Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση, σας έχει έρθει πιο πρόσφατη ενημέρωση ασφαλείας; Εγώ είμαι με patches Απριλίου και η συσκευή μου είναι αγορασμένη από cosmote.

Ρωτάω γιατί διαβάζω ότι ορισμένοι έχουν πάρει με επίπεδα ασφαλείας Μαΐου. Λογικά αν έχει μπει στην τακτική των τριμηνιαίων patches θα μας δώσει πάλι για Ιούλιο μήνα να υποθέσω.

 

Από ότι έχεις καταλάβει δεν εχουμε όλοι τις ίδιες rom. Δεν παίρνουμε στις ίδιες ημερομηνίες τα update και ιδικά τα ελληνικά αργουν.. μερικές φορές και κάνα μήνα μέχρι να το πάρουν όλες οι ενδώσεις. Και εγώ με cosmote rom είμαι και δεν έχει έρθει κάτι μέχρι τώρα.

Αλλά αφού το έχει πάρει έστω ένας θα έρθει σε όλους αργά ή γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ας μου θυμίσει κάποιος που βρίσκεται στις ρυθμίσεις η επιλογή για τις επιδόσεις της συσκευής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit...το βρήκα στις ρυθμίσεις φροντίδα συσκευής και μετά μπαταρία

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οι ειδοποιήσεις για ενημέρωση συστήματος έτσι σας έρχεται πια...γιατί μέχρι τώρα δεν ήταν έτσι...

Screenshot-20200624-164126-Galaxy-Store.jpg

Screenshot-20200624-164146-Samsung-Internet.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντωμεταξύ μπαίνοντας μέσω των ρυθμίσεων για λήψη ενημέρωσης του συστήματος μου βγάζει ότι το λογισμικό είναι ενημερωμένο...

Screenshot-20200624-164938-Software-update.jpg

 

Οποιαδήποτε γνώμη, ιδέα ευπρόσδεκτη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα οι ειδοποιήσεις για ενημέρωση συστήματος έτσι σας έρχεται πια...γιατί μέχρι τώρα δεν ήταν έτσι...

Screenshot-20200624-164126-Galaxy-Store.jpg

Screenshot-20200624-164146-Samsung-Internet.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντωμεταξύ μπαίνοντας μέσω των ρυθμίσεων για λήψη ενημέρωσης του συστήματος μου βγάζει ότι το λογισμικό είναι ενημερωμένο...

Screenshot-20200624-164938-Software-update.jpg

 

Οποιαδήποτε γνώμη, ιδέα ευπρόσδεκτη.

 

Άμα πρόσεξες αναγράφει ενημέρωση απο το galaxy store και όχι ενημέρωση στο firmware του κινητού . Μπες στης εφαρμογές του galaxy store για να βρεις την ενημέρωση που αναγράφει.

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks το είδα μετά, ευχαριστώ! Άρα αφορά το store, απλά με μπέρδεψε η αναφορά ενημέρωση λογισμικού, γενικότερα δεν το χρησιμοποιώ το Samsung store...για αυτό την πάτησα και μου διέφυγε
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ευχαριστούμε! Γερμανικό έχεις αν θυμάμαι καλά έτσι;

Λογικά σε μερικές μέρες θα έρθει και στα ελληνικά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χθες πήραμε και την ενημέρωση Ιουνίου. Μια χαρά. :)

 

Αμα καταστρέψει την μπαταρία πες μας για να μην την βάλουμε χαχα :p

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Θάνο είχες δίκιο το τελευταίο update την εκτόξευσε πάλι ( όχι ό,τι είχα ποτέ θέμα)την μπαταρία...βλέπω κάτι εξιμισάωρα και δεν το πιστεύω στο τελείως χαλαρό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Του Απριλίου εννοώ ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά Θάνο είχες δίκιο το τελευταίο update την εκτόξευσε πάλι ( όχι ό,τι είχα ποτέ θέμα)την μπαταρία...βλέπω κάτι εξιμισάωρα και δεν το πιστεύω στο τελείως χαλαρό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Του Απριλίου εννοώ ;)

 

Και εγώ.. ακόμα και 7 ώρες έχω δει αμα δεν παίξω games και δεν κάνω χρήση βαριές εφαρμογής.. παλιά ήταν κοντά στις 5:30 ώρες Μαξ. Μακάρι να μείνει σε αυτά τα επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε ο Ιούνιος (συσκευή Vodafone Italia)

bf836f00735be8f2c611b911c58becd0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες με το τελευταίο update έκανα κλασσικά κι ένα clear cashe partition όλα βαίνουν άψογα όπως ήταν και πριν φυσικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια... την έβαλα χτες και όλα ρολόι όπως πριν χωρίς κανένα θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες με το τελευταίο update έκανα κλασσικά κι ένα clear cashe partition όλα βαίνουν άψογα όπως ήταν και πριν φυσικά.

