Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω εδώ και 3 περίπου ώρες στα χέρια μου την νέα μου συσκευή. S8+ σε coral blue. Δυστυχώς ακόμη η διάσταση μου φαίνεται πάρα πολύ κακή. Προέρχομαι από galaxy note 3. Συνηθίζεται άραγε?

Όταν λες η διάσταση φίλε μου; το μέγεθος η το φορμά της οθόνης;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι το μέγεθος δεν με ενοχλεί. Καθόλου. Η αναλογία πλάτους ύψους

Πολύ εύκολα. Χρησιμοποιώ παράλληλα ένα OnePlus 3T και πλέον με χαλά πολύ η αναλογία του 3Τ. Φαρδύ που το παρομοιάζω με πατημένη κουρ@δ@, χεχε.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολα. Χρησιμοποιώ παράλληλα ένα OnePlus 3T και πλέον με χαλά πολύ η αναλογία του 3Τ. Φαρδύ που το παρομοιάζω με πατημένη κουρ@δ@, χεχε.

 

Συμφωνώ και εγώ....σε σύγκριση με το s7 edge τις γυναίκας μου...το S7 edge φαίνεται σαν παντόφλα...πλεον το S8+ δεν το αλλάζω με κανένα κινητό έως τωρα!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Άρα το usb type-c είναι καινοτομία όταν...

 

1) μεταφέρεις ήχο...

2) και περιμένεις 10 χρόνια για να εκμεταλλευθείς την ταχύτητα του, όπου και θα βγει το usb type-super-d και ξανά θα τρέχεις να αναβαθμίσεις...

3) και πρέπει να αγοράσεις νέα πανάκριβα καλώδια... ενώ τα προηγούμενα usb καλώδια σου ήταν μια χαρά... δεν και έχριζαν αλλαγή...

 

ε λυπάμαι, αλλά αυτό κατά την γνώμη μου και με όλο τον σεβασμό, δεν είναι καινοτομία. Εγώ το λέω marketing, θυμίζει τα κόλπα της apple που κάθε λίγα χρόνια αλλάζει βύσματα (lighting port?).

 

το 1. και 2. που αναφέρω παραπάνω, μάλλον θα μπορούσαν να εφαρμοστούν και με το απλό usb... αν ήθελαν.

Έχω 3 συσκευές όλες με type c. Microsoft 950 xl (δεν το λες κ νεο μοντέλο), s8 plus, moto z. Και μόνο που δεν ψάχνεις τη σωστή φορά για να κουμπώσεις το βύσμα μου αρκεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω προσφέρει το USB c? Γιατί το προτιμούν οι εταιρίες?

Επίσης εάν χρησιμοποιώ παλιούς φορτιστές και όχι τον fast charge πειράζει? Όπως επίσης και στο αυτοκίνητό μπορώ να χρησιμοποιώ τον παλιό φορτιστή με νέο καλώδιο εννοείται..?

Edited by vlgeor
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ....σε σύγκριση με το s7 edge τις γυναίκας μου...το S7 edge φαίνεται σαν παντόφλα...πλεον το S8+ δεν το αλλάζω με κανένα κινητό έως τωρα!

 

παρολο οτι δεν το πιστευα, ετσι εχει γινει και με μενα ακριβως!! το κακο ειναι οτι εχουν αφησει μερικα χιλιοστα bezel για να μας κανουν να ξοδευτουμε συντομα παλι..

 

Έχω 3 συσκευές όλες με type c. Microsoft 950 xl (δεν το λες κ νεο μοντέλο), s8 plus, moto z. Και μόνο που δεν ψάχνεις τη σωστή φορά για να κουμπώσεις το βύσμα μου αρκεί.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελα ντε, ακομα και αυτο μετραει. χωρια οτι οντως μεχρι και ο τελευταιος κινεζος το γυρισε σε type c. οκ ακομα λιγοι εχουν αλλα σε 1-2 χρονια ολοι με type c θα ειναι. (μεγαλη μεριδα εστω). αλλα ετσι ειναι οι προσαρμογες.

 

Τι παραπάνω προσφέρει το USB c? Γιατί το προτιμούν οι εταιρίες?

Επίσης εάν χρησιμοποιώ παλιούς φορτιστές και όχι τον fast charge πειράζει? Όπως επίσης και στο αυτοκίνητό μπορώ να χρησιμοποιώ τον παλιό φορτιστή με νέο καλώδιο εννοείται..?

 

Στο να βαζεις το βυσμα οπως θες και να μην χαλαει, ακομα και αυτο ειναι σημαντικο.

