Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα και τι φταίει και βγάζει 116.000 το AnTuTu έχω το nova Launcher μιπως τρώει πόρους από το κινητό; με το μαμά βγάζω 169

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρήκα και τι φταίει και βγάζει 116.000 το AnTuTu έχω το nova Launcher μιπως τρώει πόρους από το κινητό; με το μαμά βγάζω 169

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ίσα ίσα που με Nova έπρεπε να βγάλεις παραπάνω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αλλαξεις την αναλυση σε 2k?μηπως την εχεις σε full hd?εγω με το s7 edge 140000 χτυπησα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ξανά έβαλα nova και έβγαλε 171.000 κάτι θα είχε κολλήσει στο nova που ούτε με restart έστρωνε και ναι το έχω Full HD

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και τι φταίει και βγάζει 116.000 το AnTuTu έχω το nova Launcher μιπως τρώει πόρους από το κινητό; με το μαμά βγάζω 169

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βγάλε τον video enhancer και δοκίμασε. Από 124κ πήγα στα 174κ

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιζει μεγαλο ρολο που εχεις την αναλυση τις οθονης!

Wqhd το έχω εγώ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα σήμερα την συσκευή σε μπλε να κάνω μια ερώτηση για αρχή γιατί δεν μπορώ να το βρω από το AOD πως βγαίνει αυτό το εφέ που έχει το μπλε θέλω να είναι τελείως μαύρο όπως ήταν στο s7

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα σήμερα την συσκευή σε μπλε να κάνω μια ερώτηση για αρχή γιατί δεν μπορώ να το βρω από το AOD πως βγαίνει αυτό το εφέ που έχει το μπλε θέλω να είναι τελείως μαύρο όπως ήταν στο s7

 

Αλλαξε wallpaper στη lock screen!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση για τον touchwiz επιτέλους έφτιαξαν το lag για να μπεις στις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση για τον touchwiz επιτέλους έφτιαξαν το lag για να μπεις στις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχα, Ακη, το εφτιαξαν για να μπεις στις εφαρμογες, αλλα το λαγκ ζει και βασιλευει σε όλα τα μηκη και πλατη του UI.

Update αμεσα από Samsung....

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, Ακη, το εφτιαξαν για να μπεις στις εφαρμογες, αλλα το λαγκ ζει και βασιλευει σε όλα τα μηκη και πλατη του UI.

Update αμεσα από Samsung....

Έχει έχει lag .αλλά κ τι να παρεις

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει έχει lag .αλλά κ τι να παρεις

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τίποτα, καθεσαι στα αυγά σου, είναι η καλύτερη συσκευή μέχρι την έλευση note 8...

Link to comment
Share on other sites

Έχει έχει lag .αλλά κ τι να παρεις

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά το s8 αν το περάσεις μια από τις παρακάτω Roms

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/development

 

Θα γίνει 10 φορές καλύτερο. Πάντα της samsung τα κινητά χαντακωνονταν από το δικό της software.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα την συσκευή σε coral blue το χρώμα πολύ όμορφο κάτι διαφορετικό όλο μαύρα είχα, όλα ωραία για αρχή βασικά προσπαθούσα να το στήσω να κατεβάσω εφαρμογές απο το μεσημέρι να τις φτιάξω και να φτιάξω και τοις home screen αλλα αυτό το αποτύπωμα δεν παλεύετε εκεί πείσω και δεν ξέρω αν το συνηθίσω κιόλας. Βασικά δεν μπορώ να πιάσω την συσκευή και να βάλω το δάχτυλο από πίσω αν δεν το γυρίσω, με την οθόνη μπροστά να την κοιτάω και να βάλω το δάχτυλο με τίποτα δεν βρίσκω το σημείο άσε που έχω και την θήκη και μπερδεύομαι και το δάχτυλο μου πάει διαγώνια και δεν πιάνει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, Ακη, το εφτιαξαν για να μπεις στις εφαρμογες, αλλα το λαγκ ζει και βασιλευει σε όλα τα μηκη και πλατη του UI.

Update αμεσα από Samsung....

Στο s7 edge σπάνια βρίσκεις...στο s8,s8+ που υπαρχει θεμα?

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για ποια έκδοση μιλάτε παιδιά γιατί εγώ δεν είδα κάποιο update στο touchwiz. Έχω την 6.09.2

 

6.1.09.2 από playstore

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο s7 edge σπάνια βρίσκεις...στο s8,s8+ που υπαρχει θεμα?

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Stutters και frame drops σε όλο το ui. Έχει και το s7 edge, αλλά σε πολύ πιο περιορισμένο βαθμό.

Θέλει δουλειά το s8/s8+ σε αυτό τον τομέα...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και έστησα και το 128GB/6GB dual SIM. Παιδιά, θα σας στενοχωρήσω, αλλά είναι πιο γρήγορο από το 955 και δείχνει να μη σκαλωνει πουθενά. Σημειώνω βέβαια ότι χρησιμοποιώ μόνο Nova Launcher, οπότε δεν μπορώ να κρίνω τι κάνει στον Touchwiz.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και έστησα και το 128GB/6GB dual SIM. Παιδιά, θα σας στενοχωρήσω, αλλά είναι πιο γρήγορο από το 955 και δείχνει να μη σκαλωνει πουθενά. Σημειώνω βέβαια ότι χρησιμοποιώ μόνο Nova Launcher, οπότε δεν μπορώ να κρίνω τι κάνει στον Touchwiz.

