Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω ημουν διστακτικος ως προς το μεγεθος. Αλλα πηγα απο το S10e των 5.8 στις 6.7 του S20+ και ειναι σουπερ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασικά μου αρέσει πολύ το περιβάλλον της samsung από τότε με την αλλαγή σε one UI και μετα, σε συνδυασμό με την χρήση Audio Jack είναι ακριβώς αυτό που θέλω. Οι πολλές κάμερες οκ ευπρόσδεκτες από τα νεότερα μοντέλα απλά συνήθως όταν φωτογραφίζω χρησιμοποιώ τις dslr μιας και το μάτι έχει συνηθίσει στον μεγάλο αισθητήρα το FF φορμα. Μέχρι τους πρώτους μήνες του χρόνου λογικά που θα έχει και υποστήριξη με επίπεδα ασφαλείας είμαστε κομπλέ κι όχι μόνο. Μετά ίσως σκεφτώ να του περάσω κάποια ρομ από XDA κι αυτό χλωμό πιθανότατα γιατί θα δουλεύω σαν βασικό τηλέφωνο το 1+. Είναι ένα όμορφο σικάτο κινητό το s8 plus με ωραίες Alcantara θήκες χωρίς πολλά φρου φρου και μου κάνει την δουλίτσα μου με το παραπάνω...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα. Σουπερ ειναι το S8+ και τωρα... Για τα νοτς και τρυπες και εγω ημουν αρνητικος αλλα η υλοποιηση της Samsung ειναι μια χαρα... Μετα απο λιγο ξεχνας οτι υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

To s20 plus είναι εξαιρετική συσκευή, αν δεν είχα βρει σε σούπερ δελεαστική τιμή το 1+ μου σίγουρα θα το είχα πάρει, η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα να το τραμπάρω με το s8 plus μου όμως τελικά παρέμεινα όπως ήμουν ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ήθελα να έχω δύο συσκευές των 6.7" πληρώνοντας κι ένα σεβαστό ποσό για την μετάβαση στο s20 plus.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ καλυτερο απο αυτα που γραφουν πολλοι.

Τα 120hz δεν με απασχολουν οποτε στα 60hz θα το ελεγα S8+ με αναβολικα!

Παντως και οταν βγηκαν τα S8 υπηρχε γκρινια αλλα τελικα βγηκαν σουπερ συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πηγες σε κάποιο μαγαζί, για να σου πουν το κόστος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ξεκινάς ρωτώντας στην smartec στο Χαϊδάρι. Μπορεί να έχει πέσει αρκετά το κόστος σε σχέση με παλιότερα. Προσωπικά θα έλεγα να κινηθεί για αγορά νέου κινητού, όπως και να το κάνουμε είναι ένα "παλιό " τηλέφωνο πια η σειρά s8,s8 plus...μην ξεχνάμε ότι εδώ και μισό χρόνο περίπου κυκλοφορεί η s20 σειρά δηλαδή 3 εκδόσεις νεότερη.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια σας παρακαλώ πολύ.

 

160€ βλέπω ότι τις πουλάνε τις οθόνες για το S8 plus στο skroutz.... Αμα ειναι σπασμένο δες βίντεο στο YouTube πως αλλάζουν.. αλλα θες πιστόλι θερμού αέρος. good luck

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το S8+ ενός φίλου ξαφνικά έχασε το ΙΜΕΙ. Δείχνει στο about ΙΜΕΙ unknown και δεν παίζει και το *#06#. Από Samsung service του είπαν αλλαγή πλακέτας 300+€. Υπάρχει τρόπος με κάποιο reset/unlock να γίνει restore. Είναι εκτός εγγύησης οπότε και know counter να γράψει δεν υπάρχει πρόβλημα. Δοκιμάστηκε ήδη το φλασάριμα με odin του stock firmware από sammobile

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μου ηρθε ενημέρωση Σεπτεμβρίου (Ιταλική συσκευή).

2a6407a84d4e18414c6eaad579b25e3f.jpg

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Είδες καμία διαφορά;
Ίσως η μπαταρία, αλλα θα πω με σιγουριά αύριο, αφου του κανω φόρτιση το βράδυ

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν...σήμερα του έκανα ένα refresh για update σε Ελληνικό από cosmote και δεν μου έχει έρθει τίποτε ακόμη...είμαι με patches Ιουνίου όπου το τελευταίο update περαστηκε προς τα τέλη Ιουλίου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν από λίγο πέρασα κι εγώ το τελευταίο update με patches Σεπτεμβρίου για συσκευή αγορασμένη από cosmote...209MB.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από το χθεσινό update (patches Σεπτεμβρίου) έχω την αίσθηση-εντύπωση πως η αυτόματη φωτεινότητα παίζει σε πιο ψηλό επίπεδο. Στον ίδιο χώρο με ίδιες συνθήκες διαπιστώνω σήμερα μετά από το boot ότι ενώ κυμαινόταν μεταξύ 50-60% τώρα είναι στο 75% περίπου.

Θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω με μεγαλύτερη ακρίβεια

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είδες καμία διαφορά;
Μετά από αρκετους κύκλους φόρτισης, ενεργοποιημένο το 3g και στο σπίτι (δεν εχω σήμα στο σπίτι κ βγάζει κ "e"), κ κάνοντας το κινητό "mobile hotspot" με αρκετά gb να πηγαινοέρχονται, μπορω να πω οτι η μπαταρία, έγινε σαν καινούργια.

Μεγάλη διάρκεια κ αυτονομία.

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ενημέρωση Οκτωβρίου πρωί πρωί σε Cosmote Rom
Μετά το ποστ σου, τσέκαρα κ ηρθε κ σε εμένα (Vodafone Italia rom)

 

Tapatalk

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Μου ήρθε ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου 2021 και ενημέρωσης λογισμικού.

Συνολο 450mb.

 

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Το χω 2 χρόνια και το ξεζουμιζω κάθε μέρα με τη δουλειά (ίντερνετ, μαιλ, σκαναρισματα, gps, Bluetooth κλπ).

Ειμαι υπέρ ικανοποιημένος και μεχρι να "παραδώσει πνεύμα" , δεν το αλλάζω.

Ειναι "σκυλί"

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...