 

Κάνεις πρώτα clear και μετά update? Δεν έχω κάνει 1 χρόνο που το έχω και σκέφτομαι να κάνω. Δεν χάνεται κάτι από ότι είδα, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

έκανα κλασσικά κι ένα clear cashe partition όλα βαίνουν άψογα .

 

Μπορεις να μου θυμισεις τον συνδυασμό κουμπιών?

Το χα κανει πριν 1 χρονο κ δεν το θυμάμαι

 

Edit: το βρήκα https://www.t-mobile.com/support/devices/android/samsung-galaxy-s8/wipe-cache-partition-samsung-galaxy-s8

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πρώτα clear και μετά update? Δεν έχω κάνει 1 χρόνο που το έχω και σκέφτομαι να κάνω. Δεν χάνεται κάτι από ότι είδα, σωστά?

 

Τίποτα δεν χάνεις μην ανησυχείς. Εγώ όλες τις φορές πρώτα κάνω το update και μετά το καθάρισμα...δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ μου το παραμικρό πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το τελευταίο update του Samsung browser με έχει εντυπωσιάσει, πολύ γλυκό σκρολάρισμα δεν πιστεύω ότι πάει έτσι ομαλά το s8 plus όπως και με τον kiwi επίσης. Βέβαια του έκανα μια καλή εκκαθάριση προσωρινής μνήμης γύρω στα 700ΜΒ πριν δύο εβδομάδες περίπου του samsung browser. Γενικά με τόσες ωραίες θήκες δεν λέω να το αποχωριστώ το κινητάκι σε συνδυασμό με την τοποθέτηση τζαμιού πρώτη φορά φέτος το δουλεύω και καλοκαιράκι μαζί πια...παραμένει ένα πανέμορφο σύνολο!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν χάνεις μην ανησυχείς. Εγώ όλες τις φορές πρώτα κάνω το update και μετά το καθάρισμα...δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ μου το παραμικρό πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το τελευταίο update του Samsung browser με έχει εντυπωσιάσει, πολύ γλυκό σκρολάρισμα δεν πιστεύω ότι πάει έτσι ομαλά το s8 plus όπως και με τον kiwi επίσης. Βέβαια του έκανα μια καλή εκκαθάριση προσωρινής μνήμης γύρω στα 700ΜΒ πριν δύο εβδομάδες περίπου του samsung browser. Γενικά με τόσες ωραίες θήκες δεν λέω να το αποχωριστώ το κινητάκι σε συνδυασμό με την τοποθέτηση τζαμιού πρώτη φορά φέτος το δουλεύω και καλοκαιράκι μαζί πια...παραμένει ένα πανέμορφο σύνολο!

 

Κάνεις τεράστιο λάθος φίλε μου... άμα δεν πάρεις κινητό με τρύπα στην οθόνη.. και μη σου πω δυο τρύπες, δεν ξέρεις τι χάνεις :p

Link to comment
Share on other sites

Χε χε χε ... τρόμαξα να βρω ένα κινητό στα γούστα μου. Έχω το 1+ 7pro το οποίο όντως είναι εξαιρετικό με τα μειονεκτήματα του βάρους και του μεγαλύτερου συνολικά μεγέθους όμως πολύ γρήγορα εξοικειώθηκα και το συνήθισα. Φτάσαμε στο σημείο να θεωρείται το μέγεθος του s8 plus μαζεμένο προς κανονικό...οι τρύπες δάκρυα και Νοτς δεν δεν με τίποτα....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χε χε χε ... τρόμαξα να βρω ένα κινητό στα γούστα μου. Έχω το 1+ 7pro το οποίο όντως είναι εξαιρετικό με τα μειονεκτήματα του βάρους και του μεγαλύτερου συνολικά μεγέθους όμως πολύ γρήγορα εξοικειώθηκα και το συνήθισα. Φτάσαμε στο σημείο να θεωρείται το μέγεθος του s8 plus μαζεμένο προς κανονικό...οι τρύπες δάκρυα και Νοτς δεν δεν με τίποτα....

 

Η samsung το πάει σε τεράστια κινητά τώρα ποιά... σαν το A71 πχ. γενικά δεν ξέρω αν αξίζουν τόσο πολύ για κινητό ή για ταμπλετ όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...