Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι. Μετά την αναβάθμιση μου πετάει συνέχεια μηνύματα για την κάρτα sd. Τι συμβαίνει, έχει κανένας ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολη την ομαδα.κατη πατησα καταλαθως και οταν δεχομαι κληση η οθονη του κινητου μου ειναι σβηστη ακουγεται μεν και για να απαντησω πρεπει να πατησω το κουμοακι στα δεξια του τηλεφωνου να μοω στην κεντρικη οθονη και τοτε πρεπει να κατεβασω προς τα κατω την ειδοποιηση να πατησω πανω στην κληση και να φανει σε ολη την οθονη.παλιοτερα καπου το ειχα βρει αλλα τωρα δε μπορω να το βρω.καμμια βοηθεια παιδια

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σε ολη την ομαδα.κατι πατησα καταλαθως και οταν δεχομαι κληση η οθονη του κινητου μου ειναι σβηστη ακουγεται μεν και για να απαντησω πρεπει να πατησω το κουμπι στα δεξια του τηλεφωνου να μπω στην κεντρικη οθονη και τοτε πρεπει να κατεβασω προς τα κατω την ειδοποιηση να πατησω πανω στην κληση και να φανει σε ολη την οθονη.παλιοτερα καπου το ειχα βρει αλλα τωρα δε μπορω να το βρω.καμμια βοηθεια παιδια

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά?.. Ακόμη δεν μπήκε ο Ιούλιος και ήρθε η ενημέρωση στα γερμανικά :)7b78119ba2ab32f1c633c70a4ef4f130.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα σούπερ ✌

 

 

 

Μου κάνει θετική εντύπωση κ περιέργεια που όποια συσκευή κ να αλλάξεις αν έχω καταλάβει είσαι πάλι με το s8 plus? Έτσι ένιωθα με το s7 edge κ το κράτησα 17 μήνες που σπάνια κρατάω πάνω από χρόνο..

Αλλά νομίζω ότι αν δεν ζηλέψω κάποιο αναδιπλωμενο θα μείνω για καιρό στο s10 plus

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει θετική εντύπωση κ περιέργεια που όποια συσκευή κ να αλλάξεις αν έχω καταλάβει είσαι πάλι με το s8 plus? Έτσι ένιωθα με το s7 edge κ το κράτησα 17 μήνες που σπάνια κρατάω πάνω από χρόνο..

Αλλά νομίζω ότι αν δεν ζηλέψω κάποιο αναδιπλωμενο θα μείνω για καιρό στο s10 plus

 

Δεν υπάρχουν αναδιπλωμενα της προκοπής!

Link to comment
Share on other sites

@tresor_jim έδωσα το mate 20 pro (το οποίο σε αρκετά σημεία της αρεσκείας μου δεν τα πήγαινε όπως ήθελα) κι έχοντας δουλέψει s9 plus & note 8 με την 9.0 για κάνα τρίμηνο συνολικά, επέλεξα να γυρίσω στο s8 plus το οποίο βρήκα σε δελεαστική τιμή για τα δεδομένα μου και σφραγισμένο από επιδότηση γνωστού μου και μέχρι κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα θα είμαι οκ πιστεύω όπου λογικά θα κάνω μετάβαση σε s10 σειρά ... μετά από 2 "αποτυχημένες" συνολικά προσπάθειες συμβίωσης με p20 pro και μια με mate 20 pro δεν ξανά ματαγυρνώ σε Χαβάη...χα χα χα

Είμαι πλήρης για τα θέλω μου με το 8+ ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@tresor_jim έδωσα το mate 20 pro (το οποίο σε αρκετά σημεία της αρεσκείας μου δεν τα πήγαινε όπως ήθελα) κι έχοντας δουλέψει s9 plus & note 8 με την 9.0 για κάνα τρίμηνο συνολικά, επέλεξα να γυρίσω στο s8 plus το οποίο βρήκα σε δελεαστική τιμή για τα δεδομένα μου και σφραγισμένο από επιδότηση γνωστού μου και μέχρι κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα θα είμαι οκ πιστεύω όπου λογικά θα κάνω μετάβαση σε s10 σειρά ... μετά από 2 "αποτυχημένες" συνολικά προσπάθειες συμβίωσης με p20 pro και μια με mate 20 pro δεν ξανά ματαγυρνώ σε Χαβάη...χα χα χα

Είμαι πλήρης για τα θέλω μου με το 8+ ;)

 

 

Είχα την εντύπωση ότι ήσουν ευχαριστημένος με τα Χαβάη 5-0 τι σε χάλασε τόσο πολύ; στο s10 plus έχεις πάει καθόλου; πιστεύω θα μείνεις κ σε αυτό για καιρό.. Σκέφτομαι κ γω κάποια στιγμή να πάω σε huawei όταν για τα θέλω μου να είναι πλήρες...

