Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για την ενημέρωση. Το δοκιμασα και στο δικό μου και είχε αναβάθμιση!

 

Μέχρι τώρα μια από τα ίδια βλέπω την μπαταρία.. και σβέλτο όπως ήταν παρέμεινε το ρολόι.. Εμένα δεν με χαλάει αφού κρατάει δύο μέρες φουλ χρήση και τις δύο νύχτες.. Δεν θα δώσω +70 για το galaxy watch για μια/δύο μέρες το πολύ παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μέχρι τώρα μια από τα ίδια βλέπω την μπαταρία.. και σβέλτο όπως ήταν παρέμεινε το ρολόι.. Εμένα δεν με χαλάει αφού κρατάει δύο μέρες φουλ χρήση και τις δύο νύχτες.. Δεν θα δώσω +70 για το galaxy watch για μια/δύο μέρες το πολύ παραπάνω!
Θάνο είσαι στο νήμα του S8+, όχι κάποιου ρολογιού!

Αλλά μιας και αναφέρεις για το Galaxy watch, εμένα με πάει 6 μέρες χρήση :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θάνο είσαι στο νήμα του S8+, όχι κάποιου ρολογιού!

Αλλά μιας και αναφέρεις για το Galaxy watch, εμένα με πάει 6 μέρες χρήση :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Οπα λάθος... αλλα ήρθε και εκεί ενημέρωση και είχαμε την ίδια συζήτηση χαχχα... ήρθε update την ίδια μέρα... Στο κινητο μας είδα λίγο πιο χάλια μπαταρία με την αναβάθμιση Ιουλίου... αλλα θα δούμε πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία βλέπω καλύτερο σήμα στην cosmote που είμαι.

Δεν ξέρω αν ευθύνεται η αναβάθμιση του Ιουλίου που πήρα.

Μετά το σεισμό στην Αθήνα ( είμαι Λάρισα) που δεν λειτουργούσε τίποτα από όταν επανήλθε το σήμα βλέπω ότι είμαι καλύτερα. Σάν να έγινε μια επανεκκίνηση νιώθω

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν θελω να κανω root γιατι διαβαζω διαφορα για μη συμβατοτητα με Samsung Pass, εφαρμογές τραπεζών και Netflix, υπάρχει καποιος τροπος να σβησω οτι σαβουρα υπαρχει στην συσκευη; Αγορασα το Package Disabler Pro αλλά δεν ξερω τι να σβήσω και τι οχι. Υπαρχει καμια λιστα πουθενα; Επίσης, αν σβήσω οτι εχει να κανει με το Bixby θα μπορώ να κανω remap το κουμπι;
Link to comment
Share on other sites

... Επίσης, αν σβήσω οτι εχει να κανει με το Bixby θα μπορώ να κανω remap το κουμπι;

Υπαρχουν εφαρμογες (repap} στο playstore που κανουν αυτη τη δουλεια..

Googlare το

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν θελω να κανω root γιατι διαβαζω διαφορα για μη συμβατοτητα με Samsung Pass, εφαρμογές τραπεζών και Netflix, υπάρχει καποιος τροπος να σβησω οτι σαβουρα υπαρχει στην συσκευη; Αγορασα το Package Disabler Pro αλλά δεν ξερω τι να σβήσω και τι οχι. Υπαρχει καμια λιστα πουθενα; Επίσης, αν σβήσω οτι εχει να κανει με το Bixby θα μπορώ να κανω remap το κουμπι;
Χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό αυτή την εφαρμογή(https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton) για Remap του Bixby, ριξτης μια ματιά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελευταίο update security patch 1 August. Ήρθε σήμερα ,το έκανα και τώρα δεν βλέπει με τίποτα τη κάρτα μνήμης. Προσοχή!
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάφορες λύσεις που δοκίμασα την είδε με τον πιο πολύπλοκο τρόπο. Άνοιξα το switch και πήγα να κάνω backup. Μόλις το switch είδε τη κάρτα πήρε μπρος και διάβασε και τα υπόλοιπα αρχεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την εβγαλες , την ξαναεβαλες και δεν την βλεπει ?:confused:

Ναι τα είχα δοκιμάσει όλα τα κλασικά. Μέχρι και cache καθάρισα.

