμασα σχεδόν όλες τις εφαρμογές και δοκίμασα να αλλάξω το CSC σε χώρα που επιτρέπονται οι ηχογραφήσεις. Άλλαξα το Α70 της γυναίκας μου σε 5 λεπτά με τον Odin και εμφανίστηκε η ηχογράφηση απο το σύστημα κανονικά αλλά δεν μπορώ να βρω firmware για SM- G955F απο αυτές τις χώρες παρά μόνο για SM- G955FD το οποίο είναι το δίκαρτο. Το δοκίμασα με την ελπίδα οτι θα παίξει αλλά πηρα FAIL απο τον Odin.
Προφανώς θα υπάρχει κάποια άλλη διαδικασία που δεν γνωρίζω...δεν είμαι και ειδικός με 3 μέρες διάβασμα...
Απλά θα ήθελα να ξέρω αν γίνεται με κάποιο τρόπο η τσάμπα καίει η λάμπα...η αν υπάρχει κάποια εφαρμογή χωρίς root.
Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία επιλογή είναι να δοκιμάσετε και να κατεβάσετε από το galaxy store εφαρμογες ηχογράφηση κλησεων γιατί το μπλοκάρισμα των κλήσεων το απαγορεψε η google policy

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...