 

Αναδιπλωμενα δεν είναι ακόμα στην αγορά οπότε δεν μπορώ να πάω αλλά όταν θα είναι για κάποιο καιρό μια χαρά συσκευαρες θα είναι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σαν το s8+ δεν έχει.

Η μόνη samsung συσκευή που κράτησα σχεδόν 2 χρόνια και την έδωσα χωρίς να έχω ούτε ένα παράπονο.

Η μόνη αναβάθμιση (σχετικά κοντά στην τιμή) χωρίς υποχωρήσεις πουθενά, είναι το note 9.

Όπως και να χει βέβαια, το s8+ βγάζει ΑΝΕΤΑ 4ετια από την ημερομηνία κυκλοφορίας χωρίς να νιώθεις ότι υστερεί κάπου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

-Με πολύ προσπάθεια συνήθισα το δύσχρηστο για μένα EMUI ας το πάρει το ποτάμι...

- έλλειψη Audio Jack (πολύ σημαντικό για μένα προσωπικά)

- Η κάμερα στο αυτόματο βγάζει όπως τα θέλει (ουσιαστικά για να εντυπωσιάσει) στο δε χειροκίνητο ακόμα πιο μπέρδεμα (λάθος φωτομετρηση πρέπει να βγάλεις 10 φωτογραφίες για να πετύχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα σε αντίθεση με τα σαμμυ όπου ότι βλέπεις όταν φωτογραφίζεις, στο manual τουλάχιστον ,την ίδια εικόνα παίρνεις ) και με πολύ πολύ οξύτητα *

-δεν μπορούσα να βλέπω το κενό στα κυρτα μέρη της οθόνης δεξιά και αριστερά έστω αυτό το ελάχιστο έκανε διάθλαση φωτός (παρατηρημένο έστω από λίγο έως περισσότερο σε όλα τα mate 20 pro ) σε συνδυασμό με την μη χρησιμότητα της edge οθόνης αφού δεν υποστηρίζει λειτουργία edge όπως τα samsung (άρα δώρον άδωρον).

- Ο ήχος συνολικά υποδεέστερος με τα ακουστικά που συνόδευαν την συσκευή.

-Αφαιρώντας το notch έχεις ουσιαστικά την ίδια εικόνα σε θέαση βίντεο κλπ . Να τονίσω ότι εξαρχής είχα απενεργοποιημένο το notch (δεν αντέχεται τόσο μεγάλο) και σε συνδυασμό με το 19:9 φορμα ουσιαστικά πάλι δώρον άδωρον η υποτιθέμενη μεγαλύτερη οθόνη.

Αυτά κυρίως....

 

* ασχολούμαι με την Φωτογραφία αρκετά χρόνια ,έχω στην κατοχή μου 4 dslr καμιά δεκαριά ιδιαίτερους φακούς και 2 σούπερ κόμπακτ μηχανές. Ο υπέρ ευρυγωνιος του mate 20 pro με μια λέξη.... εξαιρετικός σε όλα του!! Κορυφή!!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως εχει καποιος καποιο λινκ για την τελευταια ενημερωση να την κατεβασω ή μηπως στο drive ;;;

 

Πρέπει να κατεβάσεις όλο το λογισμικό και να το περάσεις

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας , μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με τα firmaware της Samsung s8+ ;Και εξηγούμαι πριν ενάμισι χρόνο αγόρασα το Samsung s8+ απο την vodafone και ενώ ακόμα και σήμερα αυτό που με στεναχωρούσε ήταν στα σημεία που δεν έχω σήμα να μην μπορώ να μιλήσω μέσω WiFi όπως με το firmaware της COSMOTE . Αυτό λυνόταν βέβαια με αλλαγή firmaware αφήνοντας το στον Γερμανό 10 ημέρες πράγμα αδύνατο γιατί αφενός δεν θα είχα τηλέφωνο αφετέρου δεν εμπιστεύομαι τον Γερμανό . Ερχόμαστε στο σήμερα . Μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση Μάιος 2019 . Μόλις την έκανα μου εμφανίστηκε το κομμάτι που έλλειπε για να μπορώ να κάνω κλήσεις με wifi όταν δεν θα έχω σήμα κινητής τηλεφωνίας . Και ρωτάω τι παίζει με τα firmaware της Samsung ; Τα ενοποιησανε ; Ευχαριστώ
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας , μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με τα firmaware της Samsung s8+ ;Και εξηγούμαι πριν ενάμισι χρόνο αγόρασα το Samsung s8+ απο την vodafone και ενώ ακόμα και σήμερα αυτό που με στεναχωρούσε ήταν στα σημεία που δεν έχω σήμα να μην μπορώ να μιλήσω μέσω WiFi όπως με το firmaware της COSMOTE . Αυτό λυνόταν βέβαια με αλλαγή firmaware αφήνοντας το στον Γερμανό 10 ημέρες πράγμα αδύνατο γιατί αφενός δεν θα είχα τηλέφωνο αφετέρου δεν εμπιστεύομαι τον Γερμανό . Ερχόμαστε στο σήμερα . Μου ζητάει να κάνω αναβάθμιση Μάιος 2019 . Μόλις την έκανα μου εμφανίστηκε το κομμάτι που έλλειπε για να μπορώ να κάνω κλήσεις με wifi όταν δεν θα έχω σήμα κινητής τηλεφωνίας . Και ρωτάω τι παίζει με τα firmaware της Samsung ; Τα ενοποιησανε ; Ευχαριστώ
Και πως κάνεις κλήσεις μέσω wifi? Γιατί και εγώ με Vodafone είμαι, έχω ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις των κλήσεων την κλήση με WiFi αλλά πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Και πως κάνεις κλήσεις μέσω wifi? Γιατί και εγώ με Vodafone είμαι, έχω ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις των κλήσεων την κλήση με WiFi αλλά πως γίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

απ οτι διαβαζω εδω στο φορουμ πρεπει να ζητησεις απο τη βονταφον να στο ενεργοποιησει,και εγω το εχω στο μενου αλλα δεν δουλευει.

διαβασε εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459578&page=57

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω sim cosmote αλλά τηλέφωνο αγορασμένο από την vodafone άρα και firmware vodafone . Δεν ξέρω εάν ενοποιήθηκαν τα firmware αλλά μου έβγαλε πρόσθετο menu LTE και κλήση μέσω wifi . Σε δοκιμή που έκανα έβαλα το κινητό μου σε λειτουργία πτήσης και άνοιξα το wifi . Κάλεσα το σταθερό μου από το κινητό μου και κτύπησε ενώ είδα στην αναγνώριση τον αριθμό του κινητού μου .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Έχω sim cosmote αλλά τηλέφωνο αγορασμένο από την vodafone άρα και firmware vodafone . Δεν ξέρω εάν ενοποιήθηκαν τα firmware αλλά μου έβγαλε πρόσθετο menu LTE και κλήση μέσω wifi . Σε δοκιμή που έκανα έβαλα το κινητό μου σε λειτουργία πτήσης και άνοιξα το wifi . Κάλεσα το σταθερό μου από το κινητό μου και κτύπησε ενώ είδα στην αναγνώριση τον αριθμό του κινητού μου .

 

Τρία χρόνια το έχει η samsung αυτό από το S7.. αλλα στην Ελλάδα το υποστήριζε μέχρι πρόσφατα μόνο η cosmote και όχι σε όλες τις rom!

Δεν ξέρω τώρα να το αξιοποιεί και η Vodafone.. πρέπει να καλέσετε την εξυπηρέτηση πελατών ή κάποιος που το έχει κάνει στην πράξη να μας πει ακριβώς την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα μίλησα με την εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών της Vodafone για την ενεργοποίηση του wifi calling .Μου απάντησαν ότι κάνουν κάποιες τελευταίες δοκιμές πριν την τελική διάθεση της υπηρεσίας. Ζήτησαν τα στοιχεία μου για την ενεργοποίηση και το μοντέλο του τηλεφώνου (S8). Αναμονή, κάποια στιγμή θα ξαναπροσπαθήσω.
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα μίλησα με την εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών της Vodafone για την ενεργοποίηση του wifi calling .Μου απάντησαν ότι κάνουν κάποιες τελευταίες δοκιμές πριν την τελική διάθεση της υπηρεσίας. Ζήτησαν τα στοιχεία μου για την ενεργοποίηση και το μοντέλο του τηλεφώνου (S8). Αναμονή, κάποια στιγμή θα ξαναπροσπαθήσω.

 

Αυτό δείχνει πόσο πίσω είναι όλες οι άλλες εταιρείες από την cosmote/Γερμανούς...

Μακάρι να το βάλουν όλου και η wind γιατί είναι πολύ χρήσιμη λειτουργία να έχεις σήμα μέσο του WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ξαφνικα οταν ειμαι σε περιηγηση ιστοσελιδων, εδω η μπαρα για την αναζητηση,την κοινοποιηση, την εμφανιση καρτελων κ τον αριθμο τους που ειναι ανοιχτοι κτλ, ολα αυτα τα ειχε πανω δεξια, εκει που υπαρχει η διευθυνση της ιστοσελιδας. Ξαφνικα μου τα πηγε κατω κ ετσι μικραινει κ η οθονη. Με τι επιλογη μπορω να το επαναφερω? Εντομεταξυ στην περιστροφη οθονης που αλλαζει σε μακροστενη,εκει ειναι κανονικα οπως παλια!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεβασα το chrome development και ευτυχως δεν ειχε αυτη την ιδιαιτεροτητα που με ενοχλουσε. Το απλο chrome το εσβησα αλλα κ παλι μετα το ξαναεκανε.

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε update Ιουλίου σε ελληνικό cosmote.

 

ευχαριστώ για την ενημέρωση. Το δοκιμασα και στο δικό μου και είχε αναβάθμιση!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...