Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωτάς το imei και παίρνεις τηλέφωνο την Samsung

 

Υγ. Μου έγραψε ότι έχω αναβάθμιση λογισμικού πήγα και λέει είναι ενημερωμένο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρουν να σου πουν αν είναι branded. Τουλάχιστον πριν 1 χρόνο που είχα ρωτήσει δεν ήξεραν να μου πουν.

Ναι ρε παιδιά αυτό ποιος το έβγαλε ότι αν ανοίξεις με σιμ το s8+ και κανεις επαναφορά παίρνει το csc της χώρας που είσαι?!

Εγώ πορτογαλικό είχα ΜΕΟ.

Με σιμ το άνοιξα πρώτη στιγμή έκανε και το Update έκανα μετά factory reset απο ρικοβερυ (δεν ξέρω αν παίζει ρολο) και ξανα εστησα πορτογαλικό πάρα έμεινε ΜΕΟ.

 

Θα κατέβαζα να φλασαρα μεσο οντιν πολωνική ρομ αλλά με έκανε χαζα το easybytez καθ έλεγε για 10 ώρες και το εστησα και το άφησα ως έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το έβγαλε κάνεις από το μυαλό του. Ισχύει. Όταν για πρώτη φορά ανοίξεις το κινητό με σιμ μέσα τότε κάνει επαναφορά εργοστασιακών και περνάει το Csc του παρόχου. Αν βάλεις την σιμ πιο μετά τότε ξανά κάνει επαναφορά και ας έκανες 10 ώρες να στήσεις. Στο δικό μου s8 Plus; που Ιταλία σε φίλου s8 πάλι από Ιταλία το έκανε, σε φίλο που αγόρασε από πλαίσιο δεν το έκανε.

Εγώ προσωπικά έστησα χωρίς σιμ την πρώτη φορά.

Μόλις έστησα έκλεισα έβαλα σιμ και μου ζήτησε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων επειδή εντοπίστηκε νέος παροχος κάπως έτσι το έγραφε.

Έκανα επαναφορά από της ρύθμισης και αλλαξε από DBT σε EUR.

Έχει αναφερθεί όμως, ότι και από την αρχή με σιμ μέσα, μετά την επαναφορά έγινε EUR.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι μήπως ήταν στην αρχή? Στις πρώτες εκδόσεις γιατί 3 άτομα ξέρω που πήραμε μαζί ίδια μερα τα κινητά 2 πλας και ενα το μικρό σε κανέναν δεν έκανε αυτό που λέτε για αυτό ρωτάω.

Το εχω δει και το μήνυμα πως είναι και τι φαση αλλα μήπως ήταν για πιο παλιές εκδόσεις δεν ξέρω.

Τώρα τι να πω!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα έχουμε γράψει πολλές φορές.

Πλέον για όλη την Ευρώπη τουλάχιστον για τα unbranded η Sammy δινει multi rom υλοποίηση άρα ότι και να φλασαρεις θα παραμένει αυτό που ήδη έχεις.

 

Έχω φλασαρει και γερμανική και ελβετική και το κινητό μου παραμείνει ελληνικό είτε με η χωρίς hard reset μετά.

 

Και σε upgrade και σε downgrade.

 

Η αρχική προέλευση της συσκευής μου ήταν ιταλικό unbranded που δεν κράτησε πολύ αφού έγινε ελληνικό.

 

Όλα αυτά για τα unbranded το τονίζω.

 

Για τα branded δεν γνωρίζω από προσωπική εμπειρις αν και σε αρκετούς τους το γύρισε σε ελληνικό μόνο εφόσον φλασαραν μια οποιαδήποτε multi rom χώρα της Ευρώπης όπως αναφέρθηκε πχ από το φίλο εδώ.

 

το S8 που ειχα ηταν τιμ ιταλικο και δεν μου γυρισε με το που εβαλα την σιμ

 

ανγκαστικα μεσω οντιν και του περασα την ευρωπαικη unbranded rom

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το google photos: έχω ανεβάσει τις φωτο από το iPhone στο google photos για να τις περάσω στο τηλ. Με τις φωτογραφίες όλα οκ.

Το πρόβλημα όμως είναι με τα βίντεο (αρχεία mov). Αν μέσω του google photos επιλέξω την αποθήκευση στη συσκευή τα τοποθετεί στις λήψεις με αποτέλεσμα να μη δει φαίνονται μαζί με τις φωτο. Αν αποθηκεύσω τα βίντεο μέσω υπολογιστή στην καρτέλα των φωτο πάλι δε φαίνονται.

 

Ξέρετε πως μπορούν να εμφανιστούν κανονικά όπως τραβήχτηκαν μαζί με τις φωτογραφίες;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το google photos: έχω ανεβάσει τις φωτο από το iPhone στο google photos για να τις περάσω στο τηλ. Με τις φωτογραφίες όλα οκ.