Edited by Milkyway
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πέρασα Σήμερα την τελευταία ενημέρωση (8/2019) και μετα την επανεκκίνηση της συσκευής μου έβγαλε μυνήματα οτι η ενημέρωση απέτυχε επικοινωνήστε με την samsung και είχε ενα link για επικοινωνία. Το θεμα είναι ότι στις πληροφορίες λογισμικού η τελευταία ενημέρωση φαίνεται εγκατεστημένη μια χαρά.

 

Έτυχε σε κανέναν σας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πέρασα Σήμερα την τελευταία ενημέρωση (8/2019) και μετα την επανεκκίνηση της συσκευής μου έβγαλε μυνήματα οτι η ενημέρωση απέτυχε επικοινωνήστε με την samsung και είχε ενα link για επικοινωνία. Το θεμα είναι ότι στις πληροφορίες λογισμικού η τελευταία ενημέρωση φαίνεται εγκατεστημένη μια χαρά.

 

Έτυχε σε κανέναν σας αυτο?

 

εμενα το κανει σε καθε ενημερωση αυτο , δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα , και ουτε ειχα ποτε

Link to comment
Share on other sites

εμενα το κανει σε καθε ενημερωση αυτο , δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα , και ουτε ειχα ποτε

 

Μάλιστα. Ωραία τότε.

 

Εγω μετα απο κάθε αναβάθμιση , κάνω wipe cache κι αυτήν τη φορά νομίζω βιάστηκα και το έκανα αμέσως μετα την επανεκκίνηση της εφαρμογής της ενημέρωσης. Ίσως έπρεπε να περιμένω να βγάλει το μήνυμα επιτυχους ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Gcam χωρις root,μπορω να βαλω στο s8+ και πως?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

αυτο ειναι απ`οτι καταλαβαινω χωρις root..

 

 

 

5.1 κολλαει.

η 6.1 που βρηκα αλλου,μοιζει να ειναι οκ.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Τελευταια φθανοντας στο 40% περιπου, θα πεσει αποτομα η μπαταρια. Εχω ακομη εγγυηση αν θυμαμαι καλα 1-2 μηνες(αν ειναι 2ετης). Που απευθυνομαι για επι τοπου αλλαγη μπαταριας Αθηνα?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία φίλε μου έχει 6 μήνες ή το πολύ ένα χρόνο εγγύηση. Οπότε την αλλάζεις όπου βρεις καλύτερη τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ!
https://www.skroutz.gr/c/582/mpataries-kinhtwn-tilefwnwn/f/975959/Galaxy-S8.html?from=catspan&o=galaxy+s8%2B+%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1 γνωριζουμε τι διαφορα εχουν?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/c/582/mpataries-kinhtwn-tilefwnwn/f/975959/Galaxy-S8.html?from=catspan&o=galaxy+s8%2B+%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1 γνωριζουμε τι διαφορα εχουν?

Δεν ξέρω τι διαφορά έχουν. Από την εμπειρία μου, μπορώ να σου πω ότι έχεις δύο λύσεις

Α. Να αγοράσεις μια από τις μπαταρίες αυτές και στη συνέχεια να ρωτήσεις σε 2-3 μαγαζιά πόσο θέλουν για αντικατάσταση μπαταρίας ή

Β. Να ρωτήσεις πάλι σε 2-3 μαγαζιά πόσο θα σου πάρουν για αντικατάσταση μπαταρίας ( όπου αυτοί θα αγοράσουν τη μπαταρία ).

Η πρώτη λύση θα σου έρθει κάπως φθηνότερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Τελευταια φθανοντας στο 40% περιπου, θα πεσει αποτομα η μπαταρια. Εχω ακομη εγγυηση αν θυμαμαι καλα 1-2 μηνες(αν ειναι 2ετης). Που απευθυνομαι για επι τοπου αλλαγη μπαταριας Αθηνα?

 

Αν εισαι Αθηνα ,πας στο επισημο σερβις την Smartec στο Χαϊδαρι.

Αν εχεις ακομα εγγυηση θα στην αλλαξουν με 25 ευρω.

Αν την αλλαξεις μεχρι τον1ο χρονο θα ηταν δωρεαν,αν την αλλαξεις μεχρι τον 2ο παει τα μισα απο οτι θα κοστιζε καινουρια,δηλαδη 25 ευρω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πες μας κ ποιο θα είναι το κόστος, για αυτούς που είναι εκτός εγγύησης

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πες μας κ ποιο θα είναι το κόστος, για αυτούς που είναι εκτός εγγύησης

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

40 με 50 ευρώ είναι για εκτός εγγύησης

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...