Οσο για τον γρηγορο, εγω χρησιμοποιω εναν αργο που κανει 4 ωρες να φορτισει, απο την 1η μερα γιατι θελω να φορτιζω αργα. Εννοειται πως μονο κακο δεν κανει. Καλο κανει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Tο coral blue που εχει ο φιλος ειναι σαν του s7 edge το coral blue?γιατι το silver χρωμα του s8 plus δεν ειναι σαν του s7 edge το silver!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Tο coral blue που εχει ο φιλος ειναι σαν του s7 edge το coral blue?γιατι το silver χρωμα του s8 plus δεν ειναι σαν του s7 edge το silver!

 

Είναι μία πολύ καλή ερώτηση αυτή.! Και γω θέλω να μάθω την απάντηση.

Το αλουμίνιο γύρω-γύρω είναι χρυσό στο s7e coral blue, ενώ στο s8+ coral blue μπλεδίζει.

Το ερώτημα είναι τί διαφορές υπάρχουν (αν υπάρχουν) στα συγκεκριμένα coral blue?

Link to comment
Share on other sites

Είναι μία πολύ καλή ερώτηση αυτή.! Και γω θέλω να μάθω την απάντηση.

Το αλουμίνιο γύρω-γύρω είναι χρυσό στο s7e coral blue, ενώ στο s8+ coral blue μπλεδίζει.

Το ερώτημα είναι τί διαφορές υπάρχουν (αν υπάρχουν) στα συγκεκριμένα coral blue?

Για μένα το silver που έχω είναι απλά απιθανο

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω coral blue το γύρο γύρο είναι μπλε και το χρώμα τις συσκευής είναι όπως φαίνεται στις παρακάτω φωτογραφίες

https://i.ebayimg.com/00/s/ODAwWDgwMA==/z/aXwAAOSww5hZLmhg/$_58.JPG

http://static2.uk.businessinsider.com/image/58dc1a0add089500628b46bb-2000

https://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2017/03/s8-feature-3.jpg

έχω την εντύπωση πάντως ότι στο s7 edge και στο note 7 το coral blue είναι πιο έντονο πιο μπλε απότι έχω δει από φωτογραφίες και video

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω coral blue το γύρο γύρο είναι μπλε και το χρώμα τις συσκευής είναι όπως φαίνεται στις παρακάτω φωτογραφίες

https://i.ebayimg.com/00/s/ODAwWDgwMA==/z/aXwAAOSww5hZLmhg/$_58.JPG

http://static2.uk.businessinsider.com/image/58dc1a0add089500628b46bb-2000

https://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2017/03/s8-feature-3.jpg

 

κουκλι ειναι ρε φιλε το μπλε, φωτιες βραδιατικα παλι

Link to comment
Share on other sites

κουκλι ειναι ρε φιλε το μπλε, φωτιες βραδιατικα παλι

είναι είναι πανέμορφο κουκλί και επιβάλλεται να είναι με διαφανεί θήκη για να φαίνεται

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μπλε το πήρα λόγω μη διαθεσιμότητα του γκρι. Τελικά ήμουν τυχερός. Είναι φανταστικό! Στον ήλιο χτυπάει πολύ λιγότερο μπλε από ότι στις φωτογραφίες προηγουμένως. Απόγευμα το χρώμα δείχνει πιο έντονο κοντά σε αυτό των προηγούμενων φώτο
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά. Τελικά μετά από πολυυυυυυ σκέψη και ψάξιμο κατέληξα στο s8+, βοηθούμενος και από τις τραγικές κινήσεις της Oneplus και το φιάσκο του 5. Εγώ πήρα το μαύρο το οποίο σε σχέση με τα άλλα χρώματα μου αρέσει γιατί πέραν της σοβαρότητας που αποπνέει, στα μάτια μου μοιάζει με ένα μασίφ αντικείμενο. Μοιάζει με ένα κομμάτι καραμέλα. Έτσι το παρομοίασα στη γυναίκα μου και το ασπάστηκε πλήρως. :p . Προερχόμενος από s7 edge. Επειδή έχω και το one plus 3t πρώτη εντύπωση είναι πως είναι πιο αργό από το 3Τ. Αλλά αυτό το ήξερα από πριν. Samsung είναι αυτή. Πάντως τις λεπτομέρειες τις ξεχνάς όταν κοιτάς την οθόνη του.Της οποίας την αναλογία ήδη την συνήθισα. Το δακτυλικό φοβερό. Καμία σχέση με το αναχρονιστικό που είχε το s7 edge. Ταχύτατο και πολύ πιο accurate.Καλή φάση και η ίριδα για όταν έχεις λερωμένα χέρια η βαριέσαι να βάλεις το δάχτυλο από πίσω. Αυτά προς το παρόν. Και πάλι καλώς σας βρήκα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα παρατηρησα πως ο αισθητηρας δαχτυλικων αποτυπωματων εχει αμυδρες γρατζουνιες απο τη χρηση. Το χει παρατηρησει και κανενας αλλος αυτο? Να τονισω πως φοραει απο τη πρωτη μερα crystal clear θηκη. Τα κινητα μου ανεκαθεν τα προσεχα σαν τα ματια μου και εχω σπαστει πολυ με αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!επλυνα το s8+ στο νιπτηρα και μ εβγαλε ενα μηνυμα "Εντοπιστηκε υγρασια στην θυρα φορτιστη.Για να φορτισετε την συσκευη σας, βεβαιωθειτε οτι η θυρα ειναι εντελως στεγνη.Μπορει να χρειαστει αρκετη ωρα για να στεγνωσει η θυρα" το εχει βγαλει αυτο το μηνυμα σε κανεναν απο εσας?????αν ναι ποση ωρα να το αφησω για να στεγνωσει???Σας παρακαλω ενημερωστε με αν ξερετε!!! Edited by stalone
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!επλυνα το s8+ στο νιπτηρα και μ εβγαλε ενα μηνυμα "Εντοπιστηκε υγρασια στην θυρα φορτιστη.Για να φορτισετε την συσκευη σας, βεβαιωθειτε οτι η θυρα ειναι εντελως στεγνη.Μπορει να χρειαστει αρκετη ωρα για να στεγνωσει η θυρα" το εχει βγαλει αυτο το μηνυμα σε κανεναν απο εσας?????αν ναι ποση ωρα να το αφησω για να στεγνωσει???Σας παρακαλω ενημερωστε με αν ξερετε!!!

 

μου το εβγαλε οτν το ειχα στην πισινα. περιμενεις να φυγει η υγρασια για να βαλεις τον φορτιστη

η με σεσουαρ απο λιγο μακρια ριχνεις ζεστο αερα να φυγει πιο γρηγορα η υγρασια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!επλυνα το s8+ στο νιπτηρα και μ εβγαλε ενα μηνυμα "Εντοπιστηκε υγρασια στην θυρα φορτιστη.Για να φορτισετε την συσκευη σας, βεβαιωθειτε οτι η θυρα ειναι εντελως στεγνη.Μπορει να χρειαστει αρκετη ωρα για να στεγνωσει η θυρα" το εχει βγαλει αυτο το μηνυμα σε κανεναν απο εσας?????αν ναι ποση ωρα να το αφησω για να στεγνωσει???Σας παρακαλω ενημερωστε με αν ξερετε!!!

 

και να μην το εβγαζε, εννοειται οτι δεν το βαζεις στη φορτιση μετα απο μπανακι. Εσυ ποση ωρα πιστευεις οτι θελει? δεν υπαρχει τροπος να το μετρησεις αλλα αν σκεφτεις οτι το σημειο φορτισης ειναι πιο κλειστο, δεν το βλεπει ο ηλιος, δεν φυσσαει, τοτε ενα διωρο το θες τουλαχιστον. Και καλυτερα να το ακουμπησες σε κανα τοιχο ή καποιο αντικειμενο που θα το αφηνει να σταθει ορθιο το κινητο, να "Στραγγιξει" καλυτερα το ποιο νερο και τα αλατα αυτου.

Πριν μερικες σελιδες ανεφερα οτι μου το εβγαλε και μενα και ειναι απολυτως λογικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και να μην το εβγαζε, εννοειται οτι δεν το βαζεις στη φορτιση μετα απο μπανακι. Εσυ ποση ωρα πιστευεις οτι θελει? δεν υπαρχει τροπος να το μετρησεις αλλα αν σκεφτεις οτι το σημειο φορτισης ειναι πιο κλειστο, δεν το βλεπει ο ηλιος, δεν φυσσαει, τοτε ενα διωρο το θες τουλαχιστον. Και καλυτερα να το ακουμπησες σε κανα τοιχο ή καποιο αντικειμενο που θα το αφηνει να σταθει ορθιο το κινητο, να "Στραγγιξει" καλυτερα το ποιο νερο και τα αλατα αυτου.

Πριν μερικες σελιδες ανεφερα οτι μου το εβγαλε και μενα και ειναι απολυτως λογικο.

 

σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα θα το εχω στα υπο οψιν μου για αλλη φορα ετσι προσεχα και το S7 edge που ειχα....το ηχειο "μπουκωνει" οταν βρεχετε οπως το s7 edge??? και επανερχεται παλι οταν στεγνωσει μετα απο καμια ωρα????γτ ισα ισα το εβαλα στο νιπτηρα απο κατω και το εβρεξα απο πανω μεχρι κατω και δεν εβρεξα το ηχειο για αυτο ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...