 

Το τσεκαρα αναλυτικα με το 6/128 φιλου πριν λιγες μερες. Η ιδια ακριβως λαγκιλα επικρατει κι εκει. Placebo effect το θεμα ταχυτητα / smoothness στην καθημερινοτητα, σε αυτο που σιγουρα υπερτερει το "μεγαλο" ειναι οτι κραταει περισσοτερες ανοιχτες εφαρμογες και ειναι δεδομενα ανωτερο σε θεματα multitasking. Αν θες να εχεις μπολικες εφαρμογες "ετοιμοπολεμες" θα δεις σιγουρα διαφορα. Μαλιστα ο σναπ 835 κι η Adreno του ειναι ξεκαθαρα κατωτερη απο τον exynos και τη mali...

Με νοβα εξαλειφεται το 80%+ των θεματων ουτως ή αλλως στο s8/ s8+....

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, καθεσαι στα αυγά σου, είναι η καλύτερη συσκευή μέχρι την έλευση note 8...

 

 

 

6.1.09.2 από playstore

Stutters και frame drops σε όλο το ui. Έχει και το s7 edge, αλλά σε πολύ πιο περιορισμένο βαθμό.

 

Θέλει δουλειά το s8/s8+ σε αυτό τον τομέα...

 

 

 

Χαχαχα, Ακη, το εφτιαξαν για να μπεις στις εφαρμογες, αλλα το λαγκ ζει και βασιλευει σε όλα τα μηκη και πλατη του UI.

 

Update αμεσα από Samsung....

 

Έτσι είναι Βαγγέλη θέλει αρκετή δουλειά και οποίος δεν το βλέπει απλά εθελοτυφλεί,πιστεύω μερος της ευθύνης έχει η 7 έκδοση που γενικά έχει τα θεματάκια της για αυτό και η Google έβγαλε εντός διμήνου την 7.1.1 και όσες συσκευές την πέρασαν είδαν βελτίωση σε όλους τους τομείς smoothness,αυτονομία κλπ.

 

Βέβαια πάλι καλά που υπάρχει ο Nova Prime εδώ που τα λέμε που βοηθά να περιοριστεί σε μεγάλο βαθμό ο λοξυγκας συν το κόψιμο μπόλικο αριθμό εφαρμογών/υπηρεσιών(σαβούρα) + animation scale από developer menu το ρίξιμο σε 0.5 από 1 όλα αυτά επιδρούν θετικά στο UI experience στην καθημερινότητα μας.

 

Ας όψετε που ο ανταγωνισμός είναι ανυπαρτκτος και πάρε τον έναν και χτυπα τον άλλον για αυτό και ψιλό ανεχόμαστε τα κλασικά καμώματα της Samsung.

 

Να μην αναφέρω και άλλες βλακείες που κάνουν πχ κόψιμο διαθεσίμων επιλογών πχ χρώμα της επιλογής μας σε navigation bar η δεύτερο παράδειγμα η τελευταία έκδοση της AOD που κατέβασα εκέι που πατούσες double tap στην ώρα σου εμφάνιζε music player control τώρα το έβγαλε αυτή τη δυνατότητα και σου δίνει απλά επιλογή δεξιά-αριστερά να πατάς για να βγει το music player control που δεν μου αρέσει.

 

Κλασικά επέστρεψα στην προ προηγούμενη έκδοση(2.6.75 βασικά όπου μόνο εκεί δουλεύει άψογα το mod για μαύρο αόρατο φόντο στο AOD touch home button)

 

Είναι να τους πάρεις τα κεφάλια και να τους χτυπάς στον τοίχο τους Κορεάτες που χαλάνε πράγματα χωρίς κανένα λόγο.

 

Σχιζοφρενείς είναι οι τύποι πραγματικά.:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ασφάλεια συσκευής θύμαμαι Ξηρογιανοπουλος ή Generali λεγατε ετσι;

Εχει εμπειρία κάποιος ποια είναι η καλύτερη;

Μπορεί να γίνει απομακρυσμενα σωστά;

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

όταν φορτίζει το κινητό και έχει πάει στο 100% το led δεν ανάβει πράσινο?

Το έχω κλειστό το έβαλα να φορτίσει και στην οθόνη γραφει 100% και εδώ και τόση ώρα το led είναι κόκκινο δεν γίνετε πράσινο γιατί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτός ο βαθμός του stutter και το lag που λέτε ότι υπάρχει στον touchwiz είναι υπερβολικός κατά τη γνώμη μου. Το πιο εμφανές για μένα είναι όταν κάνεις slide up-down στην home screen για να μπεις στις εφαρμογές (και που δεν βλεπω να εχει βελτιωθει ιδιαιτερα μετα το τελευταιο update) και καμια φορά οταν τις κλεινεις στην multitask οθονη. Σιγουρα παντως πρεπει να γινουν βελτιωσεις. Το να μειωσεις το scale στο 0.5 όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω βοηθάει αλλά πρέπει να βγαλει ενα καλο update η samsung.
Link to comment
Share on other sites

Καθολου υπερβολικοι οι ισχυρισμοι. Incosistency και χαμενα frames (σε ολα τα μηκη και πλατη του κελυφους) ειναι πραγματα ανεπιτρεπτα για συσκευες των 929 ευρω.

Τσεκαρε ενα oneplus 5, να σου δειξει ο κινεζος τι σημαινει εμπειρια χρησης και μηδεν απωλεια καρε / frames.

Και λιγα λεμε, να σοβαρευτουν σε αυτο το θεμα. Εκατο χρονια εχουν περασει και δε μπορουν να δωσουν ενα καλογραμμενο shell. Οταν δινεις το καλυτερο hardware (με διαφορα απο τον επομενο), οφειλεις να δωσεις και το καλυτερο λογισμικο. Τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...