Το πρόβλημα όμως είναι με τα βίντεο (αρχεία mov). Αν μέσω του google photos επιλέξω την αποθήκευση στη συσκευή τα τοποθετεί στις λήψεις με αποτέλεσμα να μη δει φαίνονται μαζί με τις φωτο. Αν αποθηκεύσω τα βίντεο μέσω υπολογιστή στην καρτέλα των φωτο πάλι δε φαίνονται.

 

Ξέρετε πως μπορούν να εμφανιστούν κανονικά όπως τραβήχτηκαν μαζί με τις φωτογραφίες;

Το γαρ πολυ του ios γεννα παραφροσυνη... :)

 

Περασε τα βιντεο απο τον υπολογιστη σου στο κινητο, σε οποιον φακελο θελεις. Copy paste. Ευκολο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη. Αλλά δεν εμφανίζονται στο google photo ούτε στη "συλλογη"...

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω μια άκρη για Ιταλικό της ΤΙΜ (νομιζω) σε πολυ χαμηλή τιμη λέτε να έχω κάποιο θεμα???

 

Δεν με νοιάζει το λογότυπο στην αρχή... σιγά στην Αγγλία επερνα τζαμπα κινητάρες παλιότερα και είχαν το logo της Orange δεν πάθαμε τιποτα.

 

Εγω θέλω να αποφύγω διαφορες στο μενού, σε settings κλπ. Και κυριως τον κίνδυνο να μην ειναι συμβατό με Ελληνικά fonts. Η θέματα στο σήμα της Wind

 

Τωρα αν εχει και καποια επιπλεον εφαρμογή που δεν θα την χρησιμοποιήσω δεν έγινε και τιποτα, θα την εχω εκει σε κανα φάκελο σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα να έχεις αδερφέ μια χαρά θα είναι εφόσον είναι και ευρωπαϊκό... Τώρα αν θες με το Odin σε 5 λεπτά περνάς unbrading Ελληνική και τέλος... Ούτε γάτα ούτε ζημιά...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω μια άκρη για Ιταλικό της ΤΙΜ (νομιζω) σε πολυ χαμηλή τιμη λέτε να έχω κάποιο θεμα???

 

Δεν με νοιάζει το λογότυπο στην αρχή... σιγά στην Αγγλία επερνα τζαμπα κινητάρες παλιότερα και είχαν το logo της Orange δεν πάθαμε τιποτα.

 

Εγω θέλω να αποφύγω διαφορες στο μενού, σε settings κλπ. Και κυριως τον κίνδυνο να μην ειναι συμβατό με Ελληνικά fonts. Η θέματα στο σήμα της Wind

 

Τωρα αν εχει και καποια επιπλεον εφαρμογή που δεν θα την χρησιμοποιήσω δεν έγινε και τιποτα, θα την εχω εκει σε κανα φάκελο σιγά.

Αγοράσετε το άφοβα. Είτε από Ελλάδα είναι είτε από Κίνα Αμερική Ιταλία κτλ ένα και το αυτό είναι. Ίσως να είχες πρόβλημα με τις μπάντες αν το αγόραζες από Κίνα. Είσαι κομπλέ, Μεγειά σου!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγοράσετε το άφοβα. Είτε από Ελλάδα είναι είτε από Κίνα Αμερική Ιταλία κτλ ένα και το αυτό είναι. Ίσως να είχες πρόβλημα με τις μπάντες αν το αγόραζες από Κίνα. Είσαι κομπλέ, Μεγειά σου!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και το κινέζικο τις ίδιες μπάντες υποστηρίζει (εκτός από την 17(700) στο 4G, δε ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αυτή) οπότε δε θα έχει πρόβλημα.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να κάνω screen mirroring σε samsung smart tv.

Ανοίγω smart view από την κουρτίνα, βρίσκει την τηλεόραση, και με το που πατάω γράφει η σύνδεση απέτυχε.

Με s7 edge που δοκιμάζω δουλεύει μια χαρά.

Τι μπορώ να κάνω?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Τα στατιστικά της μπαταρίας είδα ότι τα μηδενιζει αν κλείσουμε συσκευή το βράδυ. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό ή αν μπορούμε να το αποφύγουμε ? Μου φαίνεται ανοησια όπως το έκαναν

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και το κινέζικο τις ίδιες μπάντες υποστηρίζει (εκτός από την 17(700) στο 4G, δε ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αυτή) οπότε δε θα έχει πρόβλημα.

Δεν έχει θέμα με το 4g? Κλήσεις θα μπορείς να κάνεις και ίντερνετ με 3g θα μπορείς, αλλά δεν ξέρω για 4g και 4g+ τι ισχύει.

Παιδιά δεν μπορώ να κάνω screen mirroring σε samsung smart tv.

