Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oσοι εχετε το κινητο με το snapdragon η τελευταια εκδοση που εχετε ειναι η ASKS V2.1.0 release 190226?Γιατι πατωντας Ενημερωση λογισμικου μου βγαζει "Η τρεχουσα εκδοση λογισμικου δεν υποστηριζεται.Επισκεφτειτε ενα κεντρο σερβις"....

 

Δύσκολο να σε βοηθήσουμε γιατί κανείς εδώ δεν έχει πει ότι έχει snapdragon και το νήμα είναι σχεδόν νεκρό λόγο παλαιότητας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Thanos ήρθε κάνα patches Μαΐου; ... Η μπαταρία μετά το πρόσφατο μικροκαλιμπραρισμα της επανήλθε σε εξαιρετική πάλι απόδοση...6μισηάωρα++

Αυτό το τηλεφωνάκι μαζί με το 7edge δεν μου κάνει καρδιά να τα αποχωριστώ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@Thanos ήρθε κάνα patches Μαΐου; ... Η μπαταρία μετά το πρόσφατο μικροκαλιμπραρισμα της επανήλθε σε εξαιρετική πάλι απόδοση...6μισηάωρα++

Αυτό το τηλεφωνάκι μαζί με το 7edge δεν μου κάνει καρδιά να τα αποχωριστώ...

 

Οχι ακόμα με του Απριλίου είμαι... καλό θα ήταν να γίνεται που και ένα factory reset στο κινητό ιδικα με τα τελευταία updates...εγω κάνω λάθος πάντα clean cache μετα απο καθε update πριν και μετά.

Καλό είναι από την αλλά μια πλήρη εκφόρτωση και φόρτωση στο 100% κάθε μήνα για σωστό καλιμπραρισμα της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

@Thanos ήρθε κάνα patches Μαΐου; ... Η μπαταρία μετά το πρόσφατο μικροκαλιμπραρισμα της επανήλθε σε εξαιρετική πάλι απόδοση...6μισηάωρα++

Αυτό το τηλεφωνάκι μαζί με το 7edge δεν μου κάνει καρδιά να τα αποχωριστώ...

 

Απ'οτι διάβασα μάλλον πήγαμε σε τριμηνιαιες ενημερώσεις ασφαλείας λίγο παλαιότητας

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kαλημερα σας.Ξερει κανεις αν το 8+ με exynos ή αυτο με snpdr ειναι καλυτερο να με διαφωτισει,γιατι ειναι πολλες οι σελιδες του νηματος να διαβασω?Εγω εχω με snapdragon και Sony φακο.Ευχαριστω.
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι θεωρείται καλύτερο! Κι εγώ με τον exynos είμαι απόλυτα ευχαριστημένος όμως δεν παίζω παιχνίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά πρέπει να έχεις και Ραδιόφωνο κάτι που δεν ισχύει στα chipsetς με exynos.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι θεωρείται καλύτερο! Κι εγώ με τον exynos είμαι απόλυτα ευχαριστημένος όμως δεν παίζω παιχνίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά πρέπει να έχεις και Ραδιόφωνο κάτι που δεν ισχύει στα chipsetς με exynos.

 

Nαι εχει και ραδιοφωνο.Ευχαριστω πολυ ;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι για 2 χρονάκια ακόμα το κινητό θα είναι αστέρι. Κι αυτό δεν το λέω επειδή απλά το έχω, το λέω με επίγνωση έχοντας ως καθημερινή συσκευή το πολύ δυνατό OnePlus 7pro 8-256. Το Samsung με το πέρασμα του android 9.0 άλλαξε πραγματικά επίπεδο. Σύγχρονο περιβάλλον με πολλές ευκολίες και παραμένει πανεμόμορφο για τα γούστα μου δίχως notch κλπ τρυπών. Βάζεις μια νέα μπαταρία και σε 2 χρόνια που θα εξελιχθεί το δίκτυο 5g κάνεις την μετάβαση σε άλλη συσκευή.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι για 2 χρονάκια ακόμα το κινητό θα είναι αστέρι. Κι αυτό δεν το λέω επειδή απλά το έχω, το λέω με επίγνωση έχοντας ως καθημερινή συσκευή το πολύ δυνατό OnePlus 7pro 8-256. Το Samsung με το πέρασμα του android 9.0 άλλαξε πραγματικά επίπεδο. Σύγχρονο περιβάλλον με πολλές ευκολίες και παραμένει πανεμόμορφο για τα γούστα μου δίχως notch κλπ τρυπών. Βάζεις μια νέα μπαταρία και σε 2 χρόνια που θα εξελιχθεί το δίκτυο 5g κάνεις την μετάβαση σε άλλη συσκευή.

 

Εγω μετά από δύο χρόνια έχω μπαταρία που πιάνουν τα s10 plus και s20 που είναι με μεγαλύτερες και καινούργιες μπαταρίες.

Μόνο στα games χάνει μπαταρία πιο γρήγορα γιατι έχει αδύναμη gpu και ζεσταίνετε όπως είναι λογικό και το chip και η μπαταρία.

Μπαταρία αλλάζεις μόνο στο επίσημο service για να έχεις ξανά την αδιαβροχοποιηση και σίγουρο το κεφάλι σου πως δεν θα σου βάλανουν κινέζικη μπαταρία.

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινη καμερα τραβαει θολες σελφι,ή ιδεα μου ειναι?Και σε εσας ετσι ειναι??Ακομα κι αν καθαρισω τον φακο τα ιδια αποτελεσματα εχω....:confused:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απ τις πιο καλές θεωρώ με ισορροπημένα mpixels (8) σε αναλογία με το μέγεθος του αισθητήρα. Μήπως το έχεις στην επιλεκτική εστίαση που θολώνει το υπόλοιπο εκτός του θέματος (εστίασης).

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα έκανα δοκιμές, βγαίνουν σούπερ ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απ τις πιο καλές θεωρώ με ισορροπημένα mpixels (8) σε αναλογία με το μέγεθος του αισθητήρα. Μήπως το έχεις στην επιλεκτική εστίαση που θολώνει το υπόλοιπο εκτός του θέματος (εστίασης).

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα έκανα δοκιμές, βγαίνουν σούπερ ✌

 

Μπα,δεν ειναι αυτο...Αρχιζω και υποψιαζομαι μηπως ο προηγουμενος κατοχος το ειχε βουτηξει σε νερο και εχει παρει υγρασια η μπροστινη καμερα,γιατι το πηρα μεταχειρισμενο,και διαπιστωσα οτι ειναι και refurbished....Βγαζει συχνα και το μυνημα,"ενας καθαρος φακος,δινει καλυτερα αποτελεσματα",ακομα κι αφου τον εχω καθαρισει σχολαστικα με πανακι.....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ είναι από τα καλύτερα κινητά για σελφη αλλά λογικά αμα το έχει συνέχεια αυτό το πρόβλημα στο normal mode με αυτόματη εστίαση, έχεις πρόβλημα στην κάμερα.

Κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων στην κάμερα και αμα δεν φτιάξει πας για service

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας

το κινητό έκλεισε χρόνο και πραγματικά είναι μια χαρά και εξακολουθεί να πηγαίνει σφαίρα..

Το τελευταίο update που έκανε είναι από τον Απρίλιο 2020 και από ότι καταλαβαίνω σταματάει η υποστήριξη του σιγά σιγά

Σκέφτομαι να πέρναγα custom rom και ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κάποια να προτείνετε, εντυπώσεις κλπ.

Επίσης αν περαστεί custom rom θα μπορώ να χρησιμοποιώ τραπεζικές εφαρμογές? πχ winbank? (νομίζω πως όχι)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσεις ασφαλειας θα παρει για αλλο ενα χρονο λογικα. Θα σου προτεινα να μην μπλεξεις με custom roms ακομα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

το κινητό έκλεισε χρόνο και πραγματικά είναι μια χαρά και εξακολουθεί να πηγαίνει σφαίρα..

Το τελευταίο update που έκανε είναι από τον Απρίλιο 2020 και από ότι καταλαβαίνω σταματάει η υποστήριξη του σιγά σιγά

Σκέφτομαι να πέρναγα custom rom και ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κάποια να προτείνετε, εντυπώσεις κλπ.

Επίσης αν περαστεί custom rom θα μπορώ να χρησιμοποιώ τραπεζικές εφαρμογές? πχ winbank? (νομίζω πως όχι)

 

Με custom rom χάνεις το Knox και από ότι είχα ακούσει παλιά αμα είσαι root δεν παίζουν αυτές οι εφαρμογές.. καλύτερα όμως να μας πάει κάποιο παιδί που το έχει δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσεις ασφαλειας θα παρει για αλλο ενα χρονο λογικα. Θα σου προτεινα να μην μπλεξεις με custom roms ακομα...

 

+1.000 ...✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ. Σήμερα μου ήρθε το update Μαιου. Αφου θα συνεχίσουν για ένα χρόνο ακόμα θα παραμείνω έτσι.

Η αλήθεια είναι ότι με το update Απριλίου έτρωγε λίγα κολλήματα, και έπεσε και η απόδοση της μπαταρίας, ή τουλάχιστον αυτό νομίζω.

Σήμερα δείχνει πιο γρήγορα. Μπορεί να είναι και ιδέα μου.Θα δείξει

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Απλες ενημερωσεις ασφαλειας δεν μπορουν να επηρεασουν την μπαταρια. Ειναι σαν να κανεις ενημερωση στο antivirus του υπολογιστη
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ. Σήμερα μου ήρθε το update Μαιου. Αφου θα συνεχίσουν για ένα χρόνο ακόμα θα παραμείνω έτσι.

Η αλήθεια είναι ότι με το update Απριλίου έτρωγε λίγα κολλήματα, και έπεσε και η απόδοση της μπαταρίας, ή τουλάχιστον αυτό νομίζω.

Σήμερα δείχνει πιο γρήγορα. Μπορεί να είναι και ιδέα μου.Θα δείξει

 

Αρχικά έτσι νόμιζα κι εγώ... μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης επανήλθε στα γνωστά εξαιρετικά νούμερα...μην ανησυχείς ;) Απόλαυσέ το έχει ζωούλα ακόμα η συσκευή ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, σας έχει έρθει πιο πρόσφατη ενημέρωση ασφαλείας; Εγώ είμαι με patches Απριλίου και η συσκευή μου είναι αγορασμένη από cosmote.

Ρωτάω γιατί διαβάζω ότι ορισμένοι έχουν πάρει με επίπεδα ασφαλείας Μαΐου. Λογικά αν έχει μπει στην τακτική των τριμηνιαίων patches θα μας δώσει πάλι για Ιούλιο μήνα να υποθέσω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...