Ανοίγω smart view από την κουρτίνα, βρίσκει την τηλεόραση, και με το που πατάω γράφει η σύνδεση απέτυχε.

Με s7 edge που δοκιμάζω δουλεύει μια χαρά.

Τι μπορώ να κάνω?

Έκανες αποδοχή την συσκευή από την τηλεόραση? Λογικά την πρώτη φορά που συνδέθηκες θα έπρεπε να βγάλει ένα παράθυρο που λέει ότι συνδέθηκε η τάδε συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα με το 4g? Κλήσεις θα μπορείς να κάνεις και ίντερνετ με 3g θα μπορείς, αλλά δεν ξέρω για 4g και 4g+ τι ισχύει.

 

Δε βλέπω να έχει κάποιο θέμα με τα basebands.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο ημέρες απέκτησα και εγώ το s8 plus και έχω απορίες για το always on display.

Καταναλώνει μεγάλο ποσοστό μπαταρίας;

Υπάρχει κίνδυνος burn in της οθόνης εφόσον είναι συνέχεια ανοιχτή έστω και σε χαμηλή φωτεινότητα;

Link to comment
Share on other sites

Ισως το παρω μες την βδομαδα ,ισως και ποτε, αφου προβληματιζομαι με αρκετα πραγματα ενα απο τα οποια οτι δε τραβα βιντεο αναλογα των περγαμηνων της καμερας του. Λεγεται εχει θορυβο και ενα οχι τοσο smooth stabilization video recording.

 

Ομως για σας τους ηδη κατοχους ισως το παρακατω φανει χρησιμο

 

https://www.sammobile.com/2017/04/26/galaxy-s8-tip-heres-how-to-enable-image-stabilization-for-smoother-4k-videos/

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για mods στο s8 του χωρίς root υπάρχει στο xda αυτό το νημα.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/themes/substratum-inversion-ui-overlay-overlays-t3604341

 

Εγώ πχ έβαλα το navbar30 και το μείωσα κερδίζοντας λίγο παραπάνω οθόνη. Υπάρχουν διαφορα mods εκεί ψαχνοντας στις σελιδες, στα οποία το μονο που κανεις ειναι install το apk και reboot. Και αν θέλεις να το βγάλεις, uninstall και reboot.

Επίσης υπάρχει και αυτό το νημα για όποιον θέλει την stock εμφάνιση σε dark ή μαύρο.

Δοκιμάστε το blackv3, καλή φάση!

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/themes/theme-dark-default-t3597615

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μπορώ με κάποιο τρόπο να κλειδώνω τη συσκευή πατώντας το κεντρικό κουμπί στο κάτω μέρος? όπως γίνεται στο One plus πχ με διπλό πάτημα στην οθονη, θελω να το κανω πιεζοντας εντονα το κεντρικο πλήκτρο στη μέση, στο κάτω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μπορώ με κάποιο τρόπο να κλειδώνω τη συσκευή πατώντας το κεντρικό κουμπί στο κάτω μέρος? όπως γίνεται στο One plus πχ με διπλό πάτημα στην οθονη, θελω να το κανω πιεζοντας εντονα το κεντρικο πλήκτρο στη μέση, στο κάτω μέρος.

 

Αν μπεις στο play store θα βρεις το double tap! Θα πατάς δύο φορές και θα κλείνει η οθόνη θέλει να του δώσεις άδεια κτλ. Απτις ρυθμίσεις αν θυμάμαι καλά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς τεστ στο AnTuTu εμένα βγάζει 105.000 πως τα κατάφερα έτσι;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς τεστ στο AnTuTu εμένα βγάζει 105.000 πως τα κατάφερα έτσι;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως το έχεις στην εξοικονόμηση; Αν όχι κάνε μια επανεκκίνηση, άστο να κρυώσει λίγο και κάνε πάλι τεστ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις στην εξοικονόμηση; Αν όχι κάνε μια επανεκκίνηση, άστο να κρυώσει λίγο και κάνε πάλι τεστ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα σπουδαίο 116.000 ένα μήνα στημένο το κινητό;.. Εσείς τι βγάζετε; μιπως έχει κάνα ιό;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο play store θα βρεις το double tap! Θα πατάς δύο φορές και θα κλείνει η οθόνη θέλει να του δώσεις άδεια κτλ. Απτις ρυθμίσεις αν θυμάμαι καλά

 

Θα προτιμούσα να γίνεται πατώντας το κεντρικό κουμπί αφής. Υπάρχει κάποιος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να γίνεται πατώντας το κεντρικό κουμπί αφής. Υπάρχει κάποιος τρόπος?

 

Όχι δεν υπάρχει τέτοιος τρόπος για να κλείνει με το κουμπί αφής.

Μόνο να ανοίγει με το AOD στο on με double tap η παρατεταμένα όταν είναι κλειστό το